PDA

View Full Version : мнението ви за най-предпочитаните сфери за работа



FikyScHetOo
06-15-2006, 22:00
Защо бихте работили във всяка една долуизброена сфера на работа? Иначе казано трябват ми положитлните качества според вас на всяка долуизброена сфера на работна заетост:
Образование
Държавна работа
строителство
Туризъм
Производство
Администрация
Икономика(счетоводство, собствен бизнес)
електроника
ИТ
Телекомуникациите
козметична
Маркетинг и реклама
Охранителна и отбранителна
Здравеопазване
Търговия
Услуги
Наука
Космонавтика
Култура и изкуство

П.П.Моля ви да отговорите максимално пълно, защото това е с учебна цел...

maranthea
06-15-2006, 22:05
ami kato na4alo tova sa vse "profesiite na bude6teto",kakto kazva mam.Az kato u4a za s4etovoditel da ne mislite 4e mi haresva,ama v momenta,a i vinagi firmite imat nujdi ot taqh i ot ikonomisti.Posle stranata ni uj razviva eko turizam,zna4i tei horica deto sega u4at v takiva u4ili6ta mogat da zadvijat ne6tata i da izkarvat ludi pari.Abe koito kakvoto i da si govori vseki dnes raboti za pari.

06-15-2006, 22:08
Уеб и графичен дизайн.
Аниамции
Компютърни технологии.

Това спада към IT
.: machoka :.

laynovoz
06-15-2006, 22:09
turizym- twa e bydeshteto w bylgaria, syshto i prawo(neznam dali go pishe ne widiah)shte si izbera w posledstwie

WILD__BOY
06-15-2006, 22:15
Уеб и графичен дизайн.
Аниамции
Компютърни технологии.

Това спада към IT
.: machoka :.
Да съм те питал?! :-s
Тва бях аз ;)

Образование - Не бих се занимавал, нямам нито стимул нито поле за реализация в Бълагирия, защото не е само да преподаваш, но и да откриваш - в Европа и САЩ това са най-продуктивните учени, а тук ...
Държавна работа - НЕ
строителство - НЕ, не ме бива
Туризъм - не ми е интересно да угоднича на богати европейци
Производство - не ми е интересно
Администрация - НЕ
Икономика(счетоводство, собствен бизнес) - не ме влече
електроника - това пък още по-малко
ИТ - Да, определено
Телекомуникациите - не бих казал че ми е приоритет
козметична - НЕ
Маркетинг и реклама - може би, интересна работа е. Ако имаш идеи може да пробиеш
Охранителна и отбранителна - няма ставам мутра
Здравеопазване - НЕ
Търговия - не ми е в кръвта
Услуги - НЕ
Наука - може би
Космонавтика - нямам шанс
Култура и изкуство - да, може би и там ще имам пръст

Та искам да се занимавам с едно от горе изброените защото ми се отдава рисуването и математиката и това е добър вариант да ги съчетая. Имам идейно мислене и ще се опитам да се реализирам в тази сфера.

MiRaCuLiXbb
06-15-2006, 22:18
Образование--Не бих. //Прекалено малко пари. Наистина трябва да го желаеш. Плюсове почти няма, но зависи какво точно работиш.
Държавна работа--Много зависи каква
строителство--Зависи каква точно длъжност
Туризъм--Отново зависи от конкретната длъжност. Общо взето не ми харесва
Производство--Зависи
Администрация--Не, няма пари
Икономика(счетоводство, собствен бизнес)--Ако имаш начален капитал
електроника--Става, има голямо търсене
ИТ-определено Става, има голямо търсене
Телекомуникациите--зависи каква длъжност. Общо взето не
козметична--Не е лошо, много малко пари
Маркетинг и реклама--Ако си кадърен
Охранителна и отбранителна--Става ако си тъп, як и те влече
Здравеопазване--Определено е почти the best
Търговия--Ако продаваш гащи и чорапи не
Услуги--хахаха nc
Наука--Не и в България
Космонавтика--Няма къде да го учиш
Култура и изкуство--Не и в Бъргария

Ако искаш подробни отговори напиши конкретни професии, повечето от тези области са прекалено обширни и е невъзможно да се отговори еднозначно.

06-15-2006, 22:27
като цяло сяка една от изброените професии е важна в определена област от нашата икономика. Всяка една от тях е по свой начин важна и спомага развитието на нашата държава напред едно на ръка че се печелят луди пари и се пълни касата на държавата.
аз уча предприемачество което ще рече че ще мога да оправлявам собствен бизнес и ще мога да проектирам фирмата си по начин по който да печеля мн пари.
ако получим добро образование ще можем да преуспеем и найста в сегашните времена се разботи за пари и те движат света ноо без тях не може.
относно рекламата и маркетинга мога да кажа че са мн интересни и че бих се занимавала с удоволствие с тях защото се правят проучвания и се разбират вкусовете на хората а и чрез рекламата могат да се накрат потребителите да купят продукт способен да задоволи нуждите им.
за администрацията и държавната работа .. ами в държавната работа работиш в полза на самата държава ама се печелят малко пари ..а административните дела те са ...ами те са документация оправление на фирми обработка на формуляри (не ме влече)
а новите технологии са бъдещето на младото поколение и ако от сега се научим да боравим с тях ще е мн добре

teenkopele
06-15-2006, 22:28
Туризъм

Аз бих искал да се развивам в тази сфера, защото, поне според мен, тя е една от най-бързо развиващите се, една от най-динамичните. Това показва големият потенциал за това туризмът да стане водещ отрасъл за приходите в страната ни.
Туризмът, също така, развива много области и техните природни ресурси. Открива много работни места.
Стига човек да има нужната квалификация и нужните умения, той може да си намери една добре платена и същевременно приятна, за него, работа. :wink:

HandOfBlood
06-16-2006, 01:37
Космонавтика
Култура и изкуство

само тези ме привлякоха...
вселената е начин да разбереш отговори на много въпроси... дори да участваш в откриването на нещо ново. а всички имаме поне някаква представа колко невероятно е усещането. не се ограничаваш само със земята, имаш представа и какво става там, в космоса.
изкуството, и по точно рисуването за мен също е начин да откриеш себе си, но и да промениш нещо. начин да изразиш душевното си състояние, да развиеш таланта си, да изпробваш нещо ново. да разчупиш всякакви бариери, да смесиш реално с иреално, да прескочиш границата между фантазия и действителност. и да успееш да сътвориш нещо ново. нещо като начин да направиш нещо изцяло както искаш, което да можеш да коригираш и да изразява самият теб. да разбереш до къде се простира фантазията ти, освен това е начин да увеличиш възможностите на своята фантазия и дори да я направиш безгранична

hamilcar
06-16-2006, 06:23
От споменатите най ми харесва Туризма. То и това ще следвам след 1 година. Защото ми харесва Географията, пък и английския ще го понауча.

KoTeNcEtY
06-16-2006, 09:55
Образование DA
Държавна работа MI NZ
строителство NE
Туризъм MOJE
Производство MOJE
Администрация STAVA
Икономика(счетоводство, собствен бизнес) DA
електроника NE
ИТ NE
Телекомуникациите ZASHTO NE
козметична DA
Маркетинг и реклама MNE
Охранителна и отбранителна NE
Здравеопазване NE
Търговия MOJE
Услуги MOJE
Наука NE
Космонавтика DA
Култура и изкуство DA