PDA

View Full Version : Ква е тая история дето я учим??



kakyra
06-16-2006, 12:19
Але тия хора наред ли са ве маина.. за к'во ми е да уча с пордобности чужда история при положение че наща я учим много през пръсти.. и после за кво не сме знаели историята на България..!!! :smt013 Кои каде избягал и каде отишъл.. Ебати патриотизма в тва даскало :shock:

Dr. Kazimbutt
06-16-2006, 12:24
Ти кой клас си?

HandOfBlood
06-16-2006, 13:21
много повече години се учи българска история...
пълна с лъжи, но все пак...

laynovoz
06-16-2006, 13:48
Але тия хора наред ли са ве маина.. за к'во ми е да уча с пордобности чужда история при положение че наща я учим много през пръсти.. и после за кво не сме знаели историята на България..!!! :smt013 Кои каде избягал и каде отишъл.. Ебати патриотизма в тва даскало :shock:

сигурно е 10 или 9 клас кат чета ква е историята. май 9. ами бро 11 клас са учи бг история.сори

Ollas
06-16-2006, 13:57
В 7-ми, 8-ми и 9-ти клас (по програмата на СОУ) не се учи българска история. Не виждам какъв е проблемът. А и това, което се преподава за другите страни, е от световно знаение, така че е не хубаво, а е задължително да се учи. Аз лично съм много зле с историята и това е един голям минус за мен. Но не се оплаквам :wink:

laynovoz
06-16-2006, 14:33
В 7-ми, 8-ми и 9-ти клас (по програмата на СОУ) не се учи българска история. Не виждам какъв е проблемът. А и това, което се преподава за другите страни, е от световно знаение, така че е не хубаво, а е задължително да се учи. Аз лично съм много зле с историята и това е един голям минус за мен. Но не се оплаквам :wink:

м така си е наистина, има важни събития.... първа втора световни войни Наполеон Хитлер тес унес...абе то историята е измислена за да може да са учат хората от грешките на хората преди тях, ама дали става.... [-X
апък аз по история да не се хваля ама съм много добре, мислех даже да следвам Право (то нали там с история ала бала) обаче ми са промени решението закото тапото даскало неможе да праве зипове ала бала. абе простотии общо зето. тай че има значение световната история
+ тва са учи бг история ама по натам

Josefinne
06-16-2006, 14:40
Хъх, естествено, че трябва да учим ИСТОРИЯ! Ало, ние не сме сами в света, дори не живеем на остров! Трябва да имаш поне общо понятие за световния ред и тенденцийй, преди да започнеш да се занимаваш с българска история ( съвременната особено), защото и нашата мила родина все пак се развива в контекста на световната история! Аман от тъпи, мързеливи дечурлига ](*,)

kakyra
06-16-2006, 16:32
Емм не знам маина.. просто не говоря за тия важнте дати дето ги учим световни воини и трето и пето.. а за някои измислени сабития дето хич не ме касаят. аз чак ся се сетих за тва щото гледах по телевизията че българите са първите които са бомбандирали.. а тва не са ни го давали.. а може да ни преподават как някви си са нападнали други.. тва колкото и да е почти никои не го интересува..

laynovoz
06-16-2006, 17:29
ми кво да ти кажа, живеем в лъжа :)

FikyScHetOo
06-16-2006, 17:38
Емм не знам маина.. просто не говоря за тия важнте дати дето ги учим световни воини и трето и пето.. а за някои измислени сабития дето хич не ме касаят. аз чак ся се сетих за тва щото гледах по телевизията че българите са първите които са бомбандирали.. а тва не са ни го давали.. а може да ни преподават как някви си са нападнали други.. тва колкото и да е почти никои не го интересува..
сега не те касаят, но след година...три...пет може да ти потрябват. Може след време да работш във фирма за(от) чужда страна и ако не знаеш за значимите им събития? Ако ти дадат примрно да направиш реклама за неммска бира, като искат да засегнеш и някоя значима част от историята им...?!? Ами ако трябва да направиш програма/сайт с историята на дадената страна..?!? Ако трябва да нарисуваш велик герой от тяхната история?!?....трябва си, пък и ние не сме сами на света. Не се ограничавай само в страната, а разпростри ширините на знанието си по целия свят...(ауу трябва по БЕЛ да ми пишат 6)

Boot
06-16-2006, 18:10
Дам, като почнете да учите за всичките партии в България между двете световни и след това, пак ще се оплакваш.
Това са неща, които трябва да се знаят. Точка. Сядай си на задника и не се оплаквай.

Dharma
06-16-2006, 20:26
hah emi estestveno 4e e vajno da znae6 i svetovanata istoriq-na kude bez neq?a i btw dokolkoto si spomnqm 7-mi klas se u4e6e za Egipet-mnogo e interesno; vsu6tnost svetovnata istoriq vinagi mi e bila po-interesna:)

sunny_girl16
06-16-2006, 20:47
Първо да те светна рче не е само в твойто даскало-навсякъде се учи световна история. Ти не мислиш ли , че все пак трябва да познаваш не само нашата история и че световната също е важна??? Или май въобще не мислиш.Има мнооогоооооооо по- разбиращи хора от теб, които са преценили какво да се учи. [-(

WILD__BOY
06-16-2006, 21:22
Мързи ли те да учиш? Много ти тежиш да знаеш малко повече за развитието на Европа явно. Ма на теб ще ти смеят.

kakyra
06-17-2006, 22:25
Але нито си имам проблеми с даскалото нито нищо . Аз сам 10 клас.. а иначе общото да знам за световната история да.. но не и всичко.. А умчо които ми говори
сега не те касаят, но след година...три...пет може да ти потрябват. Може след време да работш във фирма за(от) чужда страна и ако не знаеш за значимите им събития? да ме извини ама тва ми е спецялноста.. ади моляти се.. ;)

Josefinne
06-17-2006, 22:29
Емм не знам маина.. просто не говоря за тия важнте дати дето ги учим световни воини и трето и пето.. а за някои измислени сабития дето хич не ме касаят. аз чак ся се сетих за тва щото гледах по телевизията че българите са първите които са бомбандирали.. а тва не са ни го давали.. а може да ни преподават как някви си са нападнали други.. тва колкото и да е почти никои не го интересува..
сега не те касаят, но след година...три...пет може да ти потрябват. Може след време да работш във фирма за(от) чужда страна и ако не знаеш за значимите им събития? Ако ти дадат примрно да направиш реклама за неммска бира, като искат да засегнеш и някоя значима част от историята им...?!? Ами ако трябва да направиш програма/сайт с историята на дадената страна..?!? Ако трябва да нарисуваш велик герой от тяхната история?!?....трябва си, пък и ние не сме сами на света. Не се ограничавай само в страната, а разпростри ширините на знанието си по целия свят...(ауу трябва по БЕЛ да ми пишат 6)

Е не е нужно чак толкова подробно да се учи история, че на всяк астрана историята, но поне по-важните събития трябва да сме на ясно с тях, защото все пак и нашата история е в контекста на тези събития.
Ние ли сме бонбандирали първи? Кога? Ако е за Втората световна - ние никого не сме бонбандирали, ние дори не сме искали да се включваме във войната, но сме били в крайна сметка принудени - или окупация или на страната на Тристранния пакт с извънредно леки условия ( е вярно е, че има и доста политически игрични там, ама няма да се впускам в подробности) > После сме обявили "символична" война на Англия, т.е. без да предприемаме военни действия срещу тях, но те пък го приели насериозно и са бонбандирали София и някои други по-големи градове... Сигурно говориш за Първата световна? Или за Балканската ( уточнявай се де). Там пък не сме бонбандирали ( в Балканската) - само сме си трупнали войската на границата...

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-18-2006, 11:08
vie se 4udite za istorqta az pitam za geografiqta sq naprimer predi 2 sedmici u4ehme kakvo e bilo stopanstvoto na stranata predi osvobojdenieto ili puk kakva e bila po4vata pak predi osvobojdenieto xax leko tupi4ko za kakva ni e taq informaciq?!?!?

Josefinne
06-18-2006, 12:44
Почвата преди Освобождението не е била по-различна от почвата сега, а какво е било стопанството преди Освобождението е важно, защото след това се осъществява преход към Пазарно стопанство през Държавен Протекционизъм по време на Комунизма и логичен става въпросът " от какво към какво е този преход" ;)

kakyra
06-18-2006, 21:47
Ахаха аз ся тва го уча по география и е много важно! а иначе да ние .. не при втората световна а при освобождението.. ето гледаш ли а може да не учат за подробните коалиции на франция а за тва не... АИИИИ ИЗВИНЯВАИ.... БЪЛГАРИЯ ПРЕД ВСИЧКО!!!

ycMuBkaTa
06-18-2006, 21:56
И все пак аз съм на мнение, че и световната история трябва да се познава. Смешно и жалко е да не знаеш кога са били световните войни или кой срещу кой е воювал. Мисля, обаче че негативното отношение идва от начина, по който са написани учебниците - твърде много излишни факти и суха информация, много имена и дати. Реално погледнато основните неща могат да се кажата много по-ясно и разбираемо, обаче уви...нали трябва да се пълнят джобовете на издатествата от някъде...И ако учителя ти куца и не разбира историята...тогава какъв интерес да имаш към нея? ](*,)

strange__
06-19-2006, 08:20
Але тия хора наред ли са ве маина.. за к'во ми е да уча с пордобности чужда история при положение че наща я учим много през пръсти.. и после за кво не сме знаели историята на България..!!! :smt013 Кои каде избягал и каде отишъл.. Ебати патриотизма в тва даскало :shock:
Виж кво не знам кой клас си и кво учите,но всяка една история е свързана и с нашата!Събития от една държава са оказали влияние и върху нашето развитие :arrow: най-простия пример погледни историята на Византия,Кръстоносните походи и ще разбереш много неща що се отнася до Османците....и не се притеснявай 12 клас се учи само и единствено история на България и то доста подробно. ;-)

kakyra
06-19-2006, 13:15
Виж кво не знам кой клас си и кво учите,но всяка една история е свързана и с нашата!Събития от една държава са оказали влияние и върху нашето развитие най-простия пример погледни историята на Византия,Кръстоносните походи и ще разбереш много неща що се отнася до Османците....и не се притеснявай 12 клас се учи само и единствено история на България и то доста подробно.
da we da we.. samo deto 12 klas nqma da go u4im.. a ina4e 10 sam.. napisah go pone 20 puti ve4e.. i pak .. nqma nikav smisul da u4im tolkova podrobno istoriqta na drugite vmesto nashta..

илян
01-13-2007, 14:32
Емм не знам маина.. просто не говоря за тия важнте дати дето ги учим световни воини и трето и пето.. а за някои измислени сабития дето хич не ме касаят. аз чак ся се сетих за тва щото гледах по телевизията че българите са първите които са бомбандирали.. а тва не са ни го давали.. а може да ни преподават как някви си са нападнали други.. тва колкото и да е почти никои не го интересува..
сега не те касаят, но след година...три...пет може да ти потрябват. Може след време да работш във фирма за(от) чужда страна и ако не знаеш за значимите им събития? Ако ти дадат примрно да направиш реклама за неммска бира, като искат да засегнеш и някоя значима част от историята им...?!? Ами ако трябва да направиш програма/сайт с историята на дадената страна..?!? Ако трябва да нарисуваш велик герой от тяхната история?!?....трябва си, пък и ние не сме сами на света. Не се ограничавай само в страната, а разпростри ширините на знанието си по целия свят...(ауу трябва по БЕЛ да ми пишат 6) :lol:

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-13-2007, 15:35
#-o

PR0
01-13-2007, 15:43
В 11 клас ще видиш БГ история, гарантирам ,че ще плачеш "ИСКАМ ЧУЖДАТА ИСТОРИЯ" да видиш малко уроци от траки до управление на НДСВ.

01-13-2007, 17:37
Тая официалната история на България хич и не ти трябва да я знаеш!

Talisman
01-13-2007, 20:35
Na men pak istoriqta mi e mn interesna :-)

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-14-2007, 05:29
abe hora taq tema e stara :!: :smt017

koalka
01-14-2007, 05:59
Еми то остава и да не знаеш българската история.Ако те пита някой нещо, ти ще седиш и ще гледаш като теле в железница!Учи поне основните неща тогава.

Стаматов
01-14-2007, 06:18
Момчета и момичета,просто трябва да се знае и толкова.Разбира се,превес трябва да има родната история,защото,ако ние не си я знаем,никой друг не се интересува от нас.Имат ни едва ли не за някакви диваци,прибрани по милост под крилото на ЕС.Обаче и световната трябва да се познава - колкото по-задълбочено,толкова по-добре.В тази връзка ще ме накарате да си поиграя малко да попрепиша част от книгата на Марко Семов "Писма до България".Той освен всичко друго е и професор по журналистика.И така :
-В България не мога да се реализирам - каза пред изпитната комисия по журналистика кандидат-студентка. -Това е скапана държава,която не дава на младия човек никакви възможности.Ще отида там,където ценят човека - в Германия,Франция,в истинските европейски държави.
-А България как ще стане истинска европейска държава,щом такива таланти като вас я напускат?
-Това не ме интересува - отвърна тя. - Сега е векът на практичните хора.
Оказа се,че момичето има 5 по български език и литература - една хубава оценка на темата за Дебелянов.Бяхме готови да я приемем във факултета - от страниците на някой вестник или от екрана на някоя телевизия след някоя и друга година да съветва народа си как от скапан да се превърне в уважителен към себеподобните си.Ала имахме неблагоразумието да я попитаме как и къде е умрял Дебелянов.
-Какво ме интересува! -отвърна момичето. -Това какво отношение има към изпита?
Наистина практично момиче.Минава през тебе - и песен отгоре ще попее!И понеже се докоснахме до темата история с проф.Филип Панайотов,попитахме следващата кандидатка,също с висока оценка,в коя война е убит Дебелянов.
-Във Втората световна война -отвърна момичето.
-А кога започва Втората световна война?
-1949 година мисля,че беше,а може и след 1950-а,не помня точно.Защо,какво значение има?
-Колко години трае тази война? -продължихме да питаме.
-Ами десетина години.
-Кои са основните участници в нея?
-О,това са подробности,които вече никого не интересуват.
Щеше да е смешно това,което пиша,можеше да мине в някоя публикация на кандидатстудентски бисери,ако не се оказа,че от трийсет и тримата изпитани само едно момче знаеше прилично кога е започнала Балканската война,кога - Първата световна,кога - Втората световна.Останалите не знаеха нищо за ни една от трите войни.
Изтръпвахме все повече.Споглеждахме се.Върхът дойде с един забележителен отговор:че Германия и Русия били съюзници във Втората световна война!
И т.н.,спирам с цитирането - нататък следват изводите на автора,които всеки може да си ги направи

FairyNymph
02-09-2007, 23:22
Хора , квото и да кажете за историята и да я храните и каквото и да е - няма да я премахнат от програмата.Сядаш,учиш и траеш!След няколко години ще ти се иска да си учил.. :roll:

angel with broken wings
02-10-2007, 19:24
еххх на мен миналата година ми харесваше- история на древния свят :-s
а пък тази година въобще не учим :lol:
не мога да се оплача :-D :-D :-D

sherry
02-10-2007, 20:31
Але тия хора наред ли са ве маина.. за к'во ми е да уча с пордобности чужда история при положение че наща я учим много през пръсти.. и после за кво не сме знаели историята на България..!!! :smt013 Кои каде избягал и каде отишъл.. Ебати патриотизма в тва даскало :shock:

сигурно е 10 или 9 клас кат чета ква е историята. май 9. ами бро 11 клас са учи бг история.сорибро, доколкото знам, в 12 клас се учи :-D