PDA

View Full Version : Писането на латиница



just_a_kid
06-16-2006, 19:18
Знам, че е имало теми за това, направих си труда да ги прегледам, но така и не мога да разбера едно нещо - Какво толкова ви влече в писането на латиница и защо е толкова гъзарско? Не оспорвам правото ви на избор да пишете както си искате, просто искам да знам защо ви харесва толкова. Аз лично писах в началото на латиница, тогава нямах опит и просто не ми правеше впечатление. Сега като видя нещо написано Ei TaKa NaPrImEeEeR го подминавам, защото си е чисто мъчение да го разчетеш. Та защо пишете така? :-s

06-16-2006, 19:35
Някои хора прикриват неграмотността си чрез писане на латиница...

DarthRevan
06-16-2006, 19:39
taka e naistina...az sym edin ot tqh...

navits
06-16-2006, 19:41
taka e naistina...az sym edin ot tqh...

hahaha i az :mrgreen:

white_chik
06-16-2006, 19:41
Някои хора прикриват неграмотността си чрез писане на латиница...
може би това е едната причина,а другата е ,че по чатовете се пише предимно на латиница и много хора са свикнали да пишат така.И аз в началото пишех така,но с времето се научих как трябва да се пише :wink:

FikyScHetOo
06-16-2006, 19:52
Някои хора прикриват неграмотността си чрез писане на латиница...
може би това е едната причина,а другата е ,че по чатовете се пише предимно на латиница и много хора са свикнали да пишат така.И аз в началото пишех така,но с времето се научих как трябва да се пише :wink:
Права си, това е едната от причините. Преди и аз пишех на латиница (когато влизах в мИРК), но сега не пиша и съм пропускала теми, които са написани на латиница. А страшно се дразнех на една тема със заглавие "m0lia vi p0m0gnete miiiiii!!!!!" Или нещо от този сорт. Добре - по чатовете се пише на латиница, но писането и с цифри е ужастно: 1=ъ , о=0, 6=ш и 4=ч ....досадно е. А направо ми се повдига когато видя написано нещо по този начин : Az s1m m0mi4e na 13 i iskam da se 6i*am s edin na 20....

fallen
06-16-2006, 19:58
Лично аз нямам проблем да разчитам писането на латиница, но е вярно че е изключително неприятно, особенно ако е оцветено в някой "хубав" искрящ цвят...Никога не съм писала на латиница (или поне не помня да съм :wink: ) и няма да пиша, защото наистина затормозява някои...

06-16-2006, 20:01
А само като се замислите и колко по - хубаво изглежда един текст на кирилица, отколкото на латиница...

midnight...
06-16-2006, 20:04
лично аз много рядко чета постове на латиница, защото първо е страшно изморително за очите и второ някои думи не се разчитат...не виждам какво гъзарско има в това да се правиш на малоумен като пишеш на латиница при положение че има толкова кирилизатори :roll:

RoyTheReaper
06-16-2006, 20:06
нямам проблем с постовете на латиница. чета ги без проблем.
всеки да си пише както му е комфортно.

Brrrrrrrrrrrrr
06-16-2006, 20:41
Може би накои са се научили да пишат бързо на латиница и затова я предпочитат. Самата аз в началото писах на латтиница но чистно казано незнам защо. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Devilsplaymate
06-16-2006, 20:51
@ s7ig@ b3 ! 7@k@ 3 po-in73r3sn0 d@ s3 pi63 o7 va6a7a m@l0umn@ k1r1l1c@ !
А сега сериозно ... наистина доста е неприятно да пишеш на латиница . Е , и аз го правя понякога , когато ме мързи , но в повечето случаи се старая да пиша правилно . Пишете на кирлица , и вече не се оправдавайте с Ленгуич бар-а , защото има кирилизация и на сайта . :wink:

machoka
06-16-2006, 20:53
В крайна сметка най-важно е какво казваш.
Предпочитам умен пост на латиница, от голословен кирилизиран такъв.

TheArchEnemy
06-16-2006, 20:55
ami az pi6a na latinica za6toto prosto klaviaturata mi e takava,4e ima samo angliiski bukvi i nqma kak da pi6a na latinica a i ne mislq 4e e tolkova drazne6to.na pove4eto hora im e po-udobno :wink:

just_a_kid
06-16-2006, 22:05
В крайна сметка най-важно е какво казваш.
Предпочитам умен пост на латиница, от голословен кирилизиран такъв.

Ами естествено, че това е най-важно, не съм твърдяла обратното. Просто мен ме затруднява четенето на мнението, когато е написано на латиница и просто вече рядко чета такива, защото ми се изморяват очите.

Atika
06-16-2006, 23:10
В крайна сметка най-важно е какво казваш.
Предпочитам умен пост на латиница, от голословен кирилизиран такъв.

Ами естествено, че това е най-важно, не съм твърдяла обратното. Просто мен ме затруднява четенето на мнението, когато е написано на латиница и просто вече рядко чета такива, защото ми се изморяват очите.

A sama kaza che predi i ti si pisala na latinica .. v momenta si protivorechish!!!

rosskata
06-17-2006, 00:36
:? Никога не съм писала на латиница ако искам да кажа нещо на български. Тъпо и нечетливо е. С българска клавиатура не мога да оиша, но нали затова някой умен чичко е измислил фонетичната...

06-17-2006, 11:45
За6то си ре6ила,4е хората пи6ат така,за да се правят на гъзари?Първона4ално аз съ6то пи6ех на латиница,просто за6тото така бях свикнал,а фонети4ната не е удобна,за6тото много от буквите не съответстават...Но все пак послу4ай 24-ти май се ре6их и запо4нах...И така мили деца,до ден дне6ен n0_Pr0bL3m пи6е на кирилица :-D

`Death`Whore`
06-17-2006, 11:46
Не съответстват няколко букви, не се излагай.

hamilcar
06-17-2006, 11:49
За6то си ре6ила,4е хората пи6ат така,за да се правят на гъзари?Първона4ално аз съ6то пи6ех на латиница,просто за6тото така бях свикнал,а фонети4ната не е удобна,за6тото много от буквите не съответстават...Но все пак послу4ай 24-ти май се ре6их и запо4нах...И така мили деца,до ден дне6ен n0_Pr0bL3m пи6е на кирилица :-D

Каква кирилица какви пет лева я вземи един буквар и виж как се пишат буквите "Ш" и "Ч". Точно 4 букви не съответстват на фонетика.

just_a_kid
06-17-2006, 15:24
В крайна сметка най-важно е какво казваш.
Предпочитам умен пост на латиница, от голословен кирилизиран такъв.

Ами естествено, че това е най-важно, не съм твърдяла обратното. Просто мен ме затруднява четенето на мнението, когато е написано на латиница и просто вече рядко чета такива, защото ми се изморяват очите.

A sama kaza che predi i ti si pisala na latinica .. v momenta si protivorechish!!!

Е как точно си противореча? Не съм отричала, че преди съм писала на латиница. Спрях още в началото, тоест сигурно имам най-много 10 мнения на латиница и то точно поради причината, че трудно се чете.

06-17-2006, 15:27
Аз съм голям фашист, щом опре до латиница. Смърт за латиницата!

FikyScHetOo
06-17-2006, 19:41
Сетих се за още една причина...което много се дразня-> Няма хубави шрифтове на кирилица. На латиница са по-готини и когато правех проект просто имах максимум 20 шрифта на кирилица, а на латиница са значително повече. И много рядко ми се случва да пиша на латиница - когато отварям сайтове...

06-17-2006, 19:43
Знам, че е имало теми за това, направих си труда да ги прегледам, но така и не мога да разбера едно нещо - Какво толкова ви влече в писането на латиница и защо е толкова гъзарско? Не оспорвам правото ви на избор да пишете както си искате, просто искам да знам защо ви харесва толкова. Аз лично писах в началото на латиница, тогава нямах опит и просто не ми правеше впечатление. Сега като видя нещо написано Ei TaKa NaPrImEeEeR го подминавам, защото си е чисто мъчение да го разчетеш. Та защо пишете така? :-s
И аз положително постовете написани на латиница ги подминавам...

06-17-2006, 23:51
Не съответстват няколко букви, не се излагай.

Добре,пи6а на кирилица,къв ти е проблема

WILD__BOY
06-18-2006, 00:08
NAI GUZARSKO E NA LATINICA S GLAVNI BUKVI.

TSecret
06-18-2006, 12:26
vseki ima pravo na izbor,az sam sviknala da pi6a na latinica i ne smqtam da po4na da pi6a na kirilica,zaradi hora koito ne mogat da 4etat na latinica ili gi marzi!!!

WILD__BOY
06-18-2006, 13:05
vseki ima pravo na izbor,az sam sviknala da pi6a na latinica i ne smqtam da po4na da pi6a na kirilica,zaradi hora koito ne mogat da 4etat na latinica ili gi marzi!!!
Мързи ме да чета шльокавица (6l10k@v1c@ ако не можеш да го прочетеш на кирилица). Може ли да ти е толкова тругно да натиснеш Ctl, за да смениш от латиница на кирилица?!

TSecret
06-18-2006, 13:07
WILD_BOY ne me marzi a prosto ne moga da pi6a na bg,pak i kato te marzi nedei da 4ete6!!!
ps ima razlika mujdu tova 6l10k@v1c@ i 6liokavica !!!

MiRaCuLiXbb
06-18-2006, 13:15
Направо по темата...не ми преча да чета латиница, но предпочитам да пиша и чета на кирилица.

WILD__BOY
06-18-2006, 13:17
WILD_BOY ne me marzi a prosto ne moga da pi6a na bg,pak i kato te marzi nedei da 4ete6!!!
ps ima razlika mujdu tova 6l10k@v1c@ i 6liokavica !!!
И защо не може да пишеш на кирилица? Как пишеш (си писала ) в час ?

TSecret
06-18-2006, 13:18
xaxaaxax..... ti v 4as s klaviatura li pi6e6?

WILD__BOY
06-18-2006, 13:23
xaxaaxax..... ti v 4as s klaviatura li pi6e6?
Често ми се налага.
Само за сведени ще ти кажа, че и аз не мога да пиша на БДС, за това си има и фонетика, при която латинските букви отговарят на кирилицата. t = т, g = г и тн.
Не е никак трудно, винаги ще си намерип оправдание за мързела!

TSecret
06-18-2006, 13:52
flextype mi blokira i niamam namerrenie da svalqm drug - i tova sa6to ne mi e opravdanie,prosto ne iskam i stiga tolkova po vaprosa! pak 6te kaja 4e vseki ima pravo na izbor !

WILD__BOY
06-18-2006, 13:55
Ех защо модераторите тук не са като по тракерите - там за три поста на латиница получаваш бан

HandOfBlood
06-18-2006, 13:55
ебати кво ви бъркат мненията на латиница? и на мен не ми харесва ама... кат толко ви пречат не ги четете и толкова ебати.

just_a_kid
06-18-2006, 14:00
ебати кво ви бъркат мненията на латиница? и на мен не ми харесва ама... кат толко ви пречат не ги четете и толкова ебати.

Ами аз съм си казала какво ме бъркат - очите ми се изморяват. Не ги чета вече. Темата съм я пуснала, за да разбера защо толкова много хора пишат така, а не за да се оплаквам от това.

HandOfBlood
06-18-2006, 14:24
just_a_kid
ти да, ама на другите им идва перфектно да се оплачат...
и аз не чета дълги постове на латиница именно щото е некфо... блях... не че ми развалят очите, ми просто дразни...

djigi
06-18-2006, 20:43
Може просто да нямат кирилица, а и дори да имат да не е фонетична. Пък да пишеш на БДС за мен си е цяло мъчение. При това така и така можеш вече да пишеш бързо, да започнеш отново да се "учиш"..... Да не говорим как трябва да си "превключваш" езика за форуми/чатове и за сайтове - затрудняващо е. Особено, ако пишеш в някой чат и искаш да влезеш в някой сайт едновременно. Свиква се, но трябва време.

И аз съм писала на латиница дълго време точно, защото нямах фонетика. Всъщност след това ми бяха давали, но пак ми беше трудно да пиша "в" с "w", "ч"-" ` " и т.н. Дойде един момент, в който започнах много да влизам из форуми, а ми се виждаше грозно да пиша на латиница и така се понаучих. Сега навсякъде пиша на кирилицата.

`Death`Whore`
06-18-2006, 20:52
И има кирилизатори в интернет. Ако човек иска, ще намери начин.

niki7o
06-19-2006, 11:40
taka e naistina...az sym edin ot tqh...

hahaha i az :mrgreen:
i az :D :D :D :D