PDA

View Full Version : Контрольорите



TheDarkLady
06-16-2006, 21:13
Преди няколко дни имах нещастието да "наруша закона" (така да се каже)
случката е следната:
Аз и гаджето ми се прибирахме от купон към 6х сутринта и си взехме автобус за вкъщи,но понеже беше бая рано и щяхме да пътуваме кратко не си взехме билети...и след 1-2спирки път видяхме че се качва контрола,много културно започнахме да се изнасяме от автобуса но една от общо 8-те контрольора ме хвана за якето и ме завлече на спирката.След като ни изчетоха едно конско(без дори да сме казали една дума или да сме се дърпали)аз спокоино казах "добре де ще си платим глобите".Изведнъж физиономиите им станаха миловидни и започнаха да ми говорят миличко"ах ми то мойе да е за добро"..видях 4е съм си изгубила парите(някъде на купона..д***) и едвам събрахме...докато търсихме ония ме заплашваха как съм щяла да загазя ако не си платя ...и т.н.НАправо се изплаших тотално и в същото време се ядосах,отнасяха се с нас като с престъпници :evil:
Какво мислите за тези нещасни хорица които са се побъркали за проклетоте 5 лв? :|

ckeuT4eTo_f
06-16-2006, 21:18
Kakvo li ne pravqt horata za pari....

ogriska
06-16-2006, 21:19
te trqbva da si vur6at rabotata ama go priemat li4no ii ima mn tupi hora ot tia
za tva da znaete ako vi iskat pari im kajete:iskam da vi vida kontrolnia list mai taka se kazva6e list na koito pi6e v kolko 4asa na koi reis trqbva da se ka4at i ako se naprai na gazar zavurjete se i po4vaite sprinta ina4e moje i da si trugnete spokoino de

hamilcar
06-16-2006, 21:21
И в полицията да ме заведът пари не давам. Не стига, че градския транспорт е под всякаква критика ... а и пари ще ми искат. Не са познали. Трябва за учници транспорта да бъде безплатен, ама все пак това е България и трябва колкото може повече да се бърка в джоба на хората.

Eleonora
06-16-2006, 21:28
И в полицията да ме заведът пари не давам. Не стига, че градския транспорт е под всякаква критика ... а и пари ще ми искат. Не са познали. Трябва за учници транспорта да бъде безплатен, ама все пак това е България и трябва колкото може повече да се бърка в джоба на хората.

A taka,da be az da pla6tam,kvo kato se voza,ama prevoza ne e osobeno priaten,osobeno i tia prosiaci [-X

ckeuT4eTo_f
06-16-2006, 21:37
A i na vsi4koto otgore sega biletite 6te sa po 70st............. ebasi..... ujas i te ako si mislqt 4e 6te dup4a jestoko se lujat

FikyScHetOo
06-16-2006, 21:43
A i na vsi4koto otgore sega biletite 6te sa po 70st............. ebasi..... ujas i te ako si mislqt 4e 6te dup4a jestoko se lujat
дано не вдигнат и картите....ма контролите са много много зле. Те се заяждат за глупости, но за какво?!? Да си сложат 2 лева в джоба...

TheDarkLady
06-16-2006, 21:44
A i na vsi4koto otgore sega biletite 6te sa po 70st............. ebasi..... ujas i te ako si mislqt 4e 6te dup4a jestoko se lujat
дано не вдигнат и картите....ма контролите са много много зле. Те се заяждат за глупости, но за какво?!? Да си сложат 2 лева в джоба...

много са им мизерни заплатоте...за това

tainstvenata
06-16-2006, 22:02
bahti nahalnicite det sa ... sany tui moga da kaja :smt011

ckeuT4eTo_f
06-16-2006, 22:05
A i na vsi4koto otgore sega biletite 6te sa po 70st............. ebasi..... ujas i te ako si mislqt 4e 6te dup4a jestoko se lujat
дано не вдигнат и картите....ма контролите са много много зле. Те се заяждат за глупости, но за какво?!? Да си сложат 2 лева в джоба...

много са им мизерни заплатоте...за това
oo mi te i kartite 6te gi vdignat 6toto sa tapaci napravo ujas a puk ako si vzima6 ot vatmana bileta 6te struva daje 80... pravi si smetka..

pinki
06-16-2006, 22:15
VUOB6TE KAK NE GI E SRAM DA TI PRAVQT PROBLEM ZA 50 ST BE!!!! :shock: MALEE A SE KANIM V EVROPA DA VLIZAME!6TE VLEZEM AMA NA KYKYVO LQTO!VI6TE NI 6IBANATA NEPOTDURJANA DURJAVA A POSLE 6ET GOVORIM!!!!!! :smt013

Mo6no
06-16-2006, 22:23
И в полицията да ме заведът пари не давам. Не стига, че градския транспорт е под всякаква критика ... а и пари ще ми искат. Не са познали
Това е услуга, а всяка услуга трябва де се заплаща независимо дали е калпава или не, като не ти харесва не се качвай и готово.

EDIT:Абе аз за какво отговарям на Пинки. Аз по-добре изобщо да не чета постовете на такива индивиди като нея.

hamilcar
06-16-2006, 22:32
И в полицията да ме заведът пари не давам. Не стига, че градския транспорт е под всякаква критика ... а и пари ще ми искат. Не са познали
Това е услуга, а всяка услуга трябва де се заплаща независимо дали е калпава или не, като не ти харесва не се качвай и готово.

На тоя принцип те да си оправят транспорта и, аз ще плащам.

`Death`Whore`
06-16-2006, 22:34
Пинки, спри да пишеш с огромни букви!

TheDarkLady
06-16-2006, 22:35
VUOB6TE KAK NE GI E SRAM DA TI PRAVQT PROBLEM ZA 50 ST BE!!!! :shock: MALEE A SE KANIM V EVROPA DA VLIZAME!6TE VLEZEM AMA NA KYKYVO LQTO!VI6TE NI 6IBANATA NEPOTDURJANA DURJAVA A POSLE 6ET GOVORIM!!!!!! :smt013

нямам ни6то против да ме глобяват 6том не спазвам правилата.все пак трябва да има ред в държавата...не може да се вози6 на аванта като си в ЕС да знае6..ама да го правят по по 4ове6ки на4ин :evil:

06-17-2006, 08:12
vchera me globiha
...ama kato se zamislq kolko puti putuvam bez...edna globa na 2 meseca ne me pritesnqva

white_chik
06-17-2006, 08:17
По принцип,ако се замислим,това им е работата на хората.Както в хранителните стоки не можеш да си вземеш храна без да платиш,така не би трябвало и да пътуваш без билет.И въпреки това контрольорите се държат отвратително с "нередовните пътници" точно вчера с едни приятели отивахме към "Арена" да гледаме мача и се качиха двама контрольори и тъй като нямахме пари да си платим,те зпочнаха да ни четат лекции от рода на "това ли ни било възпитанието" , "как можело да съм с телефон за 400 лв,а да нямам пари да си купя билет" и некви такива :smt012

i'm so excited!
06-17-2006, 08:21
спокойно хораааааа, увеличението идва.
от 1-ви юли вече ще си купувате цяло билетче за цели 66ст. :-D
66ст. за раздрънканото тролейче ще си плащаме като попове, тъй реши чичо ми бойко.
а да знаете вчера каква партулка видях... не огледах марката, но въобще не приличаше на кабрио :shock:

MiRaCuLiXbb
06-17-2006, 08:42
Преди няколко дни имах нещастието да "наруша закона" (така да се каже)
случката е следната:
Аз и гаджето ми се прибирахме от купон към 6х сутринта и си взехме автобус за вкъщи,но понеже беше бая рано и щяхме да пътуваме кратко не си взехме билети...и след 1-2спирки път видяхме че се качва контрола,много културно започнахме да се изнасяме от автобуса но една от общо 8-те контрольора ме хвана за якето и ме завлече на спирката.След като ни изчетоха едно конско(без дори да сме казали една дума или да сме се дърпали)аз спокоино казах "добре де ще си платим глобите".Изведнъж физиономиите им станаха миловидни и започнаха да ми говорят миличко"ах ми то мойе да е за добро"..видях 4е съм си изгубила парите(някъде на купона..д***) и едвам събрахме...докато търсихме ония ме заплашваха как съм щяла да загазя ако не си платя ...и т.н.НАправо се изплаших тотално и в същото време се ядосах,отнасяха се с нас като с престъпници :evil:
Какво мислите за тези нещасни хорица които са се побъркали за проклетоте 5 лв? :|
Ти па ще си платим викаш, малеее. Ако няма полиция наблизо просто си тръгвате.
Аз кво мисля за тия хорица...просто незнам как не съм пребил още някой, но и това ще стане./не че не се е стигало дотам/ Иначе от близо 2г си пътувам без билет и никога не съм плащал глоба, просто няма как да ме накарат... Мизерни са.

Bamfi
06-17-2006, 08:54
Добре, вие градския транспорт за даденост ли го имате? Все едно такситата да бяха безплатни примерно..То е ясно - колкото повече хора не ползват билети, толкова повече ще поскъпват самите билети, нормално е. Вземете да се замислите малко, няма такова нещо като безплатен обяд.

rosskata
06-17-2006, 09:46
:lol: Aуууу, ама вие сте били големи европейци веее... :lol: Влизаме в европа, няма да плащаме билет... Доста елементарно мислене...
Не мога да разбера защо смятате, че някой ви дължи нещо затова, че транспорта бил мизерен.
А контролъорите си вършат работата- ако си вземеш комп'тър от магазин без да платиш, полицаите ще свършат своята. ФАКТ... :?
И ако мислите че като влезем в Европа ще ви станат безплатни билетчетата мнооого жестоко се лъжете, напротив- не само че ще станат по-скъпи, но ще се засили контрола срещу някакви авантаджии които смятат, че техните билети трябва да се плащат от всеки друг не и от тях... ](*,)
Във Варна билета е 60 стотинки отдааавна. Не че подскачам от кеф, но винаги си пътувам с билет... 8)

hamilcar
06-17-2006, 10:42
Добре, вие градския транспорт за даденост ли го имате? Все едно такситата да бяха безплатни примерно..То е ясно - колкото повече хора не ползват билети, толкова повече ще поскъпват самите билети, нормално е. Вземете да се замислите малко, няма такова нещо като безплатен обяд.

Да така е, но като се качваш в такси то не е раздрънкано, нали така ? Лично мен ме кефи да се возя в Икарус, но само през лятото, а зимата в Икаруса предполагам знаеш какво е ... та айде обясни ми защо, аз се возя в Икарус, а по други линии са пуснати яките мерцедеси. За да си плащам трябва и да получавам нещо и то да не е кошница.

teenkopele
06-17-2006, 13:07
Kakvo li ne pravqt horata za pari....

Така е. :wink:

teenkopele
06-17-2006, 13:09
Забравих да кажа, че наскоро снимах една контрола в 72.
Kато сложа снимките в нета, ще дам линк. :wink:

Bamfi
06-17-2006, 13:10
Да така е, но като се качваш в такси то не е раздрънкано, нали така ? Лично мен ме кефи да се возя в Икарус, но само през лятото, а зимата в Икаруса предполагам знаеш какво е ... та айде обясни ми защо, аз се возя в Икарус, а по други линии са пуснати яките мерцедеси. За да си плащам трябва и да получавам нещо и то да не е кошница.
Таксита има всякакви, но това - отделен въпрос.

Такъв ти бил късмета с икарусите, но логиката ми подсказва, че мерцедеси и изобщо по-хубави автобуси се пускат по най-натоварените линии - така че хората си се блъскат на воля, но пък им е хубав автобусът. Приятно ли ще ти е? Не знам..

А дали от СКГТ ще ти предоставят количка от супермаркет или колесница, изборът да ползваш градски транспорт е твой, в крайна сметка никой не те насилва. Всеки сам си преценява, а ако сметнеш, че не получаваш достатъчно за парите си, не го ползвай - има и други начини.

NaSty GiRl
06-17-2006, 13:18
[quote=pinki]VUOB6TE KAK NE GI E SRAM DA TI PRAVQT PROBLEM ZA 50 ST BE!!!! :shock: MALEE A SE KANIM V EVROPA DA VLIZAME!6TE VLEZEM AMA NA KYKYVO LQTO!VI6TE NI 6IBANATA NEPOTDURJANA DURJAVA A POSLE 6ET GOVORIM!!!!!! :smt013
Пинки не си права, нередовен пътник = нормално е да се санкционира, такива са правилата ТОчно в държавите от европейския съюз. Съгласна съм с това, че контрольорите наистина са доста грубички и това трябва да се промени, но санкционирането е съвсем правилна постъпка!

06-17-2006, 13:31
Най - тъпото от цялата работа е не, че санкционират нередовните пътници, ами че има един вид нередовни пътници, които никога не плащат глоби ( нашите мургави братя). В крайна сметка нали така наречените правила са за всички, включително и за тях? Ако ние ще плащаме и те да плащат, както и обратното! Контрольорите могат да се заяждат с треперещи пенсионери, които си броят стотинките и в същото време подминават циганите...честно ли е? Бас държа, че един беден пенсиионер има по - малко пари от един крадящ мангал. Това ли са правилата???

PLAMENKO
06-17-2006, 14:15
HAHHAAH ... никога нема да дам 5лв. на конрола..... ако са много напористи най-много си плащам тъпото билетче... а са като ги направат по 70ст. никога нема си зема.. само си развалям парите и да ми дрънкат стотинки в джоба нема да стане...

PLAMENKO
06-17-2006, 14:21
[quote=pinki]VUOB6TE KAK NE GI E SRAM DA TI PRAVQT PROBLEM ZA 50 ST BE!!!! :shock: MALEE A SE KANIM V EVROPA DA VLIZAME!6TE VLEZEM AMA NA KYKYVO LQTO!VI6TE NI 6IBANATA NEPOTDURJANA DURJAVA A POSLE 6ET GOVORIM!!!!!! :smt013
Пинки не си права, нередовен пътник = нормално е да се санкционира, такива са правилата ТОчно в държавите от европейския съюз. Съгласна съм с това, че контрольорите наистина са доста грубички и това трябва да се промени, но санкционирането е съвсем правилна постъпка!

съгласен съм с теб , самоче в европейския съюз виждала ли си в кви рейсове се возят... билети дупча само в 280 и 94...

hamilcar
06-17-2006, 14:41
Да така е, но като се качваш в такси то не е раздрънкано, нали така ? Лично мен ме кефи да се возя в Икарус, но само през лятото, а зимата в Икаруса предполагам знаеш какво е ... та айде обясни ми защо, аз се возя в Икарус, а по други линии са пуснати яките мерцедеси. За да си плащам трябва и да получавам нещо и то да не е кошница.
Таксита има всякакви, но това - отделен въпрос.

Такъв ти бил късмета с икарусите, но логиката ми подсказва, че мерцедеси и изобщо по-хубави автобуси се пускат по най-натоварените линии - така че хората си се блъскат на воля, но пък им е хубав автобусът. Приятно ли ще ти е? Не знам..

А дали от СКГТ ще ти предоставят количка от супермаркет или колесница, изборът да ползваш градски транспорт е твой, в крайна сметка никой не те насилва. Всеки сам си преценява, а ако сметнеш, че не получаваш достатъчно за парите си, не го ползвай - има и други начини.

Да ти кажа предпочитам хубав и тъпкан от колкото раздрънкан. Возила ли си се в автобус в който температурата е -20 градуса. Изборът си е мой, но градския транспорт е направен за да се ползва от гражданите, а дали ще е хубав или лош няма значение. Важното е да взимат пари. Изборът си е мой и след 6 месеца няма да се возя. До тогава гратис, на който не му харесва да се оправя(т.е. контрольорите).

Sapphir
06-17-2006, 15:29
Веднъж пътувахме с няколко познати в градския транспорт (автобусна линия 222) и се таксувахме с билетите от по 30ст.,за беда една от познатите си беше забравила картата, контролата взе и мойта и на другите момичета картите (без да има право на такова действие) ,накара ни да платим глоба(нещастника) и след дълги разговори и заплашвания как ще ни води в Прослав (квартал в Пловдив ) при ШЕФА и какво щели да ни направят, ние събрахме общо 1,50 (толкова имахме в наличност) и ТОЙ се съгласи да ни ПУСНЕ!
Тогава бях тъпа , но при следваща подобна случка званя в полицията,съветвам всеки гражданин , на който правата са нарушени от разни контроли и подобни да се обади в полицията.

Метълката
06-17-2006, 17:08
Освен тъпи, сте и нагли. За беда някои нещо си забравил...като си си забравил картата, ще забравиш и да ползваш градски транспорт. Не може така. Факт е, че контрольорите също прекаляват, но тва е заради такива дребни тарикати като вас. Хората за двата лева бачкат и сигурно семейства хранят, разбира се че ще се заяждат и ще искат парите - гонят си интереса и парите за вечерята , примерно. Вие сте длъжни да си плащате за превоза. Независимо по кое време на денонощието или за кво разстояние.

Dr. Kazimbutt
06-17-2006, 17:21
Тогава бях тъпа , но при следваща подобна случка званя в полицията,съветвам всеки гражданин , на който правата са нарушени от разни контроли и подобни да се обади в полицията.
Цялата работа ще завърши в районното и не контролите, ами ти ще си потърпевшата.

Mo6no
06-17-2006, 17:34
Признавам си, че два-три пъти ми се е случвало да пътувам без билетче (Само да спомена, че във Варна контрола има във всеки автобус по-всяко време и е много по-трудно да пътуваш без билетче), но това не е било поради желание да не си платя и да се направя на тарикат. Просто родителите ми са забравили да ми датат пари, а немога да отида пеша при положение, че училището е на два часа път. Всъщност веднъж се връшах пеша от училище, но това е изключение.

FikyScHetOo
06-17-2006, 18:55
VUOB6TE KAK NE GI E SRAM DA TI PRAVQT PROBLEM ZA 50 ST BE!!!! :shock: MALEE A SE KANIM V EVROPA DA VLIZAME!6TE VLEZEM AMA NA KYKYVO LQTO!VI6TE NI 6IBANATA NEPOTDURJANA DURJAVA A POSLE 6ET GOVORIM!!!!!! :smt013
Не мисля, че си права!!!! Но ако гледаш холандската партия педофили в Холандия, която иска това->отиваш там и ги подкрепяш!
Пътуването в автобусите не е безплатно, а ако иам хора, които го правят такова->всички ще плащат повече. Вярно е, че контролите се дразнят, засягат, ядосват, но това им е работата и като такава тя е изнервяща. Забелязала съм че хората искат да не плащат и да са в доби условия. Е неможе. Както казаха пради мен - безплатен обяд НЯМА!!! Първия въпрос по икономика, който ми зададоха беше дали има безплатен обяд...ми няма и ако искате добро отношение, добри условия и ЕС трябва да давате и вашият принос за това. А за градския транспорт минималната такса е задължителна.

Sapphir
06-17-2006, 20:16
Тогава бях тъпа , но при следваща подобна случка званя в полицията,съветвам всеки гражданин , на който правата са нарушени от разни контроли и подобни да се обади в полицията.
Цялата работа ще завърши в районното и не контролите, ами ти ще си потърпевшата.

Мисля , че не си прочел правилно. АЗ ИМАХ КАРТА и той ми я взе заради друг човек, в такъв случай незнам кой е потърпевшия.
Контрола съкс!..

Dr. Kazimbutt
06-17-2006, 20:28
Тогава бях тъпа , но при следваща подобна случка званя в полицията,съветвам всеки гражданин , на който правата са нарушени от разни контроли и подобни да се обади в полицията.
Цялата работа ще завърши в районното и не контролите, ами ти ще си потърпевшата.

напротив отива и подава жалба срещу контрольора...
полицията е неутрална страна, а в случая има няколко нарушения от страна на контрольора...
Знаеш какви са нашите полицаи. Със сигурност ще направят някоя простотия.

Sapphir
06-17-2006, 20:30
Тогава бях тъпа , но при следваща подобна случка званя в полицията,съветвам всеки гражданин , на който правата са нарушени от разни контроли и подобни да се обади в полицията.
Цялата работа ще завърши в районното и не контролите, ами ти ще си потърпевшата.

напротив отива и подава жалба срещу контрольора...
полицията е неутрална страна, а в случая има няколко нарушения от страна на контрольора...
Знаеш какви са нашите полицаи. Със сигурност ще направят някоя простотия.

Да, от една страна си прав.

06-17-2006, 22:13
Мене досега не са ме хва6тали без билет,но си мисля,4е и да ме свалят 6е удара един спринт и не вярвам да тръгне някой да ме гони,пък и да тръгне няма да ме хване.И вие е тряало да напраите така вместо само да хабите пари и нерви...

Mo6no
06-17-2006, 22:15
Мене досега не са ме хва6тали без билет,но си мисля,4е и да ме свалят 6е удара един спринт и не вярвам да тръгне някой да ме гони,пък и да тръгне няма да ме хване.И вие е тряало да напраите така вместо само да хабите пари и нерви...
Аман от дребни тарикати като тебе

06-17-2006, 22:49
Мене досега не са ме хва6тали без билет,но си мисля,4е и да ме свалят 6е удара един спринт и не вярвам да тръгне някой да ме гони,пък и да тръгне няма да ме хване.И вие е тряало да напраите така вместо само да хабите пари и нерви...
Аман от дребни тарикати като тебе

Аман,и аз така викам...Взехме да ставаме прекалено много :(

06-17-2006, 23:49
Освен тъпи, сте и нагли. За беда някои нещо си забравил...като си си забравил картата, ще забравиш и да ползваш градски транспорт. Не може така. Факт е, че контрольорите също прекаляват, но тва е заради такива дребни тарикати като вас. Хората за двата лева бачкат и сигурно семейства хранят, разбира се че ще се заяждат и ще искат парите - гонят си интереса и парите за вечерята , примерно. Вие сте длъжни да си плащате за превоза. Независимо по кое време на денонощието или за кво разстояние.
Боже Господи ...КОЛКО СИ ТЪПА...СРАМ И ПОЗОР!!! Просто замълчи...срам ме е , че се зовеш 'метълка'....пикла смотана!Ами тези мили и честни контрольори, които милинките си изкрарват едва едва парите за ' вечеря' защо не глобяват циганите? Само не ми казвай, че циганите са бедни и нямат пари да си платят глобата, защото това гнусни крадящо племе със сигурност има повече пари в джоба си, отколкото една старица на 90! Поне като си тъпа си мълчи, по дяволите!

Метълката
06-18-2006, 00:28
Освен тъпи, сте и нагли. За беда някои нещо си забравил...като си си забравил картата, ще забравиш и да ползваш градски транспорт. Не може така. Факт е, че контрольорите също прекаляват, но тва е заради такива дребни тарикати като вас. Хората за двата лева бачкат и сигурно семейства хранят, разбира се че ще се заяждат и ще искат парите - гонят си интереса и парите за вечерята , примерно. Вие сте длъжни да си плащате за превоза. Независимо по кое време на денонощието или за кво разстояние.
Боже Господи ...КОЛКО СИ ТЪПА...СРАМ И ПОЗОР!!! Просто замълчи...срам ме е , че се зовеш 'метълка'....пикла смотана!Ами тези мили и честни контрольори, които милинките си изкрарват едва едва парите за ' вечеря' защо не глобяват циганите? Само не ми казвай, че циганите са бедни и нямат пари да си платят глобата, защото това гнусни крадящо племе със сигурност има повече пари в джоба си, отколкото една старица на 90! Поне като си тъпа си мълчи, по дяволите!

бегай бе, расист.
Спри да зяпаш другите - дупчи си билета и не филосоствай мноо-мноо и може би някой ден ще се оправим

06-18-2006, 00:31
егай бе, расист.
Спри да зяпаш другите - дупчи си билета и не филосоствай мноо-мноо и може би някой ден ще се оправим
Абсолютно винаги си дупча билетче ;-) И да... ще се оправим, когато някои поумнеят и могат да кажат нещо повече от цитираното от мен :lol: :lol: :lol:

Nokturnal_Morum
06-18-2006, 00:34
филосоствай
Какво е 'филосоствай' 8-[ :lol: :lol: :lol:

Nokturnal_Mortum
06-18-2006, 00:35
филосоствай
Какво е 'филосоствай' 8-[ :lol: :lol: :lol:

Метълката
06-18-2006, 01:01
аре детската градина.......
ако искаш символите да преборим, а? :lol:

06-18-2006, 09:03
аре детската градина.......
ако искаш символите да преборим, а? :lol:
Може :P

MiRaCuLiXbb
06-18-2006, 10:46
Тогава бях тъпа , но при следваща подобна случка званя в полицията,съветвам всеки гражданин , на който правата са нарушени от разни контроли и подобни да се обади в полицията.
Цялата работа ще завърши в районното и не контролите, ами ти ще си потърпевшата.

напротив отива и подава жалба срещу контрольора...
полицията е неутрална страна, а в случая има няколко нарушения от страна на контрольора...
Знаеш какви са нашите полицаи. Със сигурност ще направят някоя простотия.

нащите полицаи се правят на мъже, само когато знаят, че не може да им кажеш нищо, но аз определено знам как да ги затапвам в случай на нужда...

на мен един глупак ми обясняваше за това, как системата е като машина и как като се задействала щяла да смачка някой (визираше мен), ама успях да го изконтря лошо с малко цитати от ЗАНН...
Ае зависи от ситуацията. Кво значи да ги затапваш? Ако ги изнервиш се ще намерят закво да те приберат. Аз примерно имам познати полицаи и когато се случи нещо минавам без много проблеми, но някои мои приятели като ги приберат в районното да пишат обяснения цяла нощ не им е много весело.

WILD__BOY
06-18-2006, 10:58
Един път имаха наглостта да ме свалят в Дружба и да ми дигат скандал - деба шибаняците ефтини! БОЙ БОЙ БОЙ!!!


И в полицията да ме заведът пари не давам. Не стига, че градския транспорт е под всякаква критика ... а и пари ще ми искат. Не са познали. Трябва за учници транспорта да бъде безплатен, ама все пак това е България и трябва колкото може повече да се бърка в джоба на хората.
Прав си - задължават ме да ходя на училище, не осигуряват транспорт и респективно ме задължават да плащам допълнително?! Това е наглост от висша степен!

MiRaCuLiXbb
06-18-2006, 11:04
затапвам= да знам какво да им кажа, за да им се отще да се заяждат с мен :)
Е да, така може. И аз знам. :)

Dr. Kazimbutt
06-18-2006, 11:21
задължават ме да ходя на училище, не осигуряват транспорт и респективно ме задължават да плащам допълнително?! Това е наглост от висша степен!
Ако си минал осми клас, никой не те задължава да ходиш на даскало. А и никой не ти е длъжен да те носи на ръце до училището ти. Не си инвалид - можеш да ходиш.

WILD__BOY
06-18-2006, 11:32
задължават ме да ходя на училище, не осигуряват транспорт и респективно ме задължават да плащам допълнително?! Това е наглост от висша степен!
Ако си минал осми клас, никой не те задължава да ходиш на даскало. А и никой не ти е длъжен да те носи на ръце до училището ти. Не си инвалид - можеш да ходиш.

Живея на 9 км от училище!
А до 8 клас да не би да е безплатно?

WILD__BOY
06-18-2006, 11:35
аз като бях ученик картата струваше 2 лв за всички линии...
за цялата година... :roll:
Сега за всички линии за един месец е 17лв

TheDarkLady
06-18-2006, 12:03
...просто на тея управляващите нещо не им достигат парите и айде 5лв-билет4ето.Може и за добро да е ама винаги в тия работи има нещо гнило :evil:

Dr. Kazimbutt
06-18-2006, 12:28
А до 8 клас да не би да е безплатно?
Ако имаш основно образование, никой не може да те задължи да ходиш на училище, защото средното образование не е задължително. Ти сам решаваш дали да учиш. Като искаш да учиш - трябва да си плащаш транспорта.

Sapphir
06-18-2006, 12:34
А до 8 клас да не би да е безплатно?
Ако имаш основно образование, никой не може да те задължи да ходиш на училище, защото средното образование не е задължително. Ти сам решаваш дали да учиш. Като искаш да учиш - трябва да си плащаш транспорта.

Има хора,които при завършен 8ми клас нямат основно образование - Профилираните паралелки.

WILD__BOY
06-18-2006, 12:37
А до 8 клас да не би да е безплатно?
Ако имаш основно образование, никой не може да те задължи да ходиш на училище, защото средното образование не е задължително. Ти сам решаваш дали да учиш. Като искаш да учиш - трябва да си плащаш транспорта.

Не ми овъртай, пак ти казвам - и до 8 клас не е безплатен градския транспорт, и за жени с малки деца в колички трябва да си платят за количката.
Тая държава не е нормална!
Само бабите ли могат да се возят в Градския транспорт?

ckeuT4eTo_f
06-18-2006, 12:40
I za ku4eta i kufari pak se pla6ta... tctctctcccccccccc........ ujas uajs

Sapphir
06-18-2006, 12:42
А до 8 клас да не би да е безплатно?
Ако имаш основно образование, никой не може да те задължи да ходиш на училище, защото средното образование не е задължително. Ти сам решаваш дали да учиш. Като искаш да учиш - трябва да си плащаш транспорта.

Не ми овъртай, пак ти казвам - и до 8 клас не е безплатен градския транспорт, и за жени с малки деца в колички трябва да си платят за количката.
Тая държава не е нормална!
Само бабите ли могат да се возят в Градския транспорт?

Не уважаеми, и циганите се возят безплатно. Пенсионерите нека се возят безплатно , стари са, малки са им пенсиите, НО ЦИГАНИТЕ , където всичко им плащаме! АМАН!

WILD__BOY
06-18-2006, 12:52
Не уважаеми, и циганите се возят безплатно. Пенсионерите нека се возят безплатно , стари са, малки са им пенсиите, НО ЦИГАНИТЕ , където всичко им плащаме! АМАН!

Не не ти уважаема, не съм навит некви нагли баби да правят лудницата в рейса щото се надигнали от дружба до горна баня за вода с десет бидона и една водоноска + трите туби на баба ти Иванка от 4 етаж, че тя е на гости на сфяко си в Обеля.
За циганите иначе съм съгласен - просяците по градския транспорт тарашат и се топлят. Пу деба техната миризлива майка! (нарочно не го цензурирах)

navits
06-18-2006, 14:27
Преди няколко дни имах нещастието да "наруша закона" (така да се каже)
случката е следната:
Аз и гаджето ми се прибирахме от купон към 6х сутринта и си взехме автобус за вкъщи,но понеже беше бая рано и щяхме да пътуваме кратко не си взехме билети...и след 1-2спирки път видяхме че се качва контрола,много културно започнахме да се изнасяме от автобуса но една от общо 8-те контрольора ме хвана за якето и ме завлече на спирката.След като ни изчетоха едно конско(без дори да сме казали една дума или да сме се дърпали)аз спокоино казах "добре де ще си платим глобите".Изведнъж физиономиите им станаха миловидни и започнаха да ми говорят миличко"ах ми то мойе да е за добро"..видях 4е съм си изгубила парите(някъде на купона..д***) и едвам събрахме...докато търсихме ония ме заплашваха как съм щяла да загазя ако не си платя ...и т.н.НАправо се изплаших тотално и в същото време се ядосах,отнасяха се с нас като с престъпници :evil:
Какво мислите за тези нещасни хорица които са се побъркали за проклетоте 5 лв? :|

az ti predoru4vam sledvashtiq put da im teglish edna maina
i are fak u dupka
men vseki den me hvashtat bez bilet
ponqkoga(v nai-loshiq slu4ai)me durjat 10 minuti i me puskat
s predoprajdenie :mrgreen:

Dr. Kazimbutt
06-18-2006, 14:58
Не уважаеми, и циганите се возят безплатно. Пенсионерите нека се возят безплатно , стари са, малки са им пенсиите, НО ЦИГАНИТЕ , където всичко им плащаме! АМАН!

Не не ти уважаема, не съм навит некви нагли баби да правят лудницата в рейса щото се надигнали от дружба до горна баня за вода с десет бидона и една водоноска + трите туби на баба ти Иванка от 4 етаж, че тя е на гости на сфяко си в Обеля.

Ще видим дали ще мислиш по същия начин, когато одъртееш.


Не ми овъртай, пак ти казвам - и до 8 клас не е безплатен градския транспорт, и за жени с малки деца в колички трябва да си платят за количката.
За майките с колички трябва да е безплатно.


I za ku4eta i kufari pak se pla6ta
Ако всеки тръгне да си качва помияра, знаеш ли какво ще стане? Ще е още по-мърляво и още по-тъпкано, отколкото е сега. Едва ли ще ти хареса.

MiRaCuLiXbb
06-18-2006, 15:22
За майките с колички трябва да е безплатно.
За детски колички е безплатно, пише го в правилника. Но за майката не е. :)
Иначе и за кучета не искат билет, бил съм свидетел много пъти.

MiRaCuLiXbb
06-18-2006, 19:48
По принцип не праят проблем. Ако е много натоварено може и да опитат да те свалят, но в празен автобус или друг вид превоз няма проблеми... E ако не си помъкнал някой мастив на разходка де... :)

Dr. Kazimbutt
06-18-2006, 21:36
кучета е забранено да се возят в градския транспорт...
Не е забранено, само че трябва да са с намордник.

WILD__BOY
06-18-2006, 21:39
Не ми овъртай, пак ти казвам - и до 8 клас не е безплатен градския транспорт, и за жени с малки деца в колички трябва да си платят за количката.
За майките с колички трябва да е безплатно.

Извинявам се - за количките е безплатно, но за майките не е. Нали уж трябва да насърчават раждаемостта.

За кучетата - трябва да имат документи, карти, наморници, хладилници. По-добре да го яхнеш и да си отидеш където искаш на гърба му.

vra4ka
06-18-2006, 22:06
Ами това им е работата на хората. Нашата работа е да плащаме независимо колко дълго се возим, кога се возим, включително трябва да плащаме и за допълнителен багаж.
В последно време транспорта стана малко по-приемлив.
Надявам се след това увеличение да има още подобрения.
Не се оплаквайте от цените, а от заплатите. Транспорта в Европа е много по-скъп от нашия. Искайте по-високи заплати, а не по-ниски цени на билетите!

teenkopele
06-18-2006, 22:09
I za ku4eta i kufari pak se pla6ta... tctctctcccccccccc........ ujas uajs

...с размери, по-големи, от 60/40. :wink:

TheMaggie
06-20-2006, 15:41
Преди няколко дни имах нещастието да "наруша закона" (така да се каже)
случката е следната:
Аз и гаджето ми се прибирахме от купон към 6х сутринта и си взехме автобус за вкъщи,но понеже беше бая рано и щяхме да пътуваме кратко не си взехме билети...и след 1-2спирки път видяхме че се качва контрола,много културно започнахме да се изнасяме от автобуса но една от общо 8-те контрольора ме хвана за якето и ме завлече на спирката.След като ни изчетоха едно конско(без дори да сме казали една дума или да сме се дърпали)аз спокоино казах "добре де ще си платим глобите".Изведнъж физиономиите им станаха миловидни и започнаха да ми говорят миличко"ах ми то мойе да е за добро"..видях 4е съм си изгубила парите(някъде на купона..д***) и едвам събрахме...докато търсихме ония ме заплашваха как съм щяла да загазя ако не си платя ...и т.н.НАправо се изплаших тотално и в същото време се ядосах,отнасяха се с нас като с престъпници :evil:
Какво мислите за тези нещасни хорица които са се побъркали за проклетоте 5 лв? :|
Ооо аз въобще не им обръщам внимание.Правя се че не съществуват ако нямам билет и те след време се отказват.Понякога има казвам че съм забравила да си дупча билета или нямам пари да си купя.По моята линия не са особено заядливи. :mrgreen:

teenkopele
06-21-2006, 23:34
Преди няколко дни имах нещастието да "наруша закона" (така да се каже)
случката е следната:
Аз и гаджето ми се прибирахме от купон към 6х сутринта и си взехме автобус за вкъщи,но понеже беше бая рано и щяхме да пътуваме кратко не си взехме билети...и след 1-2спирки път видяхме че се качва контрола,много културно започнахме да се изнасяме от автобуса но една от общо 8-те контрольора ме хвана за якето и ме завлече на спирката.След като ни изчетоха едно конско(без дори да сме казали една дума или да сме се дърпали)аз спокоино казах "добре де ще си платим глобите".Изведнъж физиономиите им станаха миловидни и започнаха да ми говорят миличко"ах ми то мойе да е за добро"..видях 4е съм си изгубила парите(някъде на купона..д***) и едвам събрахме...докато търсихме ония ме заплашваха как съм щяла да загазя ако не си платя ...и т.н.НАправо се изплаших тотално и в същото време се ядосах,отнасяха се с нас като с престъпници :evil:
Какво мислите за тези нещасни хорица които са се побъркали за проклетоте 5 лв? :|
Ооо аз въобще не им обръщам внимание.Правя се че не съществуват ако нямам билет и те след време се отказват.Понякога има казвам че съм забравила да си дупча билета или нямам пари да си купя.По моята линия не са особено заядливи. :mrgreen:

Коя е линията ти? :wink:

anonymous464110
06-22-2006, 02:39
Преди няколко дни имах нещастието да "наруша закона" (така да се каже)
случката е следната:
Аз и гаджето ми се прибирахме от купон към 6х сутринта и си взехме автобус за вкъщи,но понеже беше бая рано и щяхме да пътуваме кратко не си взехме билети...и след 1-2спирки път видяхме че се качва контрола,много културно започнахме да се изнасяме от автобуса но една от общо 8-те контрольора ме хвана за якето и ме завлече на спирката.След като ни изчетоха едно конско(без дори да сме казали една дума или да сме се дърпали)аз спокоино казах "добре де ще си платим глобите".Изведнъж физиономиите им станаха миловидни и започнаха да ми говорят миличко"ах ми то мойе да е за добро"..видях 4е съм си изгубила парите(някъде на купона..д***) и едвам събрахме...докато търсихме ония ме заплашваха как съм щяла да загазя ако не си платя ...и т.н.НАправо се изплаших тотално и в същото време се ядосах,отнасяха се с нас като с престъпници :evil:
Какво мислите за тези нещасни хорица които са се побъркали за проклетоте 5 лв? :|
mislq slednite dve ne6ta:1vo,4e si vur6at rabotata i 2ro,4e na desetki hora im se slu4va su6toto vseki den i ne vijdam s kakvo slu4kata ti e tolkova unikalna da ni zanimava6.vsi4ki sme go prejivqvali.

TheDarkLady
06-23-2006, 17:48
Преди няколко дни имах нещастието да "наруша закона" (така да се каже)
случката е следната:
Аз и гаджето ми се прибирахме от купон към 6х сутринта и си взехме автобус за вкъщи,но понеже беше бая рано и щяхме да пътуваме кратко не си взехме билети...и след 1-2спирки път видяхме че се качва контрола,много културно започнахме да се изнасяме от автобуса но една от общо 8-те контрольора ме хвана за якето и ме завлече на спирката.След като ни изчетоха едно конско(без дори да сме казали една дума или да сме се дърпали)аз спокоино казах "добре де ще си платим глобите".Изведнъж физиономиите им станаха миловидни и започнаха да ми говорят миличко"ах ми то мойе да е за добро"..видях 4е съм си изгубила парите(някъде на купона..д***) и едвам събрахме...докато търсихме ония ме заплашваха как съм щяла да загазя ако не си платя ...и т.н.НАправо се изплаших тотално и в същото време се ядосах,отнасяха се с нас като с престъпници :evil:
Какво мислите за тези нещасни хорица които са се побъркали за проклетоте 5 лв? :|
mislq slednite dve ne6ta:1vo,4e si vur6at rabotata i 2ro,4e na desetki hora im se slu4va su6toto vseki den i ne vijdam s kakvo slu4kata ti e tolkova unikalna da ni zanimava6.vsi4ki sme go prejivqvali.

1-во:Пиши на кирилица!Не боли!
2-ро:Хубаво нека си вършат работата,както казах и аз си дадох глобата без заяждане и т.н.Наблегнах на това как се държат с хората които не са им дали повод за грубо отношение.
3-то не съм казала че случката ми е уникална...повечето теми(да не кажа всичките във този форум за базирани на неща които са ни се случили,които ни се случват в ежедневието и т.н.

Благодаря все пак за мнението ;)

sweet_girl_14
06-26-2006, 16:42
[quote="xaxo_xixi"]И в полицията да ме заведът пари не давам. Не стига, че градския транспорт е под всякаква критика ... а и пари ще ми искат. Не са познали. Трябва за учници транспорта да бъде безплатен, ама все пак това е България и трябва колкото може повече да се бърка в джоба на хората.[/quo
взе ме думите от устата така е!!!