PDA

View Full Version : KFCCruelty



06-16-2006, 23:31
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=902404

Какво ще кажете за това?
Има ли такива сред вас които все пак не са се хранили във въпросната верига, защото аз лично съм... :x ](*,)

rosskata
06-16-2006, 23:47
:lol: Уаааау... За първи път човам, че... :shock: Пилешките оържоли и паниранните хапки се правят чрез убийство на пиленца...
Господи, сърцето ми е разбито...

А за каймата в Макдоналдс да не би да убиват също животни- е това вече не бих го понесла... :(

06-17-2006, 00:54
:lol: Уаааау... За първи път човам, че... :shock: Пилешките оържоли и паниранните хапки се правят чрез убийство на пиленца...
Господи, сърцето ми е разбито...

А за каймата в Макдоналдс да не би да убиват също животни- е това вече не бих го понесла... :(

Въпросът се отнася до съдържанието на статията - протестът в София и международната акция за бойкот на KFC, най - вече. Ти, както се вижда го тълкуваш ама съвсем примитивно!
Корпорации от рода на KFC са били подлагани на доста разнородна критика. Като се започне от лошото заплащане на ангажирания персонал, та се стигне до разните съставки на храните и пр. Но по - общо погледнато, това доста добре онагледява моралът на хората, държащи транснационалните капитали. И то в светлина малко по - различна от добре познатата ни - геополитиката, икономическите санкции и всичко извършвано от някои национални държави в интерес на нечии капитали.
А и акцията издава една не лоша индикация - все пак ни представя като възможна някаква промяна в ценностите на народи, известни ни като доста деградирали. Представете си американец, чието съществуване се изчерпва с хрантутенето в подобни закусвални да започне да проявява хуманен интерес към произхода на онова нещо с което така безкритично и обилно се тъпче.. Да започне да изпитва погнуса от това чудовищно потребителство, което изчерпва целия му живот. А американския народ несъмнено се нуждае от събуждане на хуманен интерес към много от делата на хората, които го ръководят.

Ноо, от всекиму според способностите.. Тъпачка.

i'm so excited!
06-17-2006, 08:14
А за каймата в Макдоналдс да не би да убиват също животни- е това вече не бих го понесла... :(

а не, споко. тя се прави от талашит. даже има същия вкус.

midnight...
06-17-2006, 08:27
хъх верно никой не беше чувал че се убиват пилета :lol: както каза експлойтед - щом съществуват тези вериги значи има пазар за тяхната стока, следователно кой би ги спрял?!

machoka
06-17-2006, 08:50
Еми не знам..

много псевдо моралисти ще се изкажат сигурно в тая тема, ама всички са яли или дори ядат редовно пилешко, свинско, риба и подобни?

Наистина, не съм безразличен по начина, по който се убиват животните за да влязат в нашите кореми, но не бих се лишил от животинско месо.


.. за това предпочитам да не знам как става точно.

Bamfi
06-17-2006, 08:56
Те нека ги убиват, на мен ми е вкусно. Шанс.

DarthRevan
06-17-2006, 10:02
exploitedteen mnogo pravilno vi go izre4e...

06-17-2006, 10:38
Еми...Поне е вкусно :lol:

teenkopele
06-17-2006, 13:01
добър ден...

:wink:

06-17-2006, 13:17
много ме кефят такива борци за правда като теб, ама направо ви се дървя зверски... и без това съм заобиколен с такива и ще ти кажа едно нещо само: не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава...

ако хората не ядяха в тези вериги за бързо хранене, нямаше да съществуват, но щом хората ги подкрепят такива като вас не могат да си налагат мнението и даже да си позволяват да обиждат...

аз не ям в макдоналдс, KFC и прочие вериги, заради лични морални и здравословни съображения, но няма и да приема някакви "активисти" да казват кое как да бъде, да се мешат в личния живот на хората и даже да си позволяват да обиждат...

пък и много ме кефят хора, които говорят така:
....
направо ми се присира, когато някой започне да обяснява от какво има нужда цял един народ, а даже сигурно не е стъпвал в САЩ...
Ти, драги, приписваш доста измислени от теб функции на изказването ми. Ако не друго, то поне за удобство на риториката ти, което е доста досадно и подло. Аз никъде не налагам нищо и не казвам кое как трябва да бъде. Говоря просто за една гледна точка, каквато създава акцията на ПЕТА. Това, всъщност е изказаното мнение, ако не си го доловил.

Но да се твърди, че яденето в KFC, което аз никъде не критикувам директно, още по – малко забранявам, е проява на “личен живот” е доста смешно. Т. нар. “личен живот” в ситуация като постмодерната до голяма степен е инертна проява –фикивна свобода, която смислово не може да бъде по-дълбока от избор в дилеми от рода на: кока – кола ли предпочитам или пепси... Бенетон ли е по – яко или кенвелоу... Хубав ли е задникът на Дженнифър Лопез или е много голям...

Освен това, струва ми се, че яденето в закусвалня не може да бъде и морална позиция, каквато е т.нар. от теб “подкрепа”.

А това, че си бил на студентска бригада в щатите... Голям праз! Мен лично много ме дразнят разни, които побачкват някоя лятна ваканция на бригада в щатите и се връщат със самочувствието, че са изучили особено задълбочено янките. Или поне, че този им незначителен престой лишава всеки техен събеседник от право на позиция по отношение на “цял един народ”. Все пак ние сме заливани от години насам с помията на американската култура и като нейни жертви може да си позволим позиция! Защо не?

NaSty GiRl
06-17-2006, 13:22
Малко е тъпа цялата история! Пиленцата цял свят ги яде! Кфо, Памела се едно не яде Пиленца кфо се праи..

HandOfBlood
06-17-2006, 13:50
съжалявам, ако повтарям думите на някой друг, но не ми се четат всички постове.
тръгнали да протестират срещу kfc, че убиват пилци... но не им пука, че макдоналдс убиват крави, риби, пилета и не знам още какво и се тъпчат там като невидели. не им пука, когато за деня на благодарността се убиват хиляди пуйки. тъпчат се с мазни бургери, направени с месото на някакво животно и все пак са против KFC? ама че глупост...

06-17-2006, 14:19
Абе щом съществуват организации, избиващи животните за щяло и нещяло, трябва да съществуват и крайни организации, които да ги защитават. Само така има баланс. Подкрепям вегетарианството, но вече веганизмът ми е много краен. Все пак, кой не обича сирене или млекце???? Не ям в макдоналдс и кеефси и тем подобни, най-вече щото храната е мазна, нездравословна и тъпкана с химия, а цените са изключително високи.

08-14-2006, 11:56
Отново вдигам тази тема. KFC ROCK!!!!!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/

teenage_drama_queen
08-14-2006, 14:51
mn si obi4am pile6ko i sqkakvo drugo meso i sam fen na KFC i na McDonald's . ubivat se jivotni za6toto na 4ovek mu e neobhodim vsqkakav vid meso taka 4e nqma kakvo da pravim melodrami za nqkakvi si pileta a i te se otglejdat s takava cel a ne sa hvanata ei taka i ubiti a koito ne iska pile6ko da ne qde i da hodi da si pase v blizkata gradinka :wink: