PDA

View Full Version : Въпрос за RAM паметта



Desire^
06-17-2006, 22:03
zna4i .. mislq 4e sa me izmentili v edno stydio za remont na komputri :( maika mi im e dala 70 lv za nova pamet t.e. 256 mb ama mai 4e ne sa slojili ?? kak moga da proverq dali ima o6te pamet sega komputara za6toto disko E mi be6e 11 gb sq pak si e tolkova disk D be6e 7 sq pak si 7 :-s i kvo se e promenilo :-s kade e taq pamet 4e as ne q vijdam :smt009

laynovoz
06-17-2006, 22:38
и ко кат знайш поичи от пича голям ли си тарикат баси.

ами човек дай десен бутон на my computer иконата после даваш properties и чакаш няколко секунди и гледаш колко е рамта то ще пише.
а това дето е 14gb това е харда, а човека ти дел рам памет, демек по бърз да е компа с прости думи. и тай.виж.

Desire^
06-18-2006, 11:41
axa ; vidqh tam i pi6e 384 mb ram qvno tva trqbva da sa slojili :roll:
ami .. to za kakvo po to4no mi varshi rabota tozi 384 mb ram , as iskam da varvi po-barzo pc-to i da imam pove4e mqsto za programi i filmi :---)

WILD__BOY
06-18-2006, 12:47
RAM - това най общо казано е паметта на компютъра, в която се обработват файловете. Нещо като смятането на ум. Колкото повече е, толкова повече може да обработва за единица време и следователно става по-бърз.

HDD - Това е онова огромно място където компютъра запазва всички създадени от операционната система или теб (или от други потребители) файлове. Нещо като огромна тетрадка, в която си си записал всичко, само че там са ти и песните и картинките и игрите, и прането .. е то не е там :D Това е мястото за запаметяване на информация.

Линукс предлага възможност от хард диска (HDD) да се отдели място за виртуална RAM, Където се запазват някой файлове, които на момента не се ползват, но ще потрябват при изпълнението на дадена програма например след извесно време, така се оставя свободна физическата RAM памет, за да не се забавя компа.

Седни и почети малко, за да не си толкова невеж в такива елементарни работи.

HakeR
06-28-2006, 17:36
не само Linux предлага възможност за виртуална памет Windows също си запазва място на хард диска за виртуална памет-pagefile.sys това е фаила които е отговорен за виртуалната памет,но понеже тя е на хард диска е стотици пъти по бавна от RAM-ta,защото е нужно време докато се завърти хард диска и се намери необходимия фаил и това време проличава като забавяне на целия комп или като циклене както го наричат хората

06-29-2006, 07:45
Айде само да кажа ,че явно бъркаш хард диск със рам памет и дори незнаеш за какво точно сте дали пари по принцип.