PDA

View Full Version : Mислите ли, че е хубаво човек да си води дневеник и защо?



limubai
06-17-2006, 23:03
Попринцип не съм от хората, които си водят дневник. На няколко пъти съм започвал, но до никъде не съм стигнал. Любопитно ми е има ли хора, които си водят дневник, помага ли им това с нещо и въобще има ли смисъл да се води дневник според вас.

just_a_kid
06-17-2006, 23:06
Аз започнах да си водя дневник още в 1ви клас. Сега не пиша често, но смисълът е, че като чета тия работи, дето съм ги писала преди толкова време, винаги ми се оправя настроенирто, защото се скъсвам да се хиля :lol: :mrgreen: :D

Mo6no
06-17-2006, 23:08
Мисля, че е хубаво защото години по късно човек като вземе да си чете и разбира как е мислел тогава. Но от друго сттрана е много гадно, ако неподходящият човек ти го отмъкне и разбере, и евентуално разгласи всичките ти тайни

Mishlence
06-18-2006, 00:53
В днешно време човек трябва трудно да се доверява на когото и да било.Воденето на дневник за много хора е тъпо нещо но много от тях си дават мнението без да знаят какво е.Все пак всеки от нас е изпадал в кофти момент,в които има нужда да сподели с някого.Пък и един ден когато станеш на 50-60 години,когато погледнеш тея хартиики-тея така наречени "лапешки простотии" ще ви се виждат най-голямото съкровище което притежавате.И все пак дневник си води този ,които иска.... :-D

ycMuBkaTa
06-18-2006, 01:00
Много пъти съм почвала да си водя дневник. Помня един път майка ми го прочете целив - беше адско...толкова ме разпитва, защото разбра, че не ме познава изобщо...Сега имам дневник, но пиша в крайни случаи - веднъж на месец да речем. Предпочитам блог-ването. Върши същата работа. Просто така споделям със самата себе си. Не, че нямам приятели, но все пак има неща дето самия теб те е страх да си ги признаеш остава на някой друг. Така можеш да си кажеш всичко без страх. Получават се някой много добри есета и разкази. Някои си ги чета доста пъти и си ги харесвам. Виж в дневника, където пишех всеки ден, беше смешно...все едно съм описвала супер нереални неща, а сега всичко е истинско и просто пишейки и четяйки намирам самата себе си.

HandOfBlood
06-18-2006, 02:06
преди около година си водех... да, признавам че нямах на никого доверие, въпреки че си имах приятели, но бях изгубила доверие в хората. за това споделях със хартията. сега като чета нещата в него ми се струват абсурдни... поне някой от тях... въпреки, че това е писано преди около година...

bilka
06-18-2006, 10:23
Дори и сега уж си водя дневник, ама... то едно водене... През 3-4-5-6 месеца. Иначе като започна да чета... ми става много интересно и смешно. Хубаво е да имаш дневник, но трябва да си редовен. Така като остарееш, да речем, винаги можеш да си спомниш старото време и младините. Ама всеки сам решава... \:D/

Master_88
06-18-2006, 10:33
Хубаво е,защото после си спомня за дребни неща,за които едва ли ще се сети ако няма дневник и ако са били отдавна. Нещо като споделяне е

100% ANGEL
06-18-2006, 12:31
Edinstveniqt na4in da razbere6 kolko mn se e promenilo misleneto ti e dnevnikut! Ima golqm smisul v tova dsa se vodi o6te pove4e, za6toto nsapisvaiki problemite si ti moje6 po-lesno da gi re6i6! Vsi4ko e pred teb 4erno na bqlo a ne kupi6ta razhvur4ani misli v glavata ti! Ama ina4e i az po4vam da pi6a v dnevnik no se ne mi ostava vreme ! Gleda6 1 iuli posle 5 septemvri( e ne 4ak takiva propuski ama gore dolu)

lainagovna
06-18-2006, 12:41
яко, ама нямам време за такива неща

I_love_dead_people
06-18-2006, 12:53
Нямам му доверие.Няма къде да го крия ( а аз това правя,защото не искам някой да ми се рови по мислите ),има кой да любопитства да го чете и...
Абе просто не ми се занимава и не ми харесва да си водя дневник.

CVETELLINA
06-18-2006, 12:58
ами аз мисля,че е много хубаво до преди 2 години и аз пишех в дневник...всеки ден,дневника ти става с времето като един въображаем приятел,на когото можеш да споделиш АБСОЛЮТНО всичко
А и както казват най-добрият приятел на човека е второто му АЗ,така че като пишеш в дневник се едно говориш с второто си АЗ :wink:
Ама все пак за всичко си има възраст! :lol:

fake
06-18-2006, 13:05
хаха аз си водех едно време...докато не попадна в ръцете на който не трябва...и повече не си водя

WILD__BOY
06-18-2006, 13:06
За мен това е глупаво

fake
06-18-2006, 13:12
За мен това е глупаво
мда, ако говорим за дневник от типа "днеска станах, пих кафе, пуших и срах, отидох да гледам ТВ, после излязох, ядох и си легнах"

ако става въпрос за някакви...размисли, изводи, които си си направил от нещо, което ти се е случило...не мисля, че е толкова глупаво
яко е да се сещаш за някфи...такива неща
и разбира се, че е тъпо след години да отвориш дневника и да четеш какво си ял за обяд на 10 януари 2000

NaSty GiRl
06-18-2006, 13:12
Целта на дневника не е просто да пишеш някакви неща в една тетрадка, а да изливаш по-лесно нещата, които те тревожат и след като прочетеш това, което си написал да даваш самооценка и гледна точка. Щом не си успял дълго време да водиш дневник, значи просто има хора, с които да си споделяш и които ти помагат :wink:

Brrrrrrrrrrrrr
06-18-2006, 13:13
Аз си водя дневник от 1-ви клас. Пиша там чудноватите или лошите моменти от живота си. Всичко е записано. Пиша поне един ден в седмицата. Смисълът е че след години когато се сетя за всичко това, ще се сетя колко хубаво е било да си дете....но аз смятам да продължавам да си водя дневници чак докато н ми писне. :) И това много ми харесва.

WILD__BOY
06-18-2006, 13:15
За мен това е глупаво
мда, ако говорим за дневник от типа "днеска станах, пих кафе, пуших и срах, отидох да гледам ТВ, после излязох, ядох и си легнах"

ако става въпрос за някакви...размисли, изводи, които си си направил от нещо, което ти се е случило...не мисля, че е толкова глупаво
яко е да се сещаш за някфи...такива неща
и разбира се, че е тъпо след години да отвориш дневника и да четеш какво си ял за обяд на 10 януари 2000

На тва му се вика да си водиш бележки и записки, а не дневник. Интересно е да си записваш такива неща наиситна, но бих го направил само под формата на пътепис като тръгна на някое пътешествие ;)

midnight...
06-18-2006, 13:16
не съм си водила дневник от 5ти клас, но сега не бих водила такъв
може би ако живеех в друго време преди няколко столетия когато хората са записвали новите си открития и е било супер интересно :mrgreen:

ExTr3m3_GiRL
06-18-2006, 14:38
Преди си водех дневник, но сега не. Живота ми трябва да е толкова хубав, че да го запомня, а не да го описвам на хартия, да чета и тогава да се сещам. Макар че в определен момент човек има нужда да сподели със себе си, да му олекне и затова пише. При мен това не върши работа.

sexy_dizzy
06-18-2006, 14:43
Мисля, че е хубаво защото години по късно човек като вземе да си чете и разбира как е мислел тогава. Но от друго сттрана е много гадно, ако неподходящият човек ти го отмъкне и разбере, и евентуално разгласи всичките ти тайни
Съгласна. :!:

06-18-2006, 18:20
Мисля, че е хубаво защото години по късно човек като вземе да си чете и разбира как е мислел тогава. Но от друго сттрана е много гадно, ако неподходящият човек ти го отмъкне и разбере, и евентуално разгласи всичките ти тайни
Съгласна. :!:

Спамерка

Sapphir
06-18-2006, 18:45
Дневници мневници - простотия. По-добре седнете прочетете някоя хубава книга , вместо да се занимавате с глупости.
Аз не съм си водила дневник и никога няма да си водя.Щом съм решила да губя време по-добре да седна да реша някоя кръстословица , мога да си обогатя речника по този начин.

The Interceptor
06-18-2006, 22:07
По добре е да споделяш проблемите и радостите си с жив човек отколкото с книга :)

beB_
06-18-2006, 22:44
Nqmam...predi okolo edin mesec si namerih edin ot predi 7-8 godini nqkude purvi klas sum bila i sum razkazvala za purvoto mom4e koeto haresvah

http://smilies.sofrayt.com/%5E/_950/balloon.gif

teenkopele
06-18-2006, 22:50
Според мен, като идея не е никак лошо, защото човек може да си излива мислите спокойно и по този начин малко или много да му олеква.
Аз, лично, не си водя дневник, може би защото ме мързи, кой знае?!? :wink:

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:42
Абе незнам дали е хубаво,защото не съм пробвала,но пък да седнеш на 70-80 години да четеш тфа е невъзможно поради простата причина,че дотогава кой знае в коя печка ше е :lol: