PDA

View Full Version : Изход от депресията?



06-17-2006, 22:49
Може би тази дума ви звучи прекалено силно, но е факт... От няколко месеца ме е обхванала голяма депресия големи нерви обвзет от нежеление да правя каквото и да било ...

Изпадали ли сте в подобно положение и ако сте се справили как го направихте и какво горе долу бихте ми препоръчали...Пиех едни хапченца Мента валериан и глог но имам чувството, че в момента изобщо не ми действат

Благодаря ви!

InSOMnIAaa
06-18-2006, 00:25
az sam ispadnala v takaa depresia ot 1 sedmicaaa

beburanka
06-18-2006, 03:06
oll ne pii menta ... tam valeriani .... te nqma da ti pomognat .. po skoro kogato uj ve4e sa te pusnali ti stava o6te po tejko i depresirano .... a i s sugornost ima nqkakva pri4ina depresiqta ti bilo lubov ... problemi v semeistvo ... i o6te mn drugi ne6ta .... po dobre se opitai da gi razre6i6 a ne da strada6 za6toto jivota e samo edin .... i ne e hubavo da go zapalva6 s depresrii [-X .... a i sa6to taka s vremeto vsi4ko otminava .... stiga da poloji6 usiliq ! ako iska6 da se po4uvstva6 po dobre ... napravi ne6to za sebesi ... razhodka po magazini te .... kuponqsvane s priqteli ... pri men pomaga :)) mejdu drugoto az 1 godina bqh v depresiq .. po maj ](*,) i sega dosta sajalqvam .. taka 4e znam kakvo ti e

e_l_i_z_a
06-18-2006, 10:23
И аз съм така..прекалено много ми се струпа този месец.Ходи по-често на дискотека,спортувай,слушай МНОГО МУЗИКА,гледай МНОГО ТЕЛЕВИЗИЯ,излизай с приятели и най-важното-
яж по един шоколад на ден-стимулира хормона на щастието :wink:

a_curious_girl
06-18-2006, 11:43
Тва с шоколада е така.Не съм изпадала в депресия обаче си е доказано че шоколада повдига настроението.Говоря сериозно

it's me
06-18-2006, 13:27
Много е трудно да се даде еднозначен отговор на този въпрос, т.к. има различни причини за възникване на депресия. Тя може да бъде ендогенна (резултат от нарушение на нормалната биохимия на организма, най-общо казано) и ендогенна (резултат от изживяване на негативни емоции, продължителен стрес, паническо разстройство, обсесивно-компулсивно разстройство и т.н.). Затова, ако проблемът ти е продължителен и пречи на нормалното протичане на ежедниевието ти, ти препоръчвам да се обърнеш към специалист, който да ти постави диагноза и да определи каква е причината. Ако търсиш повече информация или просто желаеш да комуникираш с хора с подобни проблеми, можеш да посетиш и форума http://www.psihichnozdrave.com/forum/

alkobalko
06-18-2006, 14:50
Emi da i na men mi se e sluchvalo. Ne vzimai tiktura ot menta, valerian ili glog. Te sa za uspokoenie, ne protiv depresiq. Naprotiv, valeriana shte te podtisne oshte poveche. Kogato az sum v depresiq slusham gotina muzika ili izlizam s fr na kafe. A nai-dobroto lechenie e shokolad ili mnooooooooogoo sladoled.

Iru
07-17-2006, 18:32
Може би тази дума ви звучи прекалено силно, но е факт... От няколко месеца ме е обхванала голяма депресия големи нерви обвзет от нежеление да правя каквото и да било ...

Изпадали ли сте в подобно положение и ако сте се справили как го направихте и какво горе долу бихте ми препоръчали...Пиех едни хапченца Мента валериан и глог но имам чувството, че в момента изобщо не ми действат

Благодаря ви!

Здравей!
Дано вече да си се справил с проблема - темата е от преди един месец. И все пак реших да отговоря.
В момента съм в същото състояние. При това пак от няколко месеца. И аз пия Мента-Глог-Валериан от време на време;р
Лошото е, че според мен това не е въпрос на прищявка или на разглезеност. Ако беше - лесна работа. Аз лично се старая да не се предавам на моментни настроения и да не се ядосвам за дребни проблеми. Според мен всеки човек, ако не е възпрепятстван от нещо сериозно, би трябвало да възпитава у себе си чувството на мотивация. "Аз мога", "Няма да се предавам", "Има хора, които са по-зле от мен и заради тяхното нещастие не би било уместно аз да се оплаквам от незначителни неща". На мен лично такава нагласа ми е помагала...
Споменаха за сладолед, шоколад, излизане с приятели, музика...Може би това би помогнало. Само че моментно. Или , по-скоро, би имало много добър ефект, ако се касае за моментно състояние. Щом е от няколко месеца, не вярвам да се оправи само с това. Поне при мен не се получава, при някого другиго може да е различно.
Трябва да намериш нещо, което да те амбицира, нещо, което да ти стане интересно. Не трябва да се самосъжаляваш (не казвам, че го правиш). Просто моментите, в които съм се чувствала наистина подтисната в добавка към това, че не мога да се радвам истински на нищо, понякога са били следствие на факта, че не съм намирала начин да се отрезвя. "Beat the machine that works in your head".
Има я и възможността (надявам се да не е така) да става дума за клинична депресия. http://forum.abv.bg/index.php?s=211b09bffb86e76da5a920d0e164f1f0&showtopic=3312&pid=48277&st=0&#entry48277 - тук има описание на различните видове депресия, в първия пост са. Тогава - не знам, може би, ако това усещане продължава, можеш да се обърнеш към психиатър или психолог. Не мога да кажа доколко това ще ти помогне, аз не съм посещавала такива специалисти.
Ако още се чувстваш зле, ще се радвам да поговорим.

deem-1
07-17-2006, 19:25
Ако искате хвърлете един поглед в клуб 'У дома'.
Там съм постнал една тема 'За депресираните'. Много се надявам,че предоставената там информация ще ви бъде полезна.
Успех и горе главата.

Iru
07-26-2006, 12:55
http://www.clinical-depression.co.uk/Understanding_Depression/understanding.htm

Вижте този линк (на английски е информацията, видно от всичко). Показан е интересен подход към разбирането на клиничната депресия, може да помогне на някого.