PDA

View Full Version : 3 Въпроса за Windows Vista?



06-18-2006, 10:30
Това малко като това предаване по Канал 1 - "100 въпроса за ЕС" :lol:

Кога излиза официалната версия - или поне горе долу кои месец на коя година са обявили от M$?
Само на DVD носител ли ще може да се записва?
Какви са основните изисквания ?

Благодаря ви!

laynovoz
06-18-2006, 10:33
Това малко като това предаване по Канал 1 - "100 въпроса за ЕС" :lol:

Кога излиза официалната версия - или поне горе долу кои месец на коя година са обявили от M$?
Само на DVD носител ли ще може да се записва?
Какви са основните изисквания ?

Благодаря ви!

ще излиза края на годината но немога да ти кажа точна дата.непомня просто.някъде около демекври ше е.
само на двд ше са записва защото е около 4GB а на харда става 20GB - имаш ли такова CD? ако имаш го запиши там.
512ddr рам заема windows-a и основно затова няма да си го запиша (докато XP заема около 100- за справка)

06-18-2006, 10:43
Е че имам 250 GB hdd имам и RAM че имам имам ама да отделя 20 GB за ОС и 512 РАМ не мисля да го правя; иначе имам CD-RW и DVD-ROM та като някой ми го запише ще мога да го инсталирам...но като се сетя, че ще има и лицензионни проблеми - предполагам де...

laynovoz
06-18-2006, 10:58
Е че имам 250 GB hdd имам и RAM че имам имам ама да отделя 20 GB за ОС и 512 РАМ не мисля да го правя; иначе имам CD-RW и DVD-ROM та като някой ми го запише ще мога да го инсталирам...но като се сетя, че ще има и лицензионни проблеми - предполагам де...

e golqm si tarikat. i az imam 250 hard da ne sa fala.imam 512mb ram 128gf 6100 2.8sempron. ko da ne sa fala axaxxa. ako si s 512 ram niama smisal. shti warwi se eno xp na 128.

hamilcar
06-18-2006, 11:04
http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/capable.mspx

Януари 2007 би трябвало да го пуснат.

joro_tev
06-18-2006, 11:21
Това за 40GB-та навярно е пълната инсталация с всички мултимедийни приложения, но честно казано заради една графична среда и не знам си какви екстри не бих давал излишни пари за хардуер.

laynovoz
06-18-2006, 11:23
Това за 40GB-та навярно е пълната инсталация с всички мултимедийни приложения, но честно казано заради една графична среда и не знам си какви екстри не бих давал излишни пари за хардуер.

:smt023 също така и за по голяма сигурност обаче. ще е по сигурен вистата. ще има по малко бъгове и вируси за него (УЖ) до 4-5 години всички ще са с него.

06-18-2006, 11:31
laynovoz пич не се хваля; просто изказвах коментар не си ме разбрал правилно...а и преди малко ти каза 20 ГБ а сега става въпрос за 40 ужас ха-ха явно някой е в грешка нали беше 20 сега станаха 40, а това за 40те има и там нещо вярно
40 GB of hard drive capacity with 15 GB free space.

Май май и аз ще почакам доста докато мисля да слагам подобни екстри...докато не спрат поддръжката на XP+SP2 не мисля да си махам XP-то а и също така ако примерно приложенията, които да искам да подкарвам и не мога под XP а само под Vista може би тогава ще се замисля...

Поздрави;

joro_tev
06-18-2006, 11:33
Ще са с него защото българите сме грандомани. Като отидеш във фриенда и като те питат ти са какъв Win си и ти съответно "Vista". Вируси винаги ще се намерят за Windows. Така, че мани тез защити и още колко дупки ще има пак да кърпят не се знае.

laynovoz
06-18-2006, 11:36
Ще са с него защото българите сме грандомани. Като отидеш във фриенда и като те питат ти са какъв Win си и ти съответно "Vista". Вируси винаги ще се намерят за Windows. Така, че мани тез защити и още колко дупки ще има пак да кърпят не се знае.

da ama kato za nachalo niama da ima. apak na picha predi towa 20 ili 15 ne e li eno i sashto. az chetah che e 15 ama kazah 20 se edno.

WILD__BOY
06-18-2006, 11:51
Не мисля, че ще е кой знае какво, но в Арена има безплатна пробна версия -всеки може да си я изтегли, не е пиратска, върви си с период за тестване.
Ако ще си я качвате за графичната среда - SuSE отдавна са ги надминали (поне това което показва на скруйншотове не е особено впечатляващо)

Axxxel
06-22-2006, 00:30
Че то редовно си излиза бета на вистата...и то без сериини...нали е бета.Пък и е възможно по-запалените геймъри да се прехвърлят на виста, защото DX10 ще се поддържа само от виста...

patoka_dafi
06-25-2006, 13:01
* 1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor1.
* 1 GB of system memory.
* A graphics processor that runs Windows Aero2.
* 128 MB of graphics memory.
* 40 GB of hard drive capacity with 15 GB free space.
* DVD-ROM Drive3.
* Audio output capability.
* Internet access capability.
ei tova she iska noviq vista koeto nqma smisal trqbva ti 64bitova ma6ina karai si s stariq xp

HakeR
07-02-2006, 10:08
и аз няма да минавам на Vista ама ме е страх че все някога ще се наложи и ще стане като с Win 98,аз сега нямаше да съм с Хр ако все по често не ми се показваше съобщението под 98:This program cannot be run in Win 9x ili This application required Windows 2000/Xp only
и най-гадното ще е като подобен род съобщение започнат да излизат при Хр-то и ще става все по наложително да си качим Vista
въпреки че дори и компа ми да отговаряше на изискванията пак до последно нямаше да си кача Vista защото с 1 Gb RAM Vistata ще си върви нормално,като Хр с 256 а с 1 ГБ ако си кача Хр или 98 направо компа ми ще "полети"

07-03-2006, 09:16
piratskata versiq izlezna prdi okolo edna sedmica, no ne e palna. Lichno az mislq da si ostana za momenta s XP za6toto priqteli mi kazaha, 4e ne e ni6to osobeno, taka 4e ne o4akvaite koi znae kakvo.

Eto i linka ako nqkoi iska da go tegli i pak povtarqm malko e sakraten, no v momenta samo tova ima http://torrents.botevgrad.com/details.php?id=e9f2f15ea885cadb124ccd62736b2652ca4 f619d

cecoo
07-03-2006, 19:18
windows vista e golqma prostoriq nqma smisal za6toto iska 1gb ram a beta versiqta koqto e 32bit e 15gb tova prosto nqma smisal i ako vi sa dava o6te pari za ram slojete 1 gb ram na xp shte "frukne"

pa4o_89
07-04-2006, 07:27
to sega e izleznal nekav preobrazovatel, koito ti promenq XP-to na Vista i e bil dobar oba4e e nelegale i moje da imate problemi

Forslor
07-04-2006, 12:45
to sega e izleznal nekav preobrazovatel, koito ti promenq XP-to na Vista i e bil dobar oba4e e nelegale i moje da imate problemi
Има много такива трансформиращи пакети който са напълно легални и единственото което правят е да променят стила темите иконките и др. на Xp то с тези на Vista ,относно функциалноста на ОС не я подобряват с нищо ,е все пак е визуална трансформация .
Ето и един сайт от където можете да изтеглите безплатно такъв пакети:
http://www.crystalxp.net/bricopack/en.htm
Препоръчвам Ви да не ползвате Xp Style и LonghornTransformation Pack при тях вероятноста за збозване на XP то е много голяма .

zubi
07-04-2006, 15:38
Дано този Windows Vista не е пълен боклук като ХР. Аз си инсталвам Хр и то след 1 седмица почва вече да се прави на ударено. И може някой да каже , че версията не е хубава- не е вярно пробвал съм няколко. Аз си изтезавам компютъра от всякъде - не го жаля . най-съм доволен от 98СЕ. С 98SE съм издържал по година и половина(което е доста голям период от време) , докато с Хр около седмица и половина.

Предполагам , че Виста няма да направи поредният провал на Microsoft.И дано фрапиращият му размер от 20 гб да не е заради големият му графичен потенциал , а заради голямата му стабилност и качество.

Forslor
07-04-2006, 18:21
Дано този Windows Vista не е пълен боклук като ХР. Аз си инсталвам Хр и то след 1 седмица почва вече да се прави на ударено. И може някой да каже , че версията не е хубава- не е вярно пробвал съм няколко. Аз си изтезавам компютъра от всякъде - не го жаля . най-съм доволен от 98СЕ. С 98SE съм издържал по година и половина(което е доста голям период от време) , докато с Хр около седмица и половина.

Предполагам , че Виста няма да направи поредният провал на Microsoft.И дано фрапиращият му размер от 20 гб да не е заради големият му графичен потенциал , а заради голямата му стабилност и качество.
XP не е боклук зависи как го ползваш и закакво ,също как е оптимизиран за работа и т.н .В никакъв случай 98SE не е по-добър от ХР незнам ,защо но много хора са останали с впечатлението ,че 98 е най-стабилната версия. Да ама не. Сега изискванията на софтуерните компании и др. станаха много по-високи. Доста приложения не биха могли да се подкарат под 98 да не говорим ако си някой запален геймър дали няма да имаш проблем с игрите. А и след като е спряна поддръжката на WIN98 от Microsoft за никъде не е освен за някой офис. А по отношение на защитата просто няма да коментирам. Все пак е стара OS и за времето си е вършила добра работа.

zubi
07-04-2006, 18:32
Дано този Windows Vista не е пълен боклук като ХР. Аз си инсталвам Хр и то след 1 седмица почва вече да се прави на ударено. И може някой да каже , че версията не е хубава- не е вярно пробвал съм няколко. Аз си изтезавам компютъра от всякъде - не го жаля . най-съм доволен от 98СЕ. С 98SE съм издържал по година и половина(което е доста голям период от време) , докато с Хр около седмица и половина.

Предполагам , че Виста няма да направи поредният провал на Microsoft.И дано фрапиращият му размер от 20 гб да не е заради големият му графичен потенциал , а заради голямата му стабилност и качество.
XP не е боклук зависи как го ползваш и закакво ,също как е оптимизиран за работа и т.н .В никакъв случай 98SE не е по-добър от ХР незнам ,защо но много хора са останали с впечатлението ,че 98 е най-стабилната версия. Да ама не. Сега изискванията на софтуерните компании и др. станаха много по-високи. Доста приложения не биха могли да се подкарат под 98 да не говорим ако си някой запален геймър дали няма да имаш проблем с игрите. А и след като е спряна поддръжката на WIN98 от Microsoft за никъде не е освен за някой офис. А по отношение на защитата просто няма да коментирам. Все пак е стара OS и за времето си е вършила добра работа.

Какво разбираш под това как го ползваш? Ако искам да издържи Хр трябва единственото което да правя е да водя някаква работа с офис пакета или някоя щетоводна работа , малко чат , някоя друга игра и толкова, и до кога докато не стане някоя издънка. Аз PS се употребява единствено за тормоз и толкова , като не издържа ХР на моя тормоз за какво мие , то ако ме е старх да пипна някоя настройка или пък да поработя под ДОС(или остатъците от него) , ако не застрашавам стабилността му какъв ще е кефа . колкото повече може да понесе една ОС толкова по-добре , това че Хр не може да понесе това не е мой проблем а проблем на тези които вярват че Хр е The best.Относно сигурността на 98 - трябват му само 4 програми за да надмине ХР - firewall , антивирусна ,spybot-search and destoy и EasyCleaner. Докато Хр и с тях и без тях все едно и също.

Forslor
07-04-2006, 18:48
Освен да ти кажа само " -Ти изобщо вярваш ли си"
много ясно ,че като бъзикаш която и да е OS ще се скапе то твоето като го гледам е "леймърска работа" явно си много компетентен в таязи област относно настройка и др. Я ми базикай 98 и още на първата минута ще цъфне с познатия до болка син екран. А и никъде не съм казал ,че XP е The Best той ако е толкова The best нямаше да ползвам LINUX, но това важи за всички Windows-и . И ако си мислиш ,че стези 4 програмки сложени на 98 ще го изтреля над XP незнаеш колко се лъжеш . Не мисля ,да продължавам спора,зашото става безмислено тези който разбират за какво говоря знаят ,че съм прав.
Благодаря.

zubi
07-04-2006, 19:01
Освен да ти кажа само " -Ти изобщо вярваш ли си"
много ясно ,че като бъзикаш която и да е OS ще се скапе то твоето като го гледам е "леймърска работа" явно си много компетентен в таязи област относно настройка и др. Я ми базикай 98 и още на първата минута ще цъфне с познатия до болка син екран. А и никъде не съм казал ,че XP е The Best той ако е толкова The best нямаше да ползвам LINUX, но това важи за всички Windows-и . И ако си мислиш ,че стези 4 програмки сложени на 98 ще го изтреля над XP незнаеш колко се лъжеш . Не мисля ,да продължавам спора,зашото става безмислено тези който разбират за какво говоря знаят ,че съм прав.
Благодаря.

Първо не съм казал , че с тези четири програми 98 ще бъде над Хр.
Второ ако си потребител който е раблотил предимно на Хр разбирасе , че ще е чудо ако се оправиш с настройките на 98 , но номерът е да разбираш на 98 , и след това да работиш върху Хр. А за да разбереш 98 и да вникнеш дълбоко в настройките и отстраняването на проблремите от него трябва да го преинсталираш много пъти , да поработиш под ДОС , да си поскапеш биоса до толкова че компа да не тръгне , да се чудиш как да направиш чист твърди дсик от нтфс на фат32 за да подкараш 98 , да си поиграш с Herian's Boot Cd и като си скапеш компютъра и загубиш важна информация от този начин на работа няколко пъти . След известно време ще разбереш как да подхождаш с 98 , а в последствие и с Хр.И 98 не отива на син екран от базикане на настройките . Син екран излиза , ако слушааш музика с winamp и ресурсите на компа се изчерпят до толкова че да блокира. Втория случай е подобен -включването на много тежки програми наведнъж и изчерпването на ресурсите.Ако компютърът работи с нестабилни програми.

Forslor
07-04-2006, 19:52
Zubi няма нужда да ме обеждаваш минал съм през много версий на Win като се почне 95,98,МЕ,2000 сега съм с ХР знам им бъговете и слабите места,но просто XP е по-добрия в този случай ,а най-добрия пък е Linux :)

zubi
07-04-2006, 20:14
Zubi няма нужда да ме обеждаваш минал съм през много версий на Win като се почне 95,98,МЕ,2000 сега съм с ХР знам им бъговете и слабите места,но просто XP е по-добрия в този случай ,а най-добрия пък е Linux :)

Това за линукса съм съгласен , че е по-добър - ако го имах щеше него да си инстална. И да те питам като си работил с линукс - нямаш ли проблеми с програмите , като напрамер офис пакет , интернет, скейп и така нататък .

Forslor
07-04-2006, 20:24
Zubi няма нужда да ме обеждаваш минал съм през много версий на Win като се почне 95,98,МЕ,2000 сега съм с ХР знам им бъговете и слабите места,но просто XP е по-добрия в този случай ,а най-добрия пък е Linux :)

Това за линукса съм съгласен , че е по-добър - ако го имах щеше него да си инстална. И да те питам като си работил с линукс - нямаш ли проблеми с програмите , като напрамер офис пакет , интернет, скейп и така нататък .
Aз все още продължавам да работя с Linux .Ползвам Fedora Core 4 ,досега проблеми съм нямал. Офис пакети и др. вървят заедно с дистрибуцията и по време на инсталацията може да иабираш какво да сложи и какво не ,скайп има и за Линукс ,той не е проблем ,интернет настройките също не са голям проблем ,повечето хора се стряскат от това ,че се работи често с конзолата не е катопри Windows само NEXT ,NEXT и финиш.
-----
Тука темата тръгва в друга поскока зато не мисля да се отклонявамя повече. :) Има предостатъчно инфо в интернет.

HakeR
07-04-2006, 23:06
Forslor да точно с игрите няма да имаш проблем на 98
нямаш си на представа колко игри съм пуснал на 98 които не са искали да тръгнат на Хр и още толкова които са циклили на Хр заради дигнатата му графична среда и по високите изисквания към RAM-та
а на 98 вървят идеално и сега щях да съм с него ако не започваше все повече да се усеща старостта му и доста програми не тръгват на него и искат Хр и някакси усещам че 98 куца откъм интернета,не защитата ами просто не е добър за интернет много пъти ми се е случвало докато тегля с биткомет и при 98 ми спира целия нет а при Хр може да се забавя ама никога не спира изцяло и при 98 като тегля или като качвам нещо по FTP-то на съседите и при 98 не мога да правя нищо дори ми цикли като движа мишката
98 иначе си е много добър лекичък,идеален за игри,филми,музика само интернета му куца и сега ако не си бях вкарал нет щях да съм си с 98

WILD__BOY
07-05-2006, 00:12
Zubi няма нужда да ме обеждаваш минал съм през много версий на Win като се почне 95,98,МЕ,2000 сега съм с ХР знам им бъговете и слабите места,но просто XP е по-добрия в този случай ,а най-добрия пък е Linux :)

Това за линукса съм съгласен , че е по-добър - ако го имах щеше него да си инстална. И да те питам като си работил с линукс - нямаш ли проблеми с програмите , като напрамер офис пакет , интернет, скейп и така нататък .

Аз използвам SuSE 10.1. С интернетеа нямам проблеми - тая операционна система живее с нета. Даже и вътрешната ми мрежа минава през него. Офис пакет - Open Office. Не го ползвам и не ми и трябва, но казвач, че даже е по-добър от MS Office. Skype (скАйп) също си имам, верно че е 1.2.0.8 ама си ми върши оперфектна работа и не забива като си отворя хисторито. За така на татък ще кажа:
Текстови редактори -
- vi -- Мноо добро олдскул парче. много маниашки редактор
- Emacs - То е малко по-усъвременен вариант.
За компилаторите няма да говороя, много са.
Всеки че чувал за MC (midnight commander) Тука windows explorer патки да яде.
GIMP (GNU Image Manipulation Program) - Някой казват, че е по-добър от Photoshop. Аз просто казвам, че е съвършен заместител.

Няма да ти изреждам повече. Ще ти кажа, че просто не знаеш много за системата. Като болшинството юзъри. Айбе пии боза и се чуди що като я държиш на топло се скапва.

ПС. За инсталването. Напъно безплатно само си избери дистрибуция:
- www.ubuntu.com/
- www.fedora.redhat.com/
- www.slackware.com/
- www.novell.com/linux/ <- SuSE
- www.mandriva.com/
- www.debian.org/

Има и още доста, но не толкова известни.

_PuNk`PrInCeSs_
07-27-2007, 14:59
в момента по-добрата версия определено е XP! за Vista из4акай поне още около 1-2 години, докато се осъвършенства!...не се набутвай с боклуци.

mgxpower
07-27-2007, 16:58
to sega e izleznal nekav preobrazovatel, koito ti promenq XP-to na Vista i e bil dobar oba4e e nelegale i moje da imate problemiТози боклук за който ми говориш...та благодарение на него ми е последният формат на ц \:D/