PDA

View Full Version : Лесно ли е да бъдеш щастлив?



SeXyTo_f
06-18-2006, 18:47
Хайде,да помислим.Лесно ли е да бъдем щастливи?В какво откривате щастието?Какво чувствате,когато сте щастливи?Можете ли да свържете щастливото чувство с човек,който ви прави щастлив/и?А можете ли сами да се направите щастливи?Правите ли другите щастливи?

Много въпроси са http://mania.forumup.com/images/smiles/Trilly-68-1.gif
аз ще помисля по въпроса...и по късно може и да отговоря http://mania.forumup.com/images/smiles/Trilly-68-1.gif

Hatrist
06-18-2006, 19:00
---

^FaiNt^F
06-18-2006, 19:05
Лесно ли е да бъдем щастливи...зависи от доста неща. Според мен главно зависи от начина, по който човек приема света. Някои са по-склонни към черногледство-приемат хубавото в живота си за даденост, че им се полага....никога не са доволни от успехите си, успехите на другите....завиждат :-k Едно време имах своя теория (вероятно и на много други хора де :lol: просто си я изградих самичка...), че колкото по-малко се замисля човек за заобикалящия го свят, толкова по-щастлив е...не знам доколко е вярно все пак :smt017
В какво откривам щастието? В момента го откривам в моментите, когато съм с приятеля ми...толкова време търсих човек като него и сега съм много щастлива, но да не говоря за него чее.... :lol:
Мога ли сама да се направя щастлива? Ами трудничко ми е...попринцип съм песимистично настроена към нещата...трудно се радвам на нещо, винаги очаквам лошото, сещате се какво имам предвид, предполагам....
Правите ли другите щастливи....ами колкото и да контрастира на написаното горе...старая се да съм с усмивка...да разсмивам хората...нон-стоп ръся простотии и т.н....и все пак не значи, че ги правя щастливи...

Много изписах бре :shock: айде спирам се малко.... :lol:

Sapphir
06-18-2006, 19:14
На всички въпроси отговорите ми са НЕ... Досега в нищо не съм открила истинското щастие.

pinki
06-18-2006, 19:22
Az li4no sum adski lu4ezarna i vesela!I kolkoto i da ne vi se vqrva vsi4ko okolo men me pravi 6tastliva!No lo6oto e 4e mnogo burzo 4ovek moje da mi ybie nastroenieto.... :smt009 i togava stava lo6o... :smt013 !No...ne da ne si pomislite 4e sum egoist!! :smt016 Az ...ave ystata mi ne se spira!(ponqkoga zapo4vam da se 4ydq daje:ave taki ne me zabolq ystata ot tolkova burborene!) \:D/ :smt026

SeXyTo_f
06-18-2006, 19:27
Така...аз ще опиша щастието! Тъй като не мога да го съчния...дали е лесно да сме щастливи...
:arrow: Мисля,че това е нещо доста общо..
Като,че ли щастието зависи от това дали си алчен или не..
Може да звучи тъпо,но аз съм на това мнение..
Защо ли?
Да вземем например мен..
Аз може би съм щастлива(без да го осъзнавам),но съм алчна и не обръщам внимание на малкото,което имам..
Може би,днес като се прибрах и видях малкото си животинче,аз бях щастлива,но..
Не беше достатъчно за мен и не бях доволна..
Чудно ми е понякога какво точно искат такива хора като мен.. Имат всичко(или почти всичко),но не са щастливи и искат още.. и още..

Сега да вземем за пример човека,който видях вчера..
Знам,че той наистина беше щастлив.. Макар и от дребно нещо..
Четеше си комиксите и беше радостен.. Не мислеше за проблемите си.. И това,което най-много ме впечатлли беше,че се смееше на тях..
Беше сладко..
Стана ми кофти,защото видях един много по-възрастен човек от мен,който може би има 20 пъти повече проблеми от мен,се опитва да прекара живота си щастливо..
А какво правех аз?
Аз както винаги бях тъжна..
Мисля,че в този момент и една час от мен също беше щастлива..
Радвах се заедно в него.. Изглеждаше детски,но ми беше приятно да го гледам..

Но въпросът беше какво е щастието за мен..
Както казах,аз може би имам щастие,но определено не го осъзнавам..
Не знам..
Може да е това..
И все пак.. Бих казала,че откакто се разделих с най-близките ми приятели,никога не съм се чувствала истински щастлива..
Или може би отново е въпрос на алчност..
Кой знае.. ?

~KUCHKATA~
06-18-2006, 19:42
Nai-vajnoto e da se radvame na nai-malkite neshta, togava shte se chuvstvame oshte po-shtastlivi

Hatrist
06-18-2006, 20:01
---

`Death`Whore`
06-18-2006, 20:02
Щастието се предизвиква от 1 дума и изчезва също толкова лесно.

ycMuBkaTa
06-18-2006, 21:38
Точна дефиниция за щастие няма и затова мисля, че е трудно да определиш кога точно си бил щастлив. Аз съм била - когато съм чувала добри неща за себе си, случвали са ми се хубави неща, изпълнявала съм целите и желанията си или просто хората около мен са били добре. Понякога не оценявам веднага щастието, а след време, ако ми се случи нещо лошо или пък ако въпросният човек, който е бил причината за моето щастие, вече не е до мен...

techCandy
06-18-2006, 21:44
Лесно ли е да бъдем щастливи?- Не е, понеже зависи от много
обстоятелства, които не са ни подвластни...като цяло...както си го направиш, разбира се. Само, че човек не може да предвиди следствието от всяка следваща крачка, живота не е лесно нещо, всеки се стреми към щастие....
В какво откривате щастието?- В много неща, в повечето случаи...в малките такива.
Какво чувствате,когато сте щастливи?- Все едно съм безсмъртна :lol:
Можете ли да свържете щастливото чувство с човек,който ви прави щастлив/и?- Ами до някаква степен, да.
А можете ли сами да се направите щастливи?- Ами аз основно това правя, всъщност.
Правите ли другите щастливи?- Надявам се.

midnight...
06-18-2006, 21:52
лесно е човек да бъде щастлив, стига да знае как :wink:

The Interceptor
06-18-2006, 22:04
Едва ли е лесно да бъдеш щастлив. Истинското щастие се постига с труд и в много случай с жертви, но по лесно би било ако приемахме нещата по просто, а не се опитвахме да усложняваме всичко излишно. Всеки има право да бъде щастли, за жалост не всеки може да бъде щастлив и не винаги това зависи от него, а обстоятелствата го налага. В крайна сметка човек цял живот се опитва да бъде щастлив и жаното е никога да не спира да се опитва. Разбирасе това не бива да е за сметка на щастието на други хора. :)

white_chik
06-18-2006, 22:11
Много пъти съм се замисляла и си мисля,че не е трудно да си щастлив,трудно е да осъзнаеш,че си щастлив.Радвам се,че оценявам това,което имам и наисти мисля,че съм се докоснала до щастието :wink:

vra4ka
06-18-2006, 23:17
Човек може да бъде щастлив, само ако повярва в щастието.
За мен щастието е в малките неща.

teenkopele
06-18-2006, 23:30
Да си щастлив не е никак лесно. При всеки е различно, eдни хора са щастливи в един момент, други в друг. Зависи изцяло от самият човек, неговият характер, неговата нагласа.
Това е едно невероятно чувство, което, за съжаление, много бързо и лесно може да изчезне.
При мен е до нагласа и обстоятелства. :wink:

06-19-2006, 13:19
Лесно е,да...На мене ли4но ми тряа само ваканция и временно родителско отсъствие...И некви пари :lol:

The Goodbye Girl...
06-20-2006, 17:26
По принцип е много лесно, защото щастието само по себе си не изисква никакво мислене, никакво разбиране, никакво усилие. Много малко неща ми трябват, за да бъда щастлива, само да бъда доволна от себе си, но всъщност то това е всичко, най-многото.
Обаче не мога да бъда щастлива за другите и много ми гадно за това. Просто не изпитвам щастието на другите, някак не ме вълнува. Но се опитвам да бъда поне съпричастна.

fake
06-20-2006, 17:33
ммхм...поне на мен ми е лесно...
щастлива съм...е, не винаги, но през
повечето време съм:)
а когато не съм щастлива за себе си,
винаги се намира някой, за който да
ми е щастливо :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:-({|=

niGGa
06-20-2006, 20:06
На всички въпроси отговорите ми са НЕ... Досега в нищо не съм открила истинското щастие.
Същото е и при мене...