PDA

View Full Version : Насилие за любов и насилието в любовта



Влади_26
06-19-2006, 12:00
Здравейте млади хора. Тука е отново чичо Ви Влади с нови размишления за живота. Искам пак да споделя едни мой мисли с вас и да ви задам няколко въпроса, като Ви моля да отговорите съвсем честно!
Преди няколко дни ми попадна един вестник, където прочетох една новина. В общи линни се разправяше как в някакво столично заведение си седяло едно момиче и си чакало гаджето. Изведнъж дошъл някаъв тип и започнал да я сваля. Тя го помолила да я остави защото си чакала приятеля, но това го вбесило още повече. Тогава той започнал да й удря шамари. Някакви момчета от съседна маса го помолили да спре, но той не го направил. Тогава единя от тях извадил нож и му прерязъл ръката с която ударил няколко поредни пъти момичето.
Вчера разбрах, че едни мой приятели са били на мястото на случката. Казват, че оня тип си го е изпросил найстина и, че всичко било много неприятно.
Мисля си що за идиот трябва да си за да посегнеш на жена?? Колко ли трябва да си отхвърлен отчаян и закъсъл? Не мислите ли, че хора като този са по-скоро за съжаление?
На мен лично много пъти ми се е случвало момичетата да ми казват: „Абе ти луд ли си, как ще се занимавам с тебе?”, „За какво да се виждаме?”, „О не ставаш сори, искам някои с пари и хубава кола”, „Ми не можеш да ме впечатлиш с нищо” и т.н. Естественно в повечето случай когато съм бил отхвърлян съм се вбесявал, псувал съм на ум момичетата, прибягвал съм до словестни нападки и хаплив език, но никога не ми е минавало и през ума да им посягам.
Дали това кои как ще реагира в такава ситуация зависи от степента на зрялост според Вас?
И в тази връзка искам да попитам,
ВАС момчета:
- Случвало и ви се е да се почувствате отхвърлени и да понашамарите обекта на свалки
- Случвало и ви се е половинките Ви до такава степен да ви издразнят, че да ги понаплескате?
- Случвало ли ви се е жена да се опитва да проявява насилие срещу Вас?

ВАС момичета:
- Случвало ли ви се е някои на когото обръщате гръб да ви посегне?
- Случвало ли ви се е вашето гадже да ви посегне? /Ако не, ако го направи бихте ли му простили?/
- Случвало ли се е някое момче така да ви издразни, че да му налетите на бой?

Какво мислите за цялото това безумие? Все пак ако някои ти каже НЕ, не мислите ли, че трябва да търсиш причината в себе си? Аз лично от гледна точка на мъж съм на мнение, че една жена може да бъде много повече наранена с думи, отколкото с шамари. Ако и прасна два шамара, ще си каже простак до два дена ще й мине и всичко ще забрави. Обаче ако и кажа някой работи особенно по уязвимите места, може дълго време да не ги забрави и да се сеща за тях.
Кажете и вие вашите мнения по темата. Ще ми бъде интересно да получа отговор на въпросите ми и да прочета Вашите разсъждения.
Благодаря за вниманието!
Чичо Влади!

Lumidee
06-19-2006, 22:06
Nikoga ne mi se e sluchvalo nqkoi koito me svalq da nmi posqga i mn se nadqvam i za v budeshte da e taka! Moe gadje do sega ne mi e posqgal, v smisul ne mi e udril shamari, no stiskaneto za rucete i sininite sled tova ne iskam i dori da gi komentiram, zashtoto sa edin ot loshite momenti v moq jivot. NIkoga ne bix pozvolila nqkoi da me tormozi nezavisimo dali fizicheski ili psixicheski..s vuprosniq chovek sme razdeleni ot dosta vreme..( ot momenta,v koito stana po grub)! Az principno sum mn nervna i dori agresivna, no nikoga ne sum si pokazvala agresiqta i nqma da si q!

ziky
06-19-2006, 22:08
Никога не бих направил и не бих причинил нещо което момичето което обичам и изобщо другите не искат и не им е приятно.....за да не се стига до насилие трябва да има разбиратество...след каот не си дооценил че няма да се разбираш с човека до теб грешката е само твоя.....не е нужно да има насилие за да го показваш!

IsTiNsKa_LuBoV
06-20-2006, 08:55
Tazi istoriq e mnogo gadna....
No az imam taka v smisul ne s nojove a s nasilie i mnogo mi e nepriqtno da govorq za neq no 6te razkaja v ob6ti linii za neq
Tova be6e predi 2 godini...
Ba6ta mi be6e no6na smqna i az izleznah kum 11:30 4asa do edno denono6no magazin4e da si kupq ne6to sladko i ne6to za vku6ti...I edno mom4e (poznavah go i se e su4valo i drugi gadni raboti s brat mi) i toi minava po4na da se zaka4a s men(Po4na da mi svirka i me plqsna do dupeto)...i az se upla6ih i po4nah da ti4am...Toi me dogoni(be6e s o6te 2 mom4eta) i me nastigna.. po4na da mi udrq 6amari i da me rita posle po4na da se opitva da me celuva no az go othvurlih o6te pove4e i mu se izpluh v liceto.. Toi mi udari o6te po-smilen 6amar i po4na da me sabli4a ... Az po4nah da pi6tq i na otsre6tniq troroar (nie bqhme kakto e troroara me povlqkoha pri edna strani4na uli4ka i do strani4nata uli4a be6e4 trotoara) mina edna jena i te me ostavina i izbqgaha i me moliha da ne kazvam na nikoi ina4e 6teli da me pratat v groba i az re6ih da ne kazvam izvestno vreme na nikoi...Spodelih samo s nqkoi moi priqteli... Slu4valo mi se e vednuj posred bql den pribiram se i toi vurvi sre6tu men i az si vlizam v hoda i nqma6e asansior i pe6a 7 etaja ... i az po4nah da tur4a nagore do 7 etaj deto jiveq i toi po edno vreme me nastigna i me kvana za kruka i pak mu4eniq (opitva6e se da me celuva :-& udrq6e mi 6amari stiska6e me ) :( be6e super gadno...

Gajeto mi nikoga ne mi e posqgalo moje da se e durjal po grubo no nikoga ne mi e poslqgal (predi6noto )
a za mom4e koeto da me izdrazni...
huuu...Amituk moga da kaja 4e mnogo puti sum za6titavala brat mi za6toto si go obi4kam marak 4e se karame mnogo :smt014 i mnogo mom4eta sa me draznili kak se durjat s nego i sum go za6titavala posle az si qdoh 6amarite ama kvo da napravq ...

Moeto mnenie 4e Bulgaria mnogo se promenq i predpolagam 4e tova mom4e ne e bilo ne6to v red...ili e zimaloi narkotici ili ne6to podobno za6toto tova mom4e be6e v takova sustoqnie...
I taka i taka ne sum go natupilka na policiata a puk i da go natopq purvoto 4e 6te e kusno(togava ne sum rasujdavala trezvo i za momenta sum go re6ila tova ot strah..) i vtoroto 4e policiata ni6to nqma da napravi... 100% sum sigurna i obedena i moga i da dokaja ako iskate...
Ami mai stiga sum pisala aa? :)

IsTiNsKa_LuBoV
06-21-2006, 00:25
A tva za kvo go pisah :? nqma6e smisul da pi6a ... :D:D:D
kakto i da e.......

djigi
06-21-2006, 08:32
Принципно не смятам, че боя поправя/оправя нещата, независимо дали става дума от гадже/родители/учители. До сега никой (изключваме веднъж майка ми, дори не помня) не ме е бил. Сега бих казала, че ако някой дори ми удари един шамар веднага приключвам взаимоотношения. Все пак, ако това е съпругът ми ще го обмисля добре (дали не съм го предизвикала), но ако стане системно не мисля, че ще се интересувам (както правят някой жени) къде да живея, кой ще ми помага за детето и т.н. Случвало се е "така да ме издразни, че да му налетитя на бой", става дума за 3-4 клас, но се е случвало.

И защото много често ми се иска да ударя брат ми - говоря му нещо, а той седи срещу мен и само си криви физиономията като се опитва да ме иронизира. Ето, заради това не мисля, че един мъж трябва да е много изпаднал, за да удари някоя жена. Защото знам какво е усещането - мисля си, че като го ударя ще се осъзнае, ще спре да се държи нарочно идиотски и поне малко ще чуе какво му говоря. Поставям се на мястото на мъж: жена ми не е сготвила или не е изчистила (същата причина като физиономията на брат ми) - това ме дразни, казвам й нещо, тя ми отговаря и отвътре ми идва да я ударя, стоп! Според мен не е нормално и да ти се иска да удариш някого, заради нещо такова, но е n пъти по-добре, ако не го направиш.

А специално горе-спомената история.... ние не сме присъствали, за да можем да кажеш дали тя не му е отговорила нагло, но каквото и да е казала - това е нейното място, тя чака там, защо я притеснява. Не знам какво би накарало някого в такава ситуация да се открехне на бой.

He3HauKa
06-21-2006, 10:50
Kato nachalo,smqtam che momche koeto bi posegnalo na momiche e kompleksar i pylen idiot.. Po4ti vinagi s dumi mojesh da naranish nqkogo mnogo pove4e ot kolkoto ako go udarish ...
- Kogato reja nqkoi nahalnik nikoga ne sam gruba ,taka che ne mislq che v taq situaciq biha me ponatupali
- Da,edin ot bivshite mi priqteli beshe mi posegnal ,i ne me zabolq tolkova ot shamara ,a ot tova che chovek koito obicham go beshe napraavil,, i vypreki vsi4ko prostih ](*,)
- Na boi ne ,no se e sluchvalo da udrqm shamar na momche ,no v moment kogato bqh mn qdosana i tova beshe pyrvichna reakciq :smt019