PDA

View Full Version : Неизтеглените теми за изпита след седми клас



tedy_girl
06-19-2006, 12:50
Останалите деветнадесет теми се отвориха непосредствено след изтеглянето на изпитната тема. Те са:
1. „По жицата” – разказ за страданието и надеждата /съчинение разсъждение върху разказа на Йордан Йовков/.
2. „Волята за живот срещу отчаянието” /съчинение разсъждение върху разказа на Йордан Йовков „По жицата”/.
3. „Диалогът между мъката и милосърдието в разказа на Йордан Йовков „По жицата” /съчинение разсъждение/.
4. Саможертва в името на свободата /съчинение разсъждение върху стихотворението на Христо Ботев „На прощаване”/.
5. Светът на един мечтател /съчинение разсъждение върху разказа на Елин Пелин „Ангелинка”/.
6. Пътят на борбата – път към безсмъртието /съчинение разсъждение върху стихотворението на Христо Ботев „На прощаване”/.
7. Преобразяващата сила на идеала /съчинение разсъждение върху разказа на Елин Пелин „Ангелинка”/.
8. Родният език – сила и изпитание за родолюбеца /съчинение разсъждение върху стихотворението на Иван Вазов „Българският език”/.
9. Възхвала и защита на родното слово /съчинение разсъждение върху стихотворението на Иван Вазов „Българският език”/.
10. Райската тишина и спокойствието в дома на чорбаджи Нено /съчинение разсъждение върху I и II глава на повестта „Маминото детенце” от Любен Каравелов/.
11. Представата за човека нищо според I глава на повестта „Маминото детенце” от Любен Каравелов /съчинение разсъждение/.
12. Ниагара – земният рай /съчинение разсъждение върху откъс от пътеписа на Алеко Константинов „До Чикаго и назад”/.
13. Човекът пред чудото на Ниагарския водопад /съчинение разсъждение върху откъс от пътеписа на Алеко Константинов „До Чикаго и назад”/.
14. Светът на българския хъш / съчинение разсъждение върху I и II глава на повестта „Немили-недраги” от Иван Вазов/.
15. Баба Илийца между личната болка и дълга /съчинение разсъждение върху V част на разказа „Една българка” от Иван Вазов/.
16. „Опълченците на Шипка” – прослава на българския дух /съчинение разсъждение върху стихотворението на Иван Вазов/.
17. Саможертва и безсмъртие в стихотворението на Иван Вазов „Опълченците на Шипка” /съчинение разсъждение/.
18. Достойнството да бъдеш мъченик за своя народ /съчинение разсъждение върху V глава на повестта „Немили-недраги” от Иван Вазов/.
19. Силата на вярата в доброто /съчинение разсъждение върху III част на разказа „Една българка” от Иван Вазов/.

06-19-2006, 13:27
а какво се е паднало?

06-19-2006, 13:29
Речта на Странджата - страданието и родолюбието

Добре, че се падна тази тема, а не друга, че като гледам кви ги имало.. :lol:

tedy_girl
06-19-2006, 14:12
Речта на Странджата - страданието и родолюбието

Добре, че се падна тази тема, а не друга, че като гледам кви ги имало.. :lol:
Подкрепям напълно това мнение. :)

Kam4eto
06-19-2006, 14:14
темичките са гадни и май тая която се падна е най-яка

Eimi_{}
06-19-2006, 14:28
Еми за всеки различно,но аз предпочитам Опълченците на Шипка или първа и втора глава на Немили Недраги... :D

SeXyTo_f
06-19-2006, 14:35
Не мисля, че темата която се падна беше хубава...аз лично се хванах за главата!....предпочитах не що за баба Илийца, за "по жицата", за Ниагараския водопад...или "Ангелинка"! Темата беше отвратителна!

06-19-2006, 14:55
Az dneska bqh na izpita. Vsi4ki razli4no prieha temata kato ni q kazaha. Az mislq 4e dobre se spravih, no 6te vidim rezultatite vse pak. Li4no na men pove4e 6te6e da mi haresa ako se be6e padnalo primerno
18. Достойнството да бъдеш мъченик за своя народ /съчинение разсъждение върху V глава на повестта „Немили-недраги” от Иван Вазов/.
ili po jiata, ili pyk niagara, no tazi tema izob6to ne mi haresva.

06-19-2006, 14:56
абе тая тема си беше най-добре :))))))) радвам се че тя се падна иначе ... щях да кажа "чао" на немската ( :D :lol: пхахаха :D :lol:):) ;)

06-19-2006, 15:09
Но според мен нищо не беше случайно на този изпит.Но много се изпотих.Доста си беше трудно.Вие в кои училища бяхте?

06-21-2006, 08:03
ole sq kato gi gledam tiq temi rezervnite malee dobre 4e se e padnalo re4ta na strandjata

slan4evo_momi4e
06-21-2006, 19:54
mai naistina re4ta na strandjata e edna ot malkoto dobri temi.....

meri88
06-21-2006, 20:01
we taz godina mn qko vi zakopaha s tez temi nz vie na kvo mnenie ste ....... ma sa pod sqkakva kritika temite vi....angelinka i po jicata na men sa mi nai lesni... ma re4ta na starndjata e ujas....

WILD__BOY
06-21-2006, 20:39
16. „Опълченците на Шипка” – прослава на българския дух /съчинение разсъждение върху стихотворението на Иван Вазов/.
17. Саможертва и безсмъртие в стихотворението на Иван Вазов „Опълченците на Шипка” /съчинение разсъждение/.

Тези двете ми харесват. Доста неща могат да се изведат като аргументи, темите предлагат творческа свобода.






Не мисля, че темата която се падна беше хубава...аз лично се хванах за главата!....предпочитах не що за баба Илийца, за "по жицата", за Ниагараския водопад...или "Ангелинка"! Темата беше отвратителна!
Темата не е гадна, просто не си била подготвена за нея!

strange__
06-21-2006, 20:52
Баба Илийца е жената! :lol: Не бе на лигавщини ме изби...всъщност темите на мен ми харесват особено тези от разказите.Както и WILD_BOY каза,тези за Опълченците пък дават свобода(въпреки,че преди две години се молех да не ми се падне това)...абе не са толкова лоши,кво се оплаквате.Само гледайте както сте доволни всички да не стане...бууууууууууууум :lol: Не бе споко справили сте се,знам ви умнички сте 8)

sweet_DENI_f
06-22-2006, 09:22
от тези май-много ми харесва:
СВЕТЪТ НА ЕДИН МЕЧТАТЕЛ
ако се беше паднало това най-малко 5,75 щях да имам