PDA

View Full Version : Въпрос за космите



karamel
06-20-2006, 14:57
Вярно ли е, че когато се махнат космите, след това поникват по-черни и по-твърди и стават като на мъж. При мен лично не се наблюдава такъв ефект при краката, но реших да ексериментирам с едно косъмче(по скоро мъхче)по корема и го изтръгнах с пинсета, а после наистина стана много по-черно, вече видимо. Какви са вашите наблюдения по този въпрос. А също дали да си махам космите на ръцете, при положение, че майка ми има горния проблем и през 2 седмици е на козметик, всмисъл има ли шанс наследствено и при мен да е така?

red_red
06-20-2006, 15:58
da

RoyTheReaper
06-20-2006, 16:03
доказано е, и то много отдавна, че обезкосмяването НЕ води до по-големи косми. за повече информация:

http://www.snopes.com/oldwives/hairgrow.asp - Сайт за градски легенди

a_curious_girl
06-20-2006, 16:06
Еми ако ги бръснеш-да!Стават много гадни обаче ако ги махаш с корените(епилиране,депилир ане и т.н.)-би трябвало да оредеят и да не стават по-черни и по-дебели и твърди

djigi
06-20-2006, 20:30
Не съм останала със същите впечатления, даже обратното. Предпоследния път като ходих на козметикчка, удари я музата и малко повече ме "офъка" от обикновено и тези косми, които никога не са били махани, като израснаха бяха доста по-тънки и изглеждаха по-малко черни.

Eimi_{}
06-21-2006, 21:44
То винаги има шанс! :D

`Death`Whore`
06-21-2006, 21:53
Еми ако ги бръснеш-да!Стават много гадни обаче ако ги махаш с корените(епилиране,депилир ане и т.н.)-би трябвало да оредеят и да не стават по-черни и по-дебели и твърди
Детенце любаво, ще ти разясня термините за обезкосмяване:
депилация - махане на косъма без корена.
епилация - махане на косъма с корена.

a_curious_girl
06-22-2006, 13:20
Еми ако ги бръснеш-да!Стават много гадни обаче ако ги махаш с корените(епилиране,депилир ане и т.н.)-би трябвало да оредеят и да не стават по-черни и по-дебели и твърди
Детенце любаво, ще ти разясня термините за обезкосмяване:
депилация - махане на косъма без корена.
епилация - махане на косъма с корена.


Да да знам.По-късно се усетих.Исках кола маска да напиша вместо депилиране ама нещо се разсеях

hollaback_girl
06-25-2006, 12:34
ima vazmojnost da e po nasledstvo ama kosmi po racete ne mahai,nqma smisyl.a dori da stavat po-4erni i tvardi,koeto ne e verno maha6 redovno nikoi nqma da zabeleji tai 4e spoko ;)

LoVe_RuSlAn
06-30-2006, 08:31
Ако гu бръснеш да само че ако ги епилираш с времето изстъняват и сле много време ще изчезнат но по добрия вариант е да ги епилираш или да използваш кола-маска

uroci.net
06-30-2006, 09:08
mi nz ma a z imam kosmi po petite

maraia
06-30-2006, 09:26
емм ако ги бръснеш така става...но иначе както са казали всички като ги махаш с епилатор пинсета,кола маска не би трябвало...