PDA

View Full Version : ДИСКУСИЯ: ВРАЧКИ.



teenkopele
06-20-2006, 22:41
Какво мислите за тях?
Ходили ли сте някога?
Ако да, познавали ли са ви нещо? :wink:

djigi
06-20-2006, 22:50
По принцип не вярвам в предсказания, но обичам да чета хороскопи, да ми гледат на карти и разни подобни неща за губене на времето. Все пак и пари да давам за това - не!

RoyTheReaper
06-20-2006, 22:58
никога не бих отишъл, защото съм убеден че ще си хвърля парите на вятъра. просто няма логика - бъдещето не може да се предскаже.

ProstoAz
06-20-2006, 23:07
Аз не съм ходила...
Сестра ми наскоро беше ходила на една, която гледа на кафе, но не мога да кажа дали е имало нещо вярно в казаното, въпреки че...е направила една голяма грешка относно мен. :lol: Така че не съм склонна да и вярван.
НО ПЪК сестра ми също така беше ходила и в Стара Загора при един преиятел на братовчед ми (уффф, братовчед ли ми е или вуйчо, но е мн. млад и го водя за братовчед), не за да гледа на нея, а на една приятелка, която вече 10-15год. не може да има дете, а лекарите не намират причината. Та...този човек е пресъздавал дума по дума някакъв разговор на тази нашата приятелка с мъжа и, когато са били веднъж на НДК (казал е даже къде по-точно са били седнали).
Също така тъй като сестра ми го гледала с недоверие, той и предложил да и гледа, но тя не се съгласила, но той въпреки това почнал да и разказва някои работи от миналото и, които просто няма от къде да знае. Разбирам за гаджетата и да е разбрал нещо от братовчед ми, но...как веднъж е седяла при леля във Военна Болница (леля работи там) и е казала, че иска да си слага силикон от къде може да знае?!? :shock:

Dr. Kazimbutt
06-20-2006, 23:09
бъдещето не може да се предскаже.
Може, но не и при тези ясновидци, които си правят реклами. :wink:

hamilcar
06-20-2006, 23:12
Няма човек който може да предскаже бъдещето. Не е имало и няма да има. Всички гадатели са шарлатани.

teenkopele
06-20-2006, 23:27
Няма човек който може да предскаже бъдещето. Не е имало и няма да има. Всички гадатели са шарлатани.

Тогава как си обясняваш факта, че има хора, на които бъдещето е предсказано вярно? :wink:

HandOfBlood
06-20-2006, 23:28
да видим... леля ми не е врачка, ама може да гледа на карти, кафета и други глупости... и колкото и да не ви се вярва НЯМА НЕЩО, КОЕТО ДА Е КАЗАЛА И ДА НЕ СЕ Е СЛУЧИЛО. при условие, че много пъти и с мен е било така (в сми сънувам нещо или просто знам кога, къде и точно какво ще стане)... няма как да не вярвам...
ама на циганки и ония врачки по палатки с кристални кълба, врякащи 'я ела бабе да ти гледам...' или тия по канал 2001 например тип обаждаш се и изцепват
- вашата дъщеря...
- ама аз нямам дъщеря
- оооо нееее, имате
(най вече на жена да се изцепи тва...)
просто тия да върват по дяволите, щото... не им вярвам и грам

teenkopele
06-20-2006, 23:33
да видим... леля ми не е врачка, ама може да гледа на карти, кафета и други глупости... и колкото и да не ви се вярва НЯМА НЕЩО, КОЕТО ДА Е КАЗАЛА И ДА НЕ СЕ Е СЛУЧИЛО. при условие, че много пъти и с мен е било така (в сми сънувам нещо или просто знам кога, къде и точно какво ще стане)... няма как да не вярвам...
ама на циганки и ония врачки по палатки с кристални кълба, врякащи 'я ела бабе да ти гледам...' или тия по канал 2001 например тип обаждаш се и изцепват
- вашата дъщеря...
- ама аз нямам дъщеря
- оооо нееее, имате
(най вече на жена да се изцепи тва...)
просто тия да върват по дяволите, щото... не им вярвам и грам

Едва ли някой им вярва. :wink:

De_mikke
06-20-2006, 23:59
Az lichno nz da vqrvam ili ne...Predi godina ne vqrvah,no imam edna priqtelka deto si pada po takiva neshta i me zamykna vednuj s neq,neotri4am 4e mi e interesno,no ne vqrvah.Obache kato mi gleda taq,pozna ujasno mn neshta...i za bydeshteto i za nastoqshteto i ne samo an men pozna no i na drugi i si mislq skoro pak da ida...prosto mi e interesno kakvo shte mi kaje :lol:

hamilcar
06-21-2006, 07:24
Няма човек който може да предскаже бъдещето. Не е имало и няма да има. Всички гадатели са шарлатани.

Тогава как си обясняваш факта, че има хора, на които бъдещето е предсказано вярно? :wink:

И аз мога да ти кажа разни неща ... като знам поне някои неща за теб. Ясновидци не съществуват само лъжци.

niki7o
06-21-2006, 07:44
аэ съм ходила и ми каэа стра6но много верни неща тогава не вярях но сега ве4е вярвям вапроса е да вярва6 ;-)

06-21-2006, 08:48
Аз не съм ходила на врачка, но веднъж една приятелка ми гледа на карти Таро..не не си мислете, че тя е врачка просто взе няква книжка и ми гледа!!! :mrgreen: Но имаше мн верни неща и позна отговора на въпроса, който си бях задала!!!!

niki7o
06-21-2006, 08:56
и картите са много вярни

machoka
06-21-2006, 09:31
да видим... леля ми не е врачка, ама може да гледа на карти, кафета и други глупости... и колкото и да не ви се вярва НЯМА НЕЩО, КОЕТО ДА Е КАЗАЛА И ДА НЕ СЕ Е СЛУЧИЛО. при условие, че много пъти и с мен е било така (в сми сънувам нещо или просто знам кога, къде и точно какво ще стане)... няма как да не вярвам...

Това е дежа-ву и си има логично обяснение ;)

Вярата във врачките си остава единствено на базата на някакви случайности. Както казаха - човек, който да познава бъдещето все още не се е родил, а за миналото също. Единствено на базата на догадки или общи приказки може да ти се каже нещо, което ти да свържеш с живота си и да си помислиш, че човека срещу теб е Господ. Ама не е.

TSecret
06-21-2006, 09:56
vqrvam samo na kafe i karti!

teenkopele
06-21-2006, 10:01
vqrvam samo na kafe i karti!

Ходила ли си някога или само роднини са ти гледали? :wink:

06-21-2006, 10:18
Аз ли4но въоб6те не вярвам в способностите им,но е факт,4е на много хора им е предсказвано от вра4ки не6та,които в последствие наистина се слу4ват.Т'ва със третите о4и,рожденните дати и така нататък са глупости,но уменията вра4ките,които наистина познават си остават загадка(освен може би за самите тях)...

MiRaCuLiXbb
06-21-2006, 10:34
да видим... леля ми не е врачка, ама може да гледа на карти, кафета и други глупости... и колкото и да не ви се вярва НЯМА НЕЩО, КОЕТО ДА Е КАЗАЛА И ДА НЕ СЕ Е СЛУЧИЛО. при условие, че много пъти и с мен е било така (в сми сънувам нещо или просто знам кога, къде и точно какво ще стане)... няма как да не вярвам...

Това е дежа-ву и си има логично обяснение ;)

Вярата във врачките си остава единствено на базата на някакви случайности. Както казаха - човек, който да познава бъдещето все още не се е родил, а за миналото също. Единствено на базата на догадки или общи приказки може да ти се каже нещо, което ти да свържеш с живота си и да си помислиш, че човека срещу теб е Господ. Ама не е.
Не си прав, има такива хора. Прекалено ограничено мислите. Миналото е свършило, настоящето е тук и сега, а бъдещето предстои. Но нещата не стоят точно така. На врачки естествено не вярвам, защото те нямат способности. Нямат способности и повечето хора, на които им е интересна материата и задълбават в нея, правят ритуали и подобни простии и земат че си повярват накрая. НО предсказване на части от бъдещето е възможно и не е само случайност или интуиция.

SuMmEr_F
06-21-2006, 10:39
Какво мислите за тях?врачки...хм...мисля ,че у БГ почти сички са циганки и кво значи тея са надарени с нещо предсказателно ли?вервам ,че има такива ама определено са си хора с култура и незнам си кво а не някви с кристални топки..
Ходили ли сте някога?не не съм ходила нямам намерението да си дам парите на няква циганка...
Ако да, познавали ли са ви нещо?.....

teenkopele
06-22-2006, 00:20
Някой да е чувал нещо за Симка Милева? :wink:

hamilcar
06-22-2006, 07:02
MiRaCuLiX.bb

Не очаквах такова нещо от теб. Не съм ограничен, а реалист.

TSecret
06-22-2006, 11:19
hodila sam! no ne vseki poznava!ima dve jeni deto vsi4ko mi poznavat i edna det gleda na karti i mi kazva vsi4ko ot do!!!

MiRaCuLiXbb
06-22-2006, 11:49
MiRaCuLiX.bb

Не очаквах такова нещо от теб. Не съм ограничен, а реалист.
И аз не вярвам на врачките, те си измислят всичко и са смешни. Но природата не е толкова елементарна, колкото изглежда. Не можеш да оспориш, че много неща все още не могат да се обяснят. Те имат обяснение разбира се, но е все още сложно за описване. Предсказването на бъдещето е едно от тях. Това е някакво висше осъзнаване на реалността, а не на времето.
ПП Нали знаеш колко е относително времето във вселената. Аз също съм опитвал да опиша самото предсказване, но ми липсват много знания и данни... :(

RoyTheReaper
06-22-2006, 11:55
MiRaCuLiX.bb

вярваш ли в съдбата?

MiRaCuLiXbb
06-22-2006, 12:01
Вярвам, но зависи какво разбираш под съдба. Ако говориш за съдбана на един човек, то тази съдба е безмислена по своята същност поне за момента...

RoyTheReaper
06-22-2006, 12:21
Вярвам, но зависи какво разбираш под съдба. Ако говориш за съдбана на един човек, то тази съдба е безмислена по своята същност поне за момента...

съдба наричам предопределеността на бъдещето. тоест, всичко което предстои да се случва вече е планирано и не подлежи на промяна.

ако съдбата не съществува няма как да се предскаже бъдещето, защото то ще подлежи на непрекъсната промяна.

MiRaCuLiXbb
06-22-2006, 12:30
Бъдещето не може да се предскаже едносмислено и изцяло, то подлежи на промени. Такава висша и непроменима съдба няма. Но всичко следва своя собствен път и не е много трудно да се предскаже чисто физически. Съдбата на небесните тела ни е известна, съдбата на хората е прекалено лесно да се определи ако се има цялостно знание за света. С две думи няма нищо случайно.
Exploidteen, майка ми го чете нон-стоп. Много са му интересни книгите, чел съм доста, но аз лично не съм му фен.

RoyTheReaper
06-22-2006, 12:35
за това съм съгласен. могат да се правят сравнително точни прогнози като се вземат предвид фактите, има дори такъв клон в науката. но тези прогнози почти никога не могат да бъдат 100% сигурни. а да се твърди че могат да се правят предсказания с някакви магически методи е абсурдно и несериозно.

MiRaCuLiXbb
06-22-2006, 12:45
Те не са магически, просто е трудно да се опишат с термини, защото такива все още не съществуват. 100% сигурни не могат да бъдат, защото няма достатъчно знания и данни. Факторите, които взаимно си влияят, са необятни. Няма толкова комплексно мислещ човек или компютър, който да съобрази, сравни и анализира всички данни, дори да разполага с тях. Според теб защо е трудно да се предскаже времето, въпреки, че прогнози се правят на базата на минимален отрязък от време?

RoyTheReaper
06-22-2006, 12:55
защото има много фактори които го определят: като уравнение с милиарди неизвестни. за да е 100% сигурно решението, не трябва да има повече от 1 неизвестно.

MiRaCuLiXbb
06-22-2006, 13:00
Да речем...и факта, че хората познават само повърхността на планетата. Това е все едно 1мм от повърхността на една топка. Но движението на земните пластове, на промените във вътрешността на планетата, пък и на небесните тела около Земята и по-далечните също влияят на времето.
Хората в момента дори да имат някакви невероятни способности от минали времена или от новоразвити такива пак ще предсказват 1% от всичко, защото нямат данни.