PDA

View Full Version : problem s leshtite



jaja
06-21-2006, 13:35
off.. predi 2 dena mi podariha cvetni leshti zelenichki..
cql den se m1cha da gi sloja no ne stava be.. ne stava...
postoqnno migam i .. tq le6tata ne moje da se zadurji na 1 mqsto :(((
vie kak si gi slagate?! :-k

/wan`a`doo/
06-21-2006, 14:10
Еми ти за лещите трябва да имаш и разтвор и контейнери...надявам се имаш хаха. Ако са меки лещите, както предполагам си я слагаш на втория пръст, май показалец му се казваше и да стои като купичка с краищата нагоре, със средния пръст на свободната ръка си хващаш горния клепач. Със средния пръст с ръката с лещата пък си хващаш долния клепач и си слагаш лещата с втория,ама като не гледаш директно как ти се приближава хаха,ами някъде настрани...общо взето така става и то много бързо и лесно,просто трябва да свикнеш.

06-21-2006, 14:14
ami da..absolutno sy6toto go pravq ama tq le6tata zaema formata na prysta pffff nqMa kak da go obesnq.. :cry:
i se podviva i... ni6to ne stava!!!
imam si raztvori si4ko... :smt013 :smt013 :smt013

al3ksSs
06-21-2006, 14:25
Хахах...и на мен в началото ми беше трудно да ги слагам,даже майка ми реши да се напрай на опитна и ми сложи едната леща наобратно :smt043 Ше свикнеш! :wink: O:)

DetE-Idi0t
06-21-2006, 14:55
Много е лесно само тряабва малко опит. Моите и двете ги слагам за 30 сек. до 1 мин. Както казаха вече слагаш я на показалеца да стои като паничка. Показалеца на другата ръка си го слагам на горния клепач а средния на долния клепач, отварям си окото. Поглеждам дали лещата идва насреща, че съм малко хамав и точно преди да я сложа отмествам погледа си настрани. след това затварям окото оправям погледа напред и отварям окото. Всичко е идеално. Ако искаш дори и клипче или последователни снимки ще ти направя хахаха :D

06-22-2006, 10:52
Lele...... UspqXXXXX.. dobre 4e e deteto idiot4e..AHahha
idqlNo0o0o :)))
postavih si le6tata na prysta i s prystie na dr. ryka si otvorih okoto...gledah kak se priblijava le6tata i .. savsem lesno stava...
opa4e kogato si zatvorih okoto i posle kato si otvorih okoto le6tata be6e oti6la pod klepa4a.. Hm...i si q namestih pak de.. sq si stoi na mqstoto !!nAstina stavalo za sekundiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ;]]
1000000x deetence =D>

DetE-Idi0t
06-22-2006, 13:16
Няма проблеми. Но виж сега за проблема където остава под клепача. Аз го казах, но пак ще го повторя. Изправи си погледа преди да си отвориш окото. То се чувства как се намества, когато почувстваш, че е наместена отваряй. Незнам, с какво контейнерче си, но аз един път на седмица я слагам лещата в дланта си поливам я добре с разтвор, така че съвсем леко да се покрие и я разтривам много леко и внимателно с пръст, за да се махнат всякакви протеинови отлагания и замърсявания, които контеинерчето (ако е от тези въртящите се) се неможе да премахне. Ако си с обикновени контейнерчета (две кошнички с капачета) ги промивай по често по този начин.

art_lady
06-22-2006, 21:04
Хора,предизвикахте в мен един въпрос :smt043 -колко струват едни най-обикновени цветни лещи без диоптър.... :smt102

bulgarche
06-22-2006, 21:15
Ххахахах...съмнявам се че има много хора "тук" които са си слагали лещи. То има едно контейнерче както каза някой в което ти стоят когато не ги ползваш, а трябва и да имаш една бутилка (май литър е) в която има един разтвор. Както и да е. Просто отвори широко око, отвори го и с пръсти, за да не мигаш (нормална реакция) и постави лещата. След товакакто си каза ... мигаш :)

Всае пак гледай да не я сложиш наобратно

DetE-Idi0t
06-22-2006, 23:03
Аз съм БЪЛГАРЧЕ литър е много. Аз съм със CyClean разтвор и е 380мл. А това за обратното поставяне... Ужасно е, почва да бучи адски много и едвам съм я махал окото немога го отворя с ръка дори.

art_lady Бях гледал за по 38 лв. Не съм сигурен, но мисля, че това е едно от най-евтините предложения.

Sarabi
06-23-2006, 19:02
Хах,то разтвора ако беше литър...хихиих,малко като бутилка с бира...Моя разтвор е ReNu 360мл.
А лещата ти се огъва по пръста или защото той е много мокър,или лещата е прекалено мокра.Прехвърляй я от един пръст на друг ако е тя,а ако е пръста-помахай с ръка във въздуха, докато изсъхне,за да не ти се полепят косъмчета по пръстите от някоя гадна кърпа.