PDA

View Full Version : nejelanata bremennost



doni4ka
06-21-2006, 16:01
Kakvo da vi kaja , 4etoh taia tema za predpaznite merki i naistina v1preki si4ko kakvo hap4e(ime)moje da se vzeme sre6tu zabremenqvane i ako zabremeneq kakvo hap4e trqbva da vzema za da aportiram ili kakvo da napravia.Vse pak sum na 17 i ako na6te razberat 6te stana lo6o a abort ot lekar stava s podpisa na roditel.

hristin4eto
06-21-2006, 16:23
da ti kaja 4esno i az samo za Postinor duo i Pharmatex sum 4uvala da se vzemat protiv zabremenqvane.
A ina4e kak da abortira6 s hap4e nz i az sigurno niakoi 6te ti napi6e
Uspeh! :wink:

NeSTa_86
06-21-2006, 16:44
еМи то става с подпис на родител, но има някви такива, които ще ти направят аборта и без подпис на родителя, тоест нелегално ;)

doni4ka
06-21-2006, 16:58
ami to4no ot tova se interesuvam kak1v e nelegalnia metod :?

06-21-2006, 17:00
ako ne sa minali 24 ili 36 chasa nepomnq tochniq period ot poloviq akt prodavat se hapcheta za omurtvqvane na semeto vuv vsqka apteka trqbva da go ima ...

Варки
06-21-2006, 17:01
Ако бременноста е в начален стадий тоест 1 - 2 седмици може плода да се премахне и инжекционно.Но ако е вече в 1 вият месец и повече трябва с аборт.Ми провери в интернет не може да няма нещо подобно.А и още нещо нали знаеш за Пустинора ама той се пие най-късно 3 дена след гафа.Абе мама му стара вземете се образовайте и тогава се ебете бе [-X

alkobalko
06-21-2006, 17:05
Znachi otnosno Prostinor Duo- vzima se do 72 chasa sled kontakta. Purvoto hapche se vzema, a vtoroto se vzima 12 chasa sled purvoto. Hapcheto predizvikva spontanno izhvurlqne na ploda. Pri nego riska e po-maluk, otkolkoto pri abort. Otnosno abortut- do navurshvane na 18 godishna vuzrast stava samo s razreshenie na roditel i cenata e ot 100 do 300 lv. spored zavisi ot mqstoto, kudeto reshish da go napravish. Ima obache i chastni kliniki, v koito se pravi abort na maloletni sreshtu skromnata suma ot 600 lv. Ne kazvam, che uslugata shte e nekachestvena, prosto e po-skupa, zashtoto trqbva da se falshificirat dokumentite na momicheto. Pri abortut obache ima mnogo poveche riskove. Moje da se poluchi uslojnenie po vremem na manipulaciqta i ima risk poveche da ne mojesh da zabremeneesh.

NeSTa_86
06-21-2006, 17:06
Drug variant..moje bi na chastno...ne mi se vqrva da ti otkajat...;)

Варки
06-21-2006, 17:08
Znachi otnosno Prostinor Duo- vzima se do 72 chasa sled kontakta. Purvoto hapche se vzema, a vtoroto se vzima 12 chasa sled purvoto. Hapcheto predizvikva spontanno izhvurlqne na ploda. Pri nego riska e po-maluk, otkolkoto pri abort. Otnosno abortut- do navurshvane na 18 godishna vuzrast stava samo s razreshenie na roditel i cenata e ot 100 do 300 lv. spored zavisi ot mqstoto, kudeto reshish da go napravish. Ima obache i chastni kliniki, v koito se pravi abort na maloletni sreshtu skromnata suma ot 600 lv. Ne kazvam, che uslugata shte e nekachestvena, prosto e po-skupa, zashtoto trqbva da se falshificirat dokumentite na momicheto. Pri abortut obache ima mnogo poveche riskove. Moje da se poluchi uslojnenie po vremem na manipulaciqta i ima risk poveche da ne mojesh da zabremeneesh.

Искам леко да те поправя.Преди време Пустинора се пиеше първо 1то и после другото поне така съм чувала.А сега се пият 2те заедно...дано не ви се налага да пиете...

alkobalko
06-21-2006, 17:10
Варки blagodarq za popravkata. Vse pak dosega ne mi se e nalagalo da piq Prostinor i otva e poslednoto, koeto znam za hapcheto. Hmm...trqbva da se usvedomq po-dobre.

Варки
06-21-2006, 17:13
Варки blagodarq za popravkata. Vse pak dosega ne mi se e nalagalo da piq Prostinor i otva e poslednoto, koeto znam za hapcheto. Hmm...trqbva da se usvedomq po-dobre.

Няма проблем :)
Смисъл то докато не ти дойде на глава няма как...мен ми се наложи декември там някъде да пия 2 месеца едно след друго хапчета и просто да не ти говоря как ми се обърка цикъла...но се радвам,че поне сега се оправи.Та почнах да ти говоря,че докато не ти се наложи да пиеш няма проблем,а и в ... забравих името там описанието на това как се пие си пише всичко :)

alkobalko
06-21-2006, 17:18
Tva s pieneto na hapcheta e mnogo kofti. Nadqvam se poveche da ne ti se nalaga, zashtoto samoto psihichesko izjivqvane mai e mnogo gadno. :(

Варки
06-21-2006, 17:23
Tva s pieneto na hapcheta e mnogo kofti. Nadqvam se poveche da ne ti se nalaga, zashtoto samoto psihichesko izjivqvane mai e mnogo gadno. :(

И аз се надявам да не ми се случи отнова,затова пожелах и на всички тук да не им се налага да пият,защото наистина както физически така и психически вреди.Смисъл наистина много ме беше страх,като го пих 1-вият път и след това и като ми разбърка и хормоните стана кофти...но по-добре смисъл недай си боже да стане гафа да се пият отколкото да се стига до по сложни ситуаций.

П.П Ний май 2те с тебе си го ударихме на лаф,а Aleandra :D

alkobalko
06-21-2006, 17:27
Abe i az useshtam neshto takova. Ama prosto si namerihme tematya i za tova. :) Ti na kolko si?

Варки
06-21-2006, 17:42
Abe i az useshtam neshto takova. Ama prosto si namerihme tematya i za tova. :) Ti na kolko si?

На 18 :D сигурно е малко странно при полжение,че над 50% са под 16-15 :) а ти?

doni4ka
06-21-2006, 17:47
dobre de primerno go napravia purvia put s dureh si4ko kakto si trqbva.za6to trqbva da se pie tova hap4e za profilaktika ili..

alkobalko
06-21-2006, 17:49
Варки i az sum na 18.

Варки
06-21-2006, 17:49
dobre de primerno go napravia purvia put s dureh si4ko kakto si trqbva.za6to trqbva da se pie tova hap4e za profilaktika ili..

Не бе дете!Това хапче се пие,когато той свърши в теб или презерватива се скъса (разбира се ако не е свършил и презерватива се скъса да не тръгнеш по аптеките).Още веднъж казвам - само когато стане гафа и не се усети пича :D

alkobalko
06-21-2006, 17:51
da. Ne e neobhodimo da piesh tova hapche vseki put. Otnovo kazvam, ne sum mnogo zapoznata, no mislq, che v protivopokazanieto pishe, che ne e preporuchitelno da se pie postoqnno. Samo v ekstremni situacii- akt bez predpazni sredstva, skusan prezervativ i t.n.

doni4ka
06-21-2006, 17:52
Thanks Barki naistina ve4e shvanah :D

Варки
06-21-2006, 17:53
da. Ne e neobhodimo da piesh tova hapche vseki put. Otnovo kazvam, ne sum mnogo zapoznata, no mislq, che v protivopokazanieto pishe, che ne e preporuchitelno da se pie postoqnno. Samo v ekstremni situacii- akt bez predpazni sredstva, skusan prezervativ i t.n.

Дамз така е!Смисъл бях чула някъде и не мога да бъда сигурна,че не е добре да се пие повече от 3 пъти в годината.Ама никой не може да ти даде гаранция.

alkobalko
06-21-2006, 17:55
Da i az neshto takova bqh chela. Ama nai-dobre otidi na lekar da ti obqsni sus sigurnost. A ti zashto gi pi, v smisul imashe sumneniq (ovulaciq i t.n.) ili skusan prezervativ.

Варки
06-21-2006, 18:00
Da i az neshto takova bqh chela. Ama nai-dobre otidi na lekar da ti obqsni sus sigurnost. A ti zashto gi pi, v smisul imashe sumneniq (ovulaciq i t.n.) ili skusan prezervativ.


Пъврият път,когато ги пих можех и да не ги пия ама се бях притеснила бая.Всъщност ситуацията беше такава,че един път той свърши и всичко беше ОК. и след това повторихме,но без той да се измие и в последствие разбрахме,че се е скъсал презерватива (но не беше свършил 2-рият път) обаче нали ти казвам много се притесних и ги пих.А на другият месец вече наистина ми се наложи да ги пия,защото както всичко беше ОК. той свърши и да ти кажа бая време стоеше в мен и в последствие,когато се отдръпна видях разцепеният презерватив и буквално си беше свършил в мен без да усетим и 2мата,че се е скъсал.Направо ми се дорева :( и пак пих...и да ти кажа наистина си права,за това че си оказва последствия и върху психиката и на 2ма ни...

alkobalko
06-21-2006, 18:05
Znam i az vednuj tajka se bqh panirala. Tui kato cikulut mi e neveroqtno redoven, nito mi idva po-rano, nito zakusnqva. Ta edin mesec mi zakusnq s 2 sedmici. Pitai ni kakvo ni beshe. Tova bqha nai-dulgite dve sedmici ot jivota mi. I az i priqtelqt mi bqhme pred ruba na nervna kriza. I to ot naprejenie qvno mi zakusnqvashe tolkova, A az uporito otkazvah da si napravq test, zashtoto ne iskah da znam rezultata. Nakraq toi me nakara na sila i izleze otricatelen. I na sledvashtiq den sled kato napravih testa i mi doide, ama dotogava....I sega kato si pomislq ludvam, taka che znam kakvo e. Dano poveche ne preminavame prez tova, che....

Варки
06-21-2006, 18:18
Znam i az vednuj tajka se bqh panirala. Tui kato cikulut mi e neveroqtno redoven, nito mi idva po-rano, nito zakusnqva. Ta edin mesec mi zakusnq s 2 sedmici. Pitai ni kakvo ni beshe. Tova bqha nai-dulgite dve sedmici ot jivota mi. I az i priqtelqt mi bqhme pred ruba na nervna kriza. I to ot naprejenie qvno mi zakusnqvashe tolkova, A az uporito otkazvah da si napravq test, zashtoto ne iskah da znam rezultata. Nakraq toi me nakara na sila i izleze otricatelen. I na sledvashtiq den sled kato napravih testa i mi doide, ama dotogava....I sega kato si pomislq ludvam, taka che znam kakvo e. Dano poveche ne preminavame prez tova, che....

Да наистина е доста неприятно!Смисъл дочувала съм,че е допустимо да ти закъснее 14 дена тоест 2 седмици и ако до тогава не ти дойде вече става сериозно и трябва да се търси помощ.Обаче си опасна от стряах и тест дори не си искала да си направиш.В случая е по-добре да се направи ако имаш някакви съмнения поне ще ти олекне като видиш отрицателен.Абе със започването на сексуалният си живот трябва да знае какви рискове поема и с какво може да се сблъска и най-вече трябва да е добре осведоман е не за всичко,но поне за някой наистина сериозни неща.А така като гледам малките май въобще не преценят рисковете който поемат :)

He3HauKa
06-21-2006, 18:33
Skoro edna priqtelka beshe zabremenqla - tq e na 16 .Kogato aborta se izvurchva v bolnica i roditelqt znae ,abortat e bezplaten... No tova e losh izbor ,nai dobre e v chasna klinika a tuk (v burgas) sa okolo 150-200 lv...I e nai-dobre abortat da se izvyrshi kolkoto e vazmojno po kasno ,zashtoto togava ima razshirenie i nqma chak takava opasnost .... Pone tova znam az ot priqtelkata mi :mrgreen:
A inache postinor duo e ,ako momcheto se ,,iztyrve ''

alkobalko
06-21-2006, 18:35
Napulno sum suglasna s teb. I az si mislq, che za da pochnesh sexualen jivot trqbva da si naqsno pone s nai-osnovnite neshta. Posle shte e prekaleno kusno da se vaikash...emi pomisli i deistvai. Az sum na tozi princip. Edno e da ti se skusa prezervativa, drugo vuobshte da ne polzvash. A za moq sluchai. Da, bqh se panirala mnogo. I az znam, che 2 sedmici e nmormalno da ti zakusnee, no pri polojenie, che ot 5-6 godini mi e napulno redoven i nikoga ne mi zakusnqva, predstavi si kakvo mi beshe. A ti sega na tvoita vuzrast gotova li si da zadurjish edno dete?

Варки
06-21-2006, 18:40
Napulno sum suglasna s teb. I az si mislq, che za da pochnesh sexualen jivot trqbva da si naqsno pone s nai-osnovnite neshta. Posle shte e prekaleno kusno da se vaikash...emi pomisli i deistvai. Az sum na tozi princip. Edno e da ti se skusa prezervativa, drugo vuobshte da ne polzvash. A za moq sluchai. Da, bqh se panirala mnogo. I az znam, che 2 sedmici e nmormalno da ti zakusnee, no pri polojenie, che ot 5-6 godini mi e napulno redoven i nikoga ne mi zakusnqva, predstavi si kakvo mi beshe. A ti sega na tvoita vuzrast gotova li si da zadurjish edno dete?

Горе-долу си представям какво е било,защото и на мен ми се е случвало да ми закъснее с 10 дена тогава нито спах,нито ядях и сигурно 2 или 3 теста направих.Гадно е усещането ама...просто понякога става така макар и до сега да е било оК.
Не можеш да бъдеш сигурна в нищо в този живот.
А що се отнася до бебето - Не на този етап не мога да задържа бебе.Тази година ще кандидатствам,искам да стана студентка,да завърша образование,да си намеря работа и чак тогава бих почнала да мисля за дете.Но сега ми е прекалено рано,защо трябва да гоним бъдещето така или иначе все някога ще стане и разбира се не трябва да бързаме да го постигаме.Личен избор всеки преценя кое е най-добро за себе си.Но аз искам да имам някаква основа върху която да започвам да градя нов живот.Защото е най-лесно да се роди ама след това...кой ще го издържа и гледа :D Ти какво мислиш по този въпрос?

doni4ka
06-21-2006, 18:46
sladuri pak se mesq v taq tema:)dobre de ami nali v na4aloko kato ti po4ne menstoraciata ti e se o6te neqsno po koe vreme zak1snqva , podravqva.Ami opasno li e po tova vreme da se pravi sex v smis1l 6te sb1rka li procesite ne6to :?:

alkobalko
06-21-2006, 18:46
Emi v smisul az, ako trqbva da reshavam bih zadurjala deteto. Sled vrememe ne bih si prostila. Gadnoto za men e samo dokato iznosq deteto. Inache roditelite mi imat vuzmojnost da otgledat edno dete, a i ne bih mi napravili mnogo golqm problem, prosto shte go priemat. Da, ti sushto si prava, che edno dete bi poprechilo na uchenieto. Vse pak obache za vqrvam, che nie nqmame nikakvo pravo da otnemame edin nebinen jivot. Da se nadqvame da ne stigame do takava situaciq.

`Death`Whore`
06-21-2006, 18:48
Секс без предпазни средства е опасно да се прави винаги.

Алеандра, това дете не е тяхна отговорност. Ти имаш отговорността да се предпазваш от бременност.

Варки
06-21-2006, 18:52
sladuri pak se mesq v taq tema:)dobre de ami nali v na4aloko kato ti po4ne menstoraciata ti e se o6te neqsno po koe vreme zak1snqva , podravqva.Ami opasno li e po tova vreme da se pravi sex v smis1l 6te sb1rka li procesite ne6to :?:

Слънце не ти разбрах много,много но ще кажа все пак нещо.Значи добре е да си водиш календарче на цикъла - взимаш си едно най обикновенно малко календарче и като ти идва всеки месец отбелязваш на коя дата ти е дошло и си следиш цикъла.

Aleandra
Да и ти си права от една страна,но при положение,че ти искаш да следваш и да завършиш не би допуснала в такъв ранен стадий от живота ти да забременееш,а ако стане защото както казах и в предишното си мнение няма нищо сигурна вече сама ще прецениш кое би предпочела,защото съм сигурна,че ако завършиш и си имаш работа и създадеш семейство ще е доста по-добре.Все пак да не забравяме факта,че детето е по-добре да се изгледа от родителите,а не от бабите и дядовците (което в нашата страна си е типично) но другаде не е!Защото не можеш цял живот да разчиташ на родителите си и си мисля,че те няма да бъдат така добре способни да изгледат детето както самите му родители!Все пак става дума за голяма разлика в годините :wink:

alkobalko
06-21-2006, 18:57
Napulno sum suglasna i s dvete vi. Kogato kazvam pomosht ot roditelite viziram poveche finansovata pomosht. Mnogo mi se iska da ne beshe tolkova slojno, no za sujalenie. Predpochitam obache da mi e malko po-trudno s dete, otkolkoto cql jivot da nosq spomena za edno ubiistvo. V Bulgariq uloviqta za jivot za povecheto hora sa mnogo tejki i e napulno logichno, che povecheto momicheta pravqt aborti.

Варки
06-21-2006, 19:02
Napulno sum suglasna i s dvete vi. Kogato kazvam pomosht ot roditelite viziram poveche finansovata pomosht. Mnogo mi se iska da ne beshe tolkova slojno, no za sujalenie. Predpochitam obache da mi e malko po-trudno s dete, otkolkoto cql jivot da nosq spomena za edno ubiistvo. V Bulgariq uloviqta za jivot za povecheto hora sa mnogo tejki i e napulno logichno, che povecheto momicheta pravqt aborti.

Да така е!Това е и една от причините българите масово да емигрират в другите страни...и отново ще се повторя,че всеки знае кое е най-доброто за него и близките му и сам трябва да реши какво да прави.Но виж ако примерно забременееш и някак си нещата не тръгнат на добре с приятеля ти и той реши просто да си тръгне от живота на теб и на бъдещето дете...няма ли тогава нещата да станат още по сложни.Защото едно момче на нашата възраст не би поело този ангажимент (поне така мисля аз от това,което виждам).И си мисля,че дори и пак не на 100% когато създадеш връзка с поолегнал мъж,готов за семейсво ще е по-добре :)

sameone
06-21-2006, 19:03
Pro4etox 4e na nqkoi im se kasali prezervativite...Az ne sam mnogo naqsno s tezi ne6ta,i ako mojete da mi kajete kakva moje da e pre4inata da se skasa edin prezervativ???

Варки
06-21-2006, 19:04
Pro4etox 4e na nqkoi im se kasali prezervativite...Az ne sam mnogo naqsno s tezi ne6ta,i ako mojete da mi kajete kakva moje da e pre4inata da se skasa edin prezervativ???

Най-честата причина е липса или в последствие загуба на възбуда от жената...но понякога и самите презервативи са дефектни.

sameone
06-21-2006, 19:10
mersi za otgovora a cenata na prostinora kakva e?

Варки
06-21-2006, 19:12
mersi za otgovora a cenata na prostinora kakva e?

От 10 до 15 лева

alkobalko
06-21-2006, 19:12
Emi mejdu 10 i 13. Priqtelka si go vze za 12,50.

`Death`Whore`
06-21-2006, 19:14
Съвет - ако карате само на презервативи с партньора ти, купи един Постинор и го носи в чантата си. Отлагането поради нямане на работеща аптека наблизо или нямане на пари е опасно.

summer_04
06-22-2006, 07:04
Ако бременноста е в начален стадий тоест 1 - 2 седмици може плода да се премахне и инжекционно.Но ако е вече в 1 вият месец и повече трябва с аборт.Ми провери в интернет не може да няма нещо подобно.А и още нещо нали знаеш за Пустинора ама той се пие най-късно 3 дена след гафа.Абе мама му стара вземете се образовайте и тогава се ебете бе [-X


i az tva vikam,aide purvo razberete za kvo stava vupros i posle pravete sex da mu se nevidi!