PDA

View Full Version : Болки в гърдите... момче съм



06-21-2006, 16:24
Здравейте, значи имам един проблем.Момче съм да кажа.Проблема е, че ме болят гърдите, по-скоро лявата, имам нещо втвърдено там и аз незнам как да го опиша, дано ме разбирате.От какво е това и нещо сериозно ли е.

06-21-2006, 19:07
А бе,пич,да нямаш буца в зърното на гърдата?Щото,ако е това,значи ти няма нищо!На колко години си?Всички (или поне по-голямата част) момчета,които влизат в пубертета го имат тоя проблем!Аз също имах буци и в двете гърди и болките при натиск или дори при допир бяха доста остри и силни.Ако е това,за което питаш,просто гледай да си пазиш зърната и тея буци ще се махнат от само себе си.Ае успех!

`Death`Whore`
06-21-2006, 19:08
Не се успокоявай, че е нормално. Защо да е нормално? Нормално ли е по други части на тялото човек да има буци?

06-21-2006, 19:38
Не се успокоявай, че е нормално. Защо да е нормално? Нормално ли е по други части на тялото човек да има буци?


Уффффф....както вече казах,аз го имах този проблем и ходих на лекар.Той ми каза,че е абсолютно нормално момчетата,когато минават през пубертета да им се образуват буци в зърната на гърдите (тия буци се образуват от хормони май).И понеже аз бях много притеснен да не би да ми има нещо серизоно и го разпитвах подробно и той ме увери,че няма нищо страшно,че тия буци (а не израстъци,щото те не си личат външно,а трябва да се напипат!) са нещо напълно естествено при пубертета при момчетата.Както окосмяването,както мутирането на гласа и т.н.Сега разбра ли?И моля те,следващия път не се изказвай така неподготвена най-малкото,защото само можеш да травмираш още повече хората,които се сблъскват с подобни проблеми.Айде със здраве! :wink:

06-21-2006, 21:55
Ясно.Точно така е, нещо като буца е.Благодаря.

daniel10
08-08-2010, 18:11
добре някои които е минал през това може ли да каже поне на колко години почва да се маха

fatrat
08-08-2010, 20:03
много сте компетентни. Иди на лекар-гинекомастия ,...

Claymore
08-09-2010, 07:25
Лелеее...а като си помисля, че почти всичко от момчета си извоювам с метода "стисни ги за зърната", направо... #-o

delux4eto
08-09-2010, 19:34
Не се успокоявай, че е нормално. Защо да е нормално? Нормално ли е по други части на тялото човек да има буци?
омг 4овек мн си тъп вси4ки мом4ета които влизат в пубертет имат буци аз съм 7 клас и също имам

JackSparrow
08-10-2010, 10:59
fatrat, едно и гинекомастия, съвсем друго са тия буци. и аз имам, щото съм в пубертета..