PDA

View Full Version : Pisna mi ve4e...(za zybki stava duma)



06-21-2006, 22:07
aman ot tiq zybi 6to se tei stava???vse se poqvqvat kariesi..4esto hodq na zabolekar, miq gi po 3 pati na den duv4a ot duvkite za zybi, otskoro piq i Calcii da se opraqt..nqma ve, nqma! 6ii4ni kariesi po 4 broq umrazna mi ve4e..ustata mi mqza na grobi6te postoqno imam lo6 duh. KAK DA SE OPRAI TAQ TUPNQ. STRA6NO DISKOMFORTNO E!!!

pinki
06-21-2006, 22:16
Vqrvai mi vlizam ti v polojenieto ama az ot nqkolko dena xodq i sega sum malko po-dobre!Ami da ne te pla6a ama qvno ima6 nqkakuv problem s Ca taka 4e trqbva da vzima6 vsemuzmojni ne6ta sudurja6ti Ca!Pojelavam ti ysper [-o< ...za6toto znam 4e e gadno [-o<

06-22-2006, 09:34
Кисело мляко! Поне по 2 кутии на ден може и от това "Активия с ягода" + Чайчета с много лимон (истискваш го). Може и направо да го ядеш аз поне мога така но за теб ако е сложно го изтисквай в чаиче.

tech_noir
06-22-2006, 10:23
Леко с калция и гледай да го набавяш по-скоро от натурални продукти (кисело мляко, сирене и т.н.). Ако прекалиш с калция и отганизма не успее да го усвои (както често става с таблетките), го изхвърле с урината.
Да, ама ако е прекалено много не успява да го изхвърли на време, утаява се и се сдобиваш пък с камъни в бъбреците, вместо да заздравиш костите.

За твоите зъби... ми свиквай, гени. Някой хора са с по-тънък и податлив емайл и лесно се развалят, на други са по-крехки и постоянно се чупят. Доста хора си имаме по нещо в тялото дето е е съвсем наред по принцип и нама кой-знае какво да се направи по въпроса. Аз пък имам пробелми със ставите (много счупвания на времето) и както се променя времето понякога ми е трудно да се кача на стълбите, както и трудно седя седнал неподвижно за повече от половин час.