PDA

View Full Version : Бранко Облак: 'Срещу България се играе лесно'



teenkopele
06-22-2006, 01:13
Бранко Облак: 'Срещу България се играе лесно'

21.06.2006

Спорт НетИнфо

Футбол

Селекционерът на националния отбор на Словения Бранко Облак смята, че да се играе срещу България е по-лесно, отколкото срещу Албания например. Той направи това изявление пред местен футболен сайт, където коментира Световното първенство и възможностите на Словения да се класира за Евро 2008.
"В тази група реално без проблеми можем да заемем 4-о или 5-о място. По-добри сме със сигурност от Люксембург и Беларус, от останалите - не. Най-лесно ще бъде да играем с България, малко по-тежко ще ни бъде с Румъния, а най-тежко с Албания. Смятам, че Холандия е далече пред всички", каза още Облак и се мотивира: "Всички помните квалификацията за Евро 2000, когато спечелихме с 1:0 в Тирана. Албанците така бяха обсадили нашата врата, че вратарят ни Марко Симеунович беше обявен за най-добър в тази среща. А ние вкарахме от дузпа, дошла от единствената ни атака и точно изпълнение от Златко Захович".

За словенците първата среща в новата кампания е именно гостуването на 6-и септември в София. Пред Облак има обаче задачата да коригира тактическите грешки, за които се смята, че често решават негативно мачовете на тима.

"Често ни смятат, че играем основно дефанзивно. Но аз ще искам да насищаме средата на терена и да играем по-атакуващо. В предишните квалификации за това Световно първенство в някои мачове играхме наистина добре, а в други - направо слабо, в трети пък - съдиите ни отрязаха главите. Ще искам да бъдем конкурентни на всички и да на губим точки глупаво", обяснява Облак.

Той следи внимателно изявите на "лалетата" - водач на нашата евроквалификационна група 7 и логично отбеляза, че на този етап Ариен Робен е най-добрият им футболист.

"Не съм изненадан от Тринидад и Тобаго, посочван дори като сензация. Ние играхме контрола с тях и са ми ясни", завърши треньорът.