PDA

View Full Version : Moderated: Как да смъкна температурата?



sexy___pi4e
06-22-2006, 13:09
ебати гадния грип не мога да стана от леглото кайете как да смукна температурата имам 38

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

marina star
06-22-2006, 13:59
s 4ar6av potopen v smes ot voda i ocet otvratitelno e no se smakva temperaturata

djigi
06-22-2006, 14:20
Парацетамол. На мен като ми има нещо действаме с домашна ракия (външно), но нямам представа на какво влияе и дали въобще влияе или си въобразявам.

Just_One_Girl
06-22-2006, 22:37
Понеже като малка бях постоянно болна зимата и съм специализирала:
Бабини лекове:
Чаршаф с вода и оцет (студени) и се завиваш целия вътре гол както майка те е родила. Кофти е като те тресе да те завият с такова нещо ама действа неговата мама. Друго .. баба ми както муу вика "Руско чудо" тей и не го научих как се казва, както каза някой преди мен за ракията май по същия начин действа. Мажеш се целия пак чистак гол и после се загъваш с много топли неща да се препотиш. Така няколко пъти, после си като нов.
Лекарства:
Аналгин, Парацетамол (на мен не ми помагат, за вас не знам)
Много бързо свалям с течен аналгин, една ампула. Обаче е много по-силен от обикновен на таблетки и може да развиеш алергия така че внимавай. :)
Пфф, че много изписах, айде успех и бързо да се оправяш ;-)

06-23-2006, 08:18
Попринцип не е хубаво високата температура да се сваля прекалено бързо, щото тва е защитна реакция на организма към паразитите и така той се бори по-добре с тях, но с течен аналгин или парацитамол ства ;щ