PDA

View Full Version : Съвет по повод баскетбол?



06-22-2006, 18:07
Значи аз почнах активно да играя баскетбол, преди може би месец (на 17г. съм) Чисто навън с един приятел по 1-2 часа минимум сме навън на жегата. Та значи аз по принцип добре скачам но искам да постигна повече (висок съм Метър и 75 може би), и общо взето на 1ния кош той е 2 метра може би повече докосвам с пръст ринг-а а на другия се хващам с 1 ръка но само като съм разгрял нали. Та значи искам да си развия още отскока да се хващам с 2 ръце примерно и т.н. и тук идва и въпросът ми. Какви упражнения и по колко горе долу на ден трябва да правя за да постигна нещо по-добро примерно. За сравнение преди 1 месец на този ниския кош едвам пипах таблото със засилка.

MiRaCuLiXbb
06-22-2006, 18:10
Имаше една руска тренировка за отскок в нета...много добра. Поразрови се и ще намериш програми. Те са без тежести.

06-22-2006, 18:15
Е някви кординати можеш ли да ми дадеш, някакво име или нещо с което да тарся в нета, щото общо взето освен че е руска други детаили няма ](*,)

MiRaCuLiXbb
06-22-2006, 18:24
Поразрови се в google де. Ето ти някъв сайт примерно:
http://jump.basketball-bg.com/airalert2.php

06-22-2006, 18:36
А това което там пише нали седмици, това се има предвид за цялата седмица трябва да направя толкова? Или мога всеки ден да го правя? Или през ден.

y4itos
06-02-2009, 14:10
Аз бих те посъветвал да не правиш никакви програми. Аз тренирам баскет от 7-8 години и през последните 3 години супер много ми се дигна отскока (90 см ми е в момента) и от там почнаха много болки в коленете. Та моят съвет е да не захващаш никакви програми за отскос щото ще те заболят колената. Играй си за кеф пък да не ти пука колко скачаш :)

dshiznit
06-07-2009, 15:09
Значи аз почнах активно да играя баскетбол, преди може би месец (на 17г. съм) Чисто навън с един приятел по 1-2 часа минимум сме навън на жегата. Та значи аз по принцип добре скачам но искам да постигна повече (висок съм Метър и 75 може би), и общо взето на 1ния кош той е 2 метра може би повече докосвам с пръст ринг-а а на другия се хващам с 1 ръка но само като съм разгрял нали. Та значи искам да си развия още отскока да се хващам с 2 ръце примерно и т.н. и тук идва и въпросът ми. Какви упражнения и по колко горе долу на ден трябва да правя за да постигна нещо по-добро примерно. За сравнение преди 1 месец на този ниския кош едвам пипах таблото със засилка.

Ако си 1.75 и коша е 2 метра защо ваобще трабва да скачаш за да го барнеш

sStoianov
06-15-2009, 15:14
класиката си е въжето и помага много за скока за нормативите в даскало си го покачих с 30см

StraightEdge
06-16-2009, 22:54
За отскок ти препоръчвам скачане на въже и катерене на стълби. А колкото до хваштането... не се вманиачавай... на изгрището не гледай да изглеждаш готино а да бележиш, защото никой треньор не иска въздухари в отбора (не казвам че ти си такъв). Ако искаш да играеш център 1.75 не е достатъчно, аз съм на 16 1.78 а съм shooting guard. Само играй активно не само да се размотаваш по терена и всичко ще си дойде само - височина, умения и т.н. А ако мислиш да се занимаваш сериозно побързай защото треньорите избягват да взимат по големи от 16 годишни като нови попълнения. Ако имаш други въпроси ще се радвам да ти помогна.

Genetix
06-16-2009, 23:50
Има много добри програми за отскок потърси в гоогле.

dan23
07-13-2009, 15:14
Скачай на въже или пък прави някоя от програма от Air Alert-ите
www . basketball-bg . com/jump/airalert2.php * Air Alert 2
www . basketball-bg . com/jump/airalert3.php * Air Alert 3
И дано да получиш желания успех ;)

hamilcar
07-13-2009, 19:08
Темата е стара.