PDA

View Full Version : Вярващи ли сте? И в каква религия ?



linkipinki
06-23-2006, 17:50
Незнам за къде е тая тема... нещо не виждам по удобен раздел...

Та върпоса ми към подрастващото население е :

Вярващи ли сте? И в каква религия?

и аджеба защо и в какво вярвате... Имате ли някаква причина да вярвате в "Господ" ...

Мисля че е безсмислена темата ако давате отговори от типа "Да!" или "Не!"

linkipinki
06-23-2006, 18:06
Лично моя отговор към тази тема е "Не!"

Веднага давам и основателен отговор...

1. Единственото "доказателство" /ако може да се каже като доказателство/ е Библията и Корана... Бих направил и сравнение към една друга книга... Илиада.... Еми и в двете се говори за богове... еми някакси не ми се струва много истинско...

В предвид че няма никакви физически доказателства за съществуването на Христос в следствие това че съм шоп и една страхотна мисъл " око да види ръка да пипне" ... ме навежда мисълта че няма господ...

Друго...

Погледнете в какъв свят живеем... абсолютен хаос... никаква подредба на събитията никакви закономерности абсолютни катаклизми....

2. КЪДЕ ПОДЯВОЛИТЕ Е ТОЗИ ГОСПОД ? някъде в небесата ли ..хахахаха... смех на парцали... ем как никой не го е видял като е там... толкова самолети и совалки минават...
И какво е той.? как изглежда че не го виждаме.. и как би могло да има нещо което не се вижда... коментара ми е само КОМИКС ;)

И нима ни е създал той... ем как и от какво... от кал? пак смях....
и КОГА ? а динозаврите кой ги е създал...

Еми никой не ни е създал ние сме в следствие на някой объркан микроб който е станал на човек след милиарди години еволюция...

И още едно нещо... АКо ни е създал от кал.. то тая кал от къде се е взела и това пък и то... и така верижна реакция до изникване на въпроса... абе аджеба какво е вселена... и къде сме ние... какво сме...

Много въпроси който могат да намерят смислен отговор след няколко милиарда години когато ако не сме се върнали към каменната ера... сме се развили повече интелектуално и сме открили отговорите...

Най е лесно да се отговори с "Той ни създаде" ... и подобни измислици...

МОЕТО ЛИЧНО МНЕНИЕ Е ЧЕ НЯМА ГОСПОД

ПАК ПОВТАРЯМ МОЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ !!!

П.П.


лично мнение е че Библията е написана от някой първобитен комикс редактор ;)

:smt005

djigi
06-23-2006, 18:17
Вярвам в съдбата, в кармата. Вярвам, че наистина ти се случва това, което ти е написано.

Принципно спадам към православните християни, но няма по какво да се съди, че наистина съм такава. Рядко влизам в църква и дори да го направя не се моля, паля свещичка, помислям си за хората, пожелавам им здраве и излизам. Не постя, макар че така и не открих в Библията къде пише, че човек не трябва да яде животински продукти в сряда и петък, и преди Коледа и Великден, даже обратното "Не е важно какво влиза в устата ти, а какво излиза от нея". Общо взето се вписвам като православна, защото това е официалната религия в България, ако бях се родила в Испания положението щеше да е по-друго. Всъщност като се замисля определено не бих искала да бъда мюсюлманка - както и да е.

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-23-2006, 18:28
az puk vqrvam ii nqmam pri4ina prosto vqrvam ne se pitam shto ili puk sushtestvuva li? vse pak 4udoto e tam kudeto horaata vqrvat v nego.. nali taka?

06-23-2006, 18:31
ami az viarvam 4e gore ima niakakva sila nikoi nz kakva e no opredeleno ima i se molia mnogo 4esto molia se da buda 6astluiva niakak si olekva mi i opredeleno tva koeto ti e pisano stava i e hubavo da viarvame v ne6o a kakvi vs sam si izbira dali 6e e v bog isus mohamed ili ako 6e6e v edna peika vagnoto e da ne gubim viarata!

DarthRevan
06-23-2006, 18:34
vqrva6t sym estestveno...vqrvam v sebe si i v Silata!

06-23-2006, 18:45
Не съм последовател на каквато и да е религия.

RoyTheReaper
06-23-2006, 18:48
не признавам организираните религии и не вярвам в бог, тоест, убеден съм че не съществува.

limubai
06-23-2006, 18:59
Вярвам само и единствено на себе си и на много малкото истински приятели които имам и разбира се на родителите си. Колкото до религия и 'Господ", мисля си че специално за последното всеки си има един собствен господ

Ena``
06-23-2006, 19:10
Преди, когато и аз бях от "подрастващото" население (как звучи само)..и аз разсъждавах по същия начин както авторката на темата - типично по детски...
Търсех, или по-скоро се убеждавах, че няма достатъчно реални за мен доказателства за същесвуването на "Богове"
Към настоящия момент, гледам на религията по-малко по-различен начин...вече не става въпрос от калта ли сме се пръкнали или не...достатъчно явен е отговорът на въпроса...всяка една религия, независимо от броя на нейните последователи, е просто една идеология..тук не става въпрос, съществувал ли е Исуус или не, трябва да се вземе под предвид въздейсвието, което оказва в/у хората. В религията хората намират смисъл, упование, надежда, вяра....
Колкото до моето вярване...вярвам, че има Бог, че Бог е символ на доброто, справедливостта, вярвам, защото така ми се иска да бъде...
....не ми трябват доказателства за неговото съществуване, защото вярата на човек идва от вътре на вън....
На църква не ходя, защото църквата като институция ме отвращава...
10 кинта за погребение,
10 кинта за освещаване на дом, 15, ако се освещава магазин...
20 кинта за кръщене....
Когато видях ценоразписа
се ужасих....а, и пияният дядо Поп ми идва малко в повечко.....

InHell
06-23-2006, 19:47
Атеист съм. Не мисля (поне за себе си), че всичко което се случва е благодарение на някой си там горе. Сътбата си я решавам аз и това което ми се случва е в резултат на мое решение, било то правилно или не. Вярата в някой бог го определям като оправдание на някой слабохарактерен и некадърен нещастник за всичко лошо което му се случва, а и изобщо на слабите хора(психически, не умствено или физически).
Толкоз, после още :)

hamilcar
06-23-2006, 19:59
Мразя религиите, няма смисъл да се заблуждавам, че съществува нещо което никои не е виждал.

PLAMENKO
06-23-2006, 20:04
a[N]D[i]T[k]a]az puk vqrvam ii nqmam pri4ina prosto vqrvam ne se pitam shto ili puk sushtestvuva li? vse pak 4udoto e tam kudeto horaata vqrvat v nego.. nali taka?
Да!

niki7o
06-23-2006, 20:12
vrqvam v sudbata i v bog

Sapphir
06-23-2006, 20:27
Лично моя отговор към тази тема е "Не!"

Веднага давам и основателен отговор...

1. Единственото "доказателство" /ако може да се каже като доказателство/ е Библията и Корана... Бих направил и сравнение към една друга книга... Илиада.... Еми и в двете се говори за богове... еми някакси не ми се струва много истинско...

В предвид че няма никакви физически доказателства за съществуването на Христос в следствие това че съм шоп и една страхотна мисъл " око да види ръка да пипне" ... ме навежда мисълта че няма господ...

Друго...

Погледнете в какъв свят живеем... абсолютен хаос... никаква подредба на събитията никакви закономерности абсолютни катаклизми....

2. КЪДЕ ПОДЯВОЛИТЕ Е ТОЗИ ГОСПОД ? някъде в небесата ли ..хахахаха... смех на парцали... ем как никой не го е видял като е там... толкова самолети и совалки минават...
И какво е той.? как изглежда че не го виждаме.. и как би могло да има нещо което не се вижда... коментара ми е само КОМИКС ;)

И нима ни е създал той... ем как и от какво... от кал? пак смях....
и КОГА ? а динозаврите кой ги е създал...

Еми никой не ни е създал ние сме в следствие на някой объркан микроб който е станал на човек след милиарди години еволюция...

И още едно нещо... АКо ни е създал от кал.. то тая кал от къде се е взела и това пък и то... и така верижна реакция до изникване на въпроса... абе аджеба какво е вселена... и къде сме ние... какво сме...

Много въпроси който могат да намерят смислен отговор след няколко милиарда години когато ако не сме се върнали към каменната ера... сме се развили повече интелектуално и сме открили отговорите...

Най е лесно да се отговори с "Той ни създаде" ... и подобни измислици...

МОЕТО ЛИЧНО МНЕНИЕ Е ЧЕ НЯМА ГОСПОД

ПАК ПОВТАРЯМ МОЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ !!!

П.П.


лично мнение е че Библията е написана от някой първобитен комикс редактор ;)

:smt005

Библията е свята книга , не можеш да говориш за нея като за "КОМИКС"!!! Има някаква сила , незнам и аз каква е.В какво вярам ли? Е, и аз подобно на теб не вярвам в Бог, макар че се водя за католичка. Вярата крепи цели народи, в миналото що чудесии са се случвали , точно заради религията и вярата на хората, карали са ги насилствено да ВЯРВАТ в нещо , което не могат да пипнат и да видят. И все пак какъв човек си , ако не вярваш в нищо , било то поне в себе си , в доброто вино ако щеш, в любовта,в красотата, в знанието .Има хиляди неща , в които можеш да повярваш, стига да искаш.

I_love_dead_people
06-23-2006, 20:27
Бог е Бог само ако вярваш в него.
Аз не вярвам,че е създал света и т.н,просто вярвам,че има една сила,която ни покровителства и това е.Тя не е длъжна да оправя безредиците по света,ние сами сме си го направили така май че... Просто Бог не е нещо материално,а вярата...

ох,не обичам да обсъждам тоя въпрос,не мога да опиша всичко,което мисля по тоя въпрос...

linkipinki
06-23-2006, 20:57
Библията е свята книга , не можеш да говориш за нея като за "КОМИКС"!!! Има някаква сила , незнам и аз каква е.В какво вярам ли? Е, и аз подобно на теб не вярвам в Бог, макар че се водя за католичка. Вярата крепи цели народи, в миналото що чудесии са се случвали , точно заради религията и вярата на хората, карали са ги насилствено да ВЯРВАТ в нещо , което не могат да пипнат и да видят. И все пак какъв човек си , ако не вярваш в нищо , било то поне в себе си , в доброто вино ако щеш, в любовта,в красотата, в знанието .Има хиляди неща , в които можеш да повярваш, стига да искаш.

1. Я докажи че е свята книга... или по-скоро кажи какво означава изразът "свята книга"... какво можеш да разбереш от нея... Каква й е целта...

Според мен много добре може да се оприличи като заблуждаващ комикс !!! само дето няма картинки :smt005

2. Как може да си сигурна в нещо което не съществува или че някакъв предмет може да има сила... ама какво искаш да кажеш с изразът сила...

3. Вярно е че народите едно време са се изтребвали заради религията... Ама не е ли точно това абсурдното че един ги създава пък накрая всеки говори различно и защитава различни интереси...

4. Вяра? какво разбираш под този израз... еми то за какво вярваш... като вярваш в нещо това няма да запълни дупките по улицата няма да ти напълни портфейла няма да ти даде дълъг живот...

5. Мисля се за здравомислещ човек... защото вярвам единствено в себе си и в това че ако не направя сам нещо в тоя живот няма никаква сила която би могла по добре да ми помогне... та ако ще и да ми раздели водата надве за да мина до по хубавия бряг ;)

6. Да наистина има хиляди неща... то затова има и хиляди секти... който са от трън и глог подбрани малоумници... хора без мозък който мислят че като седят по цял ден на една пейка и раздават иконки по 1-лев ще си оправят живота...Защото виждаш ли господ вижда всичко ...


ЛИЧНО МНЕНИЕ !!! :smt012

*Sumerian_Haze*
06-23-2006, 21:07
Ponqkoga horata imat nujda da vqrvat 4e ima bog . Imat nujda da 4uvstvat 4e nqkoi gi krepi i 4e shte im pomogne . No e glupavo da se oslanqsh samo na tova 4e nqkoi shte ti pomogne - priznak na slabost . Spored men vsi4kite tiq posteniq primerno sa glupavi , kakuv e smisala da ne qdesh meso nqkav period ot vreme . No vupreki vsi4ko vqrvam 4e ima nqkakva sila , koqto ni pomaga ponqkoga , a vqrata pomaga na horata . Samata vqra ima le4ebna sila . Da trqbva da ima nqkakuv Bog , no edvali e takuv kakuvto e opisan da re4em v bibliata , ili koqto i da e druga kniga ...

RoyTheReaper
06-23-2006, 21:07
библията не бива да се отхвърля, защото освен измислиците съдържа и мъдрост. и не е задължително да се тълкува буквално.

linkipinki
06-23-2006, 21:12
библията не бива да се отхвърля, защото освен измислиците съдържа и мъдрост. и не е задължително да се тълкува буквално.
Имам една книга "мъдростта от вековете" повярвай ми много по съдържателна и поучителна е от оня комикс :smt005

empjori
06-23-2006, 21:17
Абе чета тука и не мога да повярвам на очите си...... НА КЪДЕ ОТИВА СВЕТА БЕ ХОРА.... Аз съм вярващ, често се моля и доказателството за съществуването на Бог е това че винаги ми помага.
Не изпълнявам стриктно всички канони, и много се мразя заради това, обаче смятам да стана примерен християнин след време.
Като гледам богохулстванията в тази тема, и изобщо настроенията в света нищо чудно че сме на това дередже. ](*,) ](*,)

MiRaCuLiXbb
06-23-2006, 21:20
В библията има много мъдрост, учи те как да живееш, какво да правиш във всички житейски ситуации, учи те как да бъдеш щастлив и да живееш здравословно. За това дали има Бог ще ви кажа някой друг път. :wink:

RoyTheReaper
06-23-2006, 21:20
доказателството за съществуването на Бог е това че винаги ми помага.


типичен пример за самовнушение и погрешни причинно-следствени връзки.

MiRaCuLiXbb
06-23-2006, 21:29
Стига бе, душа... Защо никой не се е върнал от отвъдното да каже какво е? Защото няма такова, умираш и клетките ти биват разградени, влизаш отново в кръговрата на веществата. А човекът си е като сложен апарат, мисленето, въображението, говора и т.н. са просто комплексни процеси в кората на мозъка. Доказателство за липса на душа е и връзката между жива и нежива материя. Щом двете могат да преминават една в друга, то къде е мястото на душата? А общ разум няма...според мен. Или поне не мога да усетя смисълът му...

Communist
06-23-2006, 21:30
Естествено че съм вярващ. Трябва да си малоумен за да не разбереш че има нещо по-велико от нас - Бог. Това че вярвам в една по-различна политическа идеология не ми пречи да вярвам в една религия. :|

linkipinki
06-23-2006, 21:31
Стига бе, душа... Защо никой не се е върнал от отвъдното да каже какво е? Защото няма такова, умираш и клетките ти биват разградени, влизаш отново в кръговрата на веществата. А човекът си е като сложен апарат, мисленето, въображението, говора и т.н. са просто комплексни процеси в кората на мозъка. Доказателство за липса на душа е и връзката между жива и нежива материя. Щом двете могат да преминават една в друга, то къде е мястото на душата? А общ разум няма...според мен. Или поне не мога да усетя смисълът му...
ПРАВИЛНО КАЗАНО !

empjori
06-23-2006, 21:33
Стига бе, душа... Защо никой не се е върнал от отвъдното да каже какво е? Защото няма такова, умираш и клетките ти биват разградени, влизаш отново в кръговрата на веществата. А човекът си е като сложен апарат, мисленето, въображението, говора и т.н. са просто комплексни процеси в кората на мозъка. Доказателство за липса на душа е и връзката между жива и нежива материя. Щом двете могат да преминават една в друга, то къде е мястото на душата? А общ разум няма...според мен. Или поне не мога да усетя смисълът му...
Има много доказателства за съществуването на отвъден живот, пък си чувал за духове нали? :wink:

linkipinki
06-23-2006, 21:33
Естествено че съм вярващ. Трябва да си малоумен за да не разбереш че има нещо по-велико от нас - Бог. Това че вярвам в една по-различна политическа идеология не ми пречи да вярвам в една религия. :|

Еми аз мисля обратното ;) че трябва да си супер малоумен за да си мислиш за некакви сили некакви божества за некакви магии за някой който те контролира....

Тъпизми просто !!! :smt017

linkipinki
06-23-2006, 21:37
Стига бе, душа... Защо никой не се е върнал от отвъдното да каже какво е? Защото няма такова, умираш и клетките ти биват разградени, влизаш отново в кръговрата на веществата. А човекът си е като сложен апарат, мисленето, въображението, говора и т.н. са просто комплексни процеси в кората на мозъка. Доказателство за липса на душа е и връзката между жива и нежива материя. Щом двете могат да преминават една в друга, то къде е мястото на душата? А общ разум няма...според мен. Или поне не мога да усетя смисълът му...
Има много доказателства за съществуването на отвъден живот, пък си чувал за духове нали? :wink:

Я кажи за тия доказателства че нещо май и ти незнаеш за какво говориш... само не ми казвай за некакви си тъпи гадатели който виждаш ли си говорят с хитлер и той им казва че ше ги праи на сапун...

И я кажи за тия духове... какви доказателства бре... ако се водиш по филмите...

това дето го разправят бабите ти за некакви странности това е в следствие на тотално объркване пр ипрекаленото втълпяване на дадена идея...

Как можеш да кажеш че съществува нещо което практически е нищо :smt017

Martos
06-23-2006, 21:40
Не знам защо се захващате с такава тема .Повече от ясно е че мадите хора не са така сиклно вярващи.Дори като за пример ще дам ВЛИКДЕН цървите са пълни почти само с малди хора моето чувство като наближих храма бе ,че в този момент сякаш се бях озовал на място (център)в който точно като на ВЕЛИКДЕН се беше събрала най-бандитската сган.Бях отврате от отншението към религията и потъпкването на правото на истински вярващите да се помолят в една предразполагаща ги среда да запалят свещ с радост.Аз лично съм слабо вярващ ,но се стремя да уважавам чуждото мнение и правото на другите да избират в какво и кого да вярват. :D :D :D

empjori
06-23-2006, 21:41
Я кажи за тия доказателства че нещо май и ти незнаеш за какво говориш... само не ми казвай за некакви си тъпи гадатели който виждаш ли си говорят с хитлер и той им казва че ше ги праи на сапун...

И я кажи за тия духове... какви доказателства бре... ако се водиш по филмите...

това дето го разправят бабите ти за некакви странности това е в следствие на тотално объркване пр ипрекаленото втълпяване на дадена идея...

Как можеш да кажеш че съществува нещо което практически е нищо :smt017
Абсолютният ти материализъм е нещо лошо. Но понеже съм християнин няма да споря с теб... :)

RoyTheReaper
06-23-2006, 21:45
This is a work of fiction. Do NOT take it literally.

именно!

linkipinki
06-23-2006, 21:45
Я кажи за тия доказателства че нещо май и ти незнаеш за какво говориш... само не ми казвай за некакви си тъпи гадатели който виждаш ли си говорят с хитлер и той им казва че ше ги праи на сапун...

И я кажи за тия духове... какви доказателства бре... ако се водиш по филмите...

това дето го разправят бабите ти за некакви странности това е в следствие на тотално объркване пр ипрекаленото втълпяване на дадена идея...

Как можеш да кажеш че съществува нещо което практически е нищо :smt017
Абсолютният ти материализъм е нещо лошо. Но понеже съм християнин няма да споря с теб... :)

НЕ просто нямаш смислен отговор... поради простата причина че няма такъв \:D/

Juicy_Lucy
06-23-2006, 21:47
da,hristiqnka sym..dori sym kry6tavana 2 ptyi :shock: xaxa i to na 2 razl. mesta

empjori
06-23-2006, 21:50
в Конституцията на РБългария пише, че всеки има право на вероизповедание...
да убеждаваш вярващ човек в противното е безмислено, както и обратното, а спора ви е тъп...

поне да използвахте някакви инересни доводи и аргументи, аз вече изписах доста по тази тема...
Прав си, спора ни стана безмислен, нищо не можем да променим тук.

The Interceptor
06-23-2006, 22:02
Религията е вяра. Вярата в каквото и да било ( дори да речем да вярвате че утре няма да ви изпитат по нещо) обединява хората. Това е можеби най голямата сила - обединението. В ранният етап на развитивто на народите религията(вярата) е била най-голямото оръжие с което са разполагали и то на практика е непобедимо. В по широк смисъл всяка религия изповядва свой мнение и догми относно началото на живота, начинът на живот и т.н. Според тези критерии човек избира коя вяра да изповядва. Разбирасе невъзможно е религията на човек да отрязява абсолютно всички негови разбирания, но повечето и основноте - да. Долнопробно е да се хули Библията, защото ако не беше тя, сега можеби нямаше да сме тук!

А колкото до Бог... всеки за себе си преценя дали да вярва в него. Едва ли някога ще разберем дали съществува. Доста се интересувам за възникването на живота и за мен лично няма разумно обяснение.... така че можеби някой там горе знае ....

Labelle
06-24-2006, 03:07
Не съм вярваща, не знам защо, дори не съм кръстена. Просто не мога да усетя "магията на вярата". Възхищавам се на вярващи , религиозни хора - те винаги имат нещо , което да им вдъхва надежда. Дали съществува Бог или не - не ме интересува, както и хората, които вярват не ги интересуват "физическите доказателства".
Църкавата - като институция - отвращава ме. Учила съм история до някаква степен и това , което е причинила Църквата на човечеството през вековете, е всичко друго но не и Божия воля.
Религиите - като учения - адски интересни, любопитни и донякъде полезни със напътствията , които дават.
Вярата - като чувство - възвишено, неопределимо, красиво, вяра в бъдещето и съществуване на доброто, една постоянна надежда.
Фанатизъм - промиване на мозъци, превръщане на хората в пионки за манипулиране, по скоро ме плаши.

ycMuBkaTa
06-24-2006, 05:45
Вярваща съм в Християнството

hamilcar
06-24-2006, 06:11
Абе чета тука и не мога да повярвам на очите си...... НА КЪДЕ ОТИВА СВЕТА БЕ ХОРА.... Аз съм вярващ, често се моля и доказателството за съществуването на Бог е това че винаги ми помага.
Не изпълнявам стриктно всички канони, и много се мразя заради това, обаче смятам да стана примерен християнин след време.
Като гледам богохулстванията в тази тема, и изобщо настроенията в света нищо чудно че сме на това дередже. ](*,) ](*,)

Точно заради ваще кретенски религии в света цари такъв безпорядък.

П.П. Темата май трябва да се заключи.

linkipinki
06-24-2006, 08:55
Точно заради ваще кретенски религии в света цари такъв безпорядък.

П.П. Темата май трябва да се заключи.

За първото си прав ама за второто май нещо си се объркал...

Невиждам защо трябва да се заклюти темата... Има много хора който биха искали да разискват по тази тема различни тези...

hamilcar
06-24-2006, 09:02
Точно заради ваще кретенски религии в света цари такъв безпорядък.

П.П. Темата май трябва да се заключи.

За първото си прав ама за второто май нещо си се объркал...

Невиждам защо трябва да се заклюти темата... Има много хора който биха искали да разискват по тази тема различни тези...

exploitedteen вече ти отговори.

06-24-2006, 15:49
dobre togava kak 6te obesnih za krastova gora stoticite slu4ai na iscereni bolni ili pak sled nqkakvo zametresenie dvama bratq re6ili da bqgat i ediniq tragnal da bqga a drugiq se varnal da vzeme bibliqta no tq bila nqkade pod legloto mu i dokato q vzeme sgradata se razru6ila i ubila drugiq brat koito tragnal da bqga a grugiq ostanal jiv i zdrav

06-24-2006, 17:31
Християмство, Ислям, Юдаизъм, Сатанизъм - всички да го духат.
Придържам се към Зороастизма (не че ще ме разберете де)

empjori
06-24-2006, 17:45
Тук пише разни работи за зороастризма ( на английски)
http://en.wikipedia.org/wiki/Zoroastrism
Някакви ирански небивалици.

100% ANGEL
06-25-2006, 12:25
Vqrvam v Bog! Edin psiholog, kogato sa mu zadali su6tiq vupros e ot govoriltaka: "Da, vqrvam v Bog! $ovek vqrva kogato nqma dokazatelstva 4e ne6to su6testvuva! Ne, ne az ne vqrvam 4e su6testvuva Bog! Az znam 4e go ima!

Dr. Kazimbutt
06-25-2006, 13:53
Az znam 4e go ima!
Знай си... един ден може и да проумееш, че такова животно няма. Всеки сам е господар на живота си. Всеки сам избира какъв да бъде. Никой не решава вместо него.

Аз нямам някаква определена религия, но мога да се нарека привърженик на източните философии - най-вече на будистските.

find silence
06-25-2006, 13:59
по документи съм католичка, но вярвам по-скоро в това, че там някъде има една по висша сила която според мен не е Господ

06-25-2006, 15:38
говорете още глупости по адрес на Господ.... :evil: всичко се вижда.... пък и потопа наближава.....

linkipinki
06-25-2006, 16:38
говорете още глупости по адрес на Господ.... :evil: всичко се вижда.... пък и потопа наближава.....

:smt005 :smt005 :smt005

Мене дявола ще ме спаси а вии "вЕрващите" ще се удавите ДО ЕДИН .. мухахаахахахха

KaMiKaDzE
06-25-2006, 22:17
Ами със сигурност има Бог,но според мен той е един за вси4ки народи,просто те са го преина4авали,така 4е да съвпада с интересите им и да ре6ава проблемите им...Глупаво е да се опитваме да му измисляме имена -едва ли се нари4а Буда,Аллах или Христос,о6те по-глупаво е да се опитваме да схванем напълно логиката на света или да си измисляме свръхестествени историйки,свързани с боговете.А най-безмисленото е да се трепеме едни други,за6тото се 4удиме кой от вси4ки е най-близо до истината за Бог и съ6тествуването му.

macy_day_parade
08-22-2006, 15:56
i az da si kaja mnenieto:
sigurno ima malko ili mnogo istina v1v tova,no da vqrva6 na 4etivo,napisano predi tooooooooooooooolkova mnogo vekove... :shock:
malko e glupavo.Dokazano e,4e rimlqnite sa izmenili bibliqta,s1kratili sa vajni 4asti ot neq,ostanalite sa gi izmenili kakto na tqh si im haresva!!!
A da se klani6 pred ikoni i da vqrva6 4e nqkak1v starec s brada,mladej s kafqva kosa i brada i nqkakva leli4ka s nqkak1v si parcal na glavata sa te zqpnali otgore i podrejdat jivota ti vmesto teb e malko glupavo...(za men de)
Ne vqrvam v s1dbata-vqrvam,4e 4ovek sam kontrolira sebe si i jivota si,taka 4e toi,a ne koi da e opredelq ne6tata!!!

No vse pak spomenavam dumata gospod,za6toto d1lboko v sebe si mislq,4e bi trqbvalo naistina da ima ne6to svr1hestestveno :-k

macy_day_parade
08-22-2006, 16:00
za men gospod e energiq,ne 4ovek...prosto energiq...

alkobalko
08-22-2006, 16:37
Вярвам в Господ, в съдбата и в себе си.
Сигурна съм, че съществува Бог, въпреки че не сме го виждали. Все пак това, че несме видяли едно нещо не означава, че то не съществува. Понякога тази вяра помага много в трудни моменти. Само мисълта, че над теб има някой друг, който те наблюдава и мисли за теб ме успокоява.
В съдбата също вярвам до известна степен. Мисля, че ако едно нещо трябва да стане, то ще се случи рано или късно. Има една мисъл, която много ми харесва:"Събата води за ръка, тези които вярват в нея и влачи за косите, тези които не вярват".
В себе си също вярвам. Знам, че ако имам достатъчно желание ще успея да направя това, което искам.

sherry
08-22-2006, 17:45
Християнка съм, вярвам в Господ.

midian
08-27-2006, 22:49
Абе чета тука и не мога да повярвам на очите си...... НА КЪДЕ ОТИВА СВЕТА БЕ ХОРА.... Аз съм вярващ, често се моля и доказателството за съществуването на Бог е това че винаги ми помага.
Не изпълнявам стриктно всички канони, и много се мразя заради това, обаче смятам да стана примерен християнин след време.
Като гледам богохулстванията в тази тема, и изобщо настроенията в света нищо чудно че сме на това дередже. ](*,) ](*,)Като си толкова вярващ не те ли е страх че оня горе ще те накаже че не си 'примерен' християнин?

Angel_Girl
08-28-2006, 00:29
Вярвам в Господ, в съдбата и в себе си.
Сигурна съм, че съществува Бог, въпреки че не сме го виждали. Все пак това, че несме видяли едно нещо не означава, че то не съществува. Понякога тази вяра помага много в трудни моменти. Само мисълта, че над теб има някой друг, който те наблюдава и мисли за теб ме успокоява.
В съдбата също вярвам до известна степен. Мисля, че ако едно нещо трябва да стане, то ще се случи рано или късно. Има една мисъл, която много ми харесва:"Събата води за ръка, тези които вярват в нея и влачи за косите, тези които не вярват".
В себе си също вярвам. Знам, че ако имам достатъчно желание ще успея да направя това, което искам.
Няма какво друго да добавя. Съгласна съм с теб

Angel_Girl
08-28-2006, 00:34
говорете още глупости по адрес на Господ.... :evil: всичко се вижда.... пък и потопа наближава.....
Напълно те подкрепям. За мен има Господ, за които няма негова си работа. Ще бъде наказан.

magesnik
08-28-2006, 00:41
вярвам в бога на хубавата и благозвучна ПРЪДНЯ. :lol:

Novkov
08-28-2006, 05:19
Аз пък съм Атеист :smt019

protoss
08-28-2006, 11:01
Всички атеисти, сатанисти, паганисти, шаманисти.... за какво живеете изобщо като не вярвате в Бог? ](*,) ](*,)
Наистина света върви все към по-зле...

JORJIQ_*_#_*
08-28-2006, 11:17
a[N]D[i]T[k]a]az puk vqrvam ii nqmam pri4ina prosto vqrvam ne se pitam shto ili puk sushtestvuva li? vse pak 4udoto e tam kudeto horaata vqrvat v nego.. nali taka? и аз съм на това мнение

magesnik
08-28-2006, 11:35
Всички атеисти, сатанисти, паганисти, шаманисти.... за какво живеете изобщо като не вярвате в Бог? ](*,) ](*,)
Наистина света върви все към по-зле...

ти изби рибата,хахахахаха :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hamilcar
08-28-2006, 11:42
Всички атеисти, сатанисти, паганисти, шаманисти.... за какво живеете изобщо като не вярвате в Бог? ](*,) ](*,)
Наистина света върви все към по-зле...

Напротив, ако има повече вярващи ще бъде много по-лошо. Най-добре е да няма никакви религии. Поста ти е лишен от всякакъв смисъл.

RoyTheReaper
08-28-2006, 12:17
Всички атеисти, сатанисти, паганисти, шаманисти.... за какво живеете изобщо като не вярвате в Бог? ](*,) ](*,)
Наистина света върви все към по-зле...

Напротив, ако има повече вярващи ще бъде много по-лошо. Най-добре е да няма никакви религии. Поста ти е лишен от всякакъв смисъл.

Свят без религия би бил един по-добър свят. Хората няма да се делят и да се избиват само защото другия мисли различно. Религията е вредна. Колкото по-рано го разберете, толкова по-добре за вас и за всички.

RudeBunny
08-28-2006, 12:51
Вярвам в съдбата, в кармата. Вярвам, че наистина ти се случва това, което ти е написано.

Принципно спадам към православните християни, но няма по какво да се съди, че наистина съм такава. Рядко влизам в църква и дори да го направя не се моля, паля свещичка, помислям си за хората, пожелавам им здраве и излизам. Не постя, макар че така и не открих в Библията къде пише, че човек не трябва да яде животински продукти в сряда и петък, и преди Коледа и Великден, даже обратното "Не е важно какво влиза в устата ти, а какво излиза от нея". Общо взето се вписвам като православна, защото това е официалната религия в България, ако бях се родила в Испания положението щеше да е по-друго. Всъщност като се замисля определено не бих искала да бъда мюсюлманка - както и да е.

PROUD TO BE BULGARIAN ! :)

hamilcar
08-28-2006, 13:02
Всички атеисти, сатанисти, паганисти, шаманисти.... за какво живеете изобщо като не вярвате в Бог? ](*,) ](*,)
Наистина света върви все към по-зле...

Напротив, ако има повече вярващи ще бъде много по-лошо. Най-добре е да няма никакви религии. Поста ти е лишен от всякакъв смисъл.

Свят без религия би бил един по-добър свят. Хората няма да се делят и да се избиват само защото другия мисли различно. Религията е вредна. Колкото по-рано го разберете, толкова по-добре за вас и за всички.

Точно така !

Communist
08-28-2006, 19:02
Учен съм да вярвам, и нищо не може да промени това! :!:

Obitax
08-28-2006, 19:05
az sam normalen pravoslaven Hristiqnin vqrvam v Bog . karmi , sadbi i drugite prostotii na kanal 2001 ne gi varvam .


човек сам е ковач на своятя съдба !

FiSoLiNka
08-29-2006, 02:12
Dali vqrvam damm Vqrvam v sebe si :) za6toto vsi4ko na tozi svqt si go praivm nie a ne gospod

macy_day_parade
10-23-2006, 16:51
Всички атеисти, сатанисти, паганисти, шаманисти.... за какво живеете изобщо като не вярвате в Бог? ](*,) ](*,)
Наистина света върви все към по-зле...

Напротив, ако има повече вярващи ще бъде много по-лошо. Най-добре е да няма никакви религии. Поста ти е лишен от всякакъв смисъл.

Свят без религия би бил един по-добър свят. Хората няма да се делят и да се избиват само защото другия мисли различно. Религията е вредна. Колкото по-рано го разберете, толкова по-добре за вас и за всички.


tuk s dve r1ce te podkrepqm :mrgreen:

Mimka_sweet
10-23-2006, 16:59
Beee kvo sa praite na interesni az pak si vqrvam v Gospod i sam hristiqn4e :wink:

Communist
10-23-2006, 17:07
Beee kvo sa praite na interesni az pak si vqrvam v Gospod i sam hristiqn4e :wink:
И много добре правиш =D> O:)

Mimka_sweet
10-23-2006, 17:12
Beee kvo sa praite na interesni az pak si vqrvam v Gospod i sam hristiqn4e :wink:
И много добре правиш =D> O:)
Mersi mersiiiii!! Ama ne 4estno hora az ne moa da razbera kvo e tva ne6to "Az ne vqrvam v Gospod" i takia razni ne6ta da ne se opitvate da stanete po-gotini ili ne6to takova kato go kazvate :-s ?I az ne sam golqmata hristiqnka i hodq na carkva po praznicite ama baba me e u4ila i taka..... :wink:

fake
10-23-2006, 17:16
е и кво като ходиш на църква по празниците? и кво като дадеш 20 стинки за свещичка?леле, колко много помагаш на Бог с тия 20 стинки не е истина...а 100 овце като дадат по 20 стинки? а 200? и после гледам попа си купил нов мерцедес :smt017

Mimka_sweet
10-23-2006, 17:20
awe FAKE kvo sq teq 20 stinki ne sa samo za popa mi i za carkvata popravq se vqrno 4e ne sa mnogo ama kvo bahhhhhhhhhhhh na tva uvajenie mu sa vika ko ne kam nekoi drug kam samiq sebe si

Communist
10-23-2006, 17:22
fake виждам че си си купил еднопосочен билет за АДА :smt077 :smt074

quench
10-23-2006, 17:22
Агностик-иконокласт

Communist_f
10-23-2006, 17:23
моята религия е комунизъм :mrgreen:

In4iTu_
10-23-2006, 17:25
Да, вярвам в Бог. Нямам точно обяснение, но когато се помоля имам чувството, че някой ме чува и все пак имам късмета молбите ми да се изпълнят.

fake
10-23-2006, 17:27
по дяволите, момиче съм
билет за ада-хубаво, ама ако имаше ад :smt005
уважение към себе си, а мимка?къде е тва уважение, докато се кланяш пред някви икони? трябва сам да си направиш живота добър и сам да си го живееш, а не да чакаш измисления ти бог да свърши тая работа вместо тебе.

Mimka_sweet
10-23-2006, 17:27
fake виждам че си си купил еднопосочен билет за АДА :smt077 :smt074
:smt009

fake
10-23-2006, 17:28
покажете ми го бе, покажете ми къде е тоя Бог? къде е тоя ад и рай?
няма смисъл да ми обяснявате неща, отдавна обяснени научно.когато умираш, не отиваш в рая.нито в ада.не вярвам в приказки.

Communist
10-23-2006, 17:31
И кво се опитваш да покажеш??? Че 5 500 000 000 човека на земята вярващи в Бог са слепи глупци?

Mimka_sweet
10-23-2006, 17:32
:smt019 ti pak ot kade znae6 4e nqma????Dokazatelstvoto se kazva bibliq :evil:

fake
10-23-2006, 17:38
:smt019 ti pak ot kade znae6 4e nqma????Dokazatelstvoto se kazva bibliq :evil:
аха, ии коран, и тора, и сатанинска библия, и бхагавад гита и камарата други книжки на религиите по света. айде сега де, що пък точно твоя бог да е истинския ?

Mimka_sweet
10-23-2006, 17:46
:smt019 ti pak ot kade znae6 4e nqma????Dokazatelstvoto se kazva bibliq :evil:
аха, ии коран, и тора, и сатанинска библия, и бхагавад гита и камарата други книжки на религиите по света. айде сега де, що пък точно твоя бог да е истинския ?
"MOQ BOG" [-X o q stiga mi ok togava kakvo 6te te razubejdavame vqrvai si tam v ne6to na mainata si i SHUT UP ! :evil: :evil: :evil:

fake
10-23-2006, 17:58
всъщност, ако някой вярва в нещо на майната си, това сте вие;) аз вярвам в най-важното нещо на тоя свят-в себе си, собствените си сили и възможности, и нямам нужда от бог, който да ми дава самочувствието;) и няма да мълкна-темата все още е отворена и всеки може да пише по нея;)

Dr. Kazimbutt
10-23-2006, 18:02
Beee kvo sa praite na interesni az pak si vqrvam v Gospod i sam hristiqn4e :wink:
Вярвай си...

Християнството и подобните нему религии са за слабите хора, които не могат да минат по пътеката на живота, вярвайки в собствените си сили.

Mimka_sweet
10-23-2006, 18:06
Emi da oba4e ne moje6 da ima6 samo4uvstvieto 4e si4ko kadeto si go pravi6 go pravi6 sama prosto tva e adski egoisti4no !!!Aide razbiram da u4i6 za izpit i da si go vzeme6 oba4e ako naprimer si bolna i ozdravee6 edva li si go napravila TI SAMA ](*,) i ako e ne6to po-slojno edva li sa bili lekarstavta ili razni tam takia ili pak kato patuva6 nqkade i vseki pat si nevredima a nekoi drug e katastrofiral a ti si se razminala na kosam edva li pak e "PO TVOQ VINA"

Faintman
10-23-2006, 18:42
Уф това е много слойжна тема и един роман пак няма да е достатъчен!Аз не знам как да кажа дали сам християнин защото БОГ е само един, а то по света религии колкото искаш, но казвам, че съм гристиянин. Аз не съм съгласен с това, че набожните хора са по-вярващи от обикновените хора, защото ги смятам за страхливци, които по скоро се страхуват от БОГ.Това го доказва и историята-при зараждането на монашеството основен закон на един монах е бил:"Колкото по просто и отдалечено от блаженствения живот живееш, толкова по-силно се чуват молитвите ти към Бог".Но изторията ни показва, че откъсвайки се от цивилизациата и изграждайки си собствени "храмове" така наречените монаси са трупали богатства- от дарения, вземане на пари от уж грешници, за да се молят от тяхно име и тнт,а по този начин те са нарушавали основния си закон.Ами какво да ви кажа още?Аз съм вярващ, въпреки, че си падам повече по науката и ми е трудно да повярвам в чудесаи разни такива.

Faintman
10-23-2006, 18:47
Dr. Kazimbutt az sam napulno sulgasen s teb-vqrno e 4e trqbva da se raz4ita na sobsweni usiliq i da ne se 4aka nevolqta da ti pomogne, no i bez priqteli jivota e muka.

fake
10-23-2006, 18:50
аз, приятелите, семейството-в моя свят няма място за бог.нямам и нужда от него.ако се разболея и оздравея-явно ще съм пила лекарства, които са засилили организма ми и са му помогнали да се бори с болестта.биология мойто момиче, и химия.не бог.
не съм катастрофирала, щото слава богу съм попадала все на кадърни шофьори.

Mimka_sweet
10-23-2006, 18:55
OK sq kvo se opitvate da me razobedite v hristiqnstvoto li a PECA????????

die_die_my_darling
10-23-2006, 18:56
ne vqrvam v nikoi osven sebe si osven tova imam i malak vapros kamm vqrva6tite v hristiqnstvoto
:arrow: kak kato gospod e tolkova dobar i bezgre6en e sazdal ne6to tolkova lo6o kato edinsteniqt i nepoftorim satana ;)

leko_otkachena
10-23-2006, 18:57
a[N]D[i]T[k]a]az puk vqrvam ii nqmam pri4ina prosto vqrvam ne se pitam shto ili puk sushtestvuva li? vse pak 4udoto e tam kudeto horaata vqrvat v nego.. nali taka?mmdam

х
10-23-2006, 19:03
...religiq-ne! vqrvam v semeistvoto si, v naukata, v parite!...v sebe si se s1mnqvanm ponqkoga... :oops:

Fire_Baby
10-23-2006, 19:06
Не вярвам в нещта които не мога да видя или пипна ,но се страхувам от някои от тях. 8-[

fake
10-23-2006, 19:07
кажи ми, че не вярваш в кислорода и извънземните О.о

Mimka_sweet
10-23-2006, 19:14
ETO ETO FAKE samasi protivore4i6 KISLORODA ne moje da se pipne i useti ,no go ima SA6TESTVUVA !!! FAKT!!! sledovatelno za6to da ne sa6testvuva i ne6to dr za koeto az dosq govoreh???

fake
10-23-2006, 19:17
кислорода е научно доказан;)
както е и научно доказана еволюцията.

magesnik
10-23-2006, 19:54
Ръй,ръй,ръй мамичката ви овчааа.Всяка организирана религия спокойно може да ми яде гъза.Пичка ви материна ПУ.

scion_of_Storm
10-23-2006, 19:57
Не вярвам в така наречения Господ. Не ми е доказал, че съществува, и съм ставал свидетел на неща, които ако го имаше, нямаше да ги допусне. Атеист съм, или сатанист, зависи от разбирането ви за сатанист. Но не говоря за позьорщината с всичките пентаграми и сейтън уършипърс...Говоря за самото убеждение, там където се сливат на моменти с атеизма. Всеки си има собствена вяра, моята е в моята личност. Това е :)

NiKOLAN
10-23-2006, 20:25
кат го вида и пипна тогава започвам да вярвам...

RoyTheReaper
10-23-2006, 22:03
И кво се опитваш да покажеш??? Че 5 500 000 000 човека на земята вярващи в Бог са слепи глупци?

всъщност, точно така е :wink:

10-24-2006, 09:25
Да вярвам в Бог. Но не бива да смесваме вярването с религията, защото за мен религията (поне официалната) е политическа сила и само търси изгодите си!
Колко много философи и психолози са се убедили за съществуването на Бог. Колко други изторически доказателства има за съществуването на Иисус Христос...колко безсмислен би бил живота ми без Бог!

Mimka_sweet
10-25-2006, 19:55
Buhaha OOO DA!!!Setih se kak 6te vi ubedq ili pone 6te vi nakaram da se zasramite!!! :arrow: Vsi4ki si imate imenni dni i vsi4ki gi praznuvate nali? ili pak praznuvate KOLEDA ili VELIKDEN????????A?A?A?A???? Q kajete "nevqrva6ti" praznuvate li ili ostanalite semeistva i priqteli kato sa se sabrali za Badni ve4er vie si stoite i vikate "Bah go v skukata"4EKAM OTGOVORI?

magesnik
10-25-2006, 20:06
направо така ме засрами,че не мога да изляза от нас от срам.Ох горкия аз трябва да се разкая иначе бог ше ме накаже.Буахахах яжте ми гъза бре!По тия празници има яко манджа и клюпачка и то се вкусни раобти,как няма да ги празнувам.

RoyTheReaper
10-25-2006, 21:07
празнуваме ги, защото не живеем по догми както вие набожните; празнуваме ги, ЗАЩОТО МОЖЕМ :twisted:

macy_day_parade
10-27-2006, 15:58
Mimka_sweet и всички,които сте вярвящи-обричайте се на самота,не се радвайте на малките удоволствия,само не се опитвайте да разубеждавате нас-атеистите,защото ние сме точно толкова убедени,че сме прави,колкото и вие!!!

РЕЛИГИЯТА Е ТАЗИ,КОЯТО РАЗЕДИНЯВЯ СВЕТА!!!

gestapo
10-27-2006, 16:21
Всички атеисти да бъдат разстреляни :smt013
Трябва да има една официална религия в целия свят и който не вярва да бъде destroyed :twisted:

ErinEverly
10-28-2006, 08:27
Вярвам единствено в себе си. "Мисля че е глупаво да вярваш, че някой контролира живота ти"

10-28-2006, 14:33
Аз пък съм си нормален българин и си вярвам в Христос :!: