PDA

View Full Version : ne namiram re4enie,pomognete



06-24-2006, 10:18
neznam kak da zapo4na....ne moga da spodelqm s roditelite si i im govorq mnogo malko.ne obi4am da izlizam s tqh.predpo4itam da bada s priqteli.v4era maika me pomoli da otida s neq v albena no az i otkazah.tq mnogo iska6e.ama az ne.i dneska sytrinta kato stanah tq kato zapo4na:za6to taka sam se bila otdrapnala ot neq za6to ne sam i govorila 4e mnogo me obi4ala,4e iska da bade malko vreme s men i nikoga ne e o4akvala takova ne6to ot men 4e imala 4uvstvoto 4e sam se sramuvala ot neq,za6toto ne sam iskala da izlizam s neq,4e ne sam q bila obi4ala,pita dali e lo6a maika i dali zaslujava tova otno6enie ot men i prez tova cqloto vreme pla4e,4e tova bilo ot dve godini,4e sigurno i ba6ta mi i brat mi sa ostanali s takova vpe4atlenie(4e ne gi obi4am) i t.n.napravo mi stru6i sarceto na malko par4enca.ne moga da povqrvam 4e misli 4e ne q obi4am 4e se sramuvam ot neq.prosto sam takava ne moga da i kaja nai golemite si taini ne moga da spodelq s neq za nqkoe mom4e,prosto ne znam kak 6te reagira.za izlizaneto kakvo moga da pravq s maika si v albena 6a mi e super tapo.az poprincip sam takava po svita i az ne znam kak da go kaja nqkaksi sqka6 ne moga da si pokazvam 4uvstava kam nqkoi,no tova ne zna4i 4e ne q obi4am.sled tova koeto mi nagovori az ne mojah da i kaja ni6to i si zamal4ah
malko predi da tragne za albena tq pak me popita dali sam si promenila re6enieto ama az ne mojah da i kaja 4e 6te otida s neq samo za da i dokaja 4e q obi4am,za6toto ne sam takava ne moga,mnogo sam uporita i trardoglava.i i kazah 4e ne sam sii promenila re6enieto.tq sled malko idva i kat mi vika nqma takiva raboti idva6 da si gotova do dve minuti i tigava 4uvam tatko kato vika ko ma kara na sila taka samo cql den tam v albena sam 6tqla da sam nacupena i sam 6tqla da pravq nomera(ili ne6to ot toq rod)stana mi o6te po gadno
ne znam kakvo da pravq znam 4e az sam vinovna za nqkoi ne6ta no ne moga da si priznaq gre6kataiskam prosto da prodalja napred no ne znam kak6te moja da jiveq s tqh sled vsi4ko tova deto mi kaza.imam 4uvstvoto 4e sam i samo tejest.minaka mi kakvi li ne re6eniq prez glavata no ne moga da nqpravq nito edno ot tqh:da se samoobiq no mnogo dobre znam 4e tova ne e re6enie a az iskam da jiveq da postigna me4tite si:da si tragna ot vka6ti no kade da otida na ulicata li da ostana a pak v grada kat sam se 6te me namerqt tai 4e kav mu e smisala da bqgam,ako otida drugade ta az dori ne znam kade az sam saomo na 14godini.ne znam kak da pogledna maika si v o4ite ne znam kakvo da i kaja kato se varne.dori kato rtagva6e tq mi izvika 4ao i az i otvarnah i posle q 4uh 4e kaza ne6to v smisal be6e u4udena 4e i kazah 4ao.mnogo mi e gadno boli me sarceto
ne sam iskala da stava taka.vapreki 4e ne govorq mnogo az pak q obi4am i ne iskam tq da strada.imam 4uvstvoto 4e az samo i pre4q i 6te bade po dobre bez men no sam golqma bazla 4e da si tradna ot ka6to 6tot nqma de da otida

blagodarq na tezi koito sa si napravili truda da pro4etat tova a nqma da otkaja i nqkoi i grug savet

TheArchEnemy
06-24-2006, 10:54
trqbva da opita6 da stane6 po-blizka s roditelite si.kato maika ti iska da izlezete nqkade zaedno se saglasi.ne se karaite tolkova za vsi4ko.te znaqt,4e gi obi4a6 prosto ti kazvat taka za da se zamisli6 malko sigurno.ako iska6 da ima6 doverie na maika ti i da i spodelq6,ne zapo4vai vednaga da i govori6 za mom4eta,a i kaji kakvo pravite s priqtelkite ti ili kakvo ti se e slu4ilo v u4ili6te i takiva ob6ti ne6ta i malko po malko ne6tata 6te trugnat normalno.moje promqnata ti da ima se stori stranna,no sus sigurnost mnogo 6te se zaradvat.aide uspeh! :wink:

beb4o_bu
06-24-2006, 11:00
Здравей! Историята ти ме накара да се замисля, не за първи път, защото и аз съм имала такива проблими. Тъй като родителите ми са разведени се е случвало да се двоумя и да се разделям помежду им. Аз мразя тези тежки и подтискащи разговори...те ме карат, да се чувствам виновна до известна степен, дори и да не съм. Единственият съвет, който мога да ти дам е да си по-общителна. Разговаряй с родителите си и им споделяй това, което сметнеш за нужно, дори и да е нещо малко. Така те ще са по-спокойни като знаят какво се случва с теб и ще избегнеш бъдещите разговори.Аз така намерих решението на проблема. Естествено, че и аз искам да съм с приятелите си или с гаджето, но малко време, прекарано с родителите, няма да ти навреди. Не търси изход в бягството или смъртта(дори не исках да го споменавам), защото няма никакъв смисъл. Не си струва годините, в които ти остават да бъдеш с тях, да бъдат прекарани в кавги и спорове. А когато майка ти те попита нещо като дали я обичаш, кажи и истината и това, което мислиш. Кажи и, че я обичаш! Или, ако не можеш, покажи и го по някакъв начин. Убеди я, че няма за какво да се притеснява, защото ако не го направиш ти, няма кой друг. Надявам се, поне малко да съм ти помогнала. :roll:

missito_
06-24-2006, 11:09
Миличка,моят съвет е още щом майка ти се прибере да и се извиниш,и да и обясниш че ти си просто такава свита и не можеш да изразиш чувствата си.трябва да и се довериш и тя ще те разбере.трябва да надделееш над себе си и да и кажеш в очите че я обичаш много и ти е станало много тъжно след всичките тези думи които ти е наговорила.обясни и че се страхуваш да споделяш с нея за личните си неща.тогава тя може да ти каже че не трябва дда се тревожиш.проведи с нея един разговор и се разсяснете.тя си мисли че не я обичаш защото ти не си и го показвала.просто и го кажи.

egrgergetge
06-24-2006, 11:39
и аз на твоята възраст бях такава...ти си още малка,ще се промениш(аз съм на 19, и аз съм минала по този път) постепенно ще започнеш да осъзнаваш,че товите родители ти са най-скъпите същества и те се нуждаят от твоето внимание..помисли само колко си важна ти за тях,с колко много любов са те дарявали,как са се грижили за теб.Заслужават ли такова отношение от теб?за споделянето-и аз не споделях..постепенно с времето започнах да се отпускам и да си споделям с майка ми и повярвай няма нищо по-хубаво от това да си приятелка с майка си!С баща ми признавам много не си споделям,но просто той е такъв характер,че всичко обръща на майтап и ако му заговоря за момчета какво ще ми чуят ушичките :mrgreen: с майка ми излизаме по магазините,съветва ме за нещо,говорим си на всякакви теми....просто приятелки!защо си мислиш,че майките не могат да бъдат приятелки???напротив,след време ще разбереш,че тя всъщност е най-добрата ти приятелка!!и те са били като нас заблудени тийнейджъри,мислели са,че никой не ги разбира още по-малко пък родителите им...това е при всяко едно поколение..кръговрата на живота,нещо нормално..всички деца си мислят,че родителите им са от някакъв друг различен извънземен свят:) но те са си просто нормални грижовни хора,хора които с възраста са станали по-отговорни и мъдри,хора поели живота си в свои ръце!и те са били като теб,но промяната идва с годините...след време и твоите деца ще те взимат не много на сериозно..ще ти е приятно ли???няма ли да искаш да си приятелка с тях??да се гордеят с теб??приятелите на твоите деца да си казват "леле какава готина майка си имаш" просто един ден родителите ти ще остареят и края ще наближи колкото и гадно е да го кажа...и това ще стане толкова бързо,че няма и да се усетиш..живота ще ти мине на лента и ще съжаляваш за толкова много пропуснати мигове.затова и сега е момента да бъдеш с тях,да им ПОКАЗВАШ и да им КАЗВАШ непрекъснато,че ги обичаш!!!и тогава,повярвай,няма да има по-щастливи хора на Земята от тях!и още нещо за сомоубийството-ГЛУПАВООООООООО,ИДИОТСКО,М АЛОУМНО решение на "проблемите"...ти няма да ги решиш,ти ще избягаш от тях като страхливка и ще има пагубен ефект върху твоите родители..те ще се поболеят от мъка,ще ги обречеш на цял живот нещастие и сълзи!е,като ги обичаш това ли искаш за тях???това ли ще е твоят "подарък" за тях???момиче,вземи се в ръце и не бъди твърдоглава ако не искаш цял живот да съжаляваш после.Не мисли като обикновена 14 годишна пикла,мисли по-мащабно,бъди по-мъдра,за да надраснеш връстниците си!Успех!

{sweet4e}
06-26-2006, 13:50
Mi pogovori s neq.Obqsni i 4e ti si si prosto takava,no q obi4a6.Opitai se da se sbliji6 s neq,da i spodelq6,no ako prosto ne moje6....ne go pravi.No govori s neq i i se izvini.Moje da te razbere.I tva za bqgstvoto ne e vaob6te dobro re6enie.6te izbqga6 ot tqh,no nqma da izbqga6 ot guznata si savest
http://img148.imageshack.us/img148/250/jojo15uf.jpg

Sarabi
06-27-2006, 16:31
Офх,и аз съм на тая хава сега...просто не мога да намеря за какво да си говоря с нея,и тя ми ги ръси тия приказки,че не съм я обичала.Спокс,не си само ти,ще го преживеем :wink: Ама за сега най-доброто ршение е да започнеш да си разговаряш с нея за някакви повърхностни неща,та да остане с впечатлението,че искаш да сте по-близки.При мен минава-говорим си за някакви сайтове в нета,за някакви филми и такива работи,и вече не ми ги ръси. :-D
Но просто не мога да си говоря с нея така,както с приятелите си.

sladkata_hilary
06-27-2006, 17:22
neznam kak da zapo4na....ne moga da spodelqm s roditelite si i im govorq mnogo malko.ne obi4am da izlizam s tqh.predpo4itam da bada s priqteli.v4era maika me pomoli da otida s neq v albena no az i otkazah.tq mnogo iska6e.ama az ne.i dneska sytrinta kato stanah tq kato zapo4na:za6to taka sam se bila otdrapnala ot neq za6to ne sam i govorila 4e mnogo me obi4ala,4e iska da bade malko vreme s men i nikoga ne e o4akvala takova ne6to ot men 4e imala 4uvstvoto 4e sam se sramuvala ot neq,za6toto ne sam iskala da izlizam s neq,4e ne sam q bila obi4ala,pita dali e lo6a maika i dali zaslujava tova otno6enie ot men i prez tova cqloto vreme pla4e,4e tova bilo ot dve godini,4e sigurno i ba6ta mi i brat mi sa ostanali s takova vpe4atlenie(4e ne gi obi4am) i t.n.napravo mi stru6i sarceto na malko par4enca.ne moga da povqrvam 4e misli 4e ne q obi4am 4e se sramuvam ot neq.prosto sam takava ne moga da i kaja nai golemite si taini ne moga da spodelq s neq za nqkoe mom4e,prosto ne znam kak 6te reagira.za izlizaneto kakvo moga da pravq s maika si v albena 6a mi e super tapo.az poprincip sam takava po svita i az ne znam kak da go kaja nqkaksi sqka6 ne moga da si pokazvam 4uvstava kam nqkoi,no tova ne zna4i 4e ne q obi4am.sled tova koeto mi nagovori az ne mojah da i kaja ni6to i si zamal4ah
malko predi da tragne za albena tq pak me popita dali sam si promenila re6enieto ama az ne mojah da i kaja 4e 6te otida s neq samo za da i dokaja 4e q obi4am,za6toto ne sam takava ne moga,mnogo sam uporita i trardoglava.i i kazah 4e ne sam sii promenila re6enieto.tq sled malko idva i kat mi vika nqma takiva raboti idva6 da si gotova do dve minuti i tigava 4uvam tatko kato vika ko ma kara na sila taka samo cql den tam v albena sam 6tqla da sam nacupena i sam 6tqla da pravq nomera(ili ne6to ot toq rod)stana mi o6te po gadno
ne znam kakvo da pravq znam 4e az sam vinovna za nqkoi ne6ta no ne moga da si priznaq gre6kataiskam prosto da prodalja napred no ne znam kak6te moja da jiveq s tqh sled vsi4ko tova deto mi kaza.imam 4uvstvoto 4e sam i samo tejest.minaka mi kakvi li ne re6eniq prez glavata no ne moga da nqpravq nito edno ot tqh:da se samoobiq no mnogo dobre znam 4e tova ne e re6enie a az iskam da jiveq da postigna me4tite si:da si tragna ot vka6ti no kade da otida na ulicata li da ostana a pak v grada kat sam se 6te me namerqt tai 4e kav mu e smisala da bqgam,ako otida drugade ta az dori ne znam kade az sam saomo na 14godini.ne znam kak da pogledna maika si v o4ite ne znam kakvo da i kaja kato se varne.dori kato rtagva6e tq mi izvika 4ao i az i otvarnah i posle q 4uh 4e kaza ne6to v smisal be6e u4udena 4e i kazah 4ao.mnogo mi e gadno boli me sarceto
ne sam iskala da stava taka.vapreki 4e ne govorq mnogo az pak q obi4am i ne iskam tq da strada.imam 4uvstvoto 4e az samo i pre4q i 6te bade po dobre bez men no sam golqma bazla 4e da si tradna ot ka6to 6tot nqma de da otida

blagodarq na tezi koito sa si napravili truda da pro4etat tova a nqma da otkaja i nqkoi i grug savet

vse edno govori6 za men..samo deto az ne sym na 14..naistina e mn gadno tova,znam si go ot li4en opit,no sj 4e ne moga da ti pomogna za6toto nz kak :smt011

sexY_mackA90
06-27-2006, 17:37
Mi i pri men stana taka kogato bqx na 12-13 godini moite roditeli se razdelixa maika mi se omuji za drug bashta mi za druga i az prejivqvax neveroqtna kriza ne samo vkushti no i s priqtelite i togafa trugnax da se durja mnoy studeno s vsi4ki i nai ve4e s maika mi i tq vse mi kreshteshe 4e az ne q obi4am ala bala i za izvestno vreme bqxme skarani dokato az ne reshix da si pogovorime i se sdobrixme...spored men naistina trqbfa da namerish sila i da pogoforish s maika si i takam...spox neshtata shte se orpafqt samoubiistfoto ili s bqgane(az gi probfala i dfete!) tfa e samo na4in da bqgash ot problemite!!!Uspex :wink:

06-28-2006, 11:57
i az imam sa6tiq probem... :smt022