PDA

View Full Version : Да спасим Иракли!



rusalkata_
06-24-2006, 14:26
Губим все повече и повече от девствената природа на България. Красиви места се застрояват с хотели и почивни станции. Време е да се спре това БЕЗУМИЕ!
Предполагам гледахте новините,в които се засегна този въпрос за евентуалното застрояване и на това кътче от България!Разгледайте този сайт и ще ви стане ясно за кое място става на въпрос и какво може да бъде унищожено(направо онемях от снимките): http://daspasimirakli.com/

Brrrrrrrrrrrrr
06-24-2006, 14:36
Да много хубава идея! Не трябва да се унищожава такова хубаво място!

djigi
06-24-2006, 16:54
Аз ще си изпринтирам бланките и ще направя каквото са описали, макар че е загубена кауза. Никой няма да обърне внимание, но съм ходила точно там на море 10 поредни години и като гледах снимките ме налегна тъга.

bulgarche
06-24-2006, 17:10
Аз ще си изпринтирам бланките и ще направя каквото са описали, макар че е загубена кауза. Никой няма да обърне внимание, но съм ходила точно там на море 10 поредни години и като гледах снимките ме налегна тъга.
Аз ходих мисля миналата година, по време на почистването на това райско кътче и си спомних много неща от детството си. Там е невероятно красиво, а е на толкова лесно и удобно място (те и затова го погубват)

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=41019

rusalkata_
06-24-2006, 21:29
сори Аз съм БЪЛГАРЧЕ,не съм видяла темата ти. :oops: O:)

bulgarche
06-25-2006, 14:42
сори Аз съм БЪЛГАРЧЕ,не съм видяла темата ти. :oops: O:)
Споко бе, нищо не съм ти казал. Не се заяждам, че я има и преди.

IKisseDAGirL
06-25-2006, 15:40
тва място е страшно красиво.. като видях снимките не можах да се нагледам... как може да искат да унищожат подобно нещо :(
толкова малко хубави кътчета са ни останали, а за жалост почти никой не си дава сметка кво губим:roll:..

KaMiKaDzE
06-26-2006, 10:13
Мноо хубаво,но как предлага6 да го спасим?Аз ли4но не съм съгласен да легна пред багера,докато има некой извратен циганин-природоуни6тожител в него...

snejito
06-26-2006, 11:40
Mnogo hubavo mqsto!napravo rai!Mnogo e krasivo...yma mi ne go pobira kak moje da iskat da susipqt tova mqsto!Da im takovam(vupreki 4e nqmam s kakvo ,no vse 6te se nameri) na hotelite tupi!!!!Dano da da yspeem da spasim tova kut4e!

rusalkata_
06-26-2006, 12:03
Мноо хубаво,но как предлага6 да го спасим?

ами в сайта си пише:
С КАКВО МОГА ДА ПОМОГНА
•Сформирай местна група "Да спасим Иракли" в твоя град!
Събирането на хора от един и същи град, които имат обща цел - да спасят Иракли, е поначало приятно и най-вече - полезно.

Местните групи от "ираклийци" в цялата страна ще помогнат на всички ни да дадем гласност, да търсим заедно решения и да бъдем полезни на Иракли. Тъй като ние СМЕ иначе невидимото "гражданско общество", силата е в нашия глас и нашите общи действия (ако демокрацията е действителна, разбира се).

•Помогни с печатните материали
Контакти с печатници и/или готовност да разпечаташ сам материали за публична консумация - стикери, плакати, подписка и т.н.

•Окажи :) правна и юридическа помощ
Имаме нужда от юристи с познания в областта на екологичното законодателство, готови да помогнат за спасяването на Иракли!
•Събери подписи за подписката
Събиране на оптимално количество подписи под нашето общо становище, а именно - спасяването на Иракли и няколкото останали диви плаж а по бетонираното вече Черноморие от строителите машини и дивата урбанизация.

•Банер и линкове
Сложи банер на daspasimirakli.com на сайта си или където ти е възможно!

•Дизайнирай
Дизайн на материали за кампанията и предпечатната им подготовка - както и на такива за предстоящите акции, които ще обединят енергията на повечето защитници на Иракли на едно място.

•Сигнали до местни медии и институции
Всяко разпространяване на информацията, че всички сме на едно мнение за Иракли , е изключително важно, за да знаят онези, от които зависи, че сме единни.

в самата местност Иракли на партито за неговото спасяване се събира и подписка. :roll:

djigi
06-26-2006, 14:28
На мен това "С какво мога да помогна" не ми се отваря. От това, което е пуснала rusalkata_ единсвено събиране на подписи ми е в силите, но не са обяснили точно как трябва да се процедира. От една страна е незаконно да искаш личните данни да човек, но от друга без трите имена, ЕГН и местоживеене подписката би била невалидна.

А за KaMiKaDzE ето този линк http://daspasimirakli.com/bg/actia_02.htm

06-28-2006, 12:06
4etoh mn za tova mestence i fgledah mn snimki i mn mi haresva ako pojelaq moga li da otida tova lqto tam na po4ivka

rusalkata_
06-28-2006, 14:43
4etoh mn za tova mestence i fgledah mn snimki i mn mi haresva ako pojelaq moga li da otida tova lqto tam na po4ivka

ами може.там редовно ходят туристи.много ми се иска и аз да отида,но трябва да използваме да го видим преди да са го застройли с хотели(дано не се случи де). :roll:

LoVe_RuSlAn
06-28-2006, 15:14
Of da ujasno e na vsqkade zastroiha s kakvo li ne sega i tam da ne po4nat da stroqt 4e ujas

IKisseDAGirL
06-28-2006, 15:38
Of da ujasno e na vsqkade zastroiha s kakvo li ne sega i tam da ne po4nat da stroqt 4e ujas
боже ти добре ли си да сложиш цял wallpaper за аватар :shock: :shock: намали го веднага, че и без тва модовете ще ти се скарат :P

bulgarche
06-28-2006, 16:46
Сега е време да се види кой е истински природозащител, а не само виртуални чатъри които се радват че имало нещо красиво в България, което сме им показали. В Несебър в петък ще бъде решено дали ще има плаж или хотели там. Пред общинатаот 9 часа.които както успее да дойде. Ще бъде протест с транспаранти и т.н. После може и дасе отиде до Иракли. От "Зелени Балкани" засега сме 1 бус и 1 кола.

monka
06-28-2006, 18:48
Hora, az sam pesimist po princip i vinagi mislq nai-lo6oto, ama v slu4aq sam si mnogo prava-ako nqkoi e zamislil da razvali mestenceto tova 6te stane.Az jiveq na moreto daje gore dolu blizo do Irakli i v moq grad sa6to ima nqkoi takiva mestenca, kadeto prosto e stra6no krasivo i ne e pipano!!!No to4no za takiva mesta davat ludi pari da pravqt grozni otvratitelni kompleksi i sqkvi laina :evil: Vqrvaite mi prava sam, prosto jiveq na moreto i ve4e mi e qsno kak stoqt ne6tata.Bila sam svidetel na takiva situacii mnogo pyti.Irakli ne e edinstvenoto takova mqsto, tolkova mnogo o6te znam, kakto vseki morski.No nali znaete-koeto ne stava s pari, stava s mnogo pari...za jalost.Iskreno se nadqvam da sam v gre6ka, za6toto sa6toto ne6to moje da spoleti i moite liubimi mesta,bez koito prosto ne moga.

bulgarche
06-28-2006, 22:05
Hora, az sam pesimist po princip i vinagi mislq nai-lo6oto, ama v slu4aq sam si mnogo prava-ako nqkoi e zamislil da razvali mestenceto tova 6te stane.Az jiveq na moreto daje gore dolu blizo do Irakli i v moq grad sa6to ima nqkoi takiva mestenca, kadeto prosto e stra6no krasivo i ne e pipano!!!No to4no za takiva mesta davat ludi pari da pravqt grozni otvratitelni kompleksi i sqkvi laina :evil: Vqrvaite mi prava sam, prosto jiveq na moreto i ve4e mi e qsno kak stoqt ne6tata.Bila sam svidetel na takiva situacii mnogo pyti.Irakli ne e edinstvenoto takova mqsto, tolkova mnogo o6te znam, kakto vseki morski.No nali znaete-koeto ne stava s pari, stava s mnogo pari...za jalost.Iskreno se nadqvam da sam v gre6ka, za6toto sa6toto ne6to moje da spoleti i moite liubimi mesta,bez koito prosto ne moga.
Съгласен съм че това не е последното място, но всяко си е с нещо уникално. Както там си е защитена местност (незнам каква точно). И аз знам много (е не чак много) такива места по южното черноморие, ама и там мъчат да строчт нещо. Обаче ако ей такива места си влязат в НАТУРА 2000 и после и ние влезем в ЕС...определено ще има как да си ги пазим, стига да искаме. Ама вие ся гледате за Иракли...ами то да не е само там...да не е само по морето...Пирин пак така...разни други места...е към Калофер..ае на много места е така и трявва да се спират (поне тези които още не стигнали до там, че неможем да ги спрем)

djigi
06-29-2006, 08:45
В Несебър в петък ще бъде решено дали ще има плаж или хотели там.
Да и аз това прочетох и малко се стреснах. Нали от съвсем скоро (24.06) започнаха събиране на подписи. След като цялата съдба на Иракли ще се определи утре, има ли смисъл да се събират още подписи?

Нямам особено основателни причини, но няма да дойда.

<#:)
06-29-2006, 15:11
a az pyk neznaeh 4e imame i takova mestence.... :| da ne kaja 4e za pyrvi pyt 4uvam i...neznam..tova e selce nali?kato tolko iskat hoteli za da pe4elqt po dobre da se razvie t.n. selski turizym i plaja da ostane nepokytnat

PS:pak kazvam 4e ne sym mnogo v 4as i nz selo li e kvo e :oops: :oops: