PDA

View Full Version : Форми на управление и идеологии



Communist
06-24-2006, 18:56
В каква политическа идеология вярвате, и според вас коя води до просперитет, щастие и богатство на населението (ако бъде осъществена)?
А анкетата е коя форма на управление ви харесва.

Mo6no
06-24-2006, 19:08
Може и да не разбирам от политика, но според мен най добър е режимът на либералната демокрация

protoss
06-24-2006, 19:15
колебая се между комунизъм и фашизъм ама айде комунизма щото има най големи шансове да поведе класацията :-D :-D :-D

RoyTheReaper
06-24-2006, 19:15
либералната демокрация. историята е показала че авторитарните режими се сриват, защото идеологията на насилието не може да направи хората щастливи, и затова те рано или късно отстраняват диктаторите.

колкото до икономиката, плановата такава е доказано неефективна. най-бърз разтаж има когато има свобода за бизнесите да се развиват.

анархията не ми допада, защото без власт няма съд, няма полиция... как тогава хората биха могли да се предпазят от престъпници? (може би не разбирам напълно идеята, надявам се някой да ме обори)

не на последно място, самата идея за социално равенство е меко казано тъпа. хората се различават по способности, мотивация и амбиция. не може човек за който щастието се изразява в целодневно оране с трактор и изпиване на спечеленото в кръчмата да се равнява на някой който иска да бъде водещ учен, бизнесмен или човек на изкуството.

empjori
06-24-2006, 19:23
Сигурно авторитаризъм, защото нищо не трябва да е крайно все пак. :::

06-24-2006, 19:30
колебая се между комунизъм и фашизъм ама айде комунизма щото има най големи шансове да поведе класацията :-D :-D :-D
Да, а аватарът ти много се вързва с фашизма и комунизма.

protoss
06-24-2006, 19:33
колебая се между комунизъм и фашизъм ама айде комунизма щото има най големи шансове да поведе класацията :-D :-D :-D
Да, а аватарът ти много се вързва с фашизма и комунизма.
еми то не е лъжа...... както и да е не се хващайте за аватара ми. може би съм анархист-комунист :roll: :P

hamilcar
06-24-2006, 20:12
Определено Либерална демокрация. Може да не сме много добре, но всеки случай по-добре от комунизма.

Sapphir
06-24-2006, 20:30
Много интересно. 90% от съфорумците нямат 16 години, 9 процента са от 16-20 , може да има 1 процент изключение. Едно 80-90% от хората във форума не знаят значението на споменатите от теб думи в анкетата , нито са запознати с начините на управление. Никой от тук влизащите не е живял съзнателно (под съзнателно имам предвид да е бил над 14-15 години) по време на комунизма ( като оставям 1% изключение , защото нищо не се знае). Всеки говори без да знае, и в този си ред на мисли ДА ЖИВЕЕ ДЕМОКРАЦИЯТА! Ха ха..
П.С А , и много ме удивляват някакви лапетии, говорещи за комунизма като за нещо много хубаво , едва ли не свято. Друго освен аман повече няма какво да кажа.

Mo6no
06-24-2006, 20:31
И само да добавя, че комунизмът е направил българите страшно мързелив народ.

MiRaCuLiXbb
06-24-2006, 20:39
Определено Либерална демокрация. Може да не сме много добре, но всеки случай по-добре от комунизма.
Ме 2.
Мноо комуняги ве. Пхахахахаха.

Sapphir
06-24-2006, 20:42
Определено Либерална демокрация. Може да не сме много добре, но всеки случай по-добре от комунизма.
Ме 2.
Мноо комуняги ве. Пхахахахаха.

Да, много комуняги наи-много на 13 незнаещи нищо . Дразня се . Много хубавао е щяло да им бъде да пращат тяхните роднини по лагерите.Та така говорят. Или да отнемат тяхната собственост. АМАННННННННННННННН!

06-24-2006, 20:47
prosto tuk e palno s tapaci neznaqt kwo e bilo predi zatva glasovete sa taka

Sapphir
06-24-2006, 20:48
prosto tuk e palno s tapaci neznaqt kwo e bilo predi zatva glasovete sa taka

Да , изглежда е така.

hamilcar
06-24-2006, 20:50
Определено Либерална демокрация. Може да не сме много добре, но всеки случай по-добре от комунизма.
Ме 2.
Мноо комуняги ве. Пхахахахаха.

Да, много комуняги наи-много на 13 незнаещи нищо . Дразня се . Много хубавао е щяло да им бъде да пращат тяхните роднини по лагерите.Та така говорят. Или да отнемат тяхната собственост. АМАННННННННННННННН!

То да беше само това ...

Sapphir
06-24-2006, 20:56
Определено Либерална демокрация. Може да не сме много добре, но всеки случай по-добре от комунизма.
Ме 2.
Мноо комуняги ве. Пхахахахаха.

Да, много комуняги наи-много на 13 незнаещи нищо . Дразня се . Много хубавао е щяло да им бъде да пращат тяхните роднини по лагерите.Та така говорят. Или да отнемат тяхната собственост. АМАННННННННННННННН!

То да беше само това ...

Да, именно. Да беше само това, което пак не е малко. Мога до утре да изреждам минуси откъм КОМУНИСТИЧЕСКОТО управление. Но нека невежите си останат невежи и горди в невежеството си.

The Interceptor
06-24-2006, 21:19
има и фашисти ли :shock:
http://electronicsystems.hit.bg/white_power.jpg

Аз удобрявам социал-демокрацията

Martos
06-24-2006, 21:28
Тази тема не е за всеки хората трябва да са запознати със всяка една идеология за да могат да коментират и изберат някой режим.Разбира се че либералното -демократичното общество е най-добро за всички свободно мислещи хора с желание за личностна проява . O:) O:)

Communist
06-24-2006, 21:30
Комунизмът е най-привлекателен както виждам :-D Според мен АКО бъде построен комунизма ще може да задоволи нуждите на населението. Незнам защо не направят един експеримент - например имаме 5-6 села, във всяко се прилага една система, всяко село е отделено от другите и външният свят и да видиме кое ще произвежда повече и т.н. :twisted:

The Interceptor
06-24-2006, 21:34
Комунизмът е най-привлекателен както виждам :-D Според мен АКО бъде построен комунизма ще може да задоволи нуждите на населението. Незнам защо не направят един експеримент - например имаме 5-6 села, във всяко се прилага една система, всяко село е отделено от другите и външният свят и да видиме кое ще произвежда повече и т.н. :twisted:

гледам че си сложил в подписа си знамето и на европвйския съюз, а комунизма не се възприема добре от западните страни

The Interceptor
06-24-2006, 21:38
А и едно уточнение: Форма на управление значи дали дъжавата е монархия, република и т.н. а не каква партия я управлява :wink: :wink: :wink:

Communist
06-24-2006, 21:42
А и едно уточнение: Форма на управление значи дали дъжавата е монархия, република и т.н. а не каква партия я управлява :wink: :wink: :wink:
Да не изпадаме в такива подробности. 8)

Sapphir
06-24-2006, 21:50
А и едно уточнение: Форма на управление значи дали дъжавата е монархия, република и т.н. а не каква партия я управлява :wink: :wink: :wink:
Да не изпадаме в такива подробности. 8)

Чак сега забелязах сърпа и чука. О господни помилуй го. Нямаш право на живот.

Communist
06-24-2006, 21:52
Чак сега забелязах сърпа и чука. О господни помилуй го. Нямаш право на живот.
Сега си го видял щото до преди малко беше знамето на Европейският съюз 8)

Sapphir
06-24-2006, 21:53
Чак сега забелязах сърпа и чука. О господни помилуй го. Нямаш право на живот.
Сега си го видял щото до преди малко беше знамето на Европейският съюз 8)

Да живее България и до тея думи сърп и чук . Да, добре ти е. ахахахах

empjori
06-24-2006, 22:05
Да допълня само че при диктатурите има и голямо развитие.

1-ви пример: СССР наследява царска Русия, една свръх изостанала страна която са работили с инструменти от средновековието. Само за 50 години СССР се превръща в суперсила с ядрени оръжия и международно положение, имаща десетки държави под своята власт.

2-ри пример: До преди идването на Хитлер на власт, Ваймарска Германия е била в невиждана инфлация. По евтино е било да гориш пари отколкото да си купиш дърва. Само за 6 години Хитлер я превръща в икономическа сила и военен колос, който може да воюва с целия свят и за малко да спечели войната.
:lol:

empjori
06-24-2006, 22:09
Германия е била в колапс, заради първата световна война, наложените санкции и прочие...
Имаш право. След втората световна в Западна Германия пак става икономическо чудо, макар и в условия на демокрация. Явно Германия си е силна държава при всички условия :-D

RoyTheReaper
06-24-2006, 22:44
вие посочихте примери че и в демокрация и в диктатура може да има бързо развитие. но демокрацията превъзхожда с липсата на насилие и смърт на невинни.

RoyTheReaper
06-25-2006, 06:48
една от основните характеристики на демокрацията е законноста и зачитането на основни права. това трудно може да се каже за САЩ (външната им политика) или още по-малко за Израел.

Данююю
06-25-2006, 17:19
Защо да размишляваме така. Ето някои факти:
Либерална демокрация - Япония и САЩ - най-могъщата страна в света, най-силна икономика и армия.
Комунизъм - Куба и Северна Корея, пълна изолация и глад.
Анархия - няма такъв пример, но все пак най-прилича: Сомалия -гражданска война, убийства, глад.
Фашизъм и национал-социализъм - Вече не съществуват, самоунищожили са се.
Теокрация - Ватикана и Иран. Средно положение.
Авторитаризъм - Китай, Русия - силни военни сили. Китай е силна и икономически (В Русия е имало комунизъм, а в Китай все още, макар и да е капиталистически)
Социал-демокрация - Западна Европа. Това са сполучливи държави.

Communist
06-25-2006, 17:32
Защо да размишляваме така. Ето някои факти:
Либерална демокрация - Япония и САЩ - най-могъщата страна в света, най-силна икономика и армия.
Комунизъм - Куба и Северна Корея, пълна изолация и глад.
Анархия - няма такъв пример, но все пак най-прилича: Сомалия -гражданска война, убийства, глад.
Фашизъм и национал-социализъм - Вече не съществуват, самоунищожили са се.
Теокрация - Ватикана и Иран. Средно положение.
Авторитаризъм - Китай, Русия - силни военни сили. Китай е силна и икономически (В Русия е имало комунизъм, а в Китай все още, макар и да е капиталистически)
Социал-демокрация - Западна Европа. Това са сполучливи държави.
Може и комунистическите държави да са в криза в момента, но това е заради международната им изолация, представи си ако комунизма победи в целия свят? Всяка страна ще помага на другата по братски.... \:D/ Въпреки кризата в Куба и Северна Корея те имат това което ние нямаме - гордост и пълна независимост.

06-25-2006, 18:09
Better dead than red!

Вий въобще знаете ли какво означават понятията, които сте изредили или сте просто увлечени по поредната вълна на простотия и неграмотност?
Ако е така ще ви мине до годинка две. И тежката част на пубертета се преживява...Е, поне от някои...
Хахаха, комунисти - уеб утописти! :lol:

06-25-2006, 18:11
Това горе бях аз да се похваля...

06-25-2006, 18:26
хвала...

Communist
06-25-2006, 18:28
Това горе бях аз да се похваля...
Какъв е тоя подпис и аватар подкрепящи насилието и Genocide бе? :-& :smt012

Communist
06-25-2006, 18:31
комунисте як подпис си сложил... кефи...Знаех си че ще ти хареса 8)

06-25-2006, 20:41
Това горе бях аз да се похваля...
Какъв е тоя подпис и аватар подкрепящи насилието и Genocide бе? :-& :smt012
А твоят пък към пацифизъм. Или може би скритият му зов е към "революция"?

Какво да си сложа - розови пипирудки, путки, птички, пички? Явно открито сексуалните и подтикващите към разкрепостеност аватарчета и подписчета са приветствани. Такива целящи да имат дълбоко тийн-философско внушение също...Такива неща точно несъзнателно подтикват насилието у човека, защото го правят да изглежда розово. Не знам нормален човек да е бил подтикнат към такова нещо ако е било представено в "бруталната", нескрита светлина на нещата. Както и да е много има да се говори по темата за идейните внушения и методи на зомбиране...Не мисля че му е тук мястото или пък на някой би му била интересна тема, която не е свързана със секс, парцалки или чалга...

KaMiKaDzE
06-25-2006, 21:01
=;

Communist
06-25-2006, 21:07
Това горе бях аз да се похваля...
Какъв е тоя подпис и аватар подкрепящи насилието и Genocide бе? :-& :smt012
А твоят пък към пацифизъм. Или може би скритият му зов е към "революция"?
Може и да си прав за революцията... :twisted:
И аз те приветствам във форума, чувствам че ще има с кого да споря в самотните вечери.... 8)

The Interceptor
06-25-2006, 21:45
Защо да размишляваме така. Ето някои факти:
Либерална демокрация - Япония и САЩ - най-могъщата страна в света, най-силна икономика и армия.
Комунизъм - Куба и Северна Корея, пълна изолация и глад.
Анархия - няма такъв пример, но все пак най-прилича: Сомалия -гражданска война, убийства, глад.
Фашизъм и национал-социализъм - Вече не съществуват, самоунищожили са се.
Теокрация - Ватикана и Иран. Средно положение.
Авторитаризъм - Китай, Русия - силни военни сили. Китай е силна и икономически (В Русия е имало комунизъм, а в Китай все още, макар и да е капиталистически)
Социал-демокрация - Западна Европа. Това са сполучливи държави.
Може и комунистическите държави да са в криза в момента, но това е заради международната им изолация, представи си ако комунизма победи в целия свят? Всяка страна ще помага на другата по братски.... \:D/ Въпреки кризата в Куба и Северна Корея те имат това което ние нямаме - гордост и пълна независимост.

Имаш крайно грешно разбиране за комунизма

special_girl_SS
04-30-2007, 08:22
hm temata e interesna i kakto vijdsam tuk ima posledovateli na vsqkakvi ideologii. 6te mi bade interesno ako vseki izloji s argumenti predimstvata na politi4eskata sistema na koqto e privarjenik. az nqmam to4no opredeleno mnenie, zatova nqma da komentiram :oops: , no kato 4e li sam pove4e za fa6izma...

special_girl_SS
04-30-2007, 08:36
izvinqvam se-gre6ka na ezika :oops: ve4e se popravih

special_girl_SS
04-30-2007, 09:01
hah da razbira se :-) porosto se obarkah :roll: principno kakto kaza nacizna e savsem neosa6testvim i prekaleno radikalen spored men (ne 4e fa6izam ili komunizam ne sa ve4e otjiveli...). ne iskam da obijdam nikogo no takova e moeto mnenie. ne sam 4ak tolkova kompetentna za tova o4akvam vie da mi izlojite argumentite si za da za6titite politi4eskata si orientaciq :)

04-30-2007, 09:50
Комунизъм :!:
Немаше да я има целата тая простотия,която е сега,ако навсякъде властваше този режим...
СМЪРТ ЗА КАПИТАЛИСТИТЕ,ВРАГОВЕ НА ЧОВЕЧЕСТВОТО :!:


виж че и аз мога така :lol:

djeini
04-30-2007, 09:55
:roll: Ne4e mnogo razbiram no glasuvax za anarxizam,nai-me kefi :-D

LunaTriCk
04-30-2007, 10:31
who gives a fuck, пари и жени да има... :-D

Disrespect
04-30-2007, 13:08
Сега ще се обърна към всички вас, които се мислите за фашисти, комунисти и всякакви такива изцепки.

С какво помагате? Какво правите, като си играете на диктатори и темподобни работи? Ще отидете да превземете парламента? Ще превърнете България в СССР? За какви се мислите вие бе?!

special_girl_SS
04-30-2007, 18:42
ne 4e sam napravila az taq tema, ama naistina 6te e dobre da se argumentirate za6toto ina4e nqma smisal. vseki moje da proveri kakvo zna4i komunizam, nacizam,fa6izam i t.n. bi bilo hubavo ako vseki kazva za6to e privarjenik na dadena politi4eska sistema.

Ziezi
05-01-2007, 05:46
Аз лично не знам колко трябва да си тъп,некомпетентен,комплекс иран,писхически извратен за да си комунист.При положение,че заради тия чифути в момента се намираме на дъното на Европа,като преди нас по стандарт на живот са страни,като Македония(какво доживяхме) и Албания и ти да се наричаш комунист наистина трябва да си много извратен!
За демокрацията-такова чудо не съществува,стига ни само да погледнем "най-демократичната" страна САЩ-преди около месец ако не се лъжа на една позната и налепиха 500 долара глоба,че си е сменила цвета на пердетата в собственото си жилище...
Анархизъм-пхахахахаха,трудно ми е да не се засмея...
Аз лично съм за национализъм с "тънка" ксенофобия,но тъй като го няма в изброените се спирам на национал-социализъм!

05-01-2007, 06:14
Много интересно. 90% от съфорумците нямат 16 години, 9 процента са от 16-20 , може да има 1 процент изключение. Едно 80-90% от хората във форума не знаят значението на споменатите от теб думи в анкетата , нито са запознати с начините на управление. Никой от тук влизащите не е живял съзнателно (под съзнателно имам предвид да е бил над 14-15 години) по време на комунизма ( като оставям 1% изключение , защото нищо не се знае). Всеки говори без да знае, и в този си ред на мисли ДА ЖИВЕЕ ДЕМОКРАЦИЯТА! Ха ха..
П.С А , и много ме удивляват някакви лапетии, говорещи за комунизма като за нещо много хубаво , едва ли не свято. Друго освен аман повече няма какво да кажа.

Щото си мислят, че и по време на комунизма щяха да могат да обсъждат свободно кой начин на управление предпочитат, камо ли да мислят, че ще могат да го наложат. Не знаят какво е държавна цензура и какво е да те набедят за фашист.

Несериозен Потребител
05-01-2007, 07:31
"най-демократичната" страна САЩ-преди около месец ако не се лъжа на една позната и налепиха 500 долара глоба,че си е сменила цвета на пердетата в собственото си жилище...
Демокрацията в САЩ не значи ли това множеството да се налага над малцинството, а не всеки да има определени права и свободи?


А това за Македония и Албания... покажи ми достоверен източник, а не някой вестник, защото вестниците винаги търсят сензации.

Болшевик
05-01-2007, 07:56
А това за Македония и Албания... покажи ми достоверен източник, а не някой вестник, защото вестниците винаги търсят сензации.
ние сме на предпоследно място в Европа (зад нас е само Молдова).
Но не заради комунистите, а заради псевдодемокрацията след социализма. Защото по времето на Бай Тошо ние бяхме на едно от първите места в европа по стандарт на живот!

RoyTheReaper
05-01-2007, 08:12
"най-демократичната" страна САЩ-преди около месец ако не се лъжа на една позната и налепиха 500 долара глоба,че си е сменила цвета на пердетата в собственото си жилище...
Демокрацията в САЩ не значи ли това множеството да се налага над малцинството, а не всеки да има определени права и свободи?


.

Означава да слугуваш на управляващата олигархия.

05-02-2007, 03:49
А това за Македония и Албания... покажи ми достоверен източник, а не някой вестник, защото вестниците винаги търсят сензации.
ние сме на предпоследно място в Европа (зад нас е само Молдова).
Но не заради комунистите, а заради псевдодемокрацията след социализма. Защото по времето на Бай Тошо ние бяхме на едно от първите места в европа по стандарт на живот!ето още един вчерашен путьо,който очевидно няма никва представа защо си е турил такъв прякор!

Guderian
08-22-2007, 22:13
Яка тема, ама комунистите водят :evil:

Deskata_90
08-22-2007, 22:34
Ами аз подкрепям Либерална-Демокрация в крайна сметка нещо което не съм изпитала върху себе си не бих го предпочела пред друго.А и каквото знам за тези управления едва ли бих искала да живея в такова.

Владимир Илич Ленин
08-22-2007, 22:34
Комунизъм (здрав режим, управление чрез сила. Икономика - планов държавен социализъм)

Освен този режим не виждам друг разумен.

Guderian
08-22-2007, 22:36
Комунизъм (здрав режим, управление чрез сила. Икономика - планов държавен социализъм)

Освен този режим не виждам друг разумен.Ти пък откъде се взе :lol: :lol:

Владимир Илич Ленин
08-22-2007, 22:43
Комунизъм (здрав режим, управление чрез сила. Икономика - планов държавен социализъм)

Освен този режим не виждам друг разумен.Ти пък откъде се взе :lol: :lol:

От ляво.

MegabytE
08-22-2007, 22:45
Комунизъм (здрав режим, управление чрез сила. Икономика - планов държавен социализъм)

Освен този режим не виждам друг разумен.Ти пък откъде се взе :lol: :lol:

От ляво.

Грубер е от губещите, нещо на въпреки ? :lol: :lol: :lol:

Guderian
08-22-2007, 22:48
Комунизъм (здрав режим, управление чрез сила. Икономика - планов държавен социализъм)

Освен този режим не виждам друг разумен.Ти пък откъде се взе :lol: :lol:

От ляво.MegabytE ще ти е съюзник утре :twisted:

Владимир Илич Ленин
08-22-2007, 23:03
Голям саюз ще направим, може да мобилизирам и пенсионерите от пред блока, в някой интернет клуб...

machoka
08-23-2007, 07:33
До тук!