PDA

View Full Version : Като видите това вероятно ще се оплаквате по-малко



06-25-2006, 09:20
Вижте това:
http://sonic200.com/others/tuongphan.htm
Бъдете благодарни за всичко което имате,дори за храната и покрива над главата си!!!

06-25-2006, 09:33
kakvo e tova?da ne e ne6to gadno?na men ne mi se otvarq.ako moje nqkoi da go opi6e :-k

empjori
06-25-2006, 09:35
kakvo e tova?da ne e ne6to gadno?na men ne mi se otvarq.ako moje nqkoi da go opi6e :-k
Не е гадно, дават кадри от живота в Африка, и да си благодарен за това което имаш, а те го нямат.

empjori
06-25-2006, 09:38
Защо ли негрите африканци не могат да се оправят толкова от мизерията в която са, докато арабите на север и южноафриканците (били доскоро под апардейт) живеят нормално? Некой може ли да ми даде отговор? :-s

Black_Cat
06-25-2006, 10:36
aaaaa ne go dogledah do kraq no i ne iskam ne izdurjam da gledam tova :shock: i predi sam vijdala takiva ne6ta no nikoga ne sam mogla da gi gledam spokoina aaaa UJAS KOITO E S SLABI NERVI DA NE GO GLEDA!!!!!!!! :shock:

Dr. Kazimbutt
06-25-2006, 10:47
Посланието на тази щуротия е: "Не бъдете недоволни, защото има хора, които са много по-нещастни от вас." Само дето мене чуждото нещастие не ме успокоява...

Lord Vader
06-25-2006, 11:15
Ммм...не ме трогнаха...
Разбира се, че трябва да сме благодарни за това което имаме, дори и без някой да се налага да ни припомня колко зле са другите...
Както и да е...
Аз сега водя един спор със себе си.
Ок, зле са. Били са колония много време мамка му...
Да но и ние сме били 500 години под турско владичество...
Имали сме желанието да се оправим, а те явно не, защото зле в момента...
Гладуват...
Защо ли гладуват?
Ами в африка има най-висока раждаемост...и най-висока смъртност...хммм..едното е идва от другат..
"Маймуните си правят маймунчета, няма банани, маймунчетата не ядат, и умират...процеса е безкраен...Маймуните нямат амбициий за нищо...гладуват...т'ва е...
стигам, до извода, че те са си виновни за това, което са...

find silence
06-25-2006, 11:28
да ще сме благодарни за това което имаме, но не би следвало да сме щастливи заради нещастието на друг :shock:

bulgarche
06-25-2006, 14:47
нещо не съм впечатлен

06-25-2006, 18:19
Всяка нация заслужава съдбата си!
(включително и българската)

Защо трябва да се чувстваме виновни, че сме по-напреднали от някакви си африканци? Това е пропаганда целяща нашия упадък, защото чрез съжалението се предизвиква точно това. Да ги пуснем тия негра в държавата си, да им дадем подслон, работа, храната на нашите деца... И те да ни се отблагодарят с кражби, убийства, изнасилвания. Това ли искате да стане? Не сме виновни, че сме родени в Европа и не сме длъжни да помагаме на другите или да се чувстваме гузни заради произхода си!

Tu_Cu_CeKcu
06-25-2006, 18:49
tova e mnogo gadno gorkite deca :cry:

Brrrrrrrrrrrrr
06-25-2006, 18:56
Не съм много съгласна. Трябва да сме доволни за това което имааме, но трябва ли да се радваме, че другите го нямат!?!

skate_warrior
06-25-2006, 19:56
Вижте това:
http://sonic200.com/others/tuongphan.htm
Бъдете благодарни за всичко което имате,дори за храната и покрива над главата си!!!

И какво? Ти с това ли се примиряваш? - че има хора без дом , храна и т.н.? Това ли ти дава самочувствие? Аз мисля, че човек трябва да си "поставя летвата по-високо" и да не се примирява и оправдава с това , че има по-бедни хора от него..
Така е в бедните държави и не знам защо правиш такива сравнения..
Да, аз се равдам че имам покрив над главата си, храна и образование и не вярвам някой от тук или по принцип да страда от този факт... темата е напълно безсмислена...

KaMiKaDzE
06-25-2006, 19:59
Посланието на тази щуротия е: "Не бъдете недоволни, защото има хора, които са много по-нещастни от вас." Само дето мене чуждото нещастие не ме успокоява...

=D>

06-25-2006, 20:42
Абе що не вземете да се запипете доброволци в Африка като толкова съчуфствате на горките дечица. Нищо чудно да ви тръшне я ебола, я жълта треска и да не се върнете повече...

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-26-2006, 14:09
men li4no mi stana kofti

doroty
06-28-2006, 09:09
Смисълът тук е, че ние разполагаме с най-важните неща, а не ги оценяваме- дом, близки и приятели, на които можеш винаги да разчиташ за помощ... Не е въпроса с какво можем да помогнем на тези деца и защо те са в това положение, нека ние поне да не мрънкаме чак толкова, колкото сме свикнали

teenkopele
06-28-2006, 11:26
Стана ми кофти, но не мога да направя нищо за тези нещастни хора.

skate_warrior
06-28-2006, 11:38
Смисълът тук е, че ние разполагаме с най-важните неща, а не ги оценяваме- дом, близки и приятели, на които можеш винаги да разчиташ за помощ... Не е въпроса с какво можем да помогнем на тези деца и защо те са в това положение, нека ние поне да не мрънкаме чак толкова, колкото сме свикнали



:arrow:
Посланието на тази щуротия е: "Не бъдете недоволни, защото има хора, които са много по-нещастни от вас." Само дето мене чуждото нещастие не ме успокоява...

06-28-2006, 19:04
Защо ли негрите африканци не могат да се оправят толкова от мизерията в която са, докато арабите на север и южноафриканците (били доскоро под апардейт) живеят нормално? Некой може ли да ми даде отговор? :-s
Petrol ?

Matik
06-29-2006, 02:15
Наистина е мн кофти това което се случва по света (защото това не е само положението в Африка, но и в някои райони на Азия и Южна Америка).
Защо ли негрите африканци не могат да се оправят толкова от мизерията в която са, докато арабите на север и южноафриканците (били доскоро под апардейт) живеят нормално? Некой може ли да ми даде отговор?

Petrol ?

Според мене причината се дължи още от колонизирането на тези държави от Великите сили и използването на населението за робски труд. Работата е там че вече такъв вид "работна ръка" не е необходим на нито една от развитите даржави. Африка е изключително богата на нефт, природен газ, въглища (енергийни ресурси които с всеки изминал ден намаляват и стават все по скъпи), желязна руда ... благородни метали (злато, сребро) и диаманти (да диаманти - някаде в Централната и част се намира най голямото находище на диаманти в света - диамантите минат през Израел кадето ги шлифоват и от там познайте каде - ами да САЩ и ЕС).
Защо арабите не са така ? Ами много е просто - там е меката на математиката и търговията ...

WILD__BOY
06-29-2006, 06:16
Защо ли негрите африканци не могат да се оправят толкова от мизерията в която са, докато арабите на север и южноафриканците (били доскоро под апардейт) живеят нормално? Некой може ли да ми даде отговор? :-s

Африканците до преди два века са били роби, необразовани, без традиции в науката и образованието. Тяхното развитие просто е спряно от колонизаторите по ужясно жесток начин. А арабите са древна нация, която е била задължена да съхрани мноого знания от времето на големите арабски завоевания стигнали чак до Испания. Те са имали досег до гръцката и византийската култура и са наследили от тях много познания, които в последствие са доразвили и обогатили.
Но Все пак за мен по-същественият фактор си остава петрола. Африканците нямат петрол по саваните и джунглите. Докато арабите в тея пустини само това намират. Не случайно му викат черното злато.
Но като се замисля ако питаш за египтяните като казваш хората на север, то също са наследници на една велика цивилизация - Египетската.

По-богати африканци има в ЮАР. Просто е най-голямото находище на диаманти в света.

empjori
06-29-2006, 07:42
Африканските негри са свикнали всичко наготово да получават. Там климата е такъв че няма нужда да се работи и т.н. храната е растяла по дърветата. Затова няма нито едно мъничко изобретение което те да са измислили. Северните народи са се трудили, всичко расте по трудно на север и т.н. не ми се обяснява още...
П.С. Верно, сега времената са други, не го приемайте буквално... :D

06-29-2006, 10:36
Ммм...не ме трогнаха...
Разбира се, че трябва да сме благодарни за това което имаме, дори и без някой да се налага да ни припомня колко зле са другите...
Както и да е...
Аз сега водя един спор със себе си.
Ок, зле са. Били са колония много време мамка му...
Да но и ние сме били 500 години под турско владичество...
Имали сме желанието да се оправим, а те явно не, защото зле в момента...
Гладуват...
Защо ли гладуват?
Ами в африка има най-висока раждаемост...и най-висока смъртност...хммм..едното е идва от другат..
"Маймуните си правят маймунчета, няма банани, маймунчетата не ядат, и умират...процеса е безкраен...Маймуните нямат амбициий за нищо...гладуват...т'ва е...
стигам, до извода, че те са си виновни за това, което са...


ne sum suglasna s teb ti sq trqq da sa radva6 6toto ne ti si bil pod tursko robstvo 4e da zmai6 ko e sq si v moderen vek v koito si4ki ti ugajdat a kfo kazva6 4e ne sa imali jelanie?!?4e koi nqma da ima jelanie da ima hrana pone a ti ima6 tova koeto iska6!decata ne sa vinovi 4e nqmat tova koeto ti iam6 taka 4e nedei da kazva6 ne6ta v koito ne si siguren!