PDA

View Full Version : Pup4ici po ezika



...............
06-25-2006, 15:08
Zdraveite. Ezika mi e postoqnno oblojen ot okolo... 2-3 godini... nz to4no kolko i imam nqkvi 4erveni pup4ici po nego. Nz tva normalno li e ? Imam i ne6to kato pup4ici neravnomerno razpolojeni po gornata mi ustna i nqkolko takiva po dolnata, no predimno sana gornata. Kakvo e tova i na kakuv lekar trqbva da ida za tezi problemi?

SwEeT_pAiN_F
06-26-2006, 11:20
Zdravei, za tova che ezika ti e oblojen, tova se dylji nche ne piesh dostatychno technosti.Ako pochnesh sega v goreshtinite da piesh po 1-2l na den shte vidish kak vsichko shte mine.A otnosno pypchicite bolqt li te?Kolko sa golemi?
Te moje da sa svyrzani s mrysotiq, az obiknovenno sym imala na vyrha na ezika i tova e ot mryzotiq, kato si ql/a nqkoi nedobre izmit plod/zelenchuk i vednaga lepvash tezi pypchici che i moje i afti. A inache....za lekar moje bi UNG{otorinolaringolog ili kakto e po-izvestno Ushi-Nos-Gyrlo} taka che ne se panirai mnogo a si kupi nqkoq dezinfekcirashta voda za ustnata kuhina i pii poveche technosti!
Uspeh!

DrSmurph
06-28-2006, 00:05
Zdraveite. Ezika mi e postoqnno oblojen ot okolo... 2-3 godini... nz to4no kolko i imam nqkvi 4erveni pup4ici po nego. Nz tva normalno li e ? Imam i ne6to kato pup4ici neravnomerno razpolojeni po gornata mi ustna i nqkolko takiva po dolnata, no predimno sana gornata. Kakvo e tova i na kakuv lekar trqbva da ida za tezi problemi?


Oblojenia ezik obiknovenno e priznak na veroiatni problemi sus:

1. Zubi
2. Stomah (gastrit ili ezophagealen reflux)
3. Bakterialna infekcia v sinusite!

Nai-malko veroiatno e da e zaradi dehidratirane

Reshenieto e poseshtenie pri GP ili zabolekar za saotvetni izsledvania ili lechenie.

desislava_baby_
06-29-2006, 22:31
imah su6tiq problem i mi otkriha gastrit.otivai pri gastroenterolog.

08-29-2006, 02:45
moje da e skarlatina ama 2-3 godini nzz az kato malyk imah pap4ici po ezika okaza se skarlatina za 10-tina dni mi mina :)