PDA

View Full Version : Когато си хипохондрик...



Rainbow Eyes
06-25-2006, 22:17
Момиче съм и съм на 18 години. Имам проблем от как се помня и той е, че съм хипохондрик (психоза от болести). Изпадам в паника щом нещо ме заболи и хуквам по лекари още в същия ден. Там вече щом ме видят и веднага ме познават, защото ходя през седмица за "глупости" според тях. Накрая личния ми лекар, каза че ми трябва терапия защото положението ми било сериозно. Щяла съм да се поболея от притеснения, а не от някоя реална болест. Майка ми като разбра и щеше да го насмете, ама се сдържа. Сега съм на успокоителни (билкови хапчета) и майка ми каза всеки път щом си втълпя нещо такова да говоря с нея, без да откачам.
Вече и аз не знам какво да правя... писна ми да се страхувам. Доктора ми вика, че това моето било психическо разстройство и освен с психотерапия нямало да се оправи.
Помогнете ми! :cry: Моля ви! :cry: Отчаяна съм вече!

techCandy
06-25-2006, 22:22
Неприятно :smt012 Сигурно няма друг начин освен да се подложиш на
някакво лечение, посъветвай се с личния ти лекар, или си искай направление за психолог, това се лекува сигурно. Предполагам, че е ужасно така да се панираш за всичко. Просто се успокой и действай, ще се оправиш, не мисля че някой тук може да ти помогне.

Rainbow_Eyes
06-25-2006, 22:37
Хм... след поредното ми посещение при лекаря, при което той ми заяви, че проблема ми е за психолог, нашите ми заявиха че нямам нужда от такъв вид лечение.
Майка ми каза, че всеки път когато започна да се психирвам да отида и да поговоря с нея. Само, дето си мисля че май наистина имам нужда от професионална помощ. Четох в един сайт, че хората които имали моя проблем изпадали до наистина страховити състояния от типа на да си мият ръцете по сто пъти на ден, да се изследват за някакво раково заболяване безброй пъти, знаейки че са здрави... ама пак...
Пишеше, че всеки път когато започна да си втълпявам разни работи, трябва да се изкъпя с ледена вода (помагало за кръвообръщението и ободрявало мозъка), в никакъв случай не трябва да гледам медицински предавания или да чета такава литература... и накрая пишеше, че трябва винаги да говоря за това.
Ако разговорите с майка ми не помогнат, наистина ще се замисля за терапия. :smt009

No`One
06-25-2006, 22:54
Нима ти остава време да си гледаш живота свястно по тоя начин ? Я моля ти се, стига си мисли кво ти е и тнт, един път се живее, забавлявай се, пък квото ще да става, стига си се стягала... :wink:

`Death`Whore`
06-25-2006, 22:58
Може би ако говориш със специалист, ще го преодолееш. Звучи зле, но не го приемай като психоаналитик.

Lumidee
06-25-2006, 23:43
Ako sa ti kazali, che se nujdaesh ot pomosht v tova otnoshenie -napravi go! Az sum xodila sushto na psixiatur, zashtoto bqx izpadnala v depresiq i mn mi pomognaxa! Nqma nishto strashno ili sramno! PO dobre da ovladeesh problema,zashtoto inache mojesh da si prichinish mn vredi!Uspex!

06-26-2006, 00:09
Може би ако говориш със специалист, ще го преодолееш. Звучи зле, но не го приемай като психоаналитик.


И какво му е лошото да ходиш на психотерапевт?Май само ние в България с тия закостеняли разбирания мислим,че да ходиш на психотерапевт е едва ли не нещо срамно!Именно заради тези предразсъдъци в България има адски много хора,които имат някакъв вид психическо разстройство.

`Death`Whore`
06-26-2006, 22:34
Така е, затова го казах. Не е срамно. Ходенето на психоаналитик не означава, че човек е психично болен.

06-27-2006, 16:34
Ух и днес да се посмея най - накрая горката ма е ужасно смешно да те познават вече лекарите щото ходиш ей тъй ахаххаха супер.Ти мозък нямаш ли за да го преодолееш то ттвоето си е болест приеми ,че е само тя и готово ако толкова ти се иска.

Charlotte_the_Harlot
06-28-2006, 01:19
И аз бях така преди няколко години. Въобразявах си, че имам апандисит, влагалищни инфекции... После се сбих със сестрата на лекарката ми, защото не исках да ми бие манту (защото много боли, когато тя държи спринцовка). И оттогава ходя по-рядко. Не обръщай толкова внимание на това. Ако ти има нещо, вероятно ще те боли нещо. Тогава може да тичаш по доктори. Наистина първо се съветвай с майка си. Спокойно, трябва да ти мине. На мен ми мина за около 1г.

Charlotte_the_Harlot
06-28-2006, 01:23
Вероятно няма да успееш да се оттървеш напълно. Предполагам, че ще успееш само да го подтиснеш. И го караш в не толкова остра форма. Психоанолитика може би също е добра идея.

DrSmurph
06-28-2006, 20:00
Препоръчително според мен е да направиш консултация с независим лекар дори и ако се налага да си платиш! Изясни за самата теб дали ти има нещо! Направи си изследвания на кръв и урина! Ако след това още не си убедена, че си здрава - потърси професионална помощ от психолог.

07-03-2006, 15:01
И аз имам същия проблем от половин година.Не мога да се отърва от мрачните си мисли,вманиачавам се при най-малкия здравословен проблем,а най-често просто си въобразявам.Не знам какво да правя.Не смея да кажа на мама,че мисля,че се нуждая от психолог,защото напоследък я затрупвам с прекалено много болести,т.е прекалено често ходим на лекар (буквално всяка седмица).
Много ви моля,дайте ми някакво инфо за това заболяване,дали мога сама да се излекувам,какво да правя,когато настъпи поредната криза и т.н.
Само да уточня-направих си кръвна картина,изследване на урината,рентген на мозъка дори-нищо ми няма.И съм на 14.

batkodoki
07-04-2006, 23:53
никакъв психолог!
това си е сериозен проблем залагащ много неприятности в бъдеше ако не го разрешиш сега! консултирай се с психиатър, нищо срамно и лошо няма - психилога само се опитва да лекува с думи, психиатъра лекува с фармакологични средства резултат от вековното развитие на науката.
при терапията която психиатъра ти предпише за месец-два проблема ще изчезне завинаги и никога няма да те тревожи повече.

lina15
07-04-2006, 23:54
И аз тва го правех като бегах от даскало :wink: