PDA

View Full Version : За или против марковите дрехи



snejito
06-26-2006, 13:32
E vie ste[/b]

snejito
06-26-2006, 13:36
Ot kakvo zavisi? :wink:

KaMiKaDzE
06-26-2006, 13:37
Тряа6е да сложи6 преди поста си [b] :wink: Направи анкета по-добре!

06-26-2006, 13:39
Категорично - за! (за повечето поне де)
Примерно adidas i nike са си супер и получаваш качество на идеална цена! :lol:

snejito
06-26-2006, 13:44
E sega napravih po-dobra tema kato anketa 6toto tva e tupo!

snejito
06-26-2006, 13:49
Samo 4e kak da go mahna sega tva?!

KaMiKaDzE
06-26-2006, 13:53
Горе в дясно като влезеш в темата си пише "дел".Оттам знаеш как,надявам се :wink:

snejito
06-26-2006, 13:58
Mi nqma takova ne6to:D:D:D:D:Dima del ama to e na mneniqta mi ama...za temata....ne6to ni6to ne vijdam takova :D :D :D :D

06-26-2006, 20:56
Марково в България значи шито някъде по турските или цигански села или пък в кварталния трафопост. Слагат му голямата цена и естествено балъците и балъчките купуват. Какво по-ясно и по-весело от това?:)

TSecret
06-27-2006, 12:03
tova e otnositelen vapros ,za6toto v bg rqdko se namira stoka koqto da e markova,a cenata 4esto e dosta .. "markova" i ne otgovoarq na ka4estvoto na stokata!!! po princip sam ZA markovite drehi,kupuvam si takiva no ne ot bg,a ot spain!!! ima i drugo ne6to spored men stokite se delqt na niakolko vida vida- evtini boklu4ki i markovi koito se delqt na o6te dva podvida-ima takiva koito sa markovi ,no sa ot po evtinite mejdu 50-300lv i takiva, ot koito ne moje6 da si kupi6 bluza za pod 300lv i opredeleno ot poslednite ne si zaslujava az sam za zlatnata sreda-i tova sa stokite, koito ne sa mn evtini, no ne sa i mnogo skypi ! 6te dam samo edin primer-markata Mango!

Slipped Away
06-27-2006, 12:53
Определено съм за на марковите дрехи,сега особено много пазарувам от дрехуте на Кристиан Диор!марката е много готина!Но и цените са доста добри!

Mystery
06-30-2006, 10:26
За мен не е важна марката, а качеството, удобството и стилът. Все пак си признавам, че и аз малки или много робувам на марки. Просто колкото и магазини да обиколя никога ни се харесвам нещо и отивам в Bemmeton, Miss Sixty или в магазин на някоя друга любима марка. Все пак съм ЗА марковите дрехи, но по-важно е да ти харесва дадена дреха или аксесоар, а не дали е fashion, или е "марково".

Brrrrrrrrrrrrr
06-30-2006, 10:28
Ми защо не? Аз нося маркови дрехи.

guAMaHT
06-30-2006, 11:50
Аз съм за.Най си ме кефят на Jonona :) а пък и на Diamond са яки.Но потничета от 4-5 лева не мисля ,че си струват ,защото повече то са с някви смешни картинки и надписи и става пълен КИЧ

Sisley^Boy
07-01-2006, 00:22
За мен не е важна марката, а качеството, удобството и стилът. Все пак си признавам, че и аз малки или много робувам на марки. Просто колкото и магазини да обиколя никога ни се харесвам нещо и отивам в Bemmeton, Miss Sixty или в магазин на някоя друга любима марка. Все пак съм ЗА марковите дрехи, но по-важно е да ти харесва дадена дреха или аксесоар, а не дали е fashion, или е "марково".
Zdr maci :) iskam da te pitam kade se namira magazina na Bemmeton che neshto taq marka mi se gubi??? Da ne e slu4aino Benetton? :-k :lol:

Fena
07-01-2006, 00:42
Няма нищо лошо в това един човек да се облича марково, стига да не се фука с това. Щом има пари нека си купува, но да не се хвали надясно и наляво какви обувки носи примерно ...

таината
07-05-2006, 18:10
ТВЪРДО ЗААААА!
Копувам си маркови дрехи , нося си ги , кефят си ме и тва е !
поне не хода облечена като сички селендури за 20 лева отгоре до долу
и между другото съм влюбена в PUMA :smt007 !!!!!!
да го духат селендурите! :P

TSecret
07-05-2006, 18:22
xaaxax.... abe vie praite li razlika mejdu bluzka s nadpis christian dior i bluzka na christian dior!!!!???? xaxaax mai ne 6toto vidiah edno mnenie 4e edna macka se vlubila v markata dior i cenite bili mnogo dostapni!!!?????

07-05-2006, 18:56
ТВЪРДО ЗААААА!
Копувам си маркови дрехи , нося си ги , кефят си ме и тва е !
поне не хода облечена като сички селендури за 20 лева отгоре до долу
и между другото съм влюбена в PUMA :smt007 !!!!!!
да го духат селендурите! :P
Ах,колко жалко е да си прост...
По темата:
Епа да не се лъжем: марката означава качество.Да,купувам си маркови дрехи/обувки,но не избирам най-скъпото,а най-достъпното за мен.Взимам ги или на намаление,или си ги поръчвам от чужбина,където марковите неща са много по-евтини. Примерно,донесоха ми от Испания тази ризка (http://www.globe.tv/products/apparel.php?productid=373#) и беше на много по-евтинка,отколкото в "Горгоната".

RedChil
07-05-2006, 19:00
Тва горе бех аз,забравихме да се логна...

MaD_CaT*
07-05-2006, 20:41
Еми...естествено,че ако имаш
пари да отделиш за някоя маркова дрешка...ще си купиш :|
Мене все още ме издържат родителите, "хранят ме" и "ме обличат" ...На принципа сме,че като си заделя пари...мога да си купя каквото си искам...Така,че ДА имам маркови неща,но не преобладават... :roll:

little_pink
07-07-2006, 12:24
аз съм за марковите дрехи.гледам предимо такива да си купувам като имам пари

the_o.c_girl
07-07-2006, 12:59
за!енита,катерина са ми любими,но...имам и други :wink:

nymphetamine__
07-08-2006, 17:36
Марки...хмм много ми е интересно как става така че половината хора дето си пазаруват от прочутият булевард Витоша се забиват в Теранова където са най-големите боклуци и само се чудят след това как да си показват етикетите :lol: Което няма да коментирам дали е селско,тъпо и т.н
Другото интересно нещо ми е как скейтърите дават по 150 лв за кецове,90 за панталон и още 30 за тениска и после разправят как се дразнели на "селските гъзарчета" а в същото време дават същите пари за дрехи.Иначе по принцип в марковите дрехи няма нищо лошо стига да се чувстваш добре и да не се фукаш кое колко ти е струвало =P~

07-08-2006, 19:16
Момичета, вие в местния публичен дом ли работите, че имате тая възможност само маркови дрехи да си купувате?
Или на селския петъчен пазар ви носят само дрехи с напписи
Adidas, Puma, Christian Dior, D&G????

FlowerinesS
07-08-2006, 20:44
Genocide Lolita,Не ,драги,просто защо не приемеш,че има и хора,които имат възможността да си купуват маркови дрехи?! #-o
Не е нужно непременно да работиш в публичен дом,за да си купуваш хубави стоки..

07-08-2006, 21:22
Ако мама и тати имат пари е възможно. Но гледам, че тук всички се фукат какви дрешки си купуват, а е повече от очебийно, че не си изкарват сами парите, нито пък аудиторията на тоя форум е баровска...Така че какво остава?
Или се лъже яко или...

FlowerinesS
07-08-2006, 21:51
Ами да,нямам 16 и не мога да си изкарвам парите сама,помагам на майка ми и баща ми.Да,наш'те ми дават пари ,ама нали тва им е част от грижите за мен-тяхното дете :-k :-k :-k
Разбирам ако си на 18 и вашите те издържат ..ама аз съм на 14,намерете ми легална работа, ще работя и ще ви се фукам с дрехите,които съм си купила с мои пари :-({|= (поклон,поклон..)
:-D :-D :-D
не могa да разбера защо винаги обръщате така нещата..

LoVe_RuSlAn
07-09-2006, 00:16
Vseki nosi tova koeto mu xaresva az li4no ne gledam drehata dali e markova a dali na men mi xaresva i kak mi stoi za men nqma osobeno zna4enie dali shte e na d&g za 100 lv ili obiknovenna za po malko vajnoto e na men da mi xaresva e vse pak imam i dosta markovi drehi de

*Sumerian_Haze*
07-09-2006, 11:23
Ne mi dopadat osobenno markovite drehi , mislq 4e nqma golqm smisal v pove4eto slu4ai ....

Temptation
07-09-2006, 21:20
Awe za men li4no nqma absolutno nikakvo zna4enie kakva e markata na tova,koeto nosq.Ako mi e udobno i me kefi,zna4i vsi4ko e nared.Tova s markite e nqkakva pokaznost.

RedChil
07-10-2006, 09:44
Марки...хмм много ми е интересно как става така че половината хора дето си пазаруват от прочутият булевард Витоша се забиват в Теранова където са най-големите боклуци и само се чудят след това как да си показват етикетите :lol: Което няма да коментирам дали е селско,тъпо и т.н
Другото интересно нещо ми е как скейтърите дават по 150 лв за кецове,90 за панталон и още 30 за тениска и после разправят как се дразнели на "селските гъзарчета" а в същото време дават същите пари за дрехи.Иначе по принцип в марковите дрехи няма нищо лошо стига да се чувстваш добре и да не се фукаш кое колко ти е струвало =P~
Хаха,да не би пък аз да си купувам всяка година кецове за по 150 лв.!? Купувам си хубави кецове през 2 години,а сегашните ми струват $49,което е по-малко от 100лв.90 лв. за панталон не съм давал,имам 2 чифта изсулени за по 40-45 лв.,просто не са globe...За тениски и ризки чакам намаление,така че изобщо не харча много...И наистина се дразна на "селските гъзарчета",които ходят с шапка NYC за 2.50,тениска AdiBas и маратонки Булдозер,слушат Преслава и Камелия,а в същото време се пишат за градските раперисти и плейбойчета...

white_chik
07-10-2006, 10:50
Много ясно,че за.Всеки има право да се облича както му е кеф.Не съм за някой да се фука с тва,че носи маркови дрехи,но това може само да ти вдигне самочувсвието.

In4iTu_
07-10-2006, 16:38
Не мога да кажа, че съм твърдо За или твърдо Не. Имам няколко маркови дрешки, но по принцип обичам дрехите да са удобни, а не да имат етикет "Бенетон". Моето ЛИЧНО мнение е, че няма смисъл да си купя дънки от 120 лева, които догодина няма да ми стават.За 120 лева мога да си купя два чивта дънки, а догодина като не ми стават няма да съжалявам....А междодр. под маркови дрехи аз разбирам "Теранова", "Адидас", "Бенетон", "Пума"...защото в крайна сметка всяка една дреха, откъдето и да е купена си има някаква марка и етикет. Ще засегна и още един въпрос: много хора казват, че марковото е по издържливо...СПОРЕД МЕН съвсем не е така..Повечето ми дрехи са на Miss SIxty и са доста добри...доста по-добри от панталона ми на Теранова.. :smt017

Impulse
07-10-2006, 17:27
Аз пък не разбирам защо трябва да има за и против :-k . По-скоро дали се харесват скъпите марки, защото какво против една дреха можеш да имаш...Освен, ако не те карат насила да носиш нещо, което не харесваш?

FlowerinesS
07-10-2006, 18:15
In4iTu_ , разликата между теранова и мис сиксти е оттук до небето.И в цените се усеща,не смяташ ли?

Communist
07-10-2006, 19:39
Аз лично мразя скъпите маркови дрехи. Всичко което обличам е правено в някое село в Китайската народна република, и ми излиза доста евтино! 8)

Ipolit
07-10-2006, 22:27
Не обичам марковите дрехи. Марковите дрехи маркират празноглавието на хората от буржоазния свят и склонността им да означават себе си с вещи, а не с мисли и действия.
Неестествено скъпи са, повечето са грозни, а тези до които имаме достъп ние - фалшиви.
Това е просто гаден формализъм.
:arrow: Пълна идентичност между стоки и потребители.
http://www.websmileys.com/sm/crazy/344.gif

nymphetamine__
07-15-2006, 14:18
Хаха,да не би пък аз да си купувам всяка година кецове за по 150 лв.!? Купувам си хубави кецове през 2 години,а сегашните ми струват $49,което е по-малко от 100лв.90 лв. за панталон не съм давал,имам 2 чифта изсулени за по 40-45 лв.,просто не са globe...За тениски и ризки чакам намаление,така че изобщо не харча много...И наистина се дразна на "селските гъзарчета",които ходят с шапка NYC за 2.50,тениска AdiBas и маратонки Булдозер,слушат Преслава и Камелия,а в същото време се пишат за градските раперисти и плейбойчета... [/quote]

Ок евала за кецовете аз също имам Глоубки от повече от година и не са мръднали,определено са си заслужили парите.Ама огромната част от познатите ми скейтъри си зимат нови кецове всеки месец ако не и по-често същото е и със скъпите тениски и панталони и не го разбирам т`ва просто....причича ми на пълно фукане щото има и доста по-евтини неща

Метълката
07-15-2006, 22:00
научете се, че евтиното излиза скъпо. марковото си е най-добро. не толерирайте идиотите които печелят от ментетата - боклуци

Eclipse_bb
07-15-2006, 22:46
Не обичам марковите дрехи. Марковите дрехи маркират празноглавието на хората от буржоазния свят и склонността им да означават себе си с вещи, а не с мисли и действия.
Неестествено скъпи са, повечето са грозни, а тези до които имаме достъп ние - фалшиви.
Това е просто гаден формализъм.
:arrow: Пълна идентичност между стоки и потребители.
http://www.websmileys.com/sm/crazy/344.gif

В тоя ред на мисли, определени марки са символ на определен социален статус. Не можш да очакваш от човек, получаващ 5-6 цифрена сума в края на месеца да се облича от кварталния битак или да носи Бенетон, примерно.

Колкото до мен - стига една дреха да ми хареса я купувам, без значение дали е 2, 20 или 200 лева.

yomadedi
07-15-2006, 22:57
Ами...аз имам малко слабост към марковите дрехи нз и аз защо...може би зареди родителите ми,които мразят ментетата....Ест качеството на марковите дрехи е мн по-голямо от това на тези на Красно село...то или ще избелее,или ще се стесни,или ще почнат некфи конци да старчат аве не си е работа...

x-PeRiMenT
07-15-2006, 23:13
С двете ръце и двата крака съм за!Винаги ще предпочета марковата дреха пред ментето.Предпочитам да дам много пари за 1 дреха, но качествена и да я нося много време от колкото да си къпувам дрехи за по 20-30лв. и да ги сменям всеки месец.Има един лаф "Не съм толкова богат, че да купувам евтино"

Dr. Kazimbutt
07-15-2006, 23:25
Така наречените "маркови" дрехи се произвеждат в Турция. Сами преценете колко са оригинални...

Eclipse_bb
07-15-2006, 23:53
Dr. Kazimbutt - и ти си добре...
Макар и много марково дрехи, ама не от тия с кавичките, да се шият в азиатски страни, при тях се ползва тъй нареченото производство "на ишлеме", което намалява производствените разходи, но не прави дрехата по-"немаркова".

Иначе - човек трябва да е пълен балък, за да не види разлика между оригинал на Луи Вютон и такъв от Турция :)

SisTeR`oN`MaXa
07-16-2006, 00:22
emi poprincip za ama nosq drehi koito ne sa s nqkvi izvestni marki

koalka
07-16-2006, 14:39
Ами доста са скъпи и не всеки може да си ги позволи.Спроед мен трябва да са на по-разумни цени.

Ipolit
07-16-2006, 15:27
В тоя ред на мисли, определени марки са символ на определен социален статус. Не можш да очакваш от човек, получаващ 5-6 цифрена сума в края на месеца да се облича от кварталния битак или да носи Бенетон, примерно.


Хората, които посвещават живота си на добиването на месечна заплата в размера на 5-6 цифрена сума, не биха могли да се изявяват екзистенциално по много дълбок начин. Обслужват някоя мръсна корпорация, която прави големи поразии на хората, и едно от най - висшите достижения на тези служители е да се обличат скъпо и да се погребват в скъпи вещи. За това и придават тоооолкова колосално значение на произхода и вида на дрехите си. Къде, извън вещите има смисъл животът на такива хора? Прав си, че от тях не може да се очаква...
Боклуци.

А и забележи, че дрехите от битаците почти винаги са белязани чрез щампи с имената на скъпи марки. Което съвсем онагледява еднопосочността на стремежите на обикновените, ограничени хора и необикновено богатите, също толкова ограничени хора. :?

Eclipse_bb
07-16-2006, 15:45
Съгласен съм с това, което си изложил, но не бих поставил знак за еквивалентност между "необикновено богат" и "ограничен".


Та, мисълта ми беше, че за някои това е едвин вид награда за труда им или начин да се разграничат от "плебса".

alkobalko
07-16-2006, 16:28
Opredeleno sum za. Pone znam, che nosq neshto kachestveni, Vse po-rqdko obache mi se sluchva da si gi kupuvam ot Bulgariq.

thirteen
07-16-2006, 17:10
Ор'гинално кат' турски анцук!Мойте дрехи не държа да са оригинални... меря си , удобно ми е => взимам си го. :D

07-17-2006, 18:25
az li4no sum i za i protiv za6toto ima gotini markovi i obiknoveni drexi no ne trabva da se gleda samo vida trabva da se vleda i ka4estvoto i odobstvoto

ssiimmoonna
10-14-2006, 15:33
mii koi ne obi4a markovi drehi ama da vi kaja ponqkoga sa mn tupi az obi4am s pove4e nadpisi pove4e ne6ta da ima po neq ama ne i da e naki4ena kato koledna elha

XePouH
10-14-2006, 16:15
не е лошо да носиш маркови дрехи,лошо е да се надуваш,че имаш

Lola^6emeta
10-14-2006, 16:21
аз съм ЗА защото по-добре е да си купиш нещо скъпо
но качествено отколкото некой боклук който ще се скъса
слид 3то носене.Мен любивите ми марки са-morgan motivi
mango trn-ама те напоследък нещо се излагат elisabeth
ego benetton и sisley-те са добри и не струват някакви
бесни пари

kenny_
10-14-2006, 16:51
Признавам само Self-made на 2 и 3 куки.

Lola^6emeta
10-14-2006, 17:18
аз съм ЗА защото по-добре е да си купиш нещо скъпо
но качествено отколкото некой боклук който ще се скъса
слид 3то носене.Мен любивите ми марки са-morgan motivi
mango trn-ама те напоследък нещо се излагат elisabeth
ego benetton и sisley-те са добри и не струват някакви
бесни пари

тези маркови ли са??

само Бенетона измива срама от смотаните "марки", които изброиможе за тебе да го измива ама аз пари за versace escada chanel нямам мога да седя пред
витрината и само да им се радвам ако си навит да
ми дадеш пари мноого ще се радвам и ще изкупя всичките
ама тука става въпрос за възможности и вкусове

mrsy
10-14-2006, 21:42
Че кво им има на марките morgan и motivi ?А по темата, ами повечето ми дрехи са маркови ... и си мисля, че в БГ има маркови дрехи стига да знаеш откъде да си ги набавиш :)

fake
10-14-2006, 21:46
^ аха, килата рулират в това отношение :mrgreen:

samotna
10-14-2006, 22:03
абе искам да ви питам,вие някога работили ли сте и ако е така колко пари сте вземали и за какви маркови дрехи ми говорите.Тука всички големи богаташи се извъдихте,Сори ама ми писна от лигавщини

az_i_ko_we
10-14-2006, 23:40
на тъмно е готина БГ марка - кефи ме;
иначе DC росиньол форум и тн....
аве марковото (стига да е сертификат за качество) си заслужава + тва е фешън в своите среди.....

10-15-2006, 13:31
..мисля, че не е чак толкоеа важно да е марково защото не всеки може да си го позволи..но иначе си заслужава да дадеш 200 и повече лева за анцуг или маратонки( за спортни марки като adidas nike...говоря), защото поне знаеш че ще изкарат много повече...

Eleonora
10-15-2006, 14:02
В България няма маркови дрехи, освен телефоните. :lol: .Всеки 2-ри носи некво менте на ГАВ.Ама аз имам една пола от Америка и не е менте :wink:

SummeRLove08
10-15-2006, 14:05
Аз съм "за" марковото.Ама не мога да разбера,какво точно искаш да кажеш.Как може някой да е "против" марковите и хубави дрехи на известни дизайнери. :-k Та те са много качествени!Нали тук важи поговорката: "Понякога скъпото излиза евтино".Аз обаче нося предимно маратонки,които са на Runners,Spalding...Любимите ми са на Runners едни зеленки такива. :mrgreen:
exploitedteen пак започна да философстваш!

ErinEverly
10-15-2006, 20:29
Все ми е едно. За марковите кецове, но само защото са по-добри. А за дрехите - купувам неща, които ми харесват, не гледам етикетчето.