PDA

View Full Version : За или против марковите дрехи



snejito
06-26-2006, 13:41
E vie ste :wink:

limubai
06-26-2006, 14:11
Ами аз съм твърдо за. Причината е проста. Една марка, която вече си е създала име може да си шие дрехите по китай или наляво надясно, но поне е сигурно, че никога няма да намериш някакъв дефект по нея, тъй като това ще развали репутацията й.Аз лично си пазарувам дрехите от Витошка и винаги съм си доволен. Харесвам марки като Kalvin Klein, Pepe Jeans, Playlife, Benetton, Tom Taylor, Armani. Но никога няма да си купя дреха с такъв надпис, ако не е от официалния магазин.

limubai
06-26-2006, 14:19
Ами аз съм твърдо за. Причината е проста. Една марка, която вече си е създала име може да си шие дрехите по китай или наляво надясно, но поне е сигурно, че никога няма да намериш някакъв дефект по нея, тъй като това ще развали репутацията й.Аз лично си пазарувам дрехите от Витошка и винаги съм си доволен. Харесвам марки като Kalvin Klein, Pepe Jeans, Playlife, Benetton, Tom Taylor, Armani. Но никога няма да си купя дреха с такъв надпис, ако не е от официалния магазин.


и аз не бих си купил дреха Kalvin Klein, виж имам дънки на Calvin Klein :roll:

Добре де съжалявам, объркал съм K-то. Надявам се няма да ме осъдите за това

midnight...
06-26-2006, 14:20
има марки които не са много популярни, но за това пък са качествени
но има и обикновени дрешки които са незаменими
важно е да се чувстваме добре в това което сме облекли пък дали е за 20 или 100 лв зависи от нас

snejito
06-26-2006, 14:22
Ami az sum i za i protiv 6toto imam edna priqtelka,koqto opredelq horata po drehite koeto e supeeeeeeer tupo spored men!E nali sega razbira se 4e nqma da haresam nqkoi klo6ar sus razpokusani drehi ama imam predvid 4e ima mnogo drehi,koito sa na neizvestni marki i pak sa hubavi ama neznam!E razbira se qko e da si oble4en celiq markovo ama sbluskvala sum se s hora,koito hodqt do men samo zaradi ne6to bilo to drehi predmeti i tn...koeto e mnogo tupo

limubai
06-26-2006, 14:25
Ami az sum i za i protiv 6toto imam edna priqtelka,koqto opredelq horata po drehite koeto e supeeeeeeer tupo spored men!E nali sega razbira se 4e nqma da haresam nqkoi klo6ar sus razpokusani drehi ama imam predvid 4e ima mnogo drehi,koito sa na neizvestni marki i pak sa hubavi ama neznam!E razbira se qko e da si oble4en celiq markovo ama sbluskvala sum se s hora,koito hodqt do men samo zaradi ne6to bilo to drehi predmeti i tn...koeto e mnogo tupo
По дрехите посрещат, по ума изпращат. Нали я знаеш тази поговорка :)

priti_kiti
06-26-2006, 14:38
мене ми е се 5 ква марка е... не преценявам хората по това,което носят.. по-скоро гледам дали са облечени със вкус ;) но айде ЗА

djigi
06-26-2006, 15:12
Мразя хора, които изтъкват по какъвто и да е начин, че една или повече дрехи/обувки са им "маркови". Мразя хора, които не можели да погледнат дреха от магазин, който не е на Графа или Витошка, да не говоря за някой пазар.

Никога нямало да се намери дефект по дреха ушита от "марка, която вече си е създала име" - хайде де. Веднъж си купих по-скъпи дънки (от моя си стандарт) т.е. не бяха > 150лв. и какво, ципът се развали на второто затваряне. Вярно, че като плат са по-различни от другите ми дънки, но само това ли да ме впечатли.

"Маркови" дрехи, които са скъпи (тук разбирайте едноцветен топ за 50лв.) само заради някакъв етикет - не купувам. Не бих казала, че е от финансова гледна точка, просто ми се вижда безмислено - не се чувствам по-комфетно в такива дрехи.

За протокола "Против"

/wan`a`doo/
06-26-2006, 15:13
Не купувам грозни и парцаливи боклуци за по 200лева... но като ще давам пари-ще давам,но за нещо хубаво, но мисля, че има разлика межда мойта представа за "марково" и на доста други хора...

hamilcar
06-26-2006, 15:18
Нямам нищо против, но първо гледам да ми хареса дрехата, а не каква марка е.

Swinkenhoffer
06-26-2006, 15:19
който има кинтье да ги дава за маркови дрехи ... аз нямам.

нищо против гъзарските парцалки. има много хубави и качествени неща, ама не виждам смисъл да давам толкова пари за една дреха.

единственото нещо, за което давам всичко са обущата.

06-26-2006, 15:31
Мразя хора, които изтъкват по какъвто и да е начин, че една или повече дрехи/обувки са им "маркови". Мразя хора, които не можели да погледнат дреха от магазин, който не е на Графа или Витошка, да не говоря за някой пазар.

Никога нямало да се намери дефект по дреха ушита от "марка, която вече си е създала име" - хайде де. Веднъж си купих по-скъпи дънки (от моя си стандарт) т.е. не бяха > 150лв. и какво, ципът се развали на второто затваряне. Вярно, че като плат са по-различни от другите ми дънки, но само това ли да ме впечатли.

"Маркови" дрехи, които са скъпи (тук разбирайте едноцветен топ за 50лв.) само заради някакъв етикет - не купувам. Не бих казала, че е от финансова гледна точка, просто ми се вижда безмислено - не се чувствам по-комфетно в такива дрехи.

За протокола "Против"
Браво, слънчице! Един умен човек може да се познае по това дали е практичен! Евала!

snejito
06-26-2006, 15:47
Мразя хора, които изтъкват по какъвто и да е начин, че една или повече дрехи/обувки са им "маркови". Мразя хора, които не можели да погледнат дреха от магазин, който не е на Графа или Витошка, да не говоря за някой пазар.

Никога нямало да се намери дефект по дреха ушита от "марка, която вече си е създала име" - хайде де. Веднъж си купих по-скъпи дънки (от моя си стандарт) т.е. не бяха > 150лв. и какво, ципът се развали на второто затваряне. Вярно, че като плат са по-различни от другите ми дънки, но само това ли да ме впечатли.

"Маркови" дрехи, които са скъпи (тук разбирайте едноцветен топ за 50лв.) само заради някакъв етикет - не купувам. Не бих казала, че е от финансова гледна точка, просто ми се вижда безмислено - не се чувствам по-комфетно в такива дрехи.

За протокола "Против"
Bravo!!!i az sum na tova mnenie!!!

teenkopele
06-26-2006, 15:48
Все едно ми е. Всеки има право да носи каквото си иска.
Аз лично не гледам марката, а това дали самата дреха ме кефи, като дизайн, цвят и т.н. :wink:

beB_
06-26-2006, 17:16
za..

fuck_you_baby
06-26-2006, 17:21
i az sam za,no ne e zadaljitelno pak vsi4kite mi drehi da sa markovi(te i ne sa de)

skate_warrior
06-26-2006, 17:35
Нямам нищо против марковите дрехи. Главно се интересувам от самия тип на дрехата -дали ми харесва... това дали е маркова или не остава на заден план.

TheMaggie
06-26-2006, 17:54
Аз съм напълно ПРОТИВ !!!
Какъв е смисъла да даваш луди пари за някаква си парцалка,като можеш да си купиш подобна и дори понякога по-хубава на пазара или в близкия магазин за дрехи.И аз какво - за гъзария.Просто няма никакъв смисъл според мен. :wink:

^FaiNt^F
06-26-2006, 17:55
Първо гледам дрехата да е такъв тип, какъвто ми трябва. После гледам как ми стои, каква материя е и т.н...за мен е по-важно да е качествено...а вече от финансовото ми положение зависи дали ще е по-скъпо или по-евтино...рядко, да не кажа никога не гледам марката. И все пак има определени производители, които предлагат най-ачественото на пазара-дънки, панталони, обувки и т.н....тогава вече бих дала повечко пари за 'марково'....стига да му се радвам дълго и да ми върши добра работа! Като цяло нито съм 'за', нито 'против'....и все пак гласувам 'против' :roll:

skate_warrior
06-26-2006, 18:03
Аз съм напълно ПРОТИВ !!!
Какъв е смисъла да даваш луди пари за някаква си парцалка,като можеш да си купиш подобна и дори понякога по-хубава на пазара или в близкия магазин за дрехи.И аз какво - за гъзария.Просто няма никакъв смисъл според мен. :wink:

Когато дадена фирма прави дрехи и те не са качествени, това говори лошо за фирмата. Извинявай, но има голяма разлика в марковите дрехи и тези от Илиянци... Качеството е много по-високо. Тук не става въпрос за гъзария на кой колко му струват дрехите... не може да казваш, че една парцалка от пазара е все едно да си купиш маркова дреха.. Скъпото е качествено, нали знаеш ;)

FlowerinesS
06-26-2006, 18:09
уфф..ама някои от вас като се изцепят,че нямало смисъл...тва че не можеш да си го позлволиш и да го имаш не значи,че няма смисъл да си го купуваш.И сега очаквам :"..аз мога да си го позволя,ама щото съм много разсъдлива и за тва не си го купувам.."..Да,да..тея на някой друг.Когато някой ден си купиш качествена маркова дреха и я носиш 5-6 месеца ,и не е мръднала, ще разбереш какъв е смисълът.не всичко е гъзария.

по темата:ЗА марковите дрехи съм.Може би дори прекалявам понякога.вече/3-4 години/ не признавам да ходя с разни дънки от пазара-имам чувството,че на краката ми има не плат,а няква мошама.Просто когато свикнеш виждаш разликата.А тя е огромна.Да,скъпи са,но си заслужават и отново говоря за 'някои' маркови дрехи,защото наистина има такива,които са безумно скъпи,но ако си ги купиш от чужбина и те биха си заслужавали.Да не казвам никога,но поне рядко съм парадирала,че новата ми дреха е от еди-къде си.Просто всички около мен разбират от дрехи,обувки,бижута...
"ЗА" съм,защото марковата дреха ми доставя комфорта,за мен е удоволствието да се чувствам удобно и да стъпвам със самочувствие :D
Само качественото,оригиналното, истинското./и пак не твърдя,че не се намира понякога и нещо ,което не е марково,но става за носене/

TheMaggie
06-26-2006, 18:13
уфф..ама някои от вас като се изцепят,че нямало смисъл...тва че не можеш да си го позлволиш и да го имаш не значи,че няма смисъл да си го купуваш.И сега очаквам :"..аз мога да си го позволя,ама щото съм много разсъдлива и за тва не си го купувам.."..Да,да..тея на някой друг.Когато някой ден си купиш качесвена маркова дреха и я носиш 5-6 месеца и не е мръднала ще разбереш какъв е смисълът.не всичко е гъзария.

по темата:ЗА марковите дрехи съм.Може би дори прекалявам понякога.вече/3-4 години/ не признавам да ходя с разни дънки от пазара-имам чувството,че на краката ми е не плат,а няква мошама.Просто когато свикнеш виждаш разликата.А тя е огромна.Да,скъпи са,но си заслужават и отново говоря за 'някои' маркови дрехи,защото наистина има такива,които са безумно скъпи,но ако си ги купиш от чужбина и те биха си заслужавали.Да не казвам никога,но поне рядко съм парадирала,че новата ми дреха е от еди-къде си.Просто всички около мен разбират от дрехи,обувки,бижута...
"ЗА" съм,защото марковата дреха ми доставя комфорт,за мен е удоволствие да се чувствам удобно и да стъпвам със самочувствие :D
Само качественото,оригиналното, истинското.
Ще ме извиняваш,но аз имам възможност да си купувам - просто мисля че няма смисъл да даваш 50-60 лв за обикновена едноцветна тениска или 500-800 лв за суичер на някаква скейтърска марка.

skate_warrior
06-26-2006, 18:19
Абеее 500 напрао 500 000 ....

TheMaggie
06-26-2006, 18:25
ако дадеш 500 лв за скейтърски суитчър...
ще отворя магазин
Ами точно,една моя приятелка си купи 3 всеки от тях по 500 лв.А суичерите не бяха нищо особено,но понеже били на много яка марка и тя за това си ги купила,пък и и харесвали ! А онзи ден ходихме с нея в Сити Мол София и си хареса бански за 600 лв,пак не беше нищо особено - един жълт със по 3 розови цветенца на горнището и една ококорена пчеличка на задника - ама бил на Престиж или Викториа'с Сикрет та си похарчи парите :smt011

skate_warrior
06-26-2006, 18:27
ако дадеш 500 лв за скейтърски суитчър...
ще отворя магазин
Ами точно,една моя приятелка си купи 3 всеки от тях по 500 лв.А суичерите не бяха нищо особено,но понеже били на много яка марка и тя за това си ги купила,пък и и харесвали ! А онзи ден ходихме с нея в Сити Мол София и си хареса бански за 600 лв,пак не беше нищо особено - един жълт със по 3 розови цветенца на горнището и една ококорена пчеличка на задника - ама бил на Престиж или Викториа'с Сикрет та си похарчи парите :smt011

Искам да ми покажеш тоя суитшърт за 500 точки, защото в Insomnia ги гледах по 100-120... а това се води най-скъпия skate shop...

FlowerinesS
06-26-2006, 18:30
Виж кво,аз пък не вярвам,че човек,който живее добре и МОЖЕ да си го позволи не си го купува.сега не излизай с номера за 500-800 лв суичер, и 50-60 лв блузка,не искам да прибързвам с разни коментари по твой адрес,но се разкриваш като много неориентирана,или аз не съм ходила отдавна по магазините.разликата оттука до небето.Намери ми магазин,в който блузките са 50-60 ,а суичерите по 800 лв и ще се съглася с теб.Порсто в магазин,в който блузите са 50-60 лв суичерите са 80-100 най-много 130 ,а за такива 800 не съм чувала..

skate_warrior
06-26-2006, 18:32
Еми тя МАЛКО преувеличи :roll:

FlowerinesS
06-26-2006, 18:36
Мхм,съгласна съм,може да си е купила приятелката ти. :-D и като си представя разни тарикати как печелят от такива като нея.Ако още не си е купила този от мола й кажи,че викториа'с сикрет имат онлайн пазаруване.С доставката един техен бански ще й излеза към 200 лв максимум,ако самият моде е по-скъп може и повече,но в никакъв случай 600!

ledenata_kralicA
06-26-2006, 19:36
аз съм за марковите дрехи-супер,ако имаш парите,за да се обличаш така
аз лично нямам тази възможност и страдам доста от това,че дънките ми не могат да избутат 1 година,ама това е положението :)
най-малкото,че марковите дрехи ти дават самочувствие :wink:

ironic
06-26-2006, 20:33
Всички сме за марковите дрехи, стига да са на достъпни (под достъпни нямам предвид 300 лева за чорап) цени.

Dr. Kazimbutt
06-26-2006, 20:44
марковите дрехи ти дават самочувствие :wink:
Повдигат ти самочувствието, само ако си комплексар. "По дрехите посрещат, по ума изпращат"... хората са си го казали. Така че дори и да не носиш маркови парцалки, това не те поставя по-ниско от хората, които носят дрешки на Бенетон. :wink:

Аз пари за маркови дрехи не давам, защото все още се намират яки дрешки. Единствените маркови неща, които нося, са кецовете.

/wan`a`doo/
06-26-2006, 20:48
ABe vie dobre li ste ve...kude 6te nameri6 sui4ur za 600leva... to za po tolkova sa sakata v Max Mara, Capasca i v nekfi podobni magazini... az li4no nikoga ne sum vijdala tolkova skup sui4ur 6toto prosto tuka nqma...v Quicksilver deto bqha pak dosta skupi ne6tata ne e imalo...4e i v toq G-star li kuv be6e na vito6ka pak ne sa tolkova ne6tata

06-26-2006, 20:50
Какво ще рече ЗА или ПРОТИВ? Марковите дрехи да не са някакви престъпници, деа? Аз лично имам много маркови дрехи, както имам много и не-маркови дрехи и от двата вида съм напълно доволен.

06-26-2006, 21:19
Не знам дали марковите дрехи давата самочувствие, ама то си зависи и от марката. Ако магазинът на Фред Пери не ми беше толква далеч от портмонето и толкова абстрактен, щях само от там да пазарувам...Друг вариант са вторите употреби, на какви неща може да попадне човек там. Лично аз съм намирал тениска на Sick Of It All и суичър Lonsdale в един магазин, в един ден!!!

`Death`Whore`
06-26-2006, 22:53
Нямам пари за маркови дрехи.

djigi
06-26-2006, 23:12
Виж кво,аз пък не вярвам,че човек,който живее добре и МОЖЕ да си го позволи не си го купува.

Аз мога да си го позволя, наистина мога да отида при "татенцето" и да му кажа "Искам 50 лв. за потниче" и мога да го правя това непрекъснато - никога няма да ми откаже, дори да няма достатъчно пари ще ми даде, но какъв е смисъла. Скъпите дрехи нито ми дават увереност, нито (пак се сещам за разваляния цип на дънките ми) комфорт.

Това, че на някой скъпите дрехи му дават самочувствие... изкоментираха го преди това. Всъщност поставих се: всички околни (познати,приятели) ходят само с "маркови" дрешки и се замислям как ще се чувствам. Онзи ден един познат ми каза, че 60лв. за тениска била невероятна оферта, дори си намирал от намаления за 40, което било върха. Никога не съм предполагала, че този човек може да мисли така и че дрехите му са скъпи (за мен това е скъпо) и явно повечето хора около мен ходят с такива дрехи - това не ми пречи, не ме притеснява. Проблемът си е в мен, защото както казва една приятелка (привърженичка на "марковите" дрехи) "Има хора, които знаят на всяка закачалка какво има" => те познават "оригинала" от имитацията. Аз го нямам това умение и за това не досега не съм разбрала, че тениските на този познат, които са еднакви с тези на брат ми, са с 20-40лв по-скъпи.

Някой спомена, че му харесвало да си купи едно качествено нещо и да го носи дълго време, вместо всеки сезон да си купува "фешън" дрешки (сигурно беше момче). Аз първо обичам да се мотая по магазините и после предпочитам с 50 лв. да си купя 5 потника и да си ги сменям, а не един и да го нося цял месец. Обичам разнообразието.

WILD__BOY
06-27-2006, 06:30
Ако имам да избирам между Adidas и Odibos, за хиляден път ще избера Adidas-а, просто защото освен, че моделите им са по-хубави от ефтините им имиации и качеството им е по-добро.

cecko_boy
06-27-2006, 09:00
Napulno sum za markovite drehi vqrno , che sa malko skupi , no puk kakvo ot tova zaslujavat si kato materiq kato izdrajlivost mene nai me kefat na armani ...... mn sa qki

FlowerinesS
06-27-2006, 09:02
Ами djigi ,то доста от качествените дрехи не им пише с големи букви ADIDAS примерно.Като минават през улицата сигурно малко хора разбират с какво съм облечена ,но на мен не ми и трябва-важното е аз как се чувствам и усещам с тези дрехи.Никой не си пише на бележка:Нося скъпи дрехи.Завиждайте ми. :-D Не казвам,че няма разни парцаливи топчета и тениски,които наистина не си заслужават.

Bamfi
06-27-2006, 13:55
Гласувах "за", но то пък едно "за"..
"За" в смисъл че не ми пречат. Марковите дрехи и обувки са си по-качествени - при дрехите се разбира дори на пипане. Аз обаче не съм готова да инвестирам в блуза, която няма да мръдне за неопределено време, както djigi спомена, а предпочитам да си купя 5 различни блузи и да ги сменям. Същото и с обувките - примерно, някой си купува качествени маратонки и ги носи 5 години - аз пък съм с нови всяка година. По-приятно и разнообразно ми е.
Отделен въпрос е, че изключително рядко успявам да износя някоя дреха, а обичам да пазарувам;), затова и вкъщи се събират купчини дрехи, които винаги мога да облека и да съм различна всеки ден.

limubai
06-27-2006, 20:00
Като чета някои от постовете просто се измуявам понякога колко неориентирани и заблудени хора има. Когато някой ми излезе с номера, че може да си купува маркови дрехи, но нямало никакъв смисъл, тогава просто започвам да се смея. И сега искате да ми кажете, че всички хора, които си купуват маркови дрехи било от България, било от чужбина (имам приятелка, която от време на време ходи до Италия и до Франция само на пазар за дрехи) са някви ограничени глупаци, които незнаят как да си харчат парите и т.н.?? Моля, ама ще ме извинявате много.

djigi
06-27-2006, 20:35
И сега искате да ми кажете, че всички хора, които си купуват маркови дрехи било от България, било от чужбина (имам приятелка, която от време на време ходи до Италия и до Франция само на пазар за дрехи) са някви ограничени глупаци, които незнаят как да си харчат парите и т.н.??

Вече го споменаха в темата "По дрехите посрещат, по ума изпращат". По принцип не определям хората по едно-единсвено нещо.

То сега да взема сама да се обидя! Кой е казал, че аз не си купувам маркови дрехи. Обаче моите дрехи не струват с някаква определена сума от горе, защото пише нещо на етикета им. И всъщност точно, защото това нещо на етикета са го чували 10 души в България са по-евтини.


Когато някой ми излезе с номера, че може да си купува маркови дрехи, но нямало никакъв смисъл, тогава просто започвам да се смея.
Както споменах мога да ходя с "маркови" дрехи, но имам съзнание и знам какво би коствало това на баща ми. А защо така да го мъча човека. С такива дрехи нищо ще стана по-добра, нито по-красива. Цял живот ходя с не-"маркови" дрехи и не съм прокажена (лъжа сега, това е номер)


емииии аз бях този... Извинявай, но просто си спомних, че го бях прочела, а не ми се ровеше да търся кой е и да цитирам.

techCandy
06-27-2006, 21:59
Повдигат ти самочувствието, само ако си комплексар. "По дрехите посрещат, по ума изпращат"... хората са си го казали. Така че дори и да не носиш маркови парцалки, това не те поставя по-ниско от хората, които носят дрешки на Бенетон. :wink:
Хаха, казаха ли ви го, как може марковите дрехи да вдигат
самочувствието, на мене самочувствието ми повдига 5ца по история примерно, защото знам как съм си я изкарала и колко безсънни нощи ми е струвала, или греша? Имам няколко маркови "парцалчета" тука, и да има разлика, не се скапват от пералнята след 10 изпирания, но всъщност какво от това, след като на мен лично дрехите ми омръзват, чувствам се еднообразно...освен ако не ми е нещо много, много любимо. По- добре да се късат и да си купувам новички, така мисля аз.

06-27-2006, 22:56
Кубинки, дънки и фланелки ( и то ако са от чужбина). Друго марково не купувам, защото няма смисъл. Пък нека тъпите путки дават по 300 лв за потничета и 400 лв за сандалки. Дай 200 лв за кубинки да знаеш, че и за внуците ти ще са здрави :-D

In4iTu_
06-28-2006, 15:47
Много хора ще кажат, че завиждам на мултимилионерчетата, които си купуват дрехи САМО на Версаче, а обикновените - не ги смятат за дреха...Но не е така.Мога да твърдя, че родителите ми получават достатъчно за да ми купуват маркови дрехи, но защо???Ще дам 200 лева за дънки, като мога да си взема също толкова хубави за 50-60 лв...Има ли смисъл? И е много тъпо да твърдите, че дрехите от обикновен магазин са по-некачествени от тези, марковите...Мога да дам и пример, купих си чанта на Теранова за 30 лева и още една от квартално магазинче за 7лв. Е, познайте коя се скъса първа...ами тази, марковата...така, че не ми ги говорете тея, че по-скъпото винаги е по-издръжливо... :smt013

/wan`a`doo/
06-28-2006, 17:57
A vsu6tnost stiga da iska6 moje6 da si nameri6 i markovi ne6ta na mnogo niski ceni... ima tolkova mnogo magazin4eta koito malko hora gi znaqt...za pepe jeans, quicksilver, levi's, billabong, roxy, o'neill i o6te dosta ot sorta koito sa si nqkvi sportni takiva...

/wan`a`doo/
06-28-2006, 18:02
A Terranova kak moje da q smqta6 za "markova" i kuf trqbva da si 4e da dade6 30leva za 4anta ot terranova za boga...ti za teq pari na kangol ili ne6to po dobro i zdravo moe6 da si zeme6 stiga da iska6 =p

05-21-2007, 20:09
terranova ne e markovo , a e ednokratno be hora.a ako 6te si kupuvate danki to ima dve marki koito sa nai dobrite za jeans-levi shtraus i wrangler.vsi4ko drugo za jeans ne stava.i versace s abokluci!

Disrespect
05-21-2007, 20:15
200 лева кубинки?! :shock:

malka_sladuranka
05-21-2007, 20:15
Ами аз лично не си избирам дрехите по това дали са маркови или не. Просто което ми харесва си го взимам, не ме интересува марката му. Глупаво е да се избира облеклото според етикета му.

Една приятелка с която ходиме заедно на пазар, все ми се чуди как може да нося блузка за 4 лева заедно с обувки и чанта за 150. :-k Аз не виждам нищо странно и 2те неща си ми харесват.

_siXth`sEnSe_
05-21-2007, 20:17
На мен ми е се тая..марковите дрехи не са с нищо по-различни от другите.И ко,като на етикета на дънките ти пише J.Lo?Не си струва да даваш 200 лв. за един етикет,след като и дънки за 30 лв. биха ти свършили чудесна работа.Като модели марковите също не са нещо по-различно.Пак си оставаш с етикета..и с олекналия джоб.

Disrespect
05-21-2007, 20:38
почнаха от олд скул кецките, а сега и кубинките ще осквернят!! МАМКА ВИИИИИИИИ!!! :smt076

Shadow_Walker
05-21-2007, 20:45
След като всички дрехи са на някоя марка => всички дрехи са маркови =] Та против дрехите нищо нямам :Р

Котарана
05-21-2007, 21:11
Не ме интересуват маркови ли са или не.Все ми е тая .Пък и в крайна сметка мога да си купя повече дрехи които не са маркови отколко една маркова.Маркова или не все е дреха.

mrsy
05-21-2007, 21:28
Що против бе? Като имам пари ще си купувам маркови дрехи много ясно!!!

bulgarche
05-21-2007, 21:43
200 лева кубинки?! :shock:
Ти колко искаш?

Valar
05-22-2007, 15:16
ЗА
Но на мен ми ги носят от Франция!
Във Витошка и в Мола 70% да не кажа повече са си същите ментаци като по кварталните боклучарници!

Disrespect
05-22-2007, 15:18
200 лева кубинки?! :shock:
Ти колко искаш?

3 лева :-D

Offer*Nissim
05-22-2007, 15:31
За кво изобщо трябва някой да е ''за'' или ''против'' ...

Всеки знае,че има качествени марки,които са скъпи (поради тая причина..)
Има и много скъпи дрехи,които на качество не струват повече от тия по сергиите...
така, че зависи от самата дреха...
Аз си го казвам ...гледам да купувам маркови неща... ако са качествени и ми харесват бих дала парите.Но същото се отнася и за по-неизвестните марки :wink:

метоман
05-22-2007, 15:49
За :-)
Клошарите да не се обаждат :D

Offer*Nissim
05-22-2007, 15:57
За :-)
Клошарите да не се обаждат :D
ти неска шо раси нахрани ... :-D
сега и с клошарите ли имаш проблем... :smt117

метоман
05-22-2007, 15:59
За :-)
Клошарите да не се обаждат :D
ти неска шо раси нахрани ... :-D
сега и с клошарите ли имаш проблем... :smt117
Що бе ти да не се засегна :roll:

Offer*Nissim
05-22-2007, 16:02
За :-)
Клошарите да не се обаждат :D
ти неска шо раси нахрани ... :-D
сега и с клошарите ли имаш проблем... :smt117
Що бе ти да не се засегна :roll:
дълбоко...

метоман
05-22-2007, 16:06
За :-)
Клошарите да не се обаждат :D
ти неска шо раси нахрани ... :-D
сега и с клошарите ли имаш проблем... :smt117
Що бе ти да не се засегна :roll:
дълбоко...
Извинявай :? :smt008

Offer*Nissim
05-22-2007, 16:09
За :-)
Клошарите да не се обаждат :D
ти неска шо раси нахрани ... :-D
сега и с клошарите ли имаш проблем... :smt117
Що бе ти да не се засегна :roll:
дълбоко...
Извинявай :? :smt008
еми как да не ти прости човек...
:smt058 :smt056

fulldelight
05-22-2007, 16:28
Тва е много относително...кво значи да си ЗА или ПРОТИВ маркови дрехи???? Всяка дреха е маркова, защото е произведена от дадена марка - независимо дали марката е D&G или "БАБА СПАСКА" ЕТ .... Не мисля, че е редно хората да се хвърлят в някакви крайности от рода на "АЗ СЪМ ПРОТИВ МОДЕРНИТЕ ДРЕХИ или АЗ НОСЯ САМО МОДЕРНИ ДРЕХИ или АЗ СЪМ ПРОТИВ СКЪПИТЕ МАРКОВИТЕ ДРЕХИ или АЗ НОСЯ САМО ДРЕХИ ОТ 200 лв + " ....тва според мен граничи с тесногръдие. Аз имам няколко "маркови" дрехи, имам и дрехи от Илиянци....не виждам защо някои хора се хващат за такива глупости :)

bulgarche
05-22-2007, 18:14
200 лева кубинки?! :shock:
Ти колко искаш?

3 лева :-D
Е аз не се уредих с евтини...све пак Мартенсите ми бяха 22 лева, а по-рано намерих за 6,50, а и други са се уреждали...

pestilence
05-22-2007, 20:35

gabrielka@a
05-22-2007, 21:04
Ми нямам нищо против тях,но не ги нося!

Vivienne Westwood
05-22-2007, 21:09
Купувам си дрехата която ми хареса, без значение маркова ли е или не е.
Но ако трябва да назова името на марката чийто дрехи ми допадат най много това е Vivienne Westwood - какъвто е ника ми :D

die_die_my_darling_
05-22-2007, 22:54
зависи от марката....

dr1n-dr1n_1912
05-25-2007, 15:49
abe men li4no si mi haresvat markovite drehi .....ama 4esnu kazano ne bih dala 500lv za sui4er ili kfoto i da e
imam idre6ki koito ne sa markovi ama itqh mn si gi haresvam.......kakto predi men kazah nqkoi markovi drehi si zaslujavat parite drugi sa p1len g*s s izvinenie...6otot primerno ne bih dala 60 lv za potnik na koito nqma nik1f nadpis oba4e tam nqk1de si otv1tre ima etiken na koito pi6e KENVELO...(p1k i potnika prili4a6e na spalno belio)ddz nqkoi drehi izob6ot nemoje da im se kaje 4e sa markovi taka 4e i markovi i nemarkovi nosq stiga da sa qki...... i mn sa neva na nqkoi koito kato poglednat nqkoi 4ivek i vednaga ee na toq drehite mu ne sa markovi na4i na ni6ot ne prili4a...p1k i kfo kat ima6 markovi drehi kat nqma6 vkus kak da se oble4e6....se edno 4e nmqa6 ni6to.......p1lna bezvkusica ](*,)

mgxpower
05-25-2007, 16:04
Eми защо да съм против като си купувам маркови дрехи ето..аз съм от хората , които хвърлят луди пари за дрехи и обувки

variety
05-25-2007, 16:56
Ako imah pari est 4e 6tqh da si kupuvam samo markovi drehi - po-ka4estveni sa i sa po-udobni ;-)

mgxpower
05-25-2007, 17:20
Ako imah pari est 4e 6tqh da si kupuvam samo markovi drehi - po-ka4estveni sa i sa po-udobni ;-)Понякога и марковите дрехи излизат некачествени!

zloto
05-25-2007, 17:30
Ми с нищо не ми пречат за кво да съм против... е никога не бих си взела примерно дънки за 400 лева, дори и да имам парите... ама гледам да не нося дрехи куча марка, дето от 100 километра им личи че са купени от женския пазар...

05-25-2007, 18:05
Много е тъпо тва "за" и "против". Което си е хубаво, си е хубаво - няма значение ква марка и колко пари струва. А и който има възможност, нека си ги купува скъпите дрешки... лошо няма. Тъпото е само парадирането с тва, че някои могат да си го позволят. :D

Exothermic
05-25-2007, 18:09
Най-често уж марковите дрешки са най-големите боклуци.Лично, знам за начинът по който произвеждат някой от марковите фирми,който смятате за много добри.И повярвайте по-некачествени са и от парзал.
Е да има и качествени,но малко.
Няма никакво значение колко струва дадена дреха или дали е маркова или не,а дали е качествена .

05-25-2007, 19:42
И за и против съм. Важното е да ми харесва. Особено за обувки съм категоричен за маркови. Но за блузки, панталони и всякви други най си обичам пазарните :-D

05-25-2007, 19:42
аз съм твърдо ЗА марковите дрехи и само такива нося , тъй като имам такава възможност

скоро си взех една шапка Армани за 120лв и мойте познати ми викат " за тея пари ще си вземеш 5 шапки обикновени" .. иди им обеснявай че АРМАНИ си е АРМАНИ

alkobalko
05-26-2007, 08:41
Ako imah pari est 4e 6tqh da si kupuvam samo markovi drehi - po-ka4estveni sa i sa po-udobni ;-)

Това вече беше глупаво. И аз имам достатъчно пари, за да си купувам мркови дрехи, но не всички са такива. Не винаги високата цена гарантира удобството на една дреха.

georgi499
10-31-2010, 21:37
аз съм за

OldSchoolRebel
10-31-2010, 21:48
Комбинациите най-много ми харесват. Да не говорим, че марковите дрехи не винаги имат това, което на мен ми харесва. Дълъг ексхибиционистки зелен шлифер като моя отдавна не съм виждал.