PDA

View Full Version : Кирилица vs. latinica



martin69
06-26-2006, 16:01
Искам да предложа нещо, не не знам какъв ще бъде отзвукът, никой не може да знае предварително, и то е следното:
Предлагам в този форум да се забрани писането на латиница , а да се пише само на кирилица , за тези които не могат да използват фонетична кирилица, където промените са следните ''ч'' - ляво от ''1'' ;
''ш'' дясно от латинското ''р'' ;' 'щ'' дясно от ''ш'' ; ''в'' съответства на латинското "w'' ; ''ж'' - латинско ''v'' ; ''й'' - латиско ''j''.
Надявам се да дадете мнение и модераторите да вземат решени спрямо това мнение, не спрямо свои съображения. Все пак сме в България, тук пишем на български с българската азбука!
П.П. Съжалявам, ако темата не е на точното място или съм объркал модератор с администрятор или с човека , който трябва да вземе това решение.

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 1 от правилника!
Благодаря!

06-26-2006, 16:04
Гласувам "ЗА" с две ръце. Писна ми от писаници на латиница и вече изобщо не би чета. Да пишеш на латиница си е чиста проба мързел, при положение, че фонетика е почти 1:1 с латинските букви.

martin69
06-26-2006, 16:25
Радвам се че има поне един човек, за сега , ''за'' писането на кирилица.
:smt018 :smt018 не пишете на латиница :smt018 :smt018
имаме си собствена азбука

neutravlad
06-26-2006, 16:27
Да, писането на шльокавица трябва да се забрани :mrgreen:
Да живее кирилицата.

HandOfBlood
06-26-2006, 17:17
кирилицата рулз:)

*an4eto*
06-26-2006, 18:50
emi ne sum suglasna ... ako iskate ne 4etet tozi post ... sviknala sum da pi6a latinica burzo otkakto se pomnq ... i mi e trudno da pi6a na kirilica ... a nqmam foneti4na ... i me murzi da q svalq ... nakefih se na tozi forym imenno zardai tova 4e ne e nyjno da se pi6e zaduljitelno na kirilica ... i na mislq 4ee redno tova da se premahne .... na vseki my e ydobno da pi6e po razli4ni na4ini ... a i ne mislq 4e na vas vi predstavlqva takava trudnost da 4etet tezi mneniq .... a i vuv foneti4nata ima bykvi s koito ne moje da se svikne ....

KaMiKaDzE
06-26-2006, 20:19
Искам да предложа нещо, не не знам какъв ще бъде отзвукът, никой не може да знае предварително, и то е следното:
Предлагам в този форум да се забрани писането на латиница , а да се пише само на кирилица , за тези които не могат да използват фонетична кирилица, където промените са следните ''ч'' - ляво от ''1'' ;
''ш'' дясно от латинското ''р'' ;' 'щ'' дясно от ''ш'' ; ''в'' съответства на латинското "w'' ; ''ж'' - латинско ''v'' ; ''й'' - латиско ''j''.
Надявам се да дадете мнение и модераторите да вземат решени спрямо това мнение, не спрямо свои съображения. Все пак сме в България, тук пишем на български с българската азбука!
П.П. Съжалявам, ако темата не е на точното място или съм объркал модератор с администрятор или с човека , който трябва да вземе това решение.

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 1 от правилника!
Благодаря!

Показвам ти среден пръст с две ръце.Всеки има право да си пи6е както и каквото си иска,а ако е мноо брутален 6е го баннат.Ина4е въпреки вси4ки правила е закона на джунглата.И дори и на админите да им хареса идеята,как предполага6,4е 6те се осъ6тестви?Който пусне пост на латиница полу4ава бан,а?Все едни и съ6ти глупости бълвате

Dr. Kazimbutt
06-26-2006, 22:00
Long live Rock 'n Roll :lol:
И ние покрай него!

Аз съм "ЗА" писането на кирилица. Работата е там, че някои хора ги мързи да пишат така и си измислят разни малоумни оправдания. :lol:

priti_kiti
06-26-2006, 22:02
кирилицата рулз:) wow съгласна съм!

MiRaCuLiXbb
06-26-2006, 22:06
И дори и на админите да им хареса идеята,как предполага6,4е 6те се осъ6тестви?Който пусне пост на латиница полу4ава бан,а?Все едни и съ6ти глупости бълвате
Много бързо всички ще се научат да пишат на кирилица ако на админите им пукаше въобще...пък и модераторите са критично малко, тъй че няма смисъл от подобни теми/ пускани са многократно и преди -> Резултат 0.
Има много по-важни неща за оправяне, като например простотиите, спама, рекламите и т.н.

niki7o
06-27-2006, 06:41
emi ne sum suglasna ... ako iskate ne 4etet tozi post ... sviknala sum da pi6a latinica burzo otkakto se pomnq ... i mi e trudno da pi6a na kirilica ... a nqmam foneti4na ... i me murzi da q svalq ... nakefih se na tozi forym imenno zardai tova 4e ne e nyjno da se pi6e zaduljitelno na kirilica ... i na mislq 4ee redno tova da se premahne .... na vseki my e ydobno da pi6e po razli4ni na4ini ... a i ne mislq 4e na vas vi predstavlqva takava trudnost da 4etet tezi mneniq .... a i vuv foneti4nata ima bykvi s koito ne moje da se svikne ....
napulno sum saglasna :!:

djigi
06-27-2006, 09:24
Колко теми са се изписали по въпроса за писането само на кирилица...
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=36608&highlight
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=36682&highlight
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=28337&highlight
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=28505&highlight
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=27335&highlight
... и тези теми на са от вчера или днес. Ако ги погледнеш ще разбереш и причината, заради която не се въвежда "задължителната кирилица" като правило.

martin69
06-27-2006, 12:07
Извинявай много, но оправдание от типа "мързи ме да я свалям" на какво приличат, по дяволите. "Пиша страшно бързо на латиница а във фонетичната има букви с които не може да се свикне" - БУКВИ , КОИТО ГИ ИМА В БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК!!! След като не можеш да пишеш на български на къде си тръгнала, а онзи побрати дето има смелостта да говори за това че темата била малоумна, а пише на кирилица, да вземе да се научи че на кирилица има и букви ката ''ч'' и ''ш''!!!
Именно защото всеки си пише както си иска , има едно училище за древни езици и култури, езика ни ще се изочава като такъв(древен) след няколко десетилетия(за слаборазвитите в интелектуално равнище не се има предвид един огромен период от време , колкото и колосално да звучи - 20-30 години). И ако някой иска да ме обори да заповяда в тази тема!

KaMiKaDzE
06-27-2006, 12:23
Извинявай много, но оправдание от типа "мързи ме да я свалям" на какво приличат, по дяволите. "Пиша страшно бързо на латиница а във фонетичната има букви с които не може да се свикне" - БУКВИ , КОИТО ГИ ИМА В БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК!!! След като не можеш да пишеш на български на къде си тръгнала, а онзи побрати дето има смелостта да говори за това че темата била малоумна, а пише на кирилица, да вземе да се научи че на кирилица има и букви ката ''ч'' и ''ш''!!!
Именно защото всеки си пише както си иска , има едно училище за древни езици и култури, езика ни ще се изочава като такъв(древен) след няколко десетилетия(за слаборазвитите в интелектуално равнище не се има предвид един огромен период от време , колкото и колосално да звучи - 20-30 години). И ако някой иска да ме обори да заповяда в тази тема!


6то ми се заяжда6,4ове4е?!Хахаха,du hast

martin69
06-27-2006, 12:30
Исками се да ти кажа с 3 думи защо ти се заяждам , но само от намек не знам дали ще ме разбреш.Та, да много, ама наистина мноооого си ... и ако се мислиш за оригинален да ми говориш на немски....не знам дали някой ще те съжали....повече от мен!

KaMiKaDzE
06-27-2006, 12:36
Явно и ти не разбира6 от намеци :lol: С моето "du hast" нямах предвид "ти има6,но...

martin69
06-27-2006, 12:46
Я някой да даде на това момче книжка, поне едничка...

KaMiKaDzE
06-27-2006, 13:00
Я някой да даде на това момче книжка, поне едничка...

Няма нужда,имам си и съм прочел достатъчно,със сигурност повече от теб,а сега отвори другата страница,в която се карахме и виж как се жертвам в твоя чест :mrgreen:

martin69
06-27-2006, 13:24
Видях, видях.... и това за повечето книжки.....дам , съгласен съм освен ако не си на възрастта на Братя Грим че да си ги и написал. Виж, повече книги ама на латиница ли си прочел? Ако имаш какво още да казваш по темата казвай иначе моля во веки замлъкни!

KaMiKaDzE
06-27-2006, 13:47
Видях, видях.... и това за повечето книжки.....дам , съгласен съм освен ако не си на възрастта на Братя Грим че да си ги и написал. Виж, повече книги ама на латиница ли си прочел? Ако имаш какво още да казваш по темата казвай иначе моля во веки замлъкни!

На латиница нито една книга не съм прочел...Ако ти си,оттеглям се с подвита опашка и замлъквам вовеки...А за Братя Грим,спомням си когато ходеха прави под масата,а внука ми им беше учител по литература :wink:

martin69
06-27-2006, 13:51
:smt005 :smt005 Това "внука им" ми прозвуча малко хомосексуално.Ами ,да чел съм много книги на латиница. А сега да ти видя гърба...

KaMiKaDzE
06-27-2006, 16:37
:smt005 :smt005 Това "внука им" ми прозвуча малко хомосексуално.Ами ,да чел съм много книги на латиница. А сега да ти видя гърба...


Ако наистина искаш само да ми видиш гърба няма да имаш проблеми.Повече няма да отговоря на нито едно твое мнение,каквото и да си написал.Но за да си излея малка част от гнева преди гърба ми ще видиш това:

http://www.anotherstateofmind.net/ts%20finger.JPG

martin69
06-27-2006, 18:42
Все пак темата е за това дали с кирилица или с латиница е редно да се пише ае моля ти се махай се.

DarkSanctuary
06-29-2006, 18:00
Когато се регистрирах в този форум, в далечната 2004-та ( :lol: ), аз също пишех на латиница. За щастие, обаче, не след дълго ми светна крушката, че е адски залухаво и смотано да пишеш на латиница в български форум, да не говорим пък колко нечетливо и непригледно е, като прибавим и факта колко трябва да се зориш да прочетеш някой по-дълъг пост на шльокавица, просто не си е работа! Тъй като пишех много бавно в началото и постоянно се взирах да търся червените букви по клавиатурата, ме светнаха да си сложа фонетичната, та от тогава, нито за мен представлява затруднение да пиша, нито за някой друг да ми разчита постовете....

Аз също съм ааадски мързелива, случва се да умирам от глад и въпреки това да ме мързи да стана и извървя двата метра до хладилника, но това пък да разправяте, че ви мързи да си сложите една проста фонетична е прекалено!

Както и да е, знам колко безсмислена е темата, тъй като за две годишният ми та и повече престой тук, съм чела и писала сигурно в едно 10-15 такива теми, но файда точно никаква не е имало....

Много дразнещо е да четеш и постове от този род, особенно ако са на латиница - КАкВо ПраВи ДнЕСка Бе, СлЪНцЕ, КАкВо СтАвА с ТЕбе?!? - аз даже не успях да го напиша толкова култово, колко изглеждат обикновенно тез' писания! Е, кажете ми вие пишещите така от какъв к*р го правите? Необходимо ли е да се напъвате допълнително, само и само да изкарате някакъв трудно и дразнещо четящ се шрифт?

Или пък може ли хората пишещи на кирилица и използващи -6- и -4-, вместо -щ- и -ч-, да ми обяснят след като така и така са решили да пишат пригледно, за какво по дяволите не го правят поне както трябва? Толкова ли са ви мистични тези две букви или просто е модерно да се използват цифри вместо букви?!?

Аз лично правя евала на форуми, в които писането на кирилица е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

LoVe_RuSlAn
06-29-2006, 19:39
Мисля че всички имат право да си пишат така както им е удобно все пак някои не моаг да пишат бързо и трябва два часа да се мотаят така че ако вие не искате да четете това което са писали на латиница недейте да го четете но не може да забранявате на хората да пишат така както искат аз самата пиша на кирилица но има хора които не могат и на които ще им бъде доста трудно докато свикнат

olive_oil
07-01-2006, 20:59
"ЗА" а пък в крайна сметка да се научат да пишат на кирилица няма да е вредно

6emet4e
07-05-2006, 22:25
еми...аз попринцип съм свикнала страшно мн с латиницата!!!на кирилица пиша мн бавно и правя мн тъпи глешки!ама напоследък почнах мн да се старая да си пиша на кирилица и мога да кажа че се свиква!!!ето и сега си пиша така... 8)

s0c00l
07-06-2006, 10:23
Не сме ли Българи ? или сме Bulgarian ..Оф А бе Кирилица.. не е много трудно ..