PDA

View Full Version : Карате!!!



L!m0nA
06-26-2006, 17:37
Знам че на повечето хора като им каже че тренираш карате им става невероятно смешно!!!Да ама въпроса е ЩОООО!!!

pinki
06-26-2006, 17:47
Ami za6toto sa prosti!Az li4no mnogo se kefq na boinite izkystva1

martin69
06-26-2006, 17:57
Въроса не е в това че са прости или не. На мен не ми става смешно , но, пич, ще ти кажа защо на другите им е. Ако ти тренираш би трябвало да учиш историята на това бойно изкуство. Имам представа и от история, и от бойни изкуства. Та това е едно от първото разпространило се бойно изкуство по редица причини, ако искаш да ти ги описвам ми пиши на лична. И просто се е някак изтъркало в представите на човека(визирам българина) да казваш че тренираш карате. Това е главната причина.(ако искаш още - на лична)

L!m0nA
06-26-2006, 19:29
Ми лично аз съм добре запознат с историята на карате.Аз си тренирам и ми е гот!!!Пък на който не му отурава да бара меча!!!

KaMiKaDzE
06-26-2006, 20:45
На мене ли4но не ми е сме6но,но предполагам,4е на другите им е,за6тото в България има толкова много хора,които тренират карате от години,а са аматьори...И за6тото парадират с това,4е са каратисти,а всъ6тност ни6то не могат...пове4ето

06-26-2006, 23:16
mi hora as li4no si haresvam da treniram karate.karateto deto predniq kaza 4e ne e na nivo barka sa malko ili prosto ne e zapoznat vqrno e ima sme6nici to vinagi ima i navsqkade vav vsqko BI(boino iZkustvo)as se zanimavam s Kyokushin i sam dovolen no ne otri4am drugite sportove mn se kefq na kickboxa sa6to

Football_
06-27-2006, 00:23
Анти-отношението към трениращите БИ е много разпространено.Не знам,може би се подклажда от хора които нямат смелост за тях или пък просто злобари и завистници.Жените са много анти на тази тема,не знам защо.Кажеш,че тренираш нещо и минаваш в другата графа :smt005 .Специално каратето си е доказано ефективен боен спорт,ако си сериозен ще научиш много

priti_kiti
06-27-2006, 00:33
Ми лично аз съм добре запознат с историята на карате.Аз си тренирам и ми е гот!!!Пък на който не му отурава да бара меча!!! след като е така, за кфо пускаш тема да питаш 'ЩООО' им стаа толко смешно?

:arrow: аз няям нищо против спорта или пък против тези,които го тренират. като ги кефи окей ;-)

L!m0nA
06-27-2006, 10:52
Ми научил съм много неща от това изкувство и маи съм сериозен щом тренирам 3-4 години!!!

martin69
06-27-2006, 12:09
Мммммм да . Пак стигаме до там че има постове които никой не ги чете или такива които не са въобще за пускане....

teenkopele
06-27-2006, 14:39
Питай тези, на които им става смешно. :wink:

hamilcar
06-27-2006, 15:33
Защото повечето са въздухари. Някакъв мърльо тренирал 2 месеца карате и се прави на големия побойник - къде маааааааааа. Сега стана ли ти ясно?

Cefalopoid
07-06-2006, 01:26
В представите на Българина (с главно Б) каратето представлява някакво мятане на ръце и крака, с цел "Вижте ма, аз съм бияч" и мислейки си, че "титлата" каратист плаши си позволяват твърде много. Само че...не. Реално името на това боино изкуство е Карате-до , независимо дали е Шотокан или Киокошин.Тренирал съм и Карате, и Айкидо, и то не малко време.Точно този, който се оправя добре с бойните изкуства си трае, а не се праска..така че, само по това дори можете да разберете някой що за човек е...

ПП: Metul 4ever...!!!

07-06-2006, 01:26
mi horata pokazvat umstvenite si sposobnosti sami se izlagat :mrgreen:

Dr. Kazimbutt
07-06-2006, 09:53
Аз се смея на трениращите Карате, защото една огромна част от тях се занимават с това, за да се "научат да се бият". Карате не е биткаджийска идиотщина, а изкуство за самозащита, което си има своя философия и духовност. Българите сме го превърнали в по-усложнен вариант на кикбокса...

П.П. Тези типове, които се хвалят, че тренират Карате от много време, на улицата биват смазвани от бой...

IvI4k0
07-06-2006, 11:08
можеби просто от думата "карате" им става смешно или пьк да погледнат некаф клиоштав слабак и тои да им каже тренирам "карате" и на тях ще им стане смешно аз лично имам черен колан по джудо и таиклондо и тренирам борба :-) и не ми дреме ако някои ми се изсме
ще видим кои се смее последен :-)

Dr. Kazimbutt
07-06-2006, 11:30
аз лично имам черен колан по джудо и таиклондо и тренирам борба :-) и не ми дреме ако някои ми се изсме
ще видим кои се смее последен :-)
Коланът не те прави никакъв. Виждал момче с жълт колан да бие момче с черен, така че сам си направи изводите.

IvI4k0
07-06-2006, 12:05
аз лично имам черен колан по джудо и таиклондо и тренирам борба :-) и не ми дреме ако някои ми се изсме
ще видим кои се смее последен :-)
Коланът не те прави никакъв. Виждал момче с жълт колан да бие момче с черен, така че сам си направи изводите.ходих в германия на тур зех златен медал това стига ли ти ?

Dr. Kazimbutt
07-06-2006, 21:44
Може да си се бил срещу балъци... Не разбираш ли, че не са важни медалите и коланите, а уменията?

07-08-2006, 22:16
ae Dr.Kazimbut zada stane zlaten medal qvno ima umeniq 4oveka q mi kaji ti na mene trenira6 li ne6to ili treniral li si ne6to 6toto ta vijdam 4e u6 gi znai6 ne6tata ?

FreeSpirit
05-03-2007, 17:55
Знам че темата не се коментира отдавна,но все пак искам да питам може ли някой да ми даде повече информация за каратето :) Аз лично тренирам друг вид боен спорт,но ми е любопитно кой спорт е по опасен?Всеки спорт крие своите добри и лоши страни,но аз искам да знам за ударите и за позволеното и непозволеното специално в каратето ?Ако някой може да ми даде информация ще му бъда мн благодарна :)