PDA

View Full Version : строителния или икономически



Готина мацка
06-27-2006, 07:56
Кандидатствам след 7 клас и се чудя къде в строителния, икономическия или търговско банковата. Какво ще ме посъветвате . :)

Reich_06
06-27-2006, 08:13
emi az u4a v nacionalna finansovo stopanska gimnaziq i moga da ti kaja 4e u4ili6teto e prosto strahotno!u4itelite po ezicite sa mnogo dobri,a i ni vodqt na ekskurzii v 4ujbina!taka 4e opredeleno nqma da sburka6 ako vleze6 tuk!bala mai e po-visok ot na TBG-to a i se u4at specialni predmeti kato ikonomika i s4etovodstvo,a v 12-ti klas se pravqt i probni firmi,v 13-ti ti davat specialen sertifikat(ako go kara6 13-ti de) i ob6to vzeto nqma da sujalqva6 ako vleze6!

djigi
06-27-2006, 09:06
Влез там, където ти харесва какво ще учиш!

BeBencEto
06-27-2006, 09:22
finansovo stopanskata e mnogo qko daskalo i az sum na tva mnenie vurpeki 4e ne u4a tam no poznavam adski mnogo horica..mejdu drugoto ako si izbirash mejdu tezi tri ..si izberi turgovko bankovata nai me kefi kato profili..no spored men nai dobre si e ne nas da pitash a da si izberesh daskaloto..v kraina smetka ti shte uchish tam.. 8)

06-27-2006, 09:41
ama razbira se 4e stroitelnia!! seki znae kolko kinti se vadi ot injenerite i arhitektite!!!! p1k i edva li iska6 da se nabuta6 v niakvi LAINIANI u4ili6ta deto 6e izlezne6 niak1f sme6en 4inovnik!!!

Готина мацка
06-27-2006, 09:45
Ами аз затова питам, за икономическите се горе-долу знам какво се учи, но незнам нищо за строителния. На 14 години малко имат идея какво е най добро за тях. Страшно ми е трудно да избера какво да ми е първо желание. Икономисти бол, а строителството е в разцвет, ама ако учат някакви простотии от миналия век - та затова събирам мнения. Засега клоня към строителния ама съм момиче и не се виждам много да лепя плочки, ама да чертая проекти ми допада. Ако някой познава хора от строителния нека да сподели. За икономическия и ТБГ знам че има много готини хора . ПОМАГАЙТЕ !!!

djigi
06-27-2006, 10:10
Добре де, на теб какво ти се работи в бъдеще (не, че е задължително след това да работиш точно това). Какъв е смисъла да отидеш в икономическия, заради "готините хора", а (примерно) да не ти харесва икономиката, финансовото стопанство и т.н.

В строителния учат далеч по важни неща от това да лепят плочки. Всъщност си 7 клас и кандидатсваш тази година, изпитите минаха, не си ли гледала преди това училищата. То в бланките пише какви специалности има...както и да е. Връщаме се на строителния. Имаше една тема за СГСАГ (погледни я) Там има паралелки с парково строителство т.е. озеленяване на паркове, проектиране на междублоковите пространство като градинки, в най-лошия случай цветарка. Геодезия - преди да се построи нещо мерят наклони, височини и т.н. на земята. Водно строителство - това е проектирането как и от къде ще минава питейната водата за чешмата и мръстната за канала. Строителство и архитектура - тук проектират самите сгради. Зидаро-мазарство (не съм сигурна за името) - това е лепенето на плочки и другите облицовки + самото мазане и зидарство, което се подразбира. Не съм сигурна дали има паратлека за електричари. Общо взето с прости думички това са специалностите в строителния.

Готина мацка
06-27-2006, 11:57
Мерси за инфото. Прегледах всички теми и успях що годе да реша, не че неискам да вляза и в НСОУ София право или публична администрация. Просто ще видя къде ще ме приемат след като излезе класирането