PDA

View Full Version : kakvo da pravq! ;(



Tesinka
06-27-2006, 10:14
Zdraveite!Az sum momi4e na 14 godini i mi e nujna vashata pomosht!
Eto i situaciqta v koqto sum izpadnala:

Imam si priqtel,s koito hodq ot blizo 7 meseca!Mnogo go obi4am.Toi e 4oveka,v koito se vlubih za purvi put.Toi me nau4i da obi4am i da vqrvam v LUBOVTA!Po princip nie dosta 4esto se vijdame tuk v moq kvartal.I skoro edna priqtelka na ba6ta mi ni e vidqla da se pregru6tame i celuvame na edna peika.. i suotvetno mu e kazala i toi mnogo mi se qdosa i mi napravi ve4erta skandal!Ne stiga 4e i po princip si imame problemi v semeistvoto,4e i tova..!Naistina mi doide vpove4e.Qdosa se i kaza pove4e da ne se vijdam s nego i da ne demonstrirame razni.. pregrutki i celuvki,za da ne si izgrajdat horata,koito poznavam pogre6no vpe4etlenie za men i da ne govorqt gluposti po moi adres!Po4uvstvah se ujasno!!!imah 4uvstvoto,4e sum v BEZIZHODICA!Sestra mi se opita da me uspokoi,da mi vtulpi polojitelnoto,no nemoga prosto!Neznam kakvo da pravq.Prinudena sum da skusam s nego.Vsu6tnost ima dva varianta:1-da se kriem kogato sme v kvartala i okolo bloka mi,2-da se razdelim,za6toto neiskam da imam otnovo podobni problemi s ba6ta si.Az sutrinta govorih s priqtelq si obqsnih mu situaciqta i toi se po4uvstva napravo ujasno.I estestveno toi se qdosa i nemoja da reshi ni6to...,kakto i az!Prosto v momenta nemoga da mislq trezvo,nemoga da nasmogna na problemite,koito me spirat da buda 6tastliva.Kogato se vidim moje bi dnes 6te si pogovorim otnovo i 6te reshim kakvo da pravim ot tam natatuk!Naistina nemoga bez nego.. 6te umra! :( Molq vi,kajete mi kak bihte postupili vie ako bqhte na moe mqsto i 6tqhte li da se zadulbo4avate tolkova v tozi problem ( ne otri4am 4e sum golqma pesimistka )!??? Daite mi savet.Blagodarq vi predvaritelno!!!

LP_girl_14
06-27-2006, 10:26
Това е ужасно!Представям си как се чувстваш-да обичаш някого,да ти се иска да крещиш на всички това,а да трябва да се криеш!Като за начало поговори с баща си,ама когато виждаш че момента е подходящия!Обясни му че вече не си малка,че момчето с което си,ти е сериозен приятел,че се обичате и всичко между вас е много красиво,убеди го че няма да скъсате слкед няколко дни...Все пак той ти е баща,нормално е да се притеснява за теб,но също така би тярбвало да е щастлив ти като си щастлива,а не да ти се противопоставя.Просто явно той е човек с малко по-консервативно отношение,и няма достатъчно доверие на приятеля ти.Страхува се от това че неговото малко момиче вече е способно да обича!Колкото до приятеля ти...поговори и с него!Ако наистина те обича,ще те разбере,няма за какво да се ядосва,защото в случая ти нямаш вина.Никой не може да си избира родителите.Тва не става с каталог!Освен това не виждам за какво трябва да се криете.Просто избягвайте да показвате някаква близост във квартала ти,докато баща ти си промени мнението.Може би той трябва да се убеди че момчето ти наистина те обича и че може да му има доверие.Но това става постепенно и доверието се печели с време.С приятеля ти може да ходите у тях,или пък по дискотеки,кафенета,паркове ,у приятели и т.н.Все ще се намери къде да идете.Освен това баща ти е бил ядосан.А когато човек е ядосан той казва неща които не мисли.Дай му време да се успокои и тогава поговорете отново.Успех :D

He3HauKa
06-27-2006, 10:47
Kak bih postapila az li ?Nikoga ne bih pozvolila na roditelite mi da mi se barkat i dori da mi kajat ,,tozi ne e podhodqsh '' ne bih gi poslushala... Izbora e tvoi ,no ve4e si na 14 godini ,ne si malka ne vijdam zashtoto ostavqsh bashta ti da ti se barka v raltite

HandOfBlood
06-27-2006, 10:50
^
именно. тфа стаа въпрос за твоето щастие, не тяхното. не мисля, че някой ги е питал за мнение или?

SwEeT_pAiN_F
06-27-2006, 10:55
Zdravei milo momiche,
az imah syshtiqt problem predi okolo mesec...za okolo mesec i az si hvanah gadje..toi beshe na 18 a az ym na 15.Maika mi kato razbra{estestveno tq razbra 2dena sled kato trygnahme} mi zabrani mnogo neshta...1da ne se kachvam v kolata mu {obiknoveno vecher bashta mu mu dava kolata si} 2da ne hodq u tqh{toi si ima sobstven apartament i e sysed s roditelite si} 3da ne pokazvane mnogo na horata che sme blizki.Mnogo trudno mi beshe...razbiram te napylno.Sys sigurnost dai na bashta ti vreme i shte vidish che tezi raboti shte minat ot samosebe si do1-2 sedmici.A do togava prosto izbqgvaite da se pokazvame pregyrnati ili da se celuvate okolo ili pred vashiqt blok.Prosto imai tyrpenie i vsichko shte mine, no trqbva da pokazvate i ti i priqtelq ti che ste razumni{naprimer kazvai mu kym kolko shte se priberesh i go izpylnqvai,kogato izlizash s nego kazvai im che si s nego pone shte znaqt koga izlizash s nego} A otnosno priqtelq ti kaji mu che prosto trqbva da izchakate malko vreme...a ako toi naistina te obicha shte izchaka,kolkoto e nujno...{pri men ne se poluchi, no tova trqbva v druga tema da go sloja :)} Aide kysmet! I ako ima neshto pitai :))

BeBencEto
06-27-2006, 11:00
macka az mislq 4e ne s gadjeto si trqbva da pogovorish a s bashta si..
vij ti kazvash 4e imash nqkvi problemi i to s vashte normalno e vseki si ija problemi az daje ne goovrq s nashte...samo deto sum si sviknala i se opravqm absolutno sama...ti oba4e trqbva da obqsnish na bashta ti 4e tova mom4e e dobro ..zashtoto bashta ti se pritesnqva neshto da ne ti napravi..obichash priqtlq si i toi te obi4a zavedi go pri vashte...taka te shte se uspokoqt..e estestvenoshte go poizmu4at malko..ama toi te obi4a a da obi4a6 ozna4ava da si gotov na vsi4ko za daden 4ovek...taka 4e gadjeto ti shte te razbere..taka bvashte shte sa spokoini i nqma da ti mrunkat..nqma smisul da se razdelqt! uspeh!