PDA

View Full Version : Не мога да я изкарам от къщи!!!



Marrilion
06-27-2006, 13:15
Ами проблема значи е следният: (момиче съм) имам една приятелка, която каквото и да правя не мога да я измъкна от тях!!!
Никога не можем да отидем на кафе както нормалните момичета, ами трябва да сме завряни или у тях (пред тъпия й компютър, който даже е и без интернет) или у нас (пак пред моя компютър). ](*,)
Страх ме е да повдигам въпроса, защото си мисля, че ще я засегна... ама ми писна да слушам простотиите на откачената й майка или да слушам все едни и същи тъпанарщини за котката й!!!
Вече започвам да си мисля, че има някаква клаустрофобия от това да излиза навън!
Струва ми се, че се страхува да се пусне от полата на майка си, а това е наистина тревожно защото вече е пълнолетна!
Не знам какво да я правя! Съвети?

06-27-2006, 13:22
waxaxaxa na 18 pyk......waxaxaxaxa awe zareji q da sa upraq- tq e zle, ne ti!

Marrilion
06-27-2006, 13:37
Вече един път съм я зарязвала точно поради тази причина (така и не й го побра мозъка, че няма нищо нередно в това човек да излиза на разходки или по кафета).
После мина една година и ми се обади да ми казва колко се е променила и разни такива. Помислих си, че всеки заслужава втори шанс, ама... ](*,)... тя изобщо не беше се променила.
Пак се почнаха същите простотии с това, че не иска да излиза, че било по-хубаво да си ходим на гости (като малките деца).
Един път я попитах дали да не си взема и куклите като ходя у тях (нали малките момиченца обикновено на по 4-5 годинки така правят?!) ](*,)
Лошото е, че сме заедно вече 6 години и да я зарежа за втори път... ама от друга страна, тя като нищо не вдява... Родителите ми пък много я харесват и първия път като я зарязах бяха едни караници...
"Как можа да го оставиш момичето... то горкото... Виж ги нямат пари."
Е толкова 0.40 ст. за едно шибано кафе нямат ли? Имат компютър за 2000 лв., пари няма ли!
Явно трябва да съм с нея от съжаление ли??? Просто вече и аз не знам... ще се опитам да поговоря с нея, въпреки че наистина ме е страх да не я обидя, ама вече сериозно започна да ми втръсва.

martin69
06-27-2006, 14:00
единственото което трябва да направиш е да запазиш самообладание.този проблем е доста сложен, според мен, аз не съм психолог, но мисля че трябва да поговориш първо с вашите, после с техните и ако не се постигне консенсус им направи обща сбирка(тя и техните) да си поговорят.Наистина е доста тревожно, а това за кафето, тоо е просто израз никой не е казал че трябва да пиеш кафе...

06-27-2006, 14:08
Трябва деликатно да подходиш към нея,предлагам ти първо да я изведеш до някое квартално кафене,където няма много хора,или ако има поне да са от квартала.Така ще се чувства на своя територия,ако й хареса-ходете само там известно време,след това й подхвърли идеята да я заведеш и на някое друго,по центъра примерно.Вземете и други нейни познати някой път,за да се чувства по-добре :wink:

Имам подобен проблем,но нещата с моята приятелка са малко по-добре.
Друг вариант е да я накараш просто да излезете да се разходите из квартала и докато си се разхождате само предложи да седнете някъде за по едно кафе,ако не се съгласи-не настоявай,за да не стане по-лошо :-k

Общо взето и на мен не ми е съвсем ясно как трябва да подходиш,но ти пожелавам успех :D :smt006

djigi
06-27-2006, 16:13
Явно момичето си е домошарка. А тя всъщност има ли други приятели, други хора, с които си ходят на гости?

06-28-2006, 11:35
takiva hora ne moje6 da gi opravi6 tq 6e si ostane vinagi momi4eto na mama 6to ne probva6 da pokani6 i maika i na kafe s vas...moje i da se saglasi da doide

BeBencEto
06-28-2006, 11:47
spored mene trbva da budesh direktna i da govorish s neq...nai malkoto shtoto q imash za po blizka a ako ne stane nishto q ostavi nqma na4in da i se pomogne to ne moje se vku6ti..az za 1 4as ne moga da se zadurja pa s celi dni..ujas

*an4eto*
06-28-2006, 12:04
А защо не и кажеш че е мн важен ден за теб и искаш да я заведеш да я черпиш?и че не приемаш отказ ... ще и кажеш че в кафето ще и обясниш
Така ще разбереш дали за нея са проблем парите,които са и нужни за ходене по кафе и също ще разбереш дали би ти правила компания във важен за теб ден,т.е. дали ти е фр

Enfoego
06-28-2006, 14:44
Трябва деликатно да подходиш към нея,предлагам ти първо да я изведеш до някое квартално кафене,където няма много хора,или ако има поне да са от квартала.Така ще се чувства на своя територия,ако й хареса-ходете само там известно време,след това й подхвърли идеята да я заведеш и на някое друго,по центъра примерно.Вземете и други нейни познати някой път,за да се чувства по-добре :wink:


:smt006

Съгласен съм с това мнение, ако напвариш някаква комбинация и с това което каза *an4eto* малко по малко, може и да стане :)