PDA

View Full Version : Здравко Здравков поднови договора си с Ризеспор



teenkopele
06-27-2006, 15:58
Здравко Здравков поднови договора си с Ризеспор

27.06.2006

Спорт НетИнфо

Футбол

Вратарят Здравко Здравков поднови договора си с Ризеспор. Опитният страж преподписа за още един сезон, след като настоящият му контракт изтече и той изчакваше оферти от други клубове. В момента Здравков е на почивка със семейството си в Гърция, а в понеделник заминава за Истанбул.
"Президентът и вицепрезидентът дойдоха в Гърция и договорихме тук условията ми. Очаквах други оферти, а да се откажа от футбола не беше изключено, но не го бях решил. Съпругата ми обаче искаше да остана на терена поне още един сезон и този нов договор е подарък за нея", заяви Здравков.

Точно миналата година Здравков направи един от най-силните сезони в кариерата си и зае престижното 3-о място в класацията за най-добър вратар и попадна в топ 10 на най-силните чужденци. Именно заради силните му изяви Ризеспор отмъкна точки от грандовете Фенербахче, Бешикташ и Галатасарай и се спаси преждевременно от изпадане.

Новият договор на Здравков в Ризе прекратява отношенията на клуба с германския вратар на Дуисбург Георг Кох.

"Нямахме по-добър вариант от Здравков. Той беше фантастичен и си заслужи обичта на всички в нашия град. За нас нямаше значение при какви условия ще остане в клуба", каза пък вицепрезидентът Ерол Йълдъръм пред местните медии.