PDA

View Full Version : Парите



doroty
06-28-2006, 08:23
Мислите ли наистина, че каквото не се купува с пари се купува с много пари? Парите най-важното нещо на света ли са според вас?

niki7o
06-28-2006, 08:24
NE parite ne sa nai-vajnoto ne6to na sveta ima mnogo po-vajni ne6ta ot parite

`Death`Whore`
06-28-2006, 08:26
Парите имат значение единствено за ядене и хигиена. Ако човек има за това, за друго не му трябват.

`Death`Whore`
06-28-2006, 08:35
Любов и приятели...и добро прекарване, но в кавички. :)

Qgodka_
06-28-2006, 08:48
Аз пък съм на мнение,че парите са изключително важни. Защото, когато си повече от добре финансово осигурен, не те вълнуват проблемите на делника (да си нахраниш децата, себе си, да се облечеш, да си платиш сметките по дома и мобилния, да изпратиш детето на екскурзия, да му осигуриш добро образование, да имаш хубава кола(която да не е 2-ра ръка и да я правиш през 3-4 месеца) ), живееш спокойно от това, съхраняваш се физически и духовно. Чувстваш се добре в кожата си, като се разболееш си осигуряваш най-доброто лечение .... и здравето се купува с пари. Без тях щастието става по-малко, защото проблемите са повече. За да си хубав и поддържан, също си трябват пари ... за да имаш хубава коса, нокти,тяло,перфектна кожа и лице. Този, който няма достатъчно пари не може да си позволи да ходи 2 пъти в седмицата на маникюр, на масаж и да си подстригва косата във водещи фризьорски салони. Мога много примери да дам и всички ще са в подкепа на това, че живеем в материален свят .... дори ако искаш да се насладиш на най-красивите постановки, пиеси, балет,опера и др.(Балшой театр, Андреа Бучели) отново билетите са със значително по-високи цени,т.е за да може да се насладиш на висшето изкуство трябва да имаш финансовата възможност да си го позволиш.
Така, че за мен парите са едно от най-важните неща, необходими за щастлив живот.

`Death`Whore`
06-28-2006, 08:57
Аз пък съм на мнение,че парите са изключително важни. Защото, когато си повече от добре финансово осигурен, не те вълнуват проблемите на делника (да си нахраниш децата, себе си, да се облечеш, да си платиш сметките по дома и мобилния, да изпратиш детето на екскурзия, да му осигуриш добро образование, да имаш хубава кола(която да не е 2-ра ръка и да я правиш през 3-4 месеца) ), живееш спокойно от това, съхраняваш се физически и духовно.
Ягодке, родителите ми известно време са ни хранили само с хляб и сирене, никога не сме имали кола, за гсм-та - да не говорим. И пак те и ние сме били щастливи.


Чувстваш се добре в кожата си, като се разболееш си осигуряваш най-доброто лечение .... и здравето се купува с пари. Без тях щастието става по-малко, защото проблемите са повече.
Тук има нещо вярно, но понякога и по-евтините неща вършат добра работа.


За да си хубав и поддържан, също си трябват пари ... за да имаш хубава коса, нокти,тяло,перфектна кожа и лице. Този, който няма достатъчно пари не може да си позволи да ходи 2 пъти в седмицата на маникюр, на масаж и да си подстригва косата във водещи фризьорски салони.
Аз не ходя на маникюр, не се подстригвам при гъзарски фризьори и не изглеждам зле. Всъщност не съм видяла нито една хубава модерна прическа. По кожата не се мацотя. Ти ако без ходене по козметици изглеждаш отвратително, някои хора са естествени.


Мога много примери да дам и всички ще са в подкепа на това, че живеем в материален свят .... дори ако искаш да се насладиш на най-красивите постановки, пиеси, балет,опера и др.(Балшой театр, Андреа Бучели) отново билетите са със значително по-високи цени,т.е за да може да се насладиш на висшето изкуство трябва да имаш финансовата възможност да си го позволиш.
Така, че за мен парите са едно от най-важните неща, необходими за щастлив живот.
А ти на колко опери си отишла? От думите ти предполагам, че имаш финанси. Но няма да повярвам, че даваш голяма част от тях за книги, театър или опера.


Знаеш ли какво е за мен щастлив живот? Да имам къде да живея, да имам пари за хляб /дори само за него/, да излизам на някоя пейка с бира в ръка. И да мога да платя образованието си...не че го плащам аз...но затова не съм се набутала в "Нов български университет". Сега сигурно ще кажеш, че образование, за което плащаш 1000 лева на семестър е по-добре. Да, обаче не.

Qgodka_
06-28-2006, 09:18
Та така "whore" .... не съм казала за образованието абсолютно нищо, а това, което си написала ти ..... не е вярно, защото не го мисля. Всичко се постига с много знание и труд ....
За прическата .... един професионалист не се свързва с модерна прическа, а една наитина добре оформена такава .... дали е класическа или модерна е твой избор ...
За козметиците :lol: :lol: :lol: Това не са пластични хирурзи :lol: :lol: :lol: , а хора, които поддържат естествената красота, дадена от природата ... а щом някой я притежава, защо да не я запази такава ... а процедурите са си цяло удоволствие. На кой не му е приятно да му казват всеки ден колко е хубав?:)
А за изкуството ..... щом давам този пример, предполагам се досещаш, че съм редовна посетителка на такива изяви ... е, разбира се, когато идват да посетят нашата мила родна страна :)

Съжалявам, че живота се е отнесъл така с теб, но не забравяй, че всеки има свое лично мнение. Аз виждам парите като част от своето щастие и обясних по какви причини.
За теб е хубаво с бира в ръка на някоя пейка ........ а за мен това е твърде далечно и аз не бих правила нещо подобно. Имам различно виждане по този въпрос :) За това и сме хора ... всеки със своята съдба и щастие.

Qgodka_
06-28-2006, 09:23
Този, който няма такива си въобразява, че "другите" ( а те съвсем не са други, а са като теб) са надути,гадни, надменни, глупави и тнн ....... това не е вярно или поне не за всички. От рода на всички манекенки са тъпи, всички метъли смърдят, всички чалгари са идиоти и тнн.
А хората, които нямат възможности се озлобяват, заради този факт, че другите имат , а те нямат. Това е наистина тъжно, би било хубаво всички да сме равни, но защо като не можем,трябва да ставаме по зли?

`Death`Whore`
06-28-2006, 09:27
Ама аз не го приемам като гаден живот...това е. Била съм щастливо дете. И тук се появява нещо друго - в първия си пост ти изкара, че тези неща са жизненоважни, а сега казваш, че са просто приятни. Би ми било приятно да имам пари и да накупя три тона яки бижута, но не ми е гадно, че не мога да го направя.


Хаххаххахаха. Показа си надутостта. Аз съм се озлобила, защото родителите ми не са богати? Божеее! А за пейките - съжалявам те. "За мен това е много далечно"...

И още нещо - още повече те съжалявам, щом парите са част от щастието ти.

love`me`all`ihih
06-28-2006, 09:50
prava si. ne se strahuva da ne bi da gi zagubi i celiq mu den minava v misli kak da gi opazi i kak da spe4eli o6te i o6te... 4ovek moje da bude 6tastliv i bez da e fra6kan s pari. hubavo 4e ima6 svoe mnenie no dosta se razminava ot moito... ako si postavq6 za cel samo parite ti zagurbva6 drugite cenni ne6ta . a i o6te ne6to za6to ne spomena 4e parite moje da se izhar4at za bezdomni deca li6eni ot roditeli nali bili vajni no ne ti ne iska6 da gi dade6 na drugi koito da im se radvat.. ti iska6 da si opravi6 manikuira i da si podstrije6 kosata nali.. az ako imah pari bih dala polovinata na decata bez roditeli. vseki put puskam pari na prosqci tfa me pravi 6tastliva ne se oplakvam 4e nqmam koi znae kolko drehi ne mi puka 4e jiveq v dvustaen apartament vajnoto e 4e roditelite mi sa postignali vsi4ko tfa kato sa zapo4nali ot nulata i az sym 6tastliva i bez pari.... P.S. malko se pouvlqkoh :D

Qgodka_
06-28-2006, 09:59
Ама аз не го приемам като гаден живот...това е. Била съм щастливо дете. И тук се появява нещо друго - в първия си пост ти изкара, че тези неща са жизненоважни, а сега казваш, че са просто приятни. Би ми било приятно да имам пари и да накупя три тона яки бижута, но не ми е гадно, че не мога да го направя.


Хаххаххахаха. Показа си надутостта. Аз съм се озлобила, защото родителите ми не са богати? Божеее! А за пейките - съжалявам те. "За мен това е много далечно"...

И още нещо - още повече те съжалявам, щом парите са част от щастието ти.

Това второто не виждаш ли, че е втори пост .... не се отнася за теб.
А тва,че не пия бира с група индивиди на пейка ........ не ме прави надута, а различна от теб. Аз СЪМ различна от теб, както и много други, а в това няма нищо, ама нищо лошо. Това,че за мен това не е интересно.... какво от това ....... прави го колкото искаш. Всеки е различен, има различен вкус и прави това, което му подхожда като характер.
Няма за какво да ме съжаляваш :) Ето и с това сме различни :) Аз говоря спокойно, а ти с възклицателни, "боже" .... всеки има право на избор.А в това те да са част от него (щастието) няма нищо лошо ... това по никакъв начин не променя .......... нека всеки е щастлив по своемо и с това, което има :)

`Death`Whore`
06-28-2006, 10:05
За някои хора щастието е просто да са заобиколени от хора, които ги обичат и които те обичат. Ще ти кажа разликата - аз не търся щастието в интересност, в интереността на местата, на които съм. За мен ако човек постоянно търси интересни места, значи хората, с които общува, не му доставят удовлетворение. Ти ако си с най-любимите си хора и сте просто пред блока, няма ли да ти е приятно, че просто си с тях?

Qgodka_
06-28-2006, 10:08
prava si. ne se strahuva da ne bi da gi zagubi i celiq mu den minava v misli kak da gi opazi i kak da spe4eli o6te i o6te... 4ovek moje da bude 6tastliv i bez da e fra6kan s pari. hubavo 4e ima6 svoe mnenie no dosta se razminava ot moito... ako si postavq6 za cel samo parite ti zagurbva6 drugite cenni ne6ta . a i o6te ne6to za6to ne spomena 4e parite moje da se izhar4at za bezdomni deca li6eni ot roditeli nali bili vajni no ne ti ne iska6 da gi dade6 na drugi koito da im se radvat.. ti iska6 da si opravi6 manikuira i da si podstrije6 kosata nali.. az ako imah pari bih dala polovinata na decata bez roditeli. vseki put puskam pari na prosqci tfa me pravi 6tastliva ne se oplakvam 4e nqmam koi znae kolko drehi ne mi puka 4e jiveq v dvustaen apartament vajnoto e 4e roditelite mi sa postignali vsi4ko tfa kato sa zapo4nali ot nulata i az sym 6tastliva i bez pari.... P.S. malko se pouvlqkoh :D
Това, което казваш е хубаво ... да. Отново никъде не съм казала, че не давам на никой, къде съм го написала това? А какво значи, ако имаш ги даваш половината? Ти и сега имаш ....... защо не ги дадеш половината? Никъде не съм казала "фрашкан с пари" ....... това, което съм описала е нормално за един средно статистически европеец .... нито стотинка повече. Това, че са важни не значи, че трябват едва ли не милиони, а просто да покриеш това, което описах .... а то не е много, просто българина е на едно от последните места по доходи. Парита не са цел ....... А ти искаш да роботиш, нали? Искаш да си покриеш нуждите? Не се ли целиш да получиш пари, за да се справиш? Щом можеш да си щастлива БЕЗ пари ........ опитай да живееш 1 месец без 1 лв в джоба ..... на корени,трева и вода.

Qgodka_
06-28-2006, 10:11
За някои хора щастието е просто да са заобиколени от хора, които ги обичат и които те обичат. Ще ти кажа разликата - аз не търся щастието в интересност, в интереността на местата, на които съм. За мен ако човек постоянно търси интересни места, значи хората, с които общува, не му доставят удовлетворение. Ти ако си с най-любимите си хора и сте просто пред блока, няма ли да ти е приятно, че просто си с тях?

Това е така ... да. Любов, приятелство, семейство несъмнено са най-важните. Но в момента тях не ги обсъждаме :) Говорим за материалното като част от съществуването.

`Death`Whore`
06-28-2006, 10:15
А ти общуваш ли с хора без финансови възможности? Търсиш ли си приятел със същите възможности като теб?

LuDaTa_14{P}
06-28-2006, 10:23
>>S пари можеш да купиш къща, но не и дом. С пари можеш да купиш часовник, но не и време. С пари можеш да купиш легло, но не и сън. С пари можеш да купиш книга, но не и знание. С пари можеш да купиш лекар, но не и здраве. С пари можеш да купиш положение, но не и уважение. С пари можеш да купиш кръв, но не и живот. С пари можеш да купиш секс, но неи любов.
tova e ne6to koeto vseki e 4uval i zatova go puskam tuka. Qgodka_ az bqh love`me`all nqma zna4enie . Da nikade ne si kazala v tova e problema ti purvo iztukna 4e iska6 da si opravi6 manikuira nali?! da 6te si dam polovinata pari na takiva hora no kogato zapo4na sama da si gi izkarvam mn qsno 4e vseki 4ovek se stremi kum pari za da bude 6tastieto mu po-pulno no nqkoi hora si go postavqt za cel i si mislqt 4e s tqh vsi4ko se postiga pro4eti pogovorkata i 6te razbere6 za6to spora s stebe osobeno za lekara za6toto tova ti iztukna su6to a i kakvo kato mu plati6 na lekarq ne e sigurno 4e 6te se opravi6...

Qgodka_
06-28-2006, 10:31
А ти общуваш ли с хора без финансови възможности? Търсиш ли си приятел със същите възможности като теб?
не

machoka
06-28-2006, 10:34
А ти общуваш ли с хора без финансови възможности? Търсиш ли си приятел със същите възможности като теб?
не

Не на първото изречение, или не на второто?

LuDaTa_14{P}
06-28-2006, 10:34
koe ne ne razbrah ne ob6tuva6 s hora bez finansovi vuzmojnosti ili ? ako etaka mn lo6o govori nali sama kaza 4e vsi4ki hora trqbva da sme ravni ....

Qgodka_
06-28-2006, 10:38
>>S пари можеш да купиш къща, но не и дом. С пари можеш да купиш часовник, но не и време. С пари можеш да купиш легло, но не и сън. С пари можеш да купиш книга, но не и знание. С пари можеш да купиш лекар, но не и здраве. С пари можеш да купиш положение, но не и уважение. С пари можеш да купиш кръв, но не и живот. С пари можеш да купиш секс, но неи любов.
tova e ne6to koeto vseki e 4uval i zatova go puskam tuka. Qgodka_ az bqh love`me`all nqma zna4enie . Da nikade ne si kazala v tova e problema ti purvo iztukna 4e iska6 da si opravi6 manikuira nali?! da 6te si dam polovinata pari na takiva hora no kogato zapo4na sama da si gi izkarvam mn qsno 4e vseki 4ovek se stremi kum pari za da bude 6tastieto mu po-pulno no nqkoi hora si go postavqt za cel i si mislqt 4e s tqh vsi4ko se postiga pro4eti pogovorkata i 6te razbere6 za6to spora s stebe osobeno za lekara za6toto tova ti iztukna su6to a i kakvo kato mu plati6 na lekarq ne e sigurno 4e 6te se opravi6...

Поговорката е много вярна. Обаче. хора, разберете, че парите не те правят по-малко човек. Оставаш човек като ВСИЧКИ, но можеш да си позволиш повече неща. Това е единствената разлика. Дадох елементарни примери ... все пак е тийн форум, няма нужда да поставяме глобални проблеми за разрешаване. Не говорих за лекар, а за по-добри лекарства, които са и по-скъпи. Не говоря вече за страшни болести .... за които повярвайте знам колко пари са нужни и знам, че живот се одължава с тях, ако в крайна сметка не успееш да го спасиш. Но да спечелиш още една година с любимия човек трябва да можеш да си го позволиш или да намериш начин да си го позволиш. Много е лесно да говорите на суха теория, друго е да живееш. Да, не е сигурно ( за това вече не говорим ....... парите не са всепобеждаваща сила, хора, те правят живота по-лек, по-безпроблемен), но ако нямаш възможност ....... няма и да опиташ ...... и винаги ще я има мисълта ......."Ами ако бях опитал?"

Qgodka_
06-28-2006, 10:39
А ти общуваш ли с хора без финансови възможности? Търсиш ли си приятел със същите възможности като теб?
не

Не на първото изречение, или не на второто?
"Не" на второто, извинявам се
Финансовите възможности не правят човека ........ мисля е ясен отговора.

LuDaTa_14{P}
06-28-2006, 10:46
rqdko horata s pari se mislqt za ravni na drugite ako ti si edna ot tqh evala ama tva ve4e e druga tema
hah e 6tom e teen forum neka ne puskat temi koito o6te ne sa na purvo mqsto v uma na edin TEEN
a spored mene trqbva d aima takiva temi za6toto 4ovek trqbva da znae kakvo iska o6te ot rano hxah tva pak e druga tema :D

KaMiKaDzE
06-28-2006, 10:50
"Парите не са цел,а средство."

Не си спомням кой го беше казал. :smt017

djigi
06-28-2006, 10:54
Парите са в основата на живота.
Ако се направи статистика по-голямата част от проблемите на хората опират до парите. Не говоря за хората, които непрекъснато говорят как нямат пари, а домовете им са като замъци (примерно).

Има хора, които наистина нямат пари за един-единсвен хляб на ден и като в главата ти се е непрекъснато мисълта от къде да вземеш пари за този хляб, изнервяш се и колкото и да е любящо семейството ти и да го обичаш, започваш да си го изкарваш на тях.

Другия главен проблем свързан с парите е здравето. Как едно семейство ще бъде щастливо като знае, че детето им ще умре след два месеца, ако не му се направи някоя от онези високоплатени операции в чужбина. А дори да не е такъв случая, има толкова скъпи лекарства, които са също толкова нужни на някого.

На втори план ми се виждат нещата като образование и някакви дрехи/обувки. И независимо от това, че вкъщи се купуват по два хляба на ден - не сме щастливо семейство. Не сме такова, но не причината са парите.

machoka
06-28-2006, 10:58
Общо взето, с изключение на маникюра и скъпите фризьори, подкрепям Ягодката.

Парите, за съжаление, са се превърнали в огромен фактор. Осигуряват ти най-малкото едно спокойствие, правят те независим. Вече не можеш да получиш качествено образование в чужбина, без да имаш зад гърба си стабилна финансова подплатеност.

http://news.bg/article.php?cid=31&pid=0&aid=182387
Хайде кажете ми сега, че този втори по богатство човек в света е направил грешка, като цял живот се е стремял да трупа пари! :idea:

Няма нищо лошо в това да се стремиш към все по-големи финансови завоевания. Това не те прави алчен. :shock:

Евалата на бизнесмените от Уолстрийт, които с едно щракане на мишката печелят повече от колкото ние ще спечелим за цял живот. Това са изключително високо образовани и интелигентни хора, които явно се стремят да натрупат голямо богатство и за тях и за фирмите, за които работят.. ето един перфектен пример на богати, но достойни хора :)

FlowerinesS
06-28-2006, 11:14
Qgodka_ , съгласна съм с теб.

Наистина от някои постове си личи силната злоба и ненавист към тези,които имат по-големи възможности.Това е ..тъжно.Death`Whore` , мисля,че нямам право да ти се меся в живота по какъвто и да било начин,но защо така се нахвърляш на Qgodka_ ?"Съжаляваш
" я ,жалка била,не знам каква..не мисля,че можеш да правиш такива прибързани коментари по неин адрес.Нищо лично,но нали знаеш,че всеки има правото да има свое понятие за щастие и т.н.Ако за теб щастието се простира до това да се наливаш с бира на пейката,тя може да не иска така да си живее живота.Пак казвам,че не искам да ти се бъркам,но в почти всеки втори твой пост съм забелязала/от доста време/ ,че споменаваш думата 'пари' и тази тема е чувствителна за теб.Мисля,че не е редно да си изливаш../тази дума страшно я мразя/комплексите и яростта от проблемите си върху някой,който мисли различно от теб и осъзнава,че в днешния свят най-важното си остава любовта,приятелството,разб ирателството и още куп неща,свързани с човешките взаимоотношения,но и разбира значимостта на парите,защото наистина точно те са жизненоважно средство за оцеляване.С парите могат да се решат ВСИЧКИ БИТОВИ проблеми,за такива неща като любов и т.н. никой не говори.Това исках да кажа,знам,че сега ще има коментари по всеки ред от поста ми,моля те да не го приемаш лично.

teenkopele
06-28-2006, 11:23
парите са средство, а не цел...


Напълно съм съгласен с това. Парите не са най-важното, поне за повечето хора. :wink:
Предпочитам да имам пари, колкото да живея нормално и да съм щастлив, отколкото да имам купища пари и да съм нещастен. :wink:

Dr. Kazimbutt
06-28-2006, 11:25
Има неща, които не могат да се купят с пари. Със стойностните хартиики не можеш да си купиш здраве, любов, приятели, интелект, талант в някое изкуство... а това са все хубави неща.

Парите са необходимост, но не са най-важното нещо на света. Те не гарантират щастието. С пари можеш да си купиш BMW, самолет и остров... и пак да си нещастен. Както са казали китайците: "Щастлив е не този, който има много, а този, който има достатъчно." Аз ще съм доволен парите просто да ми стигат. Не ми трябва да тъна в разкош.

Колкото до това, че хората, които нямат много пари, се озлобяват срещу богатите, защото им завиждат - това е пълен мит. По-скоро богаташчетата се надуват и не говорят с хора, които не са на "тяхното ниво".

Въобще не ме интересува, че някой се вози в Мерцедес, че празнува всяка Нова година в Милано, или че се къпе в парфюм за 300 лева. Аз гледам в своята паница и съм доволен от това, което виждам в нея. То не е много, но ми е абсолютно достатъчно, за да си правя кефа.

machoka
06-28-2006, 11:30
Dr. Kazimbutt,

но въпреки всичко бачкаш за да изкараш пари и ще бачкаш още повече, ако ти се отвори възможност за по-голяма заплата, нали така? :)

Те ти 'алчност' :lol:

Богатството е разтегливо понятие - аз съм богат спрямо някои и беден спрямо други. С вас е същото. Така че всички вие сте БОГАТИ спрямо някой, и да твърдите че не искате да сте такива е ЛЪЖА, защото СТЕ ;)

Dr. Kazimbutt
06-28-2006, 11:33
Ако ми се появи възможност да изкарвам повече пари - ще я приема. Но това не ми е фикс-идея, както на някои други хора.

`Death`Whore`
06-28-2006, 11:44
Всъщност парите не дават щастие. Надявам се да го разбереш някой ден.

machoka
06-28-2006, 11:47
Всъщност парите не дават щастие. Надявам се да го разбереш някой ден.

Всъщност, дават Дет ;)

Сега покрай българската Коледа, знаеш ли колко щастие дариха на хиляди деца? Ами след наводненията - събраха се милиони и сега много хора получиха нови къщи, нови уреди... всичко това благодарение на парите ;)

Вярно е, че не се купува всичко с пари, но определено щастие можеш да си купиш. Наречи ги средство, наречи ги крайна цел.. названия много, резултат един :-k

Това е като оръжието - нали знаете, не оръжието убива, а човекът. Така че, парите са щастие в ръцете на едни и средство за злини в ръцете на други :) Окраската им зависи само от това кой ги притежава :D

`Death`Whore`
06-28-2006, 11:50
Както казах в началото, когато нямаш покрив и хляб, парите имат значение.

FlowerinesS
06-28-2006, 12:32
Всъщност парите не дават щастие. Надявам се да го разбереш някой ден.
Ако говориш на мен:Чувствам се щастлива,за което благодаря на Господ,имам всичко,може би е силно казано,но поне достатъчно-хубаво семейство,в което всички се обичаме и се усмихваме,дом,приятели..тов а е постижимо за всеки,стига да има желание,амбиции..и парите са част и от моето щастие.Те дават щастие,разбира се щастието не се крепи само на парите,но в една сравнително голяма част от него е заложена в парите.Просто различни гледни точки.

`Death`Whore`
06-28-2006, 12:58
Не беше за теб, дори не бях прочела какво си написала. Не я нападам, не искам да я обиждам, просто казвам какво мисля и чувствам.

LuDaTa_14{P}
06-28-2006, 13:14
6tastieto e mn ob6irna duma. nqkoi se 4uvstvat 6tastlivi ne samo zaradi parite tova vsi4ki go znaqt. Tuka sporime 4e parite NE davat pulno 6tastie a tova 4e doprinasqt za 6tastieto e su6to pravilno. Zamislqli li ste se za6to jiveeme v bedna durjava ne za6toto nqma dostatu4no list4eta s narisuvani cifri a zatova 4e horata se stremqt kum pove4e i pove4e i taka se zabravqt. govora za politicite-OGRABVAT NARODA i tova podtikva tezi koito izkarvat i te da iskat pove4e i da si kriqt parite samo za sebe sii da ne pomagat na izpadnalite v nujda. razbira se tova si e otnositelno za vseki 4ovek no glavnata pri4ina horata da se ozlobqvat e tova 4e jiveeme v BG s takiva dobri politici, upravnici se1...

Ollas
06-28-2006, 13:56
Има неща, които не могат да се купят с пари. Със стойностните хартиики не можеш да си купиш здраве, любов, приятели, интелект, талант в някое изкуство... а това са все хубави неща.

Парите са необходимост, но не са най-важното нещо на света. Те не гарантират щастието. С пари можеш да си купиш BMW, самолет и остров... и пак да си нещастен. Както са казали китайците: "Щастлив е не този, който има много, а този, който има достатъчно." Аз ще съм доволен парите просто да ми стигат. Не ми трябва да тъна в разкош.

Колкото до това, че хората, които нямат много пари, се озлобяват срещу богатите, защото им завиждат - това е пълен мит. По-скоро богаташчетата се надуват и не говорят с хора, които не са на "тяхното ниво".

Въобще не ме интересува, че някой се вози в Мерцедес, че празнува всяка Нова година в Милано, или че се къпе в парфюм за 300 лева. Аз гледам в своята паница и съм доволен от това, което виждам в нея. То не е много, но ми е абсолютно достатъчно, за да си правя кефа.

Съгласна съм с казаното от Доктора.
В крайна сметка стветът е толкова материален, че да не можем без пари, но и достатъчно духовен, за да можем да живеем доволно и без толкова много... хартийки. Както богатството, така и щастието са доста разтегливи понятия. `Death`Whore` и Qgodka_ го показаха. Все пак има различни хора с различни виждания за света. За един щастието е в едно, за друг - в друго. Важното е човек да има достатъчно пари, за да може да си го позволи.
Qgodka_, пожелавам ти, когато се издържаш сама, да имаш същата материална база, както сега. `Death`Whore`, харесва ми това, че намираш щастието в обикновените неща. Аз също като теб поставам хората край мен на първо място, а не парите.
Но в крайна сметка всички учим, за да можем да работим нещо, чрез което ще печелим добре (респективно много) и да живеем нормално (в разкош). Сигурна съм, че никой не би отказал да живее така, че да може да си позволи хубава кола, хубав дом, почивка на някой топъл остров и т.н., но дали това е разкош или необходимост, за всеки е различно.

Важното е човек да е щастлив с това, което има.

empjori
06-28-2006, 14:06
Неприятно ми е че го казвам, но парите са много важни, с тях човек има власт, здраве и щастие... с пари можеш да си имаш и приятели, кой казва че трябва да им даваш нещо? Можеш да имаш приятели и да не им даваш и пукната пара, и ако все още са с теб значи са истински.... ахх как искам да съм Бил Гейтс..... [-o< мечти....

machoka
06-28-2006, 14:16
Аз също като теб поставам хората край мен на първо място, а не парите.

... да де, ама много изкуствено и високопарно взеха да звучат тези думи.

То е ясно, че всички 'ценим приятелството' и други високо морални ценности повече от парите.

Тук говорим за пряката нужда от тях и за това, че е нормално да се стремиш да имаш повече и повече, за да си осигуриш един по-добър живот, а в последствие и на поколенията си.

Сега малко хора от тук пишещите отдават голямо значение на парите, нормално е за тях да са нещо 'не толкова важно', дори 'на последен план'... но когато ви се наложи да издържате семейство и да виждате глада в празния поглед на малката си дъщеричка един ден /чукам на дърво това да не става никога/, тогава ще си промените възгледите.. и ще разберете, че 'въпреки че ценим приятелството повече от всичко и бля и бля и бля/, парите са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важен критерий за съвременното съществувание.

doroty
06-28-2006, 14:23
парите са средство, а не цел...


а за тъпият лаф, че нещо се купува с много пари... емииии успех... купи си любов и приятели с многото пари...

Това не е моя мисъл, просто питам дали и вие мислите така. Според мен важни са точно тези неща, които не се купуват с пари...Помисли кои са!

`Death`Whore`
06-28-2006, 14:27
Обаче аз ще съм изкарала тези пари с ума си. Тогава те ще са важни за мен и няма да ги давам за пълни глупости. Обаче парите на мама и тати са изкарани от тях. И Мачок, хайде да не говорим за глад. Мислех, че за тези нужди е ясно...или бъркам?

InHell
06-28-2006, 14:42
Проблема не е дали някой има повече пари от друг, а това че парадира с тях. Особено много ме дразнят такива комплексарчета, които се коркат с парите на мама и тати, с колата купена им от тях и т.н. Ами просто нямат с какво друго да изпъкват - това е личното ми мнение. Иначе нека имат пари, да са живи и здрави и да си ги харчат.
Друго нещо - в България е известно, че за да имаш пари не трябва да си умен и способен, а да си тарикат, и да заобикаляш правилата.
Наистина, повечето хора(поне тук в БГ) искат да имат толкова пари, от колкото имат нужда. ОБАЧЕ на запад не е така. Там за пари хората биха продали собствените си родители. Приятелството не значи нищо. И проблема е в това, че те имат достатъчно пари за нормален живот. Обаче те искат ОЩЕ, просто са алчни копелета. За съжаление се сблъсках с този феномен, и честно казано понякога наистина се радвам че живея в България, че културата и обсществото ни са такива каквито са(казвам понякога, не че ме кефи всичко в момента).

Ollas
06-28-2006, 15:08
Аз също като теб поставам хората край мен на първо място, а не парите.

... да де, ама много изкуствено и високопарно взеха да звучат тези думи.

То е ясно, че всички 'ценим приятелството' и други високо морални ценности повече от парите.

machoka, това, че парите не са на първо място за мен, не означава, че не са важни и не ги ценя. Уважавам хората, които имат пари и знаят защо ги имат и как се печелят. Не мога да кажа, че съм изключително добре подригурена, но познавам достатъчно такива хора. Да, искам да съм като тях, за да мога да живея, а не да преживявам.
А дали това, което казах за приятелството, звучи изтъркано, не ме интересува.

^HyPoCRiSy^
06-28-2006, 15:55
Винаги съм била на мнението, че парите не са толкова важни, колкото някои хора се опитват да ги изкарат. Парите имат значение до такава степен, че да не страдаш от лишения. Но ако те са едно от най - важните неща, правещи някого щастлив, мога да кажа само...жалко.

Disorder
06-28-2006, 16:36
повечто от вас казаха, че парите на са важни, стига да имаш достатъчно за да преживяваш. Да преживяваш до кога? До 25-30? А какво става после? Завършили сте имате си работа и си преживявате добре със заплатите си. Обаче един хубав ден ти се раждат деца и парите започват леко да не достигат. Както и да е затягате коланите и някак си се оправяте с най-належащите нужди, но как се чувствате, когато децата ви искат да отидат на екскурзия с другите, а няма пари за това? Как се чувствате когато ви попитат защо съученците им имат нови дрехи, а те още ходят със скъсаните дънки от преди три години? Как се чувствате когато нямате пари за да осигурите обучението на собствените си деца и ги гледате да бачкат като луди по 10 часа в някой склад или кафене? И дали, ще можете да им обясните тогава толкова убедени в правотата си, че ще бъдат щасливи ако са здрави и имат приятели, незвисимо дали утре ще имат къде да живеят? Не може да отричате, че парите са важни за човешкото щастие. Или по-точно може, докато не започнете сами да усещате тежестта от липсата им.

MiRaCuLiXbb
06-28-2006, 17:43
Moooney!! Need moooore!!!
Майкоо, дайте ми 1милион и немам никви грижи цял живот.
Аз уча, работя и живея, за да си прая кеф. А единственият начин да си прая кеф е да получавам много пари. Не мога да разбера хората дето не искат да са богати. Не е скромност, а е оправдание за мързела им.
На който му е кеф нека си излиза с приятелите на по биричка пред блока цял живот, аз имам други цели. Искам да обикалям света, да карам скъпи коли, да живея добре.
Не може да сте сигурни, че сте щастливи и с малко пари без да сте имали и много! Имал съм много пари, бил съм и без стотинка и да ви кажа, по-добре е да имаш пари.
Exploitedteen, прав си, че не трябва да се глезят децата. Трябва да глезиш единствено себе си с парите, които с труд си изкарал.

Disorder
06-28-2006, 20:15
аз съм дете, което е възпитано да не е консуматор...

винаги съм разбирал родителите ми, когато искам нещо, а те не могат да си го позволят в момента... от 16 годишен работя ваканциите и прочие, за да мога сам да си купувам дрехи, компютър и прочие неща и да не товаря нашите с моите капризи...

да се изпусне екскурзия не е фатално за нито едно дете, както не е фатално, ако не може винаги да е с чисто нови дрехи, по последна мода, за някакви луди пари...

съжалявам, ама лично според мен на едно дете не може винаги да му се угажда за всичко, защото ще порасне като един разглезен готованец (справка "Мамино детенце" учили сте го), не означава и да му откажеш всичко, но просто... не искам детето ми да е готованец, защото това е мечешка услуга
Не става въпрос за това какво иска детето ти, или без какво може да мине, а за това как би се почувствал ти като родител, който е неспособен да му осигури бъдеще. Би ли могъл да се чувстваш добре сам за себе си, ако нямаш необходимите средства за да пратиш детето си в университет един ден? А какво става когато тези деца са две три или повече. Не е ли тук ролята на парите? Мислиш ли, че хората са щастливи, когато не само те, а и децата им страдат поради липсата им? И в същото време това не означава, че тези хора нямат приятели, че не са обичани или здрави. Всичко е комплексно и за да си напълно щастлив не може да минеш нито без материалното нито без духовното.

Disorder
06-28-2006, 21:04
бях приет в университет в щатите, който е доста реномиран, но за жалост максималната стипендия, която получих е 60%, яд ме е, но не съм тръгнал да правя проблем, защото осъзнавам, че не винаги става това от филмите...

ти обаче ми говориш, че едва ли не аз ще обрека децата си на глад и нищета, ще карам дъщеря си (дано да имам) да проси или проституира и прочие...

не гледай толкова едностранчиво на нещата- аз винаги ще давам максималното за тях, но кое е по- важно родителската любов или парите??

имам познато, които техните не ги интересува за децата им- дават им някакви луди пари и не ги интересуват повече... в родителските си очи те са изпълнили своя дълг- дават им пари, това ли е най- важното??
btw за справка всичките ми такива познати в момента са абсолютни лекета, а единия не е между живите от 3 години...
Не казвам, че децата ти ще живеят зле, просто ти давам пример, че дори всичко друго да е идеално, един родител не би могъл да бъде щастлив ако не може да осигури бъдеще на децата си. И не гледам едностранчиво а твърдя, че не може да се отрича с лека ръка ролята на партите, нито пък тази да моралните ценности.

techCandy
06-28-2006, 22:40
Доста неща прочетох тука, и като цяло се присъединявам към
мнението на exploited. Само не съм съгласна с едно нещо, което каза той, за това как например няма да дам 200 кинта за прическа, ако блъскам като идиот по 16 часа на ден. Специално за прическа, наистина не бих, аз мойта си я харесвам, и отделям за поддръжката и не повече от 30 кинта месечно. Но пък понякога давам повече пари от колкото ми се иска, за някой мой си глезотиики, които на мен ми доставят удоволствие, знаейки че след това съм обречена на фотосинетза :lol: Но всъщност това, което искам да кажа е, че трябва всички сами да почнете да си изкарвате парите, за да можем да говорим откровено за моралните и материалните ценности. За мен парите са просто цел, не ми трябва много за да си прекарам добре. Не ми трябва да се напивам, за да ми е весело и хубаво, на мен ми е хубаво заради хората, с които съм, заради музиката (примерно). В крайна сметка не всичко е пари, и не всичко е визия, тъй като и това беше засегнато в темата. Дано само го осъзнаете. Когато нямаш много е лесно да оцениш, това което си спечелил и това което имаш, което на мен лично ми носи удволствие и удовлетворение най- вече, което е много.

WILD__BOY
06-29-2006, 06:07
И без пари се живее. Стига да си силен духом. Иначе за мен парите са средство за по-добър живот. Малко материални неща ме влечат и това са уютна къща (с корт за наскет ;) ) и удоволствието да карам няква кола и то просто за дълги разтояния. наче даже предпочитам колело.

За храната ще кажа, че трябва просто да е качествена, защото ядем, за да живеем, а не живеем, за да ядем.

Qgodka_
06-29-2006, 08:16
exploitedteen тук каза, че парите водят до разглезване ......... това изобщо не е вярно. Не парите развалят детето, а родителите, които си позволяват твърде много да го глезят. Не може да се слагат всичко под един общ показател! Малко са тези, които имат всичко по рождение и пак това не значи, че трябва да са лигли. Аз никога не съм била лигава, никога не съм искала много, никога не съм била да кажем "непримерна". Това няма нищо общо с парите, а с родителите - как те ще те възпитат. Мога да дам един блестящ пример за едно от богатите семейства, които имат 3 деца - 2-те момичета са чудесни приятелки, много мили и учтиви, въздържани, а момченцето, което е на 5 години е абсолутен 100 % лигльо .... всички имат парите, ама него го направиха лигльо.
Освен това подстригване със сешоар за 200 лв няма никъде ......... за пример Капанов би ти било максимум 25-30 лв за нормално дълга коса. Няма нужда да се изхвърляме в абсолютни крайности. Никой не е казал, че всичко е визия ........ но е факт, че всички искаме да я имаме, нали?
Някой беше казал, че ако нямаш много е лесно да го оцениш ............. а като имаш не го ли цениш? Цениш го и то още повече, защото си пролял повече пот, направил си повече усилия, вложил си много повече труд, за да го постигнеш. Разликата е , че като е по-малко го цениш по различен начин ...... т.е да не го загубиш, защото загубиш ли , губиш всичко понякога.

Dr. Kazimbutt
06-29-2006, 08:23
Някой беше казал, че ако нямаш много е лесно да го оцениш ............. а като имаш не го ли цениш?
Нещата са хубави, когато ги нямаш... чарът им се губи при придобиването им. Можеш да оцениш едно нещо истински, едва след като го спечелиш и загубиш.

Qgodka_
06-29-2006, 08:36
Някой беше казал, че ако нямаш много е лесно да го оцениш ............. а като имаш не го ли цениш?
Нещата са хубави, когато ги нямаш... чарът им се губи при придобиването им. Можеш да оцениш едно нещо истински, едва след като го спечелиш и загубиш.
:) А какво е хубавото в това да нямаш жилище?Придобиваш апартамента ....... "наитина много нещастно и нечаровно", искрено съжалявам,че няма да живея заедно със сестра си, баба си , майка си, баща си и тнн .... в апартамент 50 кв. :? Та хубаво ли е да нямаш апартамент, да имаш москвич, завещан от дядо ти, на който всеки ден ,преди да тръгнеш на работа, изричаш молитва"О,Боже, дай му сили и този път да запали? Хубаво ли е да работиш за 300 лв на месец и да се прибираш смазан? Да, наистина, много е хубаво да нямаш :wink:

Dr. Kazimbutt
06-29-2006, 08:53
Някой беше казал, че ако нямаш много е лесно да го оцениш ............. а като имаш не го ли цениш?
Нещата са хубави, когато ги нямаш... чарът им се губи при придобиването им. Можеш да оцениш едно нещо истински, едва след като го спечелиш и загубиш.
:) А какво е хубавото в това да нямаш жилище?Придобиваш апартамента ....... "наитина много нещастно и нечаровно", искрено съжалявам,че няма да живея заедно със сестра си, баба си , майка си, баща си и тнн .... в апартамент 50 кв. :? Та хубаво ли е да нямаш апартамент, да имаш москвич, завещан от дядо ти, на който всеки ден ,преди да тръгнеш на работа, изричаш молитва"О,Боже, дай му сили и този път да запали? Хубаво ли е да работиш за 300 лв на месец и да се прибираш смазан? Да, наистина, много е хубаво да нямаш :wink:
Въобще не разбра какво имах предвид.

Qgodka_
06-29-2006, 09:00
Говорим за материалното все пак, а не за духовното. Това исках да ти кажа, с това което написах.

06-29-2006, 13:09
според мен си разглезена...

всичко при теб опира до материалното, но така и не ми обясни- ти някога печелила ли си, за да можем да говорим за харчене и губене??

снощи си говорих с приятели за момичета и момчета, които винаги са се мятали да разправят, че са над парите и тях те не ги интересуват. Жалко само, че точно тези хора никога не са работили, а мама и татко им снасят наготово... на мен ще ми е обидно, да се правя на велик с парите, които са изкарали моите родители...

а ти пак ми говориш за прически... стилист Капанов и т.н., на мен това ми е толкова далечно, че няма накъде... аз нося два типа прическа... едната е гола глава, а другата е пънкарски гребен (това по- рядко).. мислиш ли, че искам да дам някакви пари за да ми го направят?? :shock:

на теб явно всичко ти идва наготово, но лично според мен ти липсва най- хубавото нешо- чувството, което те обзема след като си изкарала нужните ти пари и си си купила, това което адски много искаш... нещо, което с пълно право да наречеш МОЕ, аз работих за него..

За Капанов ......... теб изобщо не съм те давала за пример ..... за момчетата е почти все едно, но за момичетата е различно.
А от къде знаеш, че не съм работила? Работила съм ........ без значение какво е ..... сервитьорка бях почти цяло лято на басейн и накрая родителите ми забраниха да правя повече това. Те имат различно виждане и най-вече заради факта, че съм момиче. Но теб това не те вълнува,защото и ти си имаш предрасъдаци. Знам какво е да изкарваш пари и мога да ти кажа, че не ми е проблем пак да го правя, но нямам тази необходимост, а и нямам много време .... отделям много време за образованието си. Така че парите, които те са вложили в мен, аз ще се постарая да им върна и даже ако мога и повече. Всички към това се стремим.
И мога да ти кажа, че нищо не ми е наготово. Родителите ми ме гледат така, както биха искали тях да гледат. И нямаше да ми дават нищо ако не бях такава каквато съм, т.е никога мисля, че заслужавам това, което получавам .... и това не съм го казала аз. Родителите ми смятат,че имат една прекрасна дъщеря и аз по всякакъв начин се старая да им докажа, че наистина е така, защото знам какво те правят за мен. Мога и да имам малко повече изисквания, но това е защото така съм възпитана, защото така съм свикнала да живея. Не съм свикнала някой да ми се качва на главата ( добре позната картинка : съседа си е надул музиката и не му пука, че горе може и да спи бебе или някой да почива, готино е когато съседката от горе си изхвърля цветята през балкона ... а ти просто да кажеш -"е кво толкова", готино е когато поръчаш стая с климатик и пак да кажеш познатата фраза - "е, кво толкова"). Това са дребни неща, но повечето хора биха си замълчали, но аз не бих.

Qgodka_
06-29-2006, 13:10
Това бях аз, извинявам се

macy_day_parade
08-22-2006, 08:16
а за тъпият лаф, че нещо се купува с много пари... емииии успех... купи си любов и приятели с многото пари...



=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

iskam da ti stisna r1kata i da te pozdravq za tova mnenie!!!I ne samo na teb,a na vsi4ki,koito mislqt taka.Abe nakratko-100% s1m na tova mnenie,4e parite sa sredstvo,a ne cel.
vse pak bez pari ne moje da se jivee v tozi tolkova ob1rkan i jestok svqt,nqma koi da ti pomogle,da ti dade ot svoite pari-4e kak taka?ta nali sa si negovi!!!Drugite da si t1nat v kalta,vajnoto e,4e toi e dobre.
E,da,no k1de sa 4uvstvata,k1de e milos1rdieto mejdu horata...to e umrqlo...nqma go...za6to sa mi parite,kakvi spomeni mojem da imame s tqh!?!Ako ima6 pari pove4eto hora do teb sa ne priqteli,a predateli,ne e li taka,kajete mi!?!?!
i vse pak za vse paktoto:
ako ima6 istinski priqteli i lubov sa ti dostat14ni samo pari za hrana- malko,no nali ima6 tova,koeto (po4ti) vsi4ki t1rsim v jivota?
s1jalqvam,4e ne bqh tv1rde iz4erpatelna

macy_day_parade
08-22-2006, 08:31
според мен си разглезена...

всичко при теб опира до материалното, но така и не ми обясни- ти някога печелила ли си, за да можем да говорим за харчене и губене??

снощи си говорих с приятели за момичета и момчета, които винаги са се мятали да разправят, че са над парите и тях те не ги интересуват. Жалко само, че точно тези хора никога не са работили, а мама и татко им снасят наготово... на мен ще ми е обидно, да се правя на велик с парите, които са изкарали моите родители...

а ти пак ми говориш за прически... стилист Капанов и т.н., на мен това ми е толкова далечно, че няма накъде... аз нося два типа прическа... едната е гола глава, а другата е пънкарски гребен (това по- рядко).. мислиш ли, че искам да дам някакви пари за да ми го направят??

на теб явно всичко ти идва наготово, но лично според мен ти липсва най- хубавото нешо- чувството, което те обзема след като си изкарала нужните ти пари и си си купила, това което адски много искаш... нещо, което с пълно право да наречеш МОЕ, аз работих за него..

da,da kaja i za tova...
glupavo e 4ovek da har4i parite za gluposti:
manikiuri,pri4eski,rokli4ki...dobre de,nosi6 tva koeto ima6,koeto ti e udobno.A za pri4eskite:sestra mi e super rasipnica-postoqnno har4i...abe kvo da vi govorq...men ako mi se slu4i 1 p1t v godinata da ida na frizior,tva e za podstrigvane,za6toto mi nac1vtqvat krai6tata na kosata
samo deto si polzvam moliv za o4i i ponqkoga se lakirvam...da ne s1m luda da dam 10 lv za nqkvo 4ervilo :shock: ili p1k 80 lv za nqk1v markov potnik,deto moje6 da si go kupi6 za 8lv-ne markov.taka 4e tiq kozmeti4ni saloni,grim4eta i dre6ki sa meko kazano udiot6tina,l1zariq...
I pari ot ba6ta mi vzemam samo za lekarstva,kogato s1m bolna...ina4e ot 12 godi6na po4nah da hodq vs1ka lqtna vakanciq da rabotq-p1rvo mih prozorci,posle bqh nadomno,sled tova po4istvah 1 friziorski salon(kakvi ligli i ligliovci po cql den hodiha tam...).Sega pmagam na ba6ta mi-pravq revizii na sklada,podrejdam,4istq,b1r6a prah...nikoga ne s1m se sramuvala da rabotq...i naistina e strahotno,kogato si kupi6 ne6to s tvoi pari...4uvstvoto e...ne znam kak da go obqsnq!!!
spomnqm si kogato s1birah 150 lv za diskmen i originalen disk na green day...kogato si gi kupih si kazah"struva6e si da rabotq 3 meseca,da se trudq,za da ne mi opqva pove4e ba6ta mi,4e 4akam vsi4ko nagotovo..."
priznavam...p1rvo po4nah da rabotq,za da mu dokaja,4e ne s1m nekad1rna,no sega rabotq,za udovolstvie,za da se nau4a kakvo 6te me 4aka v b1de6te...

macy_day_parade
08-22-2006, 08:36
posledno:sorry za pravopisnite gre6ki :oops:

TSecret
08-22-2006, 08:41
Podkrepqm napalno izkazvaniqta na qgodka tq mnogo dobre e obqsnila vsi4ko!6te dopalnq samo 4e vseki 4ovek e izrastnal v razli4na sreda i e sviknal s neq,i 4ujdata mu e "dale4na" !sa6to taka i tezi hora koito niamat pari nikoga niama da imat,za6toto zlobeqt i govorqt 4e pari ne im trqbvat!

machoka
08-22-2006, 08:42
posledno:sorry za pravopisnite gre6ki :oops:

Правописни грешки на латиница?! ](*,)

macy_day_parade
08-22-2006, 09:59
Правописни грешки на латиница?!

:D ami........da :oops:


sa6to taka i tezi hora koito niamat pari nikoga niama da imat,za6toto zlobeqt i govorqt 4e pari ne im trqbvat!
:smt104


rasipnica,l1zariq...
mai4e ima i o6te ama ne6to sega ne gi vijdam :roll:

az_i_ko_we
08-22-2006, 11:20
парите са най важното нещо - в днешно време те ти дават раната, покрива, здравеопазването, и по ненужните неща като екскурзиии задоволяване на прищявки...
любов винаги може да се намери но може да живееш весело и без нея....
но без пари не стаа....

macy_day_parade
08-22-2006, 11:27
zna4i za teb lubovta e ne6to kato...kato nenujnost!?!Taka li???I kak taka lubov vinagi moje da si nameri!?!?!Az vqrvam,4e lubovta v jivota na 4ovek e samo 1!!!Vsi4ko drugo 1 l1ja!I e mnogo glupavo da kazva6,4e vinagi moje6 da nameri6 lubov,za6toto jestoko gre6i6!!!

fake
08-22-2006, 11:35
ае...безспорно парите са адски важни, особено в днешно време без пари сме за никъде...
но когато парите станат най-важното нещо в живота ни, ставаме жалки;) има далеч ои-хубави неща, които придават смисъл на живота. и който ми каже, че приятелите, любовта(ако изобщо я има), семейството...са му по-маловажни от парите, ще му се изсмея в лицето...честно;)

fake
08-22-2006, 11:44
на мен пък ми е гадно...като нямахме пари(и бях по-малка), ме беше срам-на всички деца им даваха по левче за закуска, на мен 50 стотинки...и още много такива примери...сега, когато имаме пари, някфо ми е гадно...кофти ми е да искам от наште вече, пък и се чувствам бахти отвратителното, когато някой от моите познати няма кинти да си купи да речем...бира, пък аз имам...не че няма да му дам, но така имам чувството, че на него му е кофти...абе не знам, сложно е :smt017 :smt017 :smt017

macy_day_parade
08-22-2006, 12:20
4 godini i az s1m jivqla v mizeriq,povqrvai mi :smt022

fake
08-22-2006, 12:28
абе, чак мизерия не...(мизерия за мен означава да си на хляб и вода едва ли не и да не можеш да си позволиш всякаквите глезотийки)...почти винаги са ми давали каквото съм искала, друг е въпроса, че те са се лишавали от доста неща заради мен... :smt017 и сега пак ми стана гадно, щот една година не отидохме на море, за да ми платят таксата за училище европа...

macy_day_parade
08-22-2006, 13:01
mizeriq e to4nata duma!!!znae6 li 4e az na godina s1m izqjdala ima nqma 1 6okolad!Ne e tolkova qko da si na 4 i da nqma6 igra4ki(samo edna koli4ka),da ne moje6 da si hapne6 sladko,da nqma koi da te izvede na razhodka...