PDA

View Full Version : Bemkite..kak da gi skriem?



06-28-2006, 17:08
Momi4e sam i mi e mn kofti 6tot imam edna malko po -golqma ot obiknovenoto bemka na kraka :( moga li s ne6to da q pozakriq ?

moonbeam
06-28-2006, 18:56
i za6to trqbva da q skriva6 :-s edna moq priqtelka ima golqma bemka na kraka to4no nad kolqnoto vstrani i e izglejda stra6no sexy :D ,az sa6to imam na gurba edna,a i edva li da uspee6 da q skrie6 s ne6to :smt017

Boot
06-28-2006, 19:23
Ако ти е изпъкнала бенката трябва да идеш на дерматолог и той, евентуално, да ти препоръча да отидеш да ти я махнат с лазер (10 лева или евро, не си спомням е във Военна болница), защото е опасно - разни ракови образувания, али-бали. Особено сега, лятото, когато ще я пече яко слънце.
Ако не е изпъкнала, ами такава... гладка
1во че не е грозно
2ро ако искаш толкова да не се вижда пляскаш фон дьо тен ииииии така :)

xOtkiSsSs
06-28-2006, 21:16
Мм що ти е да я криеш ? Аз имам една по голяма почти до врата и изобщо не ми еминавало рез ума да я крия супер мн си я харесвам :-) Една приятелка казва, че това ми било чара :P

beb4o_bu
06-28-2006, 21:41
Аз имам доста бенки по наследство. И дори ще ходя да ми махат някои, защото както казаха горе, изпъкналите е хубаво да се махнат, а някои мои са такива. Преди се притеснявах от тях, но сега вече не ми пука особено. И какво да направим като имаме бенки...епа аз ли съм виновна. Някои като почнат да ме питат...Аууу какво е това? Еми бенка е! Не са виждали ли, какво? А тея малките и плоските, те пък въобще не ме притесняват. Дори и да не са малки...не виждам нищо срамно. Ако пък искаш все пак да ги махнеш, отиваш на козметик или хирург. Все някой ще те насочи, дори и личният ти лекар.

beB_
06-28-2006, 22:52
az puk imam dve na edno taino mqsto :) te sami se kriqt ahxah

djigi
06-29-2006, 09:00
..... защото е опасно - разни ракови образувания, али-бали. Особено сега, лятото, когато ще я пече яко слънце.


Вярно, но то самата бенка е раково образувание и мен много ме е страх, ако отида на лазерно премахване и нещо стане. Примерно да засегнат някоя нормална клетка и тя да започне да се дели бързо (рак) - това възможно ли е? Тоест има ли някакъв процент дали има странични ефекти?

Boot
06-29-2006, 09:55
Абе, честно казано, до сега не съм чувала.
Обаче къв е проблема да идеш на дерматолог, задай му тези въпроси и той ще ти каже. Но мисля, че не може така да стане. По-добре иди да си ги махнеш,
то и аз имам една, която не е голяма, обаче ме притеснява и като намеря време веднага ще отида. Че ме хвана шубето нещо...

djigi
06-29-2006, 10:16
То и това ми е още по голям страх (да ходя по лекари). Принципно на мен тези бенки не ми пречат, грозни са, но поне са ми на гърба и не ги виждам. Единсвено знам, че правят изследвания (примерно - дали е доброкачествено или не образуванието), обаче ако нещо объркат с тези изследвания... Аз така си питам, за информация, не съм тръгнала да си ги махам. То на баща ми кожата е такава, а той на колко години е вече и няма проблем.

maraia
06-29-2006, 11:47
и аз имам бенка на коляното отстрани,не е мноо малка...но въпроса ми е защо искаш да я скриеш?това ти е чара сигурно ;)

06-29-2006, 12:35
Mersi mnogo za mneniqta.Moita e takava ploska.Vaob6te ne e izpaknala .Mai naistina ni6to nqma da q pravq .Mersi otnovo 4e mi vdahnahte pove4ko uverenost

ToHuTa
06-29-2006, 12:43
Abe momi4eta bemki s lazer v nikakav slu4ai ne mahaite!!!!! [-X lazera e za star4eski petna i e eventualno luni4ki,lazera premahva samo gorniq sloi na benkata,a samoto i "kra4e" ostava i sled vreme se poqvqva otnovo,osven tova tretiraneto na benki s lazaer e izklu4itelno opasno 90% sled 10-15 god se hva6ta rak(za6toto lazera samo e razranqva).az imam adski mn bemki i re6ih da mahna malko-3 kato za na4alo.2 na vrata i 1 na gyrba.Bemkite se otstranqvat edinstveno i samo ot opiten hirurg,na men mi gi mahna hirurg-ONKOLOG(lekar po rakovite obrazuvaniq).Operaciqta prodylji 2 4asa i e s mesna upoika,be6e me mn strah,ama mina uspe6no i gadnite benki gi nqma :lol: #-te mi struvaha 150lv+izsledvaniqta na edna(be6e po-opasna).Imam malki beleg4eta ama ne sa atra6ni,a i gi maja s kontratubeks i nadqvam se da se poskriqt o6te.I pomnete v nikakav slu4ai s LAZER.Molq vi :P :smt007