PDA

View Full Version : -=уКрАшЕнИя=-



CrazY^^MousE^^F
06-29-2006, 14:32
Хай на всички :)
Искам да си направя самичка някакви висулчици за герданчета
и разни гривни...някакви по-изтрещяни такива :)
сам0 че не знам от какъв материал :-k сещам се единствено за
глина, но ми се струва, че не е мн0г0 мн0г0 подх0дяща, защ0то
е тежка...ТаАаАа искам да ви питам как точно да ги направя - 1во си правя формички и там разни такива манийки, дълбая квото дълбая, пека ги и после ги оцветявам и слагам някакъв лак или нещо, с което няма да се изтрие боята и каква боя...??????????
Не знаМ точно как да действам, затова PLS помагайте [-o<

<#:)
06-29-2006, 14:42
брашно и вода!може да ги опечеш после фигурките и да ги оцветиш с водни боички и после безцевтен лак(за оцветяването не съм сигурна)

Ena``
06-29-2006, 14:49
Хехе, преди време и аз правех подобни неща, само че моите бяха от глина, не забелязах да е мн тежка, аз първо си направих малки топченца, след което с игла, докато глината е още мека им направих дупки...и бам във фурната, обаче моите не станаха мн красиви, защото боята, която ползвах не беше мн добра, а ве грозотия стана, ако трябва да си призная, от тогава само с мъниста работя, поне е доста по-лесно и чисто, след глиненото ми изкуство кухнята не е изглеждаше мн добре...
Успех с твоето начинание:)

CrazY^^MousE^^F
06-29-2006, 14:54
Хехе, преди време и аз правех подобни неща, само че моите бяха от глина, не забелязах да е мн тежка, аз първо си направих малки топченца, след което с игла, докато глината е още мека им направих дупки...и бам във фурната, обаче моите не станаха мн красиви, защото боята, която ползвах не беше мн добра, а ве грозотия стана, ако трябва да си призная, от тогава само с мъниста работя, поне е доста по-лесно и чисто, след глиненото ми изкуство кухнята не е изглеждаше мн добре...
Успех с твоето начинание:)
Миси, Ena`` ;) a да те питам с какви боички? Не трябва ли да са някакви по-специални такива :?: :?:

Ena``
06-29-2006, 15:13
Предполагам, моите бяха най-обикновени, нямаше ни блясък, ни нищо...може би, ако са ти някакви по-малки самите направени мъниста, може да пробваш с лак..
Пък и сега се сещам, че веднъж гледах по тв-то, как едни хора правеха глинени съдове и ги изпичаха, чак след като нанесат боята, може би това също има значение...
Аз в момента си говоря малко на изуст, тъй като видимо нищо не разбирам от бои..съжалявам, че не мога да ти помогна......

just_a_kid
06-29-2006, 20:02
Аз не съм пробвала да си правя мъниста, но преди време се бях запалила и си правех глинени фигурки и ги оцветявах. За боите - има такива, които са специално за глина, примерно на фирмата Marabu са много хубави. Продават се в магазини за художници, аз моите си ги купих от един на Office 1, който е специален за такива работи. Боите са супер и има много различни видове и цветове, не съхнат много бързо, но после се получава много добре. :wink:

In4iTu_
06-29-2006, 20:46
Ако бях на твое място нямаше да си играя с глина и с брашно и вода..По добре си купи мъниста (продават се във всеки магазин за шивашки изделия). Има всякакви...въпроса е да ги съчетаеш добре :mrgreen:

bulgarche
06-29-2006, 21:48
3-4 клас по трудово сме правили с тесто и сол. Става много здраво. Може и...незнам какво е обаче. В метро има едни бели, в червеникава полупрозрачна опаковка с размерите на кюлче злато (кой ли разбра нещо). Незнам дали е глина, но май е и е около 15 лева. Много готино става с него и само го оставяш да засъхне (май). Инче оцветявай с най-обикновени боички за рисуване (водни). И като се намокри (май) няма да се разтече. Нещо не съм сигурен, ама...

teenkopele
06-29-2006, 22:07
Пробвай с дърво. :wink:

just_a_kid
06-29-2006, 22:11
С дървото няма ли да бъде значително по-трудно?

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-01-2006, 01:26
za po murzelivo idi nqkude da ti go napravqt ;)
ima takiva magazin4eta pulni s manista i razni drankulki kazvash im kak to4no iskash i te ti go pravqt ... po 4isto i po efektivno :D

CrazY^^MousE^^F
07-01-2006, 08:37
Е, да, ама искам сама да си ги направя :)
а не да си купя разни работи и само да си
ги наредя както ми е кеф...
друго си е чувството като си си ги направил
самичък :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
и последно да питам, щото не разбрах
трябва ли да ги лакирам с някакви спец.
лакове, за да не се махне боята, или.... :)

teenkopele
07-01-2006, 11:37
С дървото няма ли да бъде значително по-трудно?

Зависи от вида на дървото и размерите на това, което тя иска да направи. :wink:

_Jessy_
07-01-2006, 21:22
S glina i vodni boi4ki - HABSUTD ! Glinata e tymna i 6e si igrae mn mn mn dokato dokara nqkakyv 6to-gode svesten cvqt... abe nqma da stane. Ima i bqla glina, no tq mai 4ine6e pove4ko kinti... Oba4e moje da probva6 s glina i temperni boi, se6ta6 li se, ot oniq v tubi4kite, nqma da im slaga6 mnogo voda, daje moje i hi4 da ne sloji6 i ocvetqva6 vnimatelno. Pe4e6 glinata vyv furnata predi tva, razbira se, 6toto ako q ostavi6 samo da syhne 6e ti se napuka i 6e se razpadne.

Ideikata s testoto sy6to ne e lo6a, no sloji MNOGO sol, tq stqga i dyrji ne6tata fiksirani. Ideqta tam e da gi izsu6i6 dobre. Na4i pravi6 gi, izsu6ava6 /i vnimava6, 6toto kato se su6at se slqgat i se spleskvat, periodi4no gledai da ne se precaka formata/ Sled kato izsu6i6 gi ocvetqva6, pak su6i6, 6toto boite sa na vodna osnova, kakto znaem i pak 6e stane lepkavo vsi4ko.

I nakraq i v 2-ta slu4aq im slaga6 prozra4en lak za nokti, za da lyskat i da ne ti capat dre6kite.

Uspeh ! Da pusne6 posle snimki na napravenoto! \:D/