PDA

View Full Version : Изтръпване на ръката - ампутация?



djigi
06-30-2006, 06:26
Може да ви се стори адски смешно, но....

Снощи за втори път се събудих от нещо като изтръпналост. Бях легнала по гръб и дясната ми ръка беше над главата, от което явно е изтръпнала. Но до такава степен, че се беше изстудила (сега е лято, не е от това, че не е била завита) и не можех да си я мръдна т.е. може би, ако се бях помъчила да я мръдна щях да успея, но аз си я хванах с лявата ръка и си я преместих до тялото. Като я хванах все едно това не беше моя ръка, не усещах, че нещо я пипа, а с лявата усещах, че вдигам нещо тежко. От момента, в който я преместих и оставих, започнах да чувствам боцкане с иглички (определено изтръпване вече) и за секуди ми премина, но отново усещах, че не мога да я движа. Опитах се да си преместя завивката, много трудно и не усещах, че пипам нещо.

Сега нямам проблем, обаче защото както казах ми се случва за втори път - много ми странно има ли някаква вероятност някоя нощ да не се събудя и сутринта да стана, кръвта да ми е "изтекла" от ръката, съвсем да се е вкоченила и да не мога да я движа, от което определено следва ампутация, нали?

IdontGiveaFuck
06-30-2006, 06:35
На мен това ми се е случвало към 4-5 пъти и ръката си ми е съвсем добре :wink: Гадно е,но се случва.Първия път като ми стана така страшно много се уплаших- не си чувствах ръката,не можех да я мърдам...беше като парцал :shock: Нищо де,на сутринта нямаше помен от това и си ми няма нищо :) .

06-30-2006, 06:44
spoko be i na men mi se e slu4valo prosto e iztrapnala spoko kato mine malko vreme se opravq nali?

sladi4koto
06-30-2006, 07:05
I na men mi se slu4va i to dosta 4esti4ko,spored men nqma opasnost-tova e prosto iztrupvane

cecko_boy
06-30-2006, 08:10
Nqma problemi tova idva ot polojenieto na rakata ne si q slojila mn pravilno i e iztrupnala nqma problemi na vsichki stava tova :)

djigi
06-30-2006, 10:29
Ох, спокойна съм :mrgreen: В смисъл не съм вярвала, че наистина може да се стигне до такива крайности, но в моето въображение изглеждаше напълно логично.

Crazy-God
06-30-2006, 16:46
нещо нормално е просто като си държиш ръката над главата и недостига кръв във нея и затова става така нея осещаш и т.н.

ProstoAz
06-30-2006, 16:53
Спокойно!
Така като гледам май на всички ни се е случвало. Много е кофти обаче... :?

BeBencEto
06-30-2006, 17:16
da nqma kvo da se pritesnqvash i mene mnogo me boli i mi iztrupva taka...i to mnogo 4esto..shtoto az si slagam rukata pod vuzglavnicata..i tq qko iztrupva

06-30-2006, 19:36
Spokoino, tova moje da se sluchi s vsqka chast na tqloto. Na men nai-chesto mi iztrypvat karakat i ne moga da gi dvija 2 min. Na nqkolko pyti kato se sybujdah nishto ne mojeh da dvija, nito ryce, nito kraka, nito glava...Tova e normalno qvlenie, stida da ti mine do 2-3 min. Zabravih kak se naricha...

08-03-2006, 02:33
i an men mi se e slu4valo to4no sashtoto..neznam mene me kefi da se opitvam da q dvija i da ne moga..hubavo e 4e minava.. spox nishto ti nqma

thirteen
08-03-2006, 11:11
На мен на краката.Аз обичам да си сядам на крачетата и после обикновенно десния не го чувствам точно както описа ти.Още по-стресиращо е като имаш чувството,че на крака ти пръстите са ти се преплели... ужасно чувсто..

08-03-2006, 14:09
Ампутация е отстраняване на част от човешкото тяло, например крак, ръка, нос или ухо вследствие травма или операция. В миналото е използвана като наказание.

Първата стъпка е да се прекъсне прииждането на кръв като се пристегне артерията или вената, от която идва течността. Мускулите се прерязват и, накрая, костта се реже с трион. В края на операцията тъканите трябва да се свържат отново. Костта може да се премахне и направо от ставата.

Твоето е просто едно изтръпване.Кви ампутации те гонят.Ще се събудела една сутрин и кръвта и щяла да изтече #-o .Ако изкаш аз ще ти я ампутирам,за да не ти се случва и друг път. :smt027

niGGa
08-04-2006, 08:59
Случвало ми се е с прасеца...Будя се и не го усещам...Баси якото..Сеедно пипаш неква гума...Поне на мене ми беше забавно..