PDA

View Full Version : hap4eta protiv zabremenqvane



dilqna
06-30-2006, 18:11
4ela sym 4e za da polu4a hap4eta protiv zabremenqvane,trqbva da otida v 4astna klinika ili klinika za semeino planirane.vaprosat mi e trqbva li da vodq roditel i moga li da otida sama,ako sym nepylnoletna(na 15)?

Qgodka_
06-30-2006, 18:19
Какви са тия глупости? Какви клиники за семейно планиране? Отиваш при личната ти лекарка за направление за гинеколог и тя(гинеколожката) ще ти препише хапчета.

anichkaaa
06-30-2006, 18:23
Какви са тия глупости? Какви клиники за семейно планиране? Отиваш при личната ти лекарка за направление за гинеколог и тя(гинеколожката) ще ти препише хапчета.

Saglsna sam :-k

Angel_Girl
06-30-2006, 20:49
Какви са тия глупости? Какви клиники за семейно планиране? Отиваш при личната ти лекарка за направление за гинеколог и тя(гинеколожката) ще ти препише хапчета.
Gluposti. Otiva6 v aptekata sama i si kupuva6 POSTINOR DUO

06-30-2006, 20:54
Какви са тия глупости? Какви клиники за семейно планиране? Отиваш при личната ти лекарка за направление за гинеколог и тя(гинеколожката) ще ти препише хапчета.
Gluposti. Otiva6 v aptekata sama i si kupuva6 POSTINOR DUO
probvai i dvata na4ina :mrgreen:

dilqna
07-01-2006, 05:58
moje li malko pove4e info za PROSTINOR DUO,kak to4no deistvat i t.n.PLS

Nadelina
07-01-2006, 07:30
Ne ne ne .. gluposti... Ne si kupuvai POSTINOR DUO v nikakav sluchai.. Te se piqt kogato e stanal fala.. I ne sa protivozachatachni za redovno piene.. Hapcheta protif zabremenqvane trqbva da ti predpishe genekolog..

Levski_Fenka
07-01-2006, 07:41
А бе стига с тия глупости за гинеколог :!: Отиваш в аптеката и си купуваш какво толкова има :?:
Гадното на тия хапчета е че трябва да ги пиеш всеки ден и да гледаш часа да е в един час.. ако изпуснеш много важно че си ги пил преди това :!:

Nadelina
07-01-2006, 07:47
Ne e vqrno.. Genekolog trqbva da ti predpishe kakvi hapcheta da piesh.. Ne moje ei taka na svoq glava da si kupuvash kakvito ti padne..

alkobalko
07-01-2006, 07:59
Az sushto sum na mnenieto na Nadelina. Ako iskash da piesh protivozachatuchni, trqbva da otidesh na lekar i toi da ti gi predpishe. A ako stava vupros za hapche, koeto se pie, ako e stanal gaf- tova hapche se naricha Prostinor Duo. Struva mejdu 10 i 13 lv. i mojesh da go namerish v aptekite bez recepta. Vzima se purvo 1 hapche, a sled 12 chasa 2-to. To predizvikva izhvurlqne na ploda, ako ima takuv. Tova hapche obache vredi mnogo na organizma ti. Do kolkoto znam tova hapche ne moje da se vzima poveche ot 2 puti za edna godina. Pishi za kakvo hapche stava na vupros tochno.

Nadelina
07-01-2006, 08:08
Az sushto sum na mnenieto na Nadelina. Ako iskash da piesh protivozachatuchni, trqbva da otidesh na lekar i toi da ti gi predpishe. A ako stava vupros za hapche, koeto se pie, ako e stanal gaf- tova hapche se naricha Prostinor Duo. Struva mejdu 10 i 13 lv. i mojesh da go namerish v aptekite bez recepta. Vzima se purvo 1 hapche, a sled 12 chasa 2-to. To predizvikva izhvurlqne na ploda, ako ima takuv. Tova hapche obache vredi mnogo na organizma ti. Do kolkoto znam tova hapche ne moje da se vzima poveche ot 2 puti za edna godina. Pishi za kakvo hapche stava na vupros tochno.
Mislq che mai POSTINOR-a gi napraiha zaedno da se piqt 2-te hapcheta.. shtoto momichetata se pritesnqvat da ne zabravqt da piinat 2-roto.. Ama tq she si vidi v upatvaneto de.. Makar che si mislq che momicheto govori za takia protivozachatachni deto redovno se piqt.. i se piqt po predpisanie na lekar:)

alkobalko
07-01-2006, 08:17
Da Nadelina, i az chuh neshto takova za Prostinor-a, che veche se vzimat i dvete, no ne sum sigurna. No ako stava vupros za protivozachatuchni, nai-dobre da otide na lekar.

mnogomili4kata-sf
07-01-2006, 08:23
А бе стига с тия глупости за гинеколог :!: Отиваш в аптеката и си купуваш какво толкова има :?:
Гадното на тия хапчета е че трябва да ги пиеш всеки ден и да гледаш часа да е в един час.. ако изпуснеш много важно че си ги пил преди това :!:

Абе ти луд ли си....как така ще се гаври момичето с организма си,нито знае кое как ще и подейства,нито нищо...особено ако е като мен алергична към лекарства и всякви такива неща...а да отиде да си купи сама а...на лекар и тва си е....
иначе наистина хапчетата са си най-обикновени противозачатъчни,никви Постинори щото тва не е шега работа...повечето пъти противозачатъчните се използват за контролиране на месечния цикъл,дали да ти идва на време,дали искаш да го изместиш няколко дни....но консултация с лекар!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

`Death`Whore`
07-01-2006, 08:28
За да купиш противозачатъчни, трябва само да отидеш до аптеката, но е шрепоръчително да се консултираш с гинеколог.

dilqna
07-01-2006, 10:18
li4nata mi lekarka ne e v sy6tiq grad,a ako otida pri neq,tq sigurno vednaga 6te me izporti na na6ite,4e vzimam protivoza4ata4ni.A ima li nqkakvo drugo sredstvo za predpazvane ot zabremenqvane,koeto bih mogla da polzvam zaedno s prezervativa,ako pravq sex?Za6toto tiq prezervativi sym 4uvala 4e se kysat ili izhluzvat i prosto iskam za vseki slu4ai da sym izpolzvala o6te ne6to,da ne stane fal.Protivoza4ata4ni ne moga da vzema bez predpisanie ot lekar,no trqbva li da e li4en lekar ili moga da otida v nqkoq 4astna klinika kadeto nikoi ne me poznava i prosto da poiskam da mi gi predpi6at?.......Boje!Za6to ne sym palnoletna!

`Death`Whore`
07-01-2006, 10:20
Противозачатъчните се продават без лекарско предписание! Чети какво пиша, след като питаш!

krem4et0
07-01-2006, 12:14
Не случайно си непълнолетна-не си достатъчно голяма да решаваш сама.Сега за противозачатъчните-могат да се купят и без рецепта и без предписание,но не е добри наистина така.По-добре е да ти ги изпише лекар,но след като те е страх,че ще те изпорти на родителите ти не ходи при него.но по възможност отиди все пак при някой лекар-това не е шега,а и ти си доста малка.Оф на 15 аз секс не знаех какво е да не говорим за противозачатъчни.И още нещо те не са вредни,а даже с тях се чувствам по-комфортно!Но питай някой лекар,моля те все пак си само на 15 и организмът ти е още доста млад,за да се подлагаш на това!

olive_oil
07-01-2006, 13:22
глупости!четох в един сайт,не помня как се казваше,че за противозачатъчните няма възраст!а и след като си на 15 и родителите ти няма как да разберат ако ти не им кажеш

krem4et0
07-01-2006, 14:41
Мисълта ми беше,че след като на се налага по здравни причини не е нужно да се трови с хормони и химия.

sexy_diva
07-01-2006, 15:24
Otiva6 na genikolog(razbirase 4e moje i bez roditeli) i toi 6te preceni kakvi protivoza4ata4ni da ti izpi6e.

Angel_Girl
07-01-2006, 15:46
За да купиш противозачатъчни, трябва само да отидеш до аптеката, но е шрепоръчително да се консултираш с гинеколог.
I az sam na sa6toto mnenie dori ve4e go kazah. No te podkrepqm napalno

strawberry1988
07-01-2006, 17:02
tova ne e vqrno,no vse pak trqbva da otide6 na ginekolkog za da ti izpi6e nai-podhodq6tite za teb hap4eta

Qgodka_
07-01-2006, 21:09
Тогава отиваш в аптеката и питаш за LOGEST - това са най-ниско дозираните хормонални хапчета, които в момента има на пазара. Четеш опътването и започваш. Първата опаковка от първия ден на цикъла. А втората опаковка ........ както ти пише в опътването, обикновено на 8-я ден от края на предишната опаковка .

`Death`Whore`
07-01-2006, 21:12
Не обикновено, а точно на 8-мия ден от спирането. Иначе може да има бебе.

07-01-2006, 21:17
Da Nadelina, i az chuh neshto takova za Prostinor-a, che veche se vzimat i dvete, no ne sum sigurna. No ako stava vupros za protivozachatuchni, nai-dobre da otide na lekar.

И двете наведнъж се взимат вече аз пих наскоро...може да се взимат и по повече от 2 пъти на година, но не е желателно тъй като разбоват хормоните

Levski_Fenka
07-02-2006, 01:49
Ne e vqrno.. Genekolog trqbva da ti predpishe kakvi hapcheta da piesh.. Ne moje ei taka na svoq glava da si kupuvash kakvito ti padne..
Хахаха миличка много си назад с информацията бе момиче .. ти кой набор си?В аптеката също има човек който може да ти даде съвет.. какво ще ти свърши работа ама както и да е

Levski_Fenka
07-02-2006, 02:01
А бе стига с тия глупости за гинеколог :!: Отиваш в аптеката и си купуваш какво толкова има :?:
Гадното на тия хапчета е че трябва да ги пиеш всеки ден и да гледаш часа да е в един час.. ако изпуснеш много важно че си ги пил преди това :!:

Абе ти луд ли си....как така ще се гаври момичето с организма си,нито знае кое как ще и подейства,нито нищо...особено ако е като мен алергична към лекарства и всякви такива неща...а да отиде да си купи сама а...на лекар и тва си е....
иначе наистина хапчетата са си най-обикновени противозачатъчни,никви Постинори щото тва не е шега работа...повечето пъти противозачатъчните се използват за контролиране на месечния цикъл,дали да ти идва на време,дали искаш да го изместиш няколко дни....но консултация с лекар!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
По вашата логика утре трябва да отида до гинеколога да питам кой презерватив да ползвам да не ми се възпали нещо така ли?
Ако тя има алергия към хапчета да .. съгласна съм но тя щеше да си знае!А й аптекарката както казах вече може да и препорача нещо

dilqna
07-02-2006, 07:50
A aptekarkata nqma li da mi poiska recepta za tezi hap4eta?

Just_One_Girl
07-02-2006, 08:02
Дават се ез рецепта, може и така да се вземат, но по-добре недей. Това не е аспирин да го пиеш както ти е казал някой си. Иди на лекар да ти обясни точно кога и как да ги пиеш, кои са най-подходящите за теб и т.н. ... Иди на лекар, моля те, не прави глупости! Ако толкова не искаш вашите да разберат потърси някой частен или нещо такова... Успех!

mnogomili4kata-sf
07-02-2006, 10:36
А бе стига с тия глупости за гинеколог :!: Отиваш в аптеката и си купуваш какво толкова има :?:
Гадното на тия хапчета е че трябва да ги пиеш всеки ден и да гледаш часа да е в един час.. ако изпуснеш много важно че си ги пил преди това :!:

Абе ти луд ли си....как така ще се гаври момичето с организма си,нито знае кое как ще и подейства,нито нищо...особено ако е като мен алергична към лекарства и всякви такива неща...а да отиде да си купи сама а...на лекар и тва си е....
иначе наистина хапчетата са си най-обикновени противозачатъчни,никви Постинори щото тва не е шега работа...повечето пъти противозачатъчните се използват за контролиране на месечния цикъл,дали да ти идва на време,дали искаш да го изместиш няколко дни....но консултация с лекар!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
По вашата логика утре трябва да отида до гинеколога да питам кой презерватив да ползвам да не ми се възпали нещо така ли?
Ако тя има алергия към хапчета да .. съгласна съм но тя щеше да си знае!А й аптекарката както казах вече може да и препорача нещо

Гледай са приятелю....когато получих алергия към аналгин....го бях пила 13 години без да ми има нищо и в един момент стана така,че бях 5 дена в болница....така,че отнася ли се до лекарства нещата са много кофти....не че аз не си купувам понякога без предписание...но за момичето е най-добре лекар да и каже....и само едно не разбирам кое е толкова страшното да кажете на майките си...по-добре да знаят какво става

Chiana
07-02-2006, 11:01
A aptekarkata nqma li da mi poiska recepta za tezi hap4eta?

Никой няма да ти поиска рецепта! То по тая логика всеки месец като си купуваш противозачатъчни, трябва да ти искат рецепта. Сега... ако цикълът ти е редовен, нямаш проблеми от рода там да кървиш по 12 дена или такива, ако всичко е нормално, няма нужда от консултация с лекар. Но ако имаш някакви проблеми, алергии... по-добре да се консултираш с гинеколог. Но на дали ще ти изпишат нещо по-различно от Логест, или най-много Линдинет, те са същите като Логест, макар че аз предпочитам Логест. Ако все пак искаш да се консултираш с гинеколог, отиваш при личната и й казваш, че имаш бяло течение, да речем и тя ще ти даде направление за гинеколог. Пък после ще кажеш на гинеколога за какво става на въпрос. Или направо си плащаш 15 лева на частно и готово. Нито ще ти искат придружител, нито нищо.
Първата опаковка почваш да я пиеш на 1вия ден, когато ти дойде. Пиеш си хапчето всеки ден, точно в определен час. Препоръчвам ти да си навиеш аларма или да се регистрираш да ти пращат смс от интернет, защото иначе като нищо можеш да се отплеснеш и да забравиш за хапчето. Но да ти кажа то ти става като навик.Има няколко недостатъка, с които трябва да се съобразяваш.
1. Не трябва да повръщаш 3 часа след приема на хапчето. Тоест ако отиваш някъде на купон, съобразявай се с това да пиеш по-малко и да не почнеш да драйфаш. Тва от една страна е голям плюс, щото се ограничаваш в пиенето :Р
2. Ако пиеш антибиотици, те намаляват ефективността на противозачатъчните, затова трябва да се пазиш.
Хубавото е, че цикълът ти става редовен като по часовник. Мене ми идва точно в неделя в 10:30. Много якичко. А и е по-малко. Тече ти някъде около 3-4 дена. А преди беше 7-8 дена. Кеф отвсякъде... ПМС-то не е толкова тежко... Е, пак се зверя чат-пат на приятеля ми като съм пред мензис, ама той е свикнал. хехе. Ама иначе не те боли корема, не си толкова отпаднала.
Че няма да надебелееш, няма да надебелееш! Това са ултранискодозирани протизвозачатъчни. Не дават такива странични ефекти. Кофтито е, обаче, че по-малко се овлажняваш от преди. Поради простата причина, че нямаш овулация, и секрецията на вагинален секрет се подтиска до известна степен от хормоните. Тоест ти препоръчвам преди акта да те овлажни със слюнка, ако ти прави френска, а и ти него. А ако не ви харесва оралната любов, вземи си едно лубрикантче от сексшопа. Скъпички са малко, 14 лв беше моето, най-евтиното. Ама ти отива доста дълго време... Защото ако не се овлажняваш хубаво, после много ще се протриваш и ще те боли! Хубавото нещо е, че вече забравяш за проклетите презервативи, за тоя страх кога ще ти дойде и кога не... Всичко е точно. Той може да свършва в тебе, не е проблем. Вече забравих за тревогите на скъсан презерватив, смятане на овулация, тестове за бременност, постинор и какви ли не главоболия... Чувствам се напълно спокойна. А и чувството без презерватив е мнооого по-хубаво, отколкото със... НО това със сигурен партньор, проверен за инфекции, и най-важното СЕРИОЗЕН приятел! Да не е да ти изневерява и да ти предаде някаква болест... Та... преди секс задължително се измивайте... Защото без презерватив много лесно може да стане някое вагинално възпаление.
Това мога да ти кажа от личен опит и лични наблюдения.
Още инфо за логест:
http://lovensex.11.forumer.com/viewtopic.php?t=46
А ако имаш някакви въпроси - питай!

`Death`Whore`
07-02-2006, 11:25
Аз се навлажнявам доста добре. Може би е, защото не го правим много често, най-много 2 пъти на седмица...но не съм имала проблем с това.

dilqna
07-02-2006, 14:06
Chiana,blagodarq ti stra6no mnogo!Nqma6 predstava kolko mi pomogna i dori otgovori na nqkoi vaprosi,koito imah,a ne bqh zadala:) O6te vednyj mnoooogo golqmo BLAGODARQ!

Levski_Fenka
07-02-2006, 15:05
А бе стига с тия глупости за гинеколог :!: Отиваш в аптеката и си купуваш какво толкова има :?:
Гадното на тия хапчета е че трябва да ги пиеш всеки ден и да гледаш часа да е в един час.. ако изпуснеш много важно че си ги пил преди това :!:

Абе ти луд ли си....как така ще се гаври момичето с организма си,нито знае кое как ще и подейства,нито нищо...особено ако е като мен алергична към лекарства и всякви такива неща...а да отиде да си купи сама а...на лекар и тва си е....
иначе наистина хапчетата са си най-обикновени противозачатъчни,никви Постинори щото тва не е шега работа...повечето пъти противозачатъчните се използват за контролиране на месечния цикъл,дали да ти идва на време,дали искаш да го изместиш няколко дни....но консултация с лекар!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
По вашата логика утре трябва да отида до гинеколога да питам кой презерватив да ползвам да не ми се възпали нещо така ли?
Ако тя има алергия към хапчета да .. съгласна съм но тя щеше да си знае!А й аптекарката както казах вече може да и препорача нещо

Гледай са приятелю....когато получих алергия към аналгин....го бях пила 13 години без да ми има нищо и в един момент стана така,че бях 5 дена в болница....така,че отнася ли се до лекарства нещата са много кофти....не че аз не си купувам понякога без предписание...но за момичето е най-добре лекар да и каже....и само едно не разбирам кое е толкова страшното да кажете на майките си...по-добре да знаят какво става

За алергия към хапчета не и трябва гинеколог .. а най-нормален лекар...