PDA

View Full Version : kak da stana...?



07-03-2006, 09:15
awe hori4a iskam da vi pitam, nai-ve4e tezi, koito razbirat ot PC-ta, ot kade ste se nau4ili, 4eli li ste ne6to ili kak? Pls, az po4ni ni6to ne razbiram ot tezi PC-ta, no imam golqmo jelanie da se nau4a na dosta ne6ta, pls kajete vie ot kade se nau4ihte i daite link4eta ne6to, i az nz :?

Napushen_Buhal
07-03-2006, 09:21
аз не съм чел нищо никъде... от около 8-9 години имам различни компоти и единствения поне за мене е да ръчкаш упорито... даже там където и не разбираш. много пъти съм си преебавал кошницата от такова ръчкане ама сега бих казал че имам доста познания :-k успех :-D

WILD__BOY
07-03-2006, 09:24
Първо разцъкай 2 месеца на компа и си избер насока - дали ще си прсот потребител дето ще цикли по сайтове и ще цъка игри или нешо повече.
След като си избереш си намираш литература за това. Ако те влече програмиорането си избираш език. Било то Java, C++ или квото там си избереш обектно ориентиран или скриптов. Ако те влече интернета повече може да се ориентираш или към уеб дизайн или уеб дивелопмент. Изграждане на мрежи и такива неща.
А и избери си операционна система - Windows или Linux. За Линукса ще ти кажа че трябва много четене. Не става като с добрия идиотски Уин. Но за сметка на това при усвояването му е много по-добър.

Та кажи първо към какво си се ориентирал, какво ти харесва защото компютърният свят е необятен.

07-03-2006, 10:01
яко ръчкане муе майката :wink:

cvetiiii
07-03-2006, 10:08
po4ti nikoi ot ''velikite'' xaker4eta ne e 4el prosto po 24 chasa sa na PC-to!!!

teenkopele
07-03-2006, 10:08
С врето ще научиш това-онова, но ако искаш да се задълбочаваш ще трябва бая книги да прочетеш. :wink: ...и практика, практика, практика! :wink:

07-03-2006, 10:18
аз не съм чел нищо никъде... от около 8-9 години имам различни компоти и единствения поне за мене е да ръчкаш упорито... даже там където и не разбираш. много пъти съм си преебавал кошницата от такова ръчкане ама сега бих казал че имам доста познания :-k успех :-D
dam....

ycMuBkaTa
07-03-2006, 10:37
Аз преди да имам компютър нищо не цепех ( Все пак съм момиче :)) После обаче като почнах да ръчкам тук-там и като ми излезе нещо едето не разбирам питах някой, който разбира и така постепенно се поизучих. Разбира се не съм някоя разбирачка, но основното го имам и най-важното - оправям се добре и не правя вече мизерии :mrgreen: В очите на приятелките ми, които не знаят как да си пуснат мирката съм истинска хакерка, а сравнено с познанията на повечето момчета съм си кръгла нула...Ама не ми е и целта да ставам "про"
Така че няма никой научен - пипаш тука-там, като не рабираш питаш някой да ти обясни или се разваряш в нета и четеш сам и така ;-) Мисля, че никой от разбиращите ти приятели няма да ти откаже помощ :)

07-03-2006, 14:12
ami kakvo ozna4ava "domein kontroler"???????????

WILD__BOY
07-03-2006, 15:48
po4ti nikoi ot ''velikite'' xaker4eta ne e 4el prosto po 24 chasa sa na PC-to!!!

Те за тва са и такива хареки. Недей да се изцепваш така! Ок? Явно не си харек нито познаваш много хакери.