PDA

View Full Version : Правите ли програми?



teenkopele
07-03-2006, 11:26
Въпросът е ясен.
Ако отговорът е "Да", с каква функция са? :wink:

Fena
07-03-2006, 12:18
Ти си яко хитър ...

Всеки компютърен език е с различен код.

На C/C++ задължително трябва да имаш функция main(), колкото до паскала, трябва да имаш един Begin - End за самата програма...


С Java, PHP и другите там не съм се занимавал...

teenkopele
07-03-2006, 12:38
Ти си яко хитър ...

Всеки компютърен език е с различен код.

На C/C++ задължително трябва да имаш функция main(), колкото до паскала, трябва да имаш един Begin - End за самата програма...


С Java, PHP и другите там не съм се занимавал...

Имам предвид с какво предназначение са, за какво ги използвате. Сега разбра ли какво имам предвид? :wink:

Fena
07-03-2006, 12:46
Зависи от условието на задачата бря ...

Често се налага да си правиш собствени функции с най-различни приложения ..

sunny_smile_
07-03-2006, 17:01
аз работя само с паскал и ми върши работа по математика или за пресмятане на задачи

LilAngel
09-05-2006, 09:51
аз пък по неволя на съдбата трябва да разбирам от паскал и делфи, а от догодина - C++, php и още такива дебри на джунглите на програмирането... :cry:

InHell
09-05-2006, 17:13
Трябва да разбирам от Pascal, C, JavaScript, PHP, SQL, JAVA и така нататък.....в действителност обаче отбирам само от паскалеца, JAVA, SQL, напоследък ми се налага и Fortran да разбирам......Много искам да науча С, ама това ще стане догодина евентуално, сега съм напълно обектно ориентиран.
Нещо интернет бозите не ме кефят честно казано(PHP, JavaScript, Perl, Python, ect.)

InHell
09-05-2006, 17:17
паскал/делфи знам :lol: иначе програми с доста разнообразно предназначение мога да направя! :twisted:

Направи ми файлов мениджър :P !

InHell
09-05-2006, 21:33
E това горното наистина ме разсмя :)

Нека ти дам пример: Windows Explorer, Windows Commander, Midnight Commander, Norton Commander (първия поне трябва да си го чувал).
cmd е викане на конзолата(command line - името му го подсказва), нищо друго. Научи се първо да работиш с DOS и нещо от сорта на arj или да правиш *.bat които правят нещо по-сложно от форматиране на диск, тогава давай компетентни мнения.