PDA

View Full Version : razmer na sutiena



delta
07-03-2006, 13:32
zdraveite :) shte sym vi blagodarna ako mi kajete kak se opredelq razmera i cha6kata na sutiena,zashtoto shte mi se naloji ve4e da si kupuvam.
popadnah na nqkolko "na4ina" za opredelqne na podhodq6tiq razmer,oba4e vsi4kite pokazvat razlichen rezultat :shock:
izobshto ne sym ot nai-nadarenite,daje naprotiv,no nqma kak :roll:
predvaritelno blagodarq :D

i'm so excited!
07-03-2006, 13:40
зарежи тва.
отиваш в магазина, харесваш си няколко модела, пробваш и квото ти става и ти стои добре - него взимай(:

07-03-2006, 14:06
aa 4esno li e taka, mi az da vzema i az da otida v magazina i da po4na da gi baram i dusha sutienite togaa

Metal6tain
07-03-2006, 14:14
зарежи тва.
отиваш в магазина, харесваш си няколко модела, пробваш и квото ти става и ти стои добре - него взимай(:
miiii damz taka e :)

i'm so excited!
07-03-2006, 14:24
aa 4esno li e taka, mi az da vzema i az da otida v magazina i da po4na da gi baram i dusha sutienite togaa
чесно не знам дали е, но за чесТно ако говорим - чесТно е, да.. имаш право да пробваш и да си избираш на спокойствие. пък имаш и друг вариант, хващаш го с 2 пръста, купуваш си го и после се мъчиш с гаден и неудобен сутиен. ако повече те устройва, давай така ..;)

ProstoAz
07-03-2006, 14:28
Размера на сутиена се определя горе долу като измериш обиколката си под гърдите и добавиш към полученото число 10см. за четно или 13см. за нечетно. Така получаваш размера.
А за чашката...не помня. Най-добре ще е да пробваш. Но щом не си от най-надарените ще е чашка А според мен. Ако съвсем пък не си от надарените, а изглежда и че си малка - може да е и шашка АА. :)
Успех! :lol:

bAnNAtA
07-03-2006, 14:28
aa 4esno li e taka, mi az da vzema i az da otida v magazina i da po4na da gi baram i dusha sutienite togaa
чесно не знам дали е, но за чесТно ако говорим - чесТно е, да.. имаш право да пробваш и да си избираш на спокойствие. пък имаш и друг вариант, хващаш го с 2 пръста, купуваш си го и после се мъчиш с гаден и неудобен сутиен. ако повече те устройва, давай така ..;)
ИМЕННО ЗАТОВА МОМИЧЕТО ПИТА КАК МОЖЕ ДА РАЗБЕРЕ КАКЪВ НОМЕР СУТИЕН ТРЯБВА ДА СИ КУПИ :idea: :idea: :idea:

i'm so excited!
07-03-2006, 14:31
aa 4esno li e taka, mi az da vzema i az da otida v magazina i da po4na da gi baram i dusha sutienite togaa
чесно не знам дали е, но за чесТно ако говорим - чесТно е, да.. имаш право да пробваш и да си избираш на спокойствие. пък имаш и друг вариант, хващаш го с 2 пръста, купуваш си го и после се мъчиш с гаден и неудобен сутиен. ако повече те устройва, давай така ..;)
ИМЕННО ЗАТОВА МОМИЧЕТО ПИТА КАК МОЖЕ ДА РАЗБЕРЕ КАКЪВ НОМЕР СУТИЕН ТРЯБВА ДА СИ КУПИ :idea: :idea: :idea:
а ти сещаш ли се, че има ужасно много модели и дори да пише 75Б, може да се окаже безкрайно неудобен? :::

07-03-2006, 15:50
Размера на сутиена се определя горе долу като измериш обиколката си под гърдите и добавиш към полученото число 10см. за четно или 13см. за нечетно. Така получаваш размера.
А за чашката...не помня. Най-добре ще е да пробваш. Но щом не си от най-надарените ще е чашка А според мен. Ако съвсем пък не си от надарените, а изглежда и че си малка - може да е и шашка АА. :)
Успех! :lol:
Такава простотия не бях чела... ми тогава защо има 80 А, 80 Б , 80 Ц,80 Д ?! Ще ми обясниш ли това? A за авторката на темата попитай майка ти :) но щом ще ти е първия сутиен мери си подгръдната обиколка и сигурно ще си чашка А :) попитай майка ти най добре и тя ще може да определи

ProstoAz
07-03-2006, 15:55
Задай си по-хубаво въпроса?!? :shock:

И още нещо - размера на сутиена се определя от широчината на гръдния ти кош, а размера на чашката от големината на гърдите ти.
Така че не чатнах какъв ти е проблема с 80А, 80Б, 80Ц и т.н.?

07-03-2006, 16:12
Размера на сутиена се определя горе долу като измериш обиколката си под гърдите и добавиш към полученото число 10см. за четно или 13см. за нечетно

Имам предвид че не може да се определи така размера на гърдите :) и всеки човек си е индивидуално защото може да е подгръдна 70 с чашка Ц (тоест към 100 см някъде) :) разбираш ли ме ?

ProstoAz
07-03-2006, 18:33
Брей. :) Може и да има логика. Не се бях замисляла. :? Но щом не е надарено момичето значи в нейния случай поне това може да важи. :lol:

Между другото извадих си една от книжките, които ни раздаваха в 5ти-6ти клас и от там го прочетох това, иначе аз си знам размера и не ми трябват такива изчисления. :wink:

07-03-2006, 20:38
Брей. :) Може и да има логика. Не се бях замисляла. :? Но щом не е надарено момичето значи в нейния случай поне това може да важи. :lol:

Между другото извадих си една от книжките, които ни раздаваха в 5ти-6ти клас и от там го прочетох това, иначе аз си знам размера и не ми трябват такива изчисления. :wink:

Те тея книжки лъжат на нас ни раздаваха едни в 7 клас :lol: голям смях падна защото имахме надарени момичета и те седяха и се чудиха защо пише такива глупости а за момичето дето е правило темата и казах най добре да попита майка си жената ще знае 100 % дали е за сутиен или не и ако е за сутиен какъв размер :mrgreen:

I_love_dead_people
07-03-2006, 20:58
Размера на сутиена се определя горе долу като измериш обиколката си под гърдите и добавиш към полученото число 10см. за четно или 13см. за нечетно. Така получаваш размера.
А за чашката...не помня. Най-добре ще е да пробваш. Но щом не си от най-надарените ще е чашка А според мен. Ако съвсем пък не си от надарените, а изглежда и че си малка - може да е и шашка АА. :)
Успех! :lol:

Purvo sorry za latinicata,no mi se e bugnala kirilicaya neshto :-#

Ta ne znam tova do kolko e vqrno,zashtoto si premerih podrudnala obikolka-76.Vidqh razmera na edin sutien-75B.Suvpadat,bez da pribavqm 10 sm. Vuobshte ne se znaee kolko sa vqrni tezi iz4isleniq,zatova si otidi v magazin za belio i probvai.Nqma nishto neredno v tova da vidish kak ti sedi dadena dtreha,bilo to i sutien.Sled tova shte go izperesh.

`Death`Whore`
07-03-2006, 22:02
Размера на сутиена се определя горе долу като измериш обиколката си под гърдите и добавиш към полученото число 10см. за четно или 13см. за нечетно. Така получаваш размера.
А за чашката...не помня. Най-добре ще е да пробваш. Но щом не си от най-надарените ще е чашка А според мен. Ако съвсем пък не си от надарените, а изглежда и че си малка - може да е и шашка АА. :)
Успех! :lol:
Какви глупости говориш? Числото е САМО подгръдната обиколка. Ако се прибавяше нещо, нямаше да има сутиен с номер под 85..а има 70, има и 75.

ProstoAz
07-03-2006, 22:04
Ох, така пише.
И между другото на мен подгръдната ми е 70см, а нося сутиени 80, за това реших, че може да има нещо вярно, какво ме нападнахте... :shock:
Както и да е. Да не коментираме повече. :D

malko mace
10-27-2006, 12:54
Oh...pak li triabva da vi obrazovam...
ПОКУПКА НА СУТИЕН
Когато си купуваш сутиен,трябва да знаеш размера на гръдната си обиколка и големината на 4ашката на сутиена.
1.За да установишголемината на гръдната обиколка,обхвани с метър гръдния си кош,то4но под гърдите,и прибави 12см.
Пример-68см+12см=размер 80см.
2.За да определиш големината на 4ашката на сутиена,обхвани отново с метъра най-пълната 4аст от бюста си.Ако големината е същата като гореспоменатата мярка,зна4и имаш 4ашка А,
ако е пове4е с 2,5см-имаш 4ашка В,
ако разликата е 5см-имаш 4ашка С.!!!
:!: