PDA

View Full Version : ......



Swann
07-03-2006, 16:52
..............

EvaneScence_f
07-03-2006, 17:01
mn e hubava,naistina...osobeno mn mi haresvat dlanite...az ne moga da risuvam ryce... :smt010

Swann
07-03-2006, 17:07
........

Master_88
07-03-2006, 17:20
Бива

rozovo_dupe
07-03-2006, 17:33
i na men mi haresva....oba4e ne6to v korem4eto mu kuca.....spoko zabelqzva se samo kogato se vgleda6

Деси Цветкова
07-03-2006, 18:06
bravo bravo :D na men syshto mnogo mi haresa :)

ErinEverly
07-03-2006, 18:08
Изключително добре е направен. Особено очите и косатъа много ми харесват, особено след като мен и капчица не ме бива в рисуването. Обаче имам и една забележка - не знам какви са другите ти рисунки, но имам чувството че малко прекаляваш с пауърплея, което е много широко разпространено в тинейдйърското изкуство (всичките видове). Ако незнаеш какво е това, ще ти обяссня - всякакъв вид преувеличаване на героя. Тва е литературен термин (в модерната литература), но в случая не мога да се изразя по-точно. Става въпрос че не може един герой да бъде изяло лош или изцяло добър. И това може да стане и при много други качества. Вслучая виждам пауърплей в красотата на ангела. Вижда ми се прекалено красив, което си е комплимет за теб. Но ще се развиеш много повече ако се научиш да показваш не само една черта в героя си. В случая плочките ми направиха впечатление. Не ти казвам да го правиш с бирено коремче :lol: , а да не бъдат толкова ясно изразени. И можеш да му сложиш някоя и друга бръчка. Но така с удоволствие бих го праснала, а това си е комплимент :lol:

teenkopele
07-04-2006, 09:34
Добра е, но ако сложиш малко повече детайли на крилата, ще стане още по-добра, поне според мен. :wink:

HandOfBlood
07-04-2006, 14:44
мда, плочките наистина са прекалено силно изразени... но други забележки нямам =D>

rusalkata_
07-04-2006, 15:02
прилича ми повече на вампир с тези крила.на ангелите си личат перцата по крилата им.иначе е много хубаво докарана рисунката.възхищавам ти се за светлосенките! =D> хич ме няма по графиките.всичко мога да ти нарисувам,но графиките нещо не ми се удават,а и в у-ще всеки рисува това което иска.повечето не могат и да рисуват де... :lol:

Swann
07-04-2006, 15:25
.........

ErinEverly
07-04-2006, 15:52
@ErinEverly - Донякъде съм съгласна с мнението ти за несъвършенствата, които правят едно лице по-ефектно, но... абе нещо не мога да си представя сбръчкан ангел :lol:

Никой не е казал да е сбръчкан, просто да има една -2 бръчки. А и бръчките бяха само пример, има много начини да се направи едно лице несъвършенно.

Slipped Away
07-04-2006, 16:11
Не съм много добра в рисуването,но лицето и корема не ми харесват!

`Death`Whore`
07-04-2006, 16:15
Като цяло рисуваш добре, но това не е ангел. Крилата са като на прилеп...няма ясна концерпция. Коремът не е като хората, а чаталът е прекелно силно изразен. Нали уж е ангел..няма нужда да му изпъква пакета.

Swann
07-04-2006, 16:22
.......

The Interceptor
07-04-2006, 18:41
Много е хубава. :) Имаш добър стил

Josefinne
07-05-2006, 09:40
Определено много ми харесва :) Но понеже не обичам да се изказвам тъпо ще направя по-подробен коментар.
1. Идеята ти е много добра! Това, ч е един ангел трябва да е с крила на птица е абсолютна глупост! Ти си художникът, авторът, ако искаш си нарисувай ангела и с рога - пак ще е както трябва. Въобще не ги слушай тия , дето ти разправят, че като е нагел тряя да има пера. Ако искаш кажи, че е плешив ангел - ангелът си е твой е точно това, което кажеш ТИ! Ако му сложиш рога и някой те обвини - кажи му, че е тъп и това символизира единственото на земята и небето и му затвори устата. Не се подавай на тия еднотипни и установени жанрови особености.
2. Някой се беше изказал и аз съм съгласна с него, че на мода не са черно -белите герои, а сивите - смеската между доброто и злото, защото изкуството в днешно време е хуманистично, а хората са и добри и лоши, нали :) . Но аз лино не го възприех така - това е ангел, той не е нито мъжки, нито женски. Затова лицето му е красиво, така както и тялото, има някакъв синкретизъм на мъжкото и женското начало, който си е на мястото според мен. Можеш разбира се да му добавиш и някакъв физически дефект, но като символ на надеждата и вярата, които са абсолютни състояния на чистота, това би ило противоречиво.
3. Аз не съм учила рисуване, но имам набито око , така да се каже. Усещам къде има неправилности :). Коремът - плочките - не е проблем, но не са правилни. Въпреки че усещаш светлосенките много добре, самите плочки не са поставени правилно и анатомично, дори да е СУПЕР мускулест няма да изглеждат така. Предлагам да си извадиш от нета някакви снимки на мускулести мъже и културисти и да се поопражняваш с прерисуване , както с ръцете :). За ръцете имам също забележка - лакътят на лявата ръка ( мое ляво) е изместен нагоре, което прави ръката дебела и естественодолната част на лявата ръка е по-къса от тази на дясната. Дланите определно са докарани много добре. Крилата като фантаситечн елемент естествено могат да се оставят само фрагментарни, но това контрастира на подробното щрихиране на тялото и прави впечатление. Бих препоръчала именно там да сложиш някакви гънки в повече , за да се избегне това.
4. Като цяла самата картина е застинала. Няма никаква движение. Тоя ангел сякаш стои така от часове...
Бих препоръчала въпреки всичко да не го оправяш. Не го пипай, така е наистина много красиво! Просто имай предвид тези заблежки, които ти излагаме сега , за да се усъвършенстваш в следващите си картинки :) Ходиш ли на уроци? Ако не - тръгни, много си добра и май съм ти фенка вече :)

niki7o
07-05-2006, 09:42
strahotna e

`Death`Whore`
07-05-2006, 09:47
Еди какво си било модерно? Божееееееее! Мислех, че поне това изкуство не е комерсиално.

Josefinne
07-05-2006, 09:56
Еди какво си било модерно? Божееееееее! Мислех, че поне това изкуство не е комерсиално.

Всичко е комерсиално.... ](*,) Загледай се в по-старите филми, най-ясно това личи в екшъните - главният герои е 100% добър, идеален, абе бомба, една грешка няма. Само дето страда, щото Лошите, които естествено са 100% злобари са убили семейството му, но той какво е виновен, че е чистичък, освен , че се е родил. По-нататък виждаме леко изкривяване, защото в биографията на героя се появява някакво черно петно. В по-късните екшъни петното става толкова голямо, че има филми, в които реално проследяваме съдбата на лошите. Но понеже все пак не можем да кажем чрез филмите, че лошото е хубаво, поставяме някакъв добър психологически акцент върху героя - той добър, ама лошото му се отдава :mrgreen: Пример : Да изчезнеш за 60 секунди. Героят е честен автокрадец ;).

`Death`Whore`
07-05-2006, 10:01
Не говорим за кино, това е друго. Явно на теб ти харесва живописта да е комерсиална, щом даваш такива съвети.

Josefinne
07-05-2006, 10:04
Не говорим за кино, това е друго. Явно на теб ти харесва живописта да е комерсиална, щом даваш такива съвети.

Кои съвети точно визираш?

`Death`Whore`
07-05-2006, 10:06
Че било модерно сивото. Много тъпи разсъждения всъщност...някой професор си ги е изсмъкал от пръстите. Всъщност контрастът винаги е бил и винаги ще бъде красив, особено черно-белият.

Josefinne
07-05-2006, 10:16
Мисля, че сме на едно мнение. Или ти не си ме разбрала , или аз не съм се изразила правилно, Коментирах това мнение:

Става въпрос че не може един герой да бъде изяло лош или изцяло добър. И това може да стане и при много други качества. Вслучая виждам пауърплей в красотата на ангела. Вижда ми се прекалено красив, което си е комплимет за теб. Но ще се развиеш много повече ако се научиш да показваш не само една черта в героя си.

И изразих съгласие с него. Като цяло не става въпрос за сивото като емблема на ежедневието . А за синкретизъм между бялото и черното, без те да се губят едно в друго. Контрастът се запазва. Той е вътре в самия герой. Той е и добър, и лош.

ne6i4
07-05-2006, 10:56
mn e gotino

Swann
07-05-2006, 11:04
....................

Josefinne
07-05-2006, 11:20
Хех и аз имам един ангел с меч :) За съжаление не мога да го постна, защото нямам скенер, а и съм го рисувала като по-малка, така че не е така идеален, за да го поствам :oops: После реших, че трябва да разивам таланта си в посока на писането и зарязах рисуването. Разбрах, че искаш да го нарисуваш супер мускулест, но анатомията не е правилна. Например гърдите май са твърде високо ( вече не си спомням толкова подробно) Разбрах,ч е искаш да е иреален, но така малко изглежда, сякаш е с някаква странна броня. :) Но както ти казах - ти си абсолютният Демиург на тоя твой свят :roll:

ErinEverly
07-05-2006, 11:32
Мисля, че сме на едно мнение. Или ти не си ме разбрала , или аз не съм се изразила правилно, Коментирах това мнение:

Става въпрос че не може един герой да бъде изяло лош или изцяло добър. И това може да стане и при много други качества. Вслучая виждам пауърплей в красотата на ангела. Вижда ми се прекалено красив, което си е комплимет за теб. Но ще се развиеш много повече ако се научиш да показваш не само една черта в героя си.

И изразих съгласие с него. Като цяло не става въпрос за сивото като емблема на ежедневието . А за синкретизъм между бялото и черното, без те да се губят едно в друго. Контрастът се запазва. Той е вътре в самия герой. Той е и добър, и лош.

Да, но къде съм казала кое е модерно кое не??? Казах че се среща много често "пауърплея" (в кавички, защото, както казах, това е литературен термин), но за модерноо никъде нищо не съм споменавала! Изкуството е толкова чистои неопетнено от такива понятия, че мисля че трябва да се засрамиш че си го казала. МОже и да не си имала това впредвид, но това каза.

Swann,

Е... Ти слушаш ли ме какво ти казвам? Казах че ти трябва връзка с реалността, колкото и да не обичаш реализма. Просто преувеличаваш
в тази картина и искам да те върна на земята. Няма идеален образ, човек, подобие и т.н. Ако искаш се загледай в древнта митология. Дори Афродита, най-красивата, прави грешки. Просто няма идеален образ.

Swann
07-05-2006, 12:06
..............

ErinEverly
07-05-2006, 12:13
Няма идеално същество... Колко пъти да го казвам? Както и да е - исках да помогн, но няма да стане. Но идеализирането е качетво за ръката на художника, но е порок за мисълта му. Както и да е.

Swann
07-05-2006, 12:30
.....

Josefinne
07-08-2006, 13:48
... мисля че трябва да се засрамиш че си го казала. МОже и да не си имала това впредвид, но това каза.

[/b]

От малко неща, които съм казала или направила се срамувам, но това не е едно от тях. Модернизмът и модерното си е ФАКТ! Ако ти имаш някакви комплекси към теченията, които са АКТУАЛНИ ( защото модерно не значи само комерсиално) - твоя грижа.