PDA

View Full Version : вреди ли редовното миене на косата със шампоан ?!



07-03-2006, 22:37
Здравейте на всички! начи прочетох мнения във форума че е било вредно да си миеш редовно косата със шампоан,а аз я мия всеки ден и да ви питам вредно ли е и ако да без шампоан ли да я мия,или...?

Lumidee
07-03-2006, 22:38
Principno ne e mn polezno da si miesh kosata vseki den..Bez znachenie dali e sus shampoan ili ne..Az si miq kosata na vseki 2 dni i pak ne mi izglejda dobre.

`Death`Whore`
07-03-2006, 22:39
Безполезно е косата да се мие всеки ден. Само хабиш шампоан. И косата се изтощава, колкото и да пише по шампоаните, че са идеални за всекидневна употреба.

07-03-2006, 22:48
mi i az si miq vseki den :roll:

kaua
07-03-2006, 23:38
E ako si izmie6 kosata s 6ampoan i na sledva6tiq den SAMO s voda moje li da ti stane ne6to????

07-03-2006, 23:53
mi ne ama kfo 6a sa izmii sau s voda

suzanna
07-04-2006, 00:37
uf i az tva se pitam, zashtoto pravq absoliutno sushtoto ot tri godini. imam kosa do sredata na gurba i da ne chuva dqvolut no e v prekrasno sustoqnie.osven tova dva puti si q kudrih himicheski. nashte se susipvat da mi govorqt che shte ostana bez kosa, no az prosto ne moga da spra da go pravq - neshto kato maniq mi e.

samo nqkolko suveta - nikakvi silni shampoani. da si miesh kosata bez shampoan e nai bezsmislenoto neshto na toq svqt. e ima i po bezsmisleni no.. nikakvi head&shoulders-i, pantene-ta, schauma-i i drugi! tezi shampoani sa mnogo hubavi ako kosata se mie vednuj na sedmica ili dva no za vseki den [-X az polzvam johnson's baby - strahoten mek shampoan bez tezi ubiistveni protivopurhotni sustavki na mnogo ot reklamiranite. specialno za shampoanite, balsamite i maskite - ne vinagi nai skupite sa nai dobri.

drug suvet - kupi si edna maska. ot tiq deto sa polovin kilogram italianskite golemite. struvat okolo tri leva i sa naistina strahotni. polzvai q vednuj sedmichno. pravi chudesa. vzemi si i nqkakuv balsam bez otmivane. mama si e vzela nqkakuv golqm bulgarski rozov. sushto e super evtin no pak pravi kosata strahotna - bez izobshto da q omaznqva.

treti suvet. ako ne se boqdisvash i si sigurna che nqma da ti shtukne, polzvai kuna. pravi kosata strashno luskava ili tejka. chernoto e super krasivo i traino. chervenoto sushto e mnogo krasivo, no pada po burzo. ako ne iskash da si promenqsh estestveniq cvqt, nameri si takuv kato estestveniq. samo pomni che kunata mnogo trudno pada koeto oznachava che nqma da mojesh da se izrusqvash ili boqdisvash.

chetvurti suvet - hodi minimum dva puti v godina da ti rejat po dva-tri santimetra osven da ti mahat vruhchetata. osvejava super mnogo.

i posleden suvet - izbqgvai seshoara. az zimata vseki den go polzvam i pak ne e stanalo nishto, no e vseizvestno che dopulnitelno izsushava kosata.

ne znam kolko e vqrno tova koeto pravq, no zasega vsichko e ok i ne mislq da spiram da si q kupq. obojavam vseki den da mi e super chista i da si mirishe na lavandula/laika ili kakvoto e tam, zashtoto za men nqma nishto po otvratitelno ot kosa progiznala ot maznina. kato vidq momiche cqloto napleskano s grim i s mazna kosa i napravoo.. [-( vseki si znae za sebe si no... na men tezi neshta gornite mi pomagat:)

pa4o_89
07-04-2006, 06:34
tva sme go diskutirali s gospojata po himiq i tq kaza 4e s nakoi vnosen hubav 6ampuan nqma problemi, a sna6te bokluci ot 5 leva ne e preporachitelno

TSecret
07-04-2006, 08:05
kakto kazah v predna tema mieneto vsekidnevno s 6ampan izto6tava kosata vmesto da q pravi po-hubava! ima specialni 6ampoani prednazna4enie za vsekidnevna upotreba(ne takiva deto moje da se polzvat vsekidnevno) a takivak oito sa specialno za tova te sa po leki i ne vredqt!!! s obiknoven silen 6ampoan moje da se mie 1-2 pati v sedmicata ne pove4e,ako e boqdisana daje 1 pyt! prezostanaloto vreme moje da se mie samo s balsam,maska ili spec 6ampoan za vs den!tova e !

LuCkY_YoU
07-04-2006, 11:30
stiga gluposti.vseki si q mie kogato si precenqva.

`Death`Whore`
07-04-2006, 11:32
Стига говорила ти глупости. Ако косата се омазнява за 1 ден, проблемът е на кожата на главата. И миенето всеки ден няма да помогне.

07-04-2006, 12:08
hora molq vise...naistina ne e hybavo vseki den.az oba4e mi e hybavo da se 4ipkam i se kapq s bebe6ki 6ampoan-drugo re6enie nqma :lol:

LoVe_RuSlAn
07-04-2006, 12:15
Аз си мия косата абсолютно всеки ден и мисля че от миенето всеки ден тя не се изтощава но ако примерно пропуснеш един два дена без да я изкъпеш много бързо се омазнява иначе и аз предпочитам всеки ден да ми е чиста с хубав мирис и се чудя на ъкъла на тези които си мият в седмицата по един път косата или два пъти и чийто коси са толкова мазни че отвращават народа по улицата

07-04-2006, 22:20
Добре де ами активно спортуващите примерно? Като се изпотяват .. то да не с еизпотява човек на определени места само? И косата .. попива от лицето и изобщо ... ужас .. Брр .. Какво да не се ли къпе всеки ден? Да мирише на пор?

07-04-2006, 22:23
Стига говорила ти глупости. Ако косата се омазнява за 1 ден, проблемът е на кожата на главата. И миенето всеки ден няма да помогне.a kakvo preporu4va6 da si hodim s mazni kosi li :?:

07-05-2006, 02:06
tctc...tolkova li ne znae6 koe e polezno za kosata ti ili ne...estestveno 4e 6te se izto6tava ako q mie6 seki den... :roll:

Qgodka_
07-05-2006, 07:13
Ей, аз съм абсолютно същата като теб. Не мога да понасям мазна коса, както на себе си, така и на другите ... много отвратително ми изглежда. Факт е, че косата се изтощава, затова аз вече се старая да я мия през ден, но в същото време ползвам много маски, балсам и т.н. и така изглежда добре. Можеш да ползваш бебешки шампоан ... той е по-безвреден.

Slipped Away
07-05-2006, 07:52
Не е вредно,но защо си миеш косата всеки ден и то с шампоан!За да не ти вреди на косата си вземи по-лек шампоан,който няма въздействие върху оттенъка или мекотата,сухотата и мазнотата на кожата на главата и косата!Аз ти препоръчвам Сънсилк или Елсев!

TSecret
07-05-2006, 08:38
iskam da kaja ne6to na tezi koito si miqt kosata vseki den s 6ampoan-vie sami ste si vinovni zab arzoto omaznqvane!!!! ako si mie6 glavata v prodaljenie na 1 sedmica vseki den problema ve4e e na lice i tq 6te svikne s tova i 6t ese omaznqva vseki den,dori predi da ti se e omaznqvala na niakolko dni!

`Death`Whore`
07-05-2006, 08:49
Препоръчвам да използвате продукт, който да я излекува.

Axel_f
07-05-2006, 15:42
Малее много сте зле всички,как може да си миете всеки ден косата с шампоани?! :shock: Това е такова издевателство,че нямам думи :-# И това,че още имате коса на главите си,се дължи не на факта,че ползвате "бебешки" шампоани,а на това,че сте още малки...на 35 години обаче ще видите :? Хъмм и милички,да аз си мия косата веднъж на 6 дена,обаче това изобщо не значи,че ходя с мазна коса :!: Особено първите 3 дни след като съм се изкъпала още си е супер свежа и чистичка,после почва леко да се омазнява в корените,обаче това изобщо не значи,че е "плувнала" в мазнина,както някои умници се изразиха :!: И толкова ли не разберате,колкото по-често миете косата,толкова по-бързо се омазнява...и това не съм го измислила аз,казвали са ми го и дерматолог,и даскалките по химиа и по биология!!!

07-05-2006, 15:54
Нищо не казвате за спортуването, изпотяването и къпането обаче ..?
Уж всички сега тренират, ходят по фитнеси .. а после казвате, че се къпете през 2-3 дена ?! И косата ви не мяза ли на .. гъз ?

Qgodka_
07-06-2006, 10:58
Малее много сте зле всички,как може да си миете всеки ден косата с шампоани?! :shock: Това е такова издевателство,че нямам думи :-# И това,че още имате коса на главите си,се дължи не на факта,че ползвате "бебешки" шампоани,а на това,че сте още малки...на 35 години обаче ще видите :? Хъмм и милички,да аз си мия косата веднъж на 6 дена,обаче това изобщо не значи,че ходя с мазна коса :!: Особено първите 3 дни след като съм се изкъпала още си е супер свежа и чистичка,после почва леко да се омазнява в корените,обаче това изобщо не значи,че е "плувнала" в мазнина,както някои умници се изразиха :!: И толкова ли не разберате,колкото по-често миете косата,толкова по-бързо се омазнява...и това не съм го измислила аз,казвали са ми го и дерматолог,и даскалките по химиа и по биология!!!

Айде да сме малко по - умерени в изказванията, какво ще кажеш?
Всеки си има своя мнение и това не значи, че е зле. Тове, че ти търпиш корените да са ти мазни, аз примерно не мога да го търпя, за мен е гнусно. То ако цялата е мазна си е направо отвращаващо. За теб ако не е така ..... твоя си работа. Ясно е, че по-бързо се омазнява ... и да знаеш,че всики са наясно с тоя факт, не откриваш Америка. Примерно аз лятото всяка сутрин тичам и ако не си измия косата и не и придам форма .... то тя както и всяка друга коса, под действие на потта изглежда зле. И като тичам всеки ден - щя я мия всеки ден, мисля, че е достатъчно логично. Това, че ще опада до 35 години ( как изчисли възрастта?) също не е вярно. При някои може и да е така, но при никой от познатите ми такъв факт не е на лице ... с коса са си и на 40 години ако ще да я мият и всеки ден или през ден ... все едно. А и не мислиш ли, че всеки трябва да прави това, което иска, а ти не си никой, за да обвиняваш когото и да било. Ти нас наричаш "зле", а ние трябва да те наричаме "МАЗНЬО"? Глупаво е, нали? Затова остави всеки с мнението си и не критикувай чуждия избор, ако обичаш, защото за твоя никои нищо не е казал.

^sladyranka`
07-06-2006, 11:59
Ne e hubavo da si q mi6 4esto za6toto se izsu6ava.E da ima 6ampoani za vsekidnevna upotreba,no vse pak ne e hubavo ...

Axel_f
07-07-2006, 12:05
Qgodka_ както винаги приема нещата твърде лично ::: По-спокойно бе момиче,има време да се палиш... :lol: :wink:

Barbaronka
07-07-2006, 16:15
Vredno e Da!
Mii q s Natriev bikarbonat ;)

Danielle
07-07-2006, 17:23
барбаронке ако я миеха с натриев щяха ли да имат кът твойта коса/ :)