PDA

View Full Version : anemiq



azito
07-04-2006, 09:24
zdraveite vsi4ki...zna4i lekarkata mi kaza 4e mojelo da imam anemiq...utre shte hodq da si pravq izsledvaniq na kryv i urina... molq ako nqkoi moje da m irazqsni malko po-to4no kakvo to4no predstavlqva anemiqta da mi obqsni ako ima vreme....az 4etoh no ne mi stana mnogo qsno .blagodarq ot sega :)

cecko_boy
07-04-2006, 09:52
v obshti linii tova ozna4ava anemiqta


Недостиг на хемоглобин, червеният пигмент в кръвните клетки, който пренася кислорода. Най-често се дължи на недостатъчно съдържание на желязо в храната, макар да е от значение и загубата на кръв при менструация или стомашна язва.

Симптомите и признаците на анемията се изразяват в умора, виене на свят, задъхване, разсеяност, чести простуди и инфекции, бледост и кръгове около очите.


При децата може да се стигне до умствено изоставяне и неадекватно поведение.

azito
07-04-2006, 10:02
mm da mersi a moga li da popitam dali e nestho seriozno i moje li da dovede do nqkakvi golemi possledici ,zashtoto az mai mnogo se pritesnih :(

Eleonora
07-04-2006, 10:04
ми аз също имам анемия, има няколко вида анемии.Моята е некъв вид-ТАЛЪСАМИЯ!

Да, тя се изразява с болки в главата, виене на свят, изтощеност.Недостига на еритроцити в организма води до анемия.


Аз за това пия Фолиева киселина :wink:

Eleonora
07-04-2006, 10:05
mm da mersi a moga li da popitam dali e nestho seriozno i moje li da dovede do nqkakvi golemi possledici ,zashtoto az mai mnogo se pritesnih :(АКО ПИЕШ ХАПЧЕТА И ЯДЕШ ПОВЕЧЕ ХРАНА С ЖЕЛЯЗО,НЯМА ДА ИМАШ ПРОБЛЕМИ :)

azito
07-04-2006, 10:09
ahmz...az 4etoh za nqkvi hap4eta deto se pieli 4 meseca i sled tova ti minavalo...trqbva lo da se vzimat syshto po vreme na nqkakva specialna dieta...mene me symnqva dali ne sym q hvanala taq anemiq ot lagera shtoto tam nishto ne qdoh of...mn sym pritesnena..tuka iz4etoh tonoveliteratura i pak nishto ne razbrah ot pritesnenie.

batkodoki
07-04-2006, 22:14
хематологичните проблеми са сложно нещо и налагат сериозно отношение към тях!
анемиите са наколко вида, най-общо иде реч за проблем в качествения състав на червените кръвни клетки.
диагностицират се сравнително лесно и бързо.
спазвай указанията на лекуващия хематолог и няма да има проблеми

kis4e
03-16-2007, 18:43
има много видове анемии..някои са с недостиг на желязо а други желязото ти е в повече..но наи лошата е Анемия Таласамия Майор-бодат те всеки ден и спиш с една помпа и с игла забита в корема,всеки месец ти кравопреливат и ти правят допълнителни задължителни изследвания..лесно се уморяваш ...абе гадно е