PDA

View Full Version : Moderated: Единият ми тестис е доста по-голям от другия...



07-04-2006, 12:44
Znachi moqt problem e sledniqt edinia mi testis e dosta po-golqm ot drugia i se pritesnqvam na 15 godini sum... molqte pomognete dali tova e normalno ili...?

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!

KpuCuTo0o
07-04-2006, 12:51
mislq che imashe dosta temichki po toq vypros... porovi se malko....

Forslor
07-04-2006, 12:54
Znachi moqt problem e sledniqt edinia mi testis e dosta po-golqm ot drugia i se pritesnqvam na 15 godini sum... molqte pomognete dali tova e normalno ili...?
Ми нормално е ,но ако те боли нещо ,отиди на лекар за да си сигурен ,че всичко е ок.

Ku4eNcE
07-04-2006, 13:26
Forslor

Ми нормално е ,но ако те боли нещо ,отиди на лекар за да си сигурен ,че всичко е ок.

Jaguarrr
07-04-2006, 19:24
Znachi moqt problem e sledniqt edinia mi testis e dosta po-golqm ot drugia i se pritesnqvam na 15 godini sum... molqte pomognete dali tova e normalno ili...?

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 7 от правилника!
Благодаря!
Mi pi4 normalno e i az sum taka. Oba4e rabotata e tam 4e sigurno ima6 Varikocele (raz6ireni veni na testisa) i za tva e taka i ako iska6 moje6 da se operira6. Men me operiraha predi 2 meseca. Na 17 godini sum. Lekarite kazaha 4e tva e mnogo 4esto sre6tano qvlenie 1 na vseki 5 mom4eta go imat. To po rojdenie si e taka. Q si ogledai testisa dali prili4a na torba sus spageti vutre, demek vijdat li se ne6to kato veni i dali e mn topal zaradi subralata se tam kruv. Otidi na pregled pri UROLOG da ti go opipa malko i toi nai-dobre 6ti kaje. Nqma kvo da se pla6i6 ni6to stra6no ne e. Nz to4no kak e pri teb ama ili ne6to fiziologi4no si si taka i ni6to ti nqma ili drugiq variant e da ima6 raz6irena vena tam i ako iska6 se podlaga6 na operaciq koqto ne e zaduljitelna no e preporu4itelna i si4ko 6a e tip top. 3 sedmici sled operaciqta 6a si kato nov. Ni6to koi znai kvo ne e. Uspeh \:D/ :D

batkodoki
07-04-2006, 21:56
двата тестиса не са симетрично еднакви. единия, обикновено левия лежи по-ниско и е малко по-едър. ако разликата в обема е очевидна и фрапираща - наложителен консулт с андролог/уролог, независимо дали има или не някакви други оплаквания. следват някой стандартни изследвания + образна диагностика с оглед изключване патологичен процес.

lina15
07-04-2006, 22:55
Ми дефектен си мойто момче :lol: бъзик