PDA

View Full Version : 2 АЕГ vs 9



^VeSeToOo{P}^
07-05-2006, 11:59
Hi na vsi4ki!iskam da vi popitam kvo vi e mnenieto za vtora angliiska gimnaziq i za 9 frenska?koq spored vas e po dobre-za sled 7 klas stava vupros?ako ste 4uvali i lo6i i hubavi mneniq-spodelete!10X predvaritelno!

pinki
07-05-2006, 12:15
Ami....ANGLIISKATA ESTESTVENO!iSKA LI PITANE,INTERESNOTO E ,4E NE SUM 4YVALA NI6TO LO6O ZA NEQ! :-s a PUK I TQ E V SPISUKA NA UNESKO! \:D/

axaxaxxa
07-05-2006, 12:29
xahaxhax za vtora angliisk amoga da kaja 4e u4ili6teto 6te se sruti sled 20 godini ako ne go remontirat az u4a v 45-to haxhax i te sa edno do drugo axhaxhxahaxh izpu6tena rabota ina4e si e na nivo obu4enieto i e mn hubavo tam no da te predopreda 4e mnogo sedmoklasnici iskat tam da u4at i ako si s nisuk bal po dobre ne vadi golemi nadejdi

JaDnI_UsTnI4kI_{P}
07-05-2006, 12:32
според мен 2АЕГ е мн по хубава от 9 ФЕГ

07-05-2006, 13:22
Много смешни въпроси се задават тук!Ако искаш да знаеш два езика отиди във френската!Ако иксаш да знаеш само един-в 2АЕГ!Казвам така,защото английския може да се научи по 1000 различни начина,а за немски и френски трябва да си минеш през подготве,както си му е редът!Да не говорим,че 9ФЕГ е най-централното училище и всичко ти е на 2 крачки,докато тази 2АЕГ,доколкото знам е почти извън София!Както си решиш де... :D

07-05-2006, 13:25
Всъщност аз догодина съм 12 клас там и имам самочувствието да кажа,че знам добре два езика,а дори и немски малко знам,тъй като го уча като втори в даскало...Както може би сте разбрали съм от френската...

kristini4ka
07-05-2006, 13:39
Според мен е опо-хубаво френската така съм чувала и така мисля...точно за тва и аз ще кандидатствам в френската!!!

Loshotia
07-05-2006, 15:00
Зависи какъв език ти се учи, защото като втори в 2аег можеш да запишеш френски(така предполагам де), както и във френската втори английски. Зависи какъв език си учила досега и колко сериозно си го правила. Не на последно място е и това къде живееш. Защото двете училища са страшно далече едно от друго и си е бая път ако примерно живееш на попа до 2аег

^VеSеТоОо{P}^
07-05-2006, 15:30
10x mn na vsi4ki!pomognahte mi!

Loshotia
07-05-2006, 15:40
Супер, я кажи какво реши!

ProstoAz
07-05-2006, 16:33
Зависи какъв език ти се учи, защото като втори в 2аег можеш да запишеш френски(така предполагам де)...

Всъщност не. Така се води, но последните 2 години (със сигурност) няма клас с втори език френски - казват, че няма достатъчно желаещи, но всъщност май даже няма учител по френски, не съм чула някой да учи френски... :? Има испански и немски. :wink:


...Казвам така,защото английския може да се научи по 1000 различни начина...

Не е съвсем така. :roll: Изучаването на английски в английските гимназии е много по-добро, от колкото ходенето на курсове например. Ако човек иска да научи наистина езика - съответната езикова гимназия! А после може и филология в някой университет разбира се.

И в крайна сметка - 2АЕГ RulzZzZz :lol:

Loshotia
07-05-2006, 16:46
Е тва че махат френския е тъпо

crazy_mouse
07-05-2006, 17:32
Лошото на английската е че е на отдалечено място.За френската съм чувала хубави неща,познавам доста хора оттам-някои вече са завършили и са доволни от нея

07-05-2006, 22:02
аз съм в английската 10кл и ще ти кажа че при нас след 8кл се набляга повече на другите предмети. учителите по бел, математика и литература и доста други са доста добри.. но след 8кл никой не ни поддържа английския и нивото ни яко спадна. може да е щото на нашия випуск сложиха все новите у4ители, тва не знам.. ина4е за втория език - подготовката е доста добра, особено по немски. за френски не съм особено сигурна, но от предишните випуски имаше хора, които у4еха френски (все пак не съм 100% сигурна). също си помисли дали ще ти трябва висока диплома, защото при нас 6 се изкарва с къртовски труд, за френската нищо не мога да кажа.и имаи в предвид, 4е който е дошъл при нас не е останал нормален :D :D

07-06-2006, 17:42
мога да те уверя,че атмосфера като във френската няма никъде.адски е трудно да завършиш / с добри оценки имам предвид/, но си заслужава усилието.и ако дадеш всичко от себе си можеш да направиш много :D

01-06-2007, 20:35
PO IAKO OT FRENSKATA NEMA U NA^TA BULGARIA

Kisses_P
01-07-2007, 09:53
докато тази 2АЕГ,доколкото знам е почти извън София!Както си решиш де... :D Гимназията изобщо не е извън софия

мога да те уверя,че атмосфера като във френската няма никъде.адски е трудно да завършиш / с добри оценки имам предвид/
Във 2аег също не е никак лесно да се завърши с добри оценки.Трябва да се спукаш от учене и пак може да не си с идеални оценки.Относно английския много зависи при кой преподавател попаднеш.По останалите предмети учителите също много наблягат на предметите си.
Според мен която и от двете гимназии да избереш няма да сбъркаш.Аз след 7ми клас също се колебех между тези две училища и влезнах във 2Аег , защото е до нас и исках английски език като първи.

03-04-2007, 12:20
френскатааааааа FOR EVERRRRRRRRR :-D :D

ProstoAz
03-05-2007, 16:25
И двете са безумно пропаднали (поне така са ми казвали) :D

Моля, моля... [-X

SupremacyGirl
03-05-2007, 17:14
Хъмм интересно :)
Искам само някои неща да питам, че не ми стана ясно..
1. Има ли въобще 1 ФЕГ в София или е само 9ФЕГ ?
2. 2АЕГ и 9ФЕГ са в една сграда, така ли ?

03-05-2007, 17:40
Хъмм интересно :)
Искам само някои неща да питам, че не ми стана ясно..
1. Има ли въобще 1 ФЕГ в София или е само 9ФЕГ ?
2. 2АЕГ и 9ФЕГ са в една сграда, така ли ?

1. 9 ФЕГ
2. Не са - 9 ФЕГ е в центъра на София, 2 АЕГ е на майната си.

Извън въпроса ти - Френската е училище с традиции и е далеч по-добра от 2 АЕГ.

SupremacyGirl
03-05-2007, 17:59
Мерси много ;)

03-06-2007, 07:36
A kolko e bala za 9FEG nqkoi ima li predstava?

03-06-2007, 11:33
колко е бала- ала-бала
що за въпрос- всяка година е сама за себе си
и ако нещо друго си искал-а да попиташ- баловете от последните години за известна съпоставка :?
ги има на сайта на учебен център РЕГАЛИЯ

SwEeT_pAiN_F
03-07-2007, 10:16
По-хубав език от френския няма никъде. Аз се радвам че успях да запиша първи език френски, а иначе продължавам да уча английски в школа. Това че не може да се научи английски извън даскало не е върно. Там също сте като един клас /по-малко сте но пък за това няма простотия а се учи много сериозно/. А една моя бивша учителка която е работила в 9ФЕГ каза че всички френски гимназии и паралелки с френски език си имат традиции. Така ако бях на твое място щях да кандидатствам във френската.

ProstoAz
03-08-2007, 13:28
...Това че не може да се научи английски извън даскало не е върно. Там също сте като един клас /по-малко сте но пък за това няма простотия а се учи много сериозно/...

Но имате прекалено малко часове. Дори и за 5 години не ви се събират толкова часове, колкото в английските гимназии има само в 8ми клас. Още повече, че се набляга на тънкостите на езика, спирате се на всяка подробност, преподава се английска литература и т.н. и т.н. Не можеш да ме убедиш, че като ходиш на курсове ще научиш повече или толкова колкото се учи в английска гимназия. И аз си мислех, че като съм ходила 4 години на уроци по английски много добре знам езика, но...се оказа, че не е така.

Loshotia
03-09-2007, 14:16
Но имате прекалено малко часове. Дори и за 5 години не ви се събират толкова часове, колкото в английските гимназии има само в 8ми клас. Още повече, че се набляга на тънкостите на езика, спирате се на всяка подробност, преподава се английска литература и т.н. и т.н. Не можеш да ме убедиш, че като ходиш на курсове ще научиш повече или толкова колкото се учи в английска гимназия. И аз си мислех, че като съм ходила 4 години на уроци по английски много добре знам езика, но...се оказа, че не е така.
Точно така. Има разлика и то огромна в това да учиш английски като първи език в езикова гимназия и в това да го учиш на курсове. Ангийски уча от както се помня, така де...доста време вече. Уча в 1АЕГ- училище, богато на традиции- също член на ЮНЕСКО, с изключително готини преподаватели- добри професоналисти също. Това, което знам, като английски имам предвид, съм сигурна, че в нито една школа няма да го получа- просто няма време. Не можете да твърдите, че с първи език английски ще излеза от гимназията само с един език реално- уча френски като втори и трябва да ви кажа, че наистина се учи езикът. Вярно е, че 4 часа седмично са малко, но който има желание за още- имаме си сипове за тази цел ;-) . Сигурна съм, че и във 2АЕГ е същото.

03-16-2007, 19:26
Ami....ANGLIISKATA ESTESTVENO!iSKA LI PITANE,INTERESNOTO E ,4E NE SUM 4YVALA NI6TO LO6O ZA NEQ! :-s a PUK I TQ E V SPISUKA NA UNESKO! \:D/

Awe ti si mn tup!! :-D q si gledai rabotata!!DA JIVEE frenskata!! \:D/ :smt016 O:)

04-26-2007, 13:42
Обаче ти верно си много зле...Как може да сравнявате 9ФЕГ и II английска!!!! ](*,) ](*,) ](*,) Та 9ФЕГ е една от най-елитните гимназии в София,в центъра,перфектна материална база...Когато в II англисйка започнат да пишат по бели дъски с маркери и да имат мрежи по футболните врати на двора ми се обадят...Леле колко болни хора има тука! [-X [-X [-X

9ФЕГ е религия,а дворни училища като Английската и втора английска са в много по-долна класа!

monkmonko
04-26-2007, 16:09
Аз съм в 9 ФЕГ и най-доброто даскало според мен. Там просто няма учител, които да е некъв шибаняк. Всички са ебати пи4овете. Много сериозни и строги, но не са некви да се лигавят и си4ки да си говорят. Смеем се понякога.... мноо е яко ФЕГ отколкото АЕГ

ProstoAz
04-26-2007, 18:45
...Когато в II англисйка започнат да пишат по бели дъски с маркери и да имат мрежи по футболните врати на двора ми се обадят...[-X [-X [-X
Ти в ред ли си? :shock: Айде като незнаеш да не говориш много! :x
Вече 3-та година уча във II английска и от както съм там винаги се е пишело с маркери по бели дъски. Незнам от колко време е така, но със сигурност е от повече от 3 години. Футболните врати на двора пък си имат мрежи. Така че айде като говориш нещо първо да си сигурен в това, което казваш; и второ - поне да го напишеш по-грамотно :!:

Just_say_no
04-26-2007, 18:52
az sam ot frenskata gimnaziq ( samo 4e v burgas) i moga da ti kaja 4e e mnogo hubavo da znae6 frenski ezik :) toi ti pomaga da nau4i6 i drugi ezici. pak i zapo4va da se nalaga kato govorim za6toto vlqzahme v evropeiskiq sayuz. no ti si re6ava6. prosto spodelqm mnenieto si. :)

04-28-2007, 06:06
И двете са доста тъпи

Наистина...Друго си е при интелигенцията в Кривоносов :-({|=

04-28-2007, 15:23
Обаче ти верно си много зле...Как може да сравнявате 9ФЕГ и II английска!!!! ](*,) ](*,) ](*,) Та 9ФЕГ е една от най-елитните гимназии в София,в центъра,перфектна материална база...Когато в II англисйка започнат да пишат по бели дъски с маркери и да имат мрежи по футболните врати на двора ми се обадят...Леле колко болни хора има тука! [-X [-X [-X

9ФЕГ е религия,а дворни училища като Английската и втора английска са в много по-долна класа!






abe ei ***** ****** *****,noo si *** we,kvi sa tiq iziskvaniq ??!!!samo ti kaga 4e frenskate vinagi e bila i 6te bude s po-niskuk bal ot kolkoto 1AEG i 2AEG,ae ***** sq ****** s ******** ti

Moderated by ^npocTo^a3^f^
2 точка от правилника!

04-29-2007, 19:34
И аз бях изправена точно пред такава дилема преди две-три години.И тъй като живея много далече и имам слаба ориентация -избрах Френската,защото е в Центъра.Ако се запи6е6 във Френската,наистина 6те нау4и6 френски,той ти е сигурен.Освен това атмосферата е страхотна,много готини хора,всички са изключително амбициозни.Аз тогава не избрах 2ра англ,защото кварталът беше подтискащ.Но действително има6е по-висок бал,което се дължи на факта,че всички се стремят към английския език.Все пак не забравяй.че трябва да се чувства6 добре на това място-това са си пет години.Например 91нег има славата на най-добрата гимназия в София,но аз се радвам,че не съм там,защото щях да сев скъсам от учене,там им разсипват здравето.

05-01-2007, 12:09
Обаче ти верно си много зле...Как може да сравнявате 9ФЕГ и II английска!!!! ](*,) ](*,) ](*,) Та 9ФЕГ е една от най-елитните гимназии в София,в центъра,перфектна материална база...Когато в II англисйка започнат да пишат по бели дъски с маркери и да имат мрежи по футболните врати на двора ми се обадят...Леле колко болни хора има тука! [-X [-X [-X

9ФЕГ е религия,а дворни училища като Английската и втора английска са в много по-долна класа!
Много пък важно,4е била с по-нисък бал.Знае6 ли защо?6тото разни амбициозни родители си пра6тат дечицата ж Английската,да нау4ат английски,ама един даскал от Английската ми каза 4е ние сме по-добре по англ от 1жа аег.И ще се качи бала на Френската.






abe ei ***** ****** *****,noo si *** we,kvi sa tiq iziskvaniq ??!!!samo ti kaga 4e frenskate vinagi e bila i 6te bude s po-niskuk bal ot kolkoto 1AEG i 2AEG,ae ***** sq ****** s ******** ti

Moderated by ^npocTo^a3^f^
2 точка от правилника!

spiderka
06-29-2007, 19:03
spored men 2 AEG e po-hubava a i az sa kandidatstvam v neq dano da spolu4a

06-29-2007, 20:48
Frenskata e super ! Az u4a tam i za tri godini ne si promenih tova mnenie!Ima dobri u4iteli, ima i ne 4ak tolkova dobri...no ako iska6 da nau4i6 frenski- tova e mqstoto! Imaite predvid 4e tozi ezik e mn truden, no mn krasiv i si zaslujava predizvikatelstvoto ;-) A za atmosferata- naistina e neveroqtna, horata (pove4eto)- su6to... :::

06-29-2007, 20:49
A btw pri kndidastvaneto miv 7 klas pisah AEG na purvo mqsto, a FEG na 3 to..i se radvam 4e vleznah s 3 to jelanie.....A i spored men frenskata ima po -hubava materrialna baza !

*happy bunny*
06-30-2007, 07:46
Аз съм в 9 ФЕГ и най-доброто даскало според мен. Там просто няма учител, които да е некъв шибаняк. Всички са ебати пи4овете. Много сериозни и строги, но не са некви да се лигавят и си4ки да си говорят. Смеем се понякога.... мноо е яко ФЕГ отколкото АЕГ

eee евалата и аз съм от фег. Даскалото верно е супер яко, учителите горе долу стават. Ако искаш да излезнеш със знания, ела във ФЕГ. Ако искаш да си вееш пишката до 12 клас сред некфи малки хорица, ходи във 2 АЕГ. И тва сериозно - незнам защо но във 2 аег сички са ниски :shock: и сдухани

mil4eto_
06-30-2007, 11:43
И аз съм от Френската!
Мисля,че е по-добро от 2 АЕГ
:P

*happy bunny*
06-30-2007, 12:26
И аз съм от Френската!
Мисля,че е по-добро от 2 АЕГ
:P

koi klas si i kak se kazva6?

*happy bunny*
06-30-2007, 12:27
Обаче ти верно си много зле...Как може да сравнявате 9ФЕГ и II английска!!!! ](*,) ](*,) ](*,) Та 9ФЕГ е една от най-елитните гимназии в София,в центъра,перфектна материална база...Когато в II англисйка започнат да пишат по бели дъски с маркери и да имат мрежи по футболните врати на двора ми се обадят...Леле колко болни хора има тука! [-X [-X [-X

9ФЕГ е религия,а дворни училища като Английската и втора английска са в много по-долна класа!






abe ei ***** ****** *****,noo si *** we,kvi sa tiq iziskvaniq ??!!!samo ti kaga 4e frenskate vinagi e bila i 6te bude s po-niskuk bal ot kolkoto 1AEG i 2AEG,ae ***** sq ****** s ******** ti

Moderated by ^npocTo^a3^f^
2 точка от правилника!

АХАХАХАХАХАХАХАХ глупак :lol: :lol: Кога френската е била с по-нисък бал от 2ра английска??!?!?!!? Чуваш ли се? 1АЕГ е преди френската, но 2ра АЕГ е дупка, свиквай.

malko mace
06-30-2007, 13:48
Според мен е опо-хубаво френската така съм чувала и така мисля...точно за тва и аз ще кандидатствам в френската!!!
Frenskata rulzzz!!!Super uchilichte,niama miasto za sravnenie!2 AEG sachto stava,no ako si otchaian!Opredeleno frenskata!!!

malko mace
06-30-2007, 13:54
Хъмм интересно :)
Искам само някои неща да питам, че не ми стана ясно..
1. Има ли въобще 1 ФЕГ в София или е само 9ФЕГ ?
2. 2АЕГ и 9ФЕГ са в една сграда, така ли ?
Hahaha,ne,ne,2 AEG i FEG opredeleno ne sa v edna sgrada!!! :lol:
A frenskata prosto si si e 9-ta...Niama 1FEG-v Sofia ima samo edna FEG...

SupremacyGirl
06-30-2007, 19:16
Мдаа, мерси, мерси :)

Forest_girl
11-04-2007, 20:22
Обаче ти верно си много зле...Как може да сравнявате 9ФЕГ и II английска!!!! ](*,) ](*,) ](*,) Та 9ФЕГ е една от най-елитните гимназии в София,в центъра,перфектна материална база...Когато в II англисйка започнат да пишат по бели дъски с маркери и да имат мрежи по футболните врати на двора ми се обадят...Леле колко болни хора има тука! [-X [-X [-X

9ФЕГ е религия,а дворни училища като Английската и втора английска са в много по-долна класа!
Обаждам ти се :D :D :D

Loshotia
11-05-2007, 08:47
2АЕГ, на френската лоша слава и не носи

ra4ence
01-25-2008, 13:59
Какви са тези хора, които непрекъснато заблуждават кандидат-гимназистите ?

Първо - всеки трябва да си прецени какъв език му се учи- френски или английски. Не си мислете,че английския,който учите по курсовете е на едно и също ниво с този от 2АЕГ. Когато започнете да четете Шекспир в оригинал и да ми го разказвате и дискутирате ще ви стисна ръката. До такова ниво ли ви обучават на курсовете? Не мисля.

Второ - Защо,когато сега кандидатствам за работа ме питат "имате ли завършена английска гимназия", а не имате ли завършена френска гимназия? И защо съм с 1 ниво над другите кандидати за работа?

Трето - 2 АЕГ не се намира "на майната си". Аз живея на Руски паметник точно и стигам до гимназия за 30мин с транспорт. По принцип френската би ми била по-близо,така че никой да не ми разправя глупости за разтоянията. Английската се намира на бул. Сливница. Вижте в бгмапс къде е точно.

Четвърто - Отдавна се пише на бели дъски с маркери,отдавна в някои от стаите има щори и всяка година след ремонтите става все по-готино. Коридорите са ремонтирани,стаите. Съжалявам,че вече завърших,а не започвам тепърва да уча в тази обстановка. Защото училището изглежда мн по-готино от преди 5-7 год,когато аз бях 8ми клас :smt087

Ако ви интересува друго - питайте. Изглежда има доста мнения от неинформирани хора.

ra4ence
01-25-2008, 14:06
И още нещо.. защо 90% от негативните мнения за 2 АЕГ са написани от "гости" ? Много съмнително. Явно страдат някои от комплекси и пишат ли пишат негативни неща за Английската,като се крият по формата на "гости".
Не сте особено изобретателни :razz:

malko mace
01-25-2008, 17:28
Аз не се крия... :-P

abble
01-25-2008, 17:53
Много смешни въпроси се задават тук!Ако искаш да знаеш два езика отиди във френската!Ако иксаш да знаеш само един-в 2АЕГ!Казвам така,защото английския може да се научи по 1000 различни начина,а за немски и френски трябва да си минеш през подготве,както си му е редът!Да не говорим,че 9ФЕГ е най-централното училище и всичко ти е на 2 крачки,докато тази 2АЕГ,доколкото знам е почти извън София!Както си решиш де... :D
Извън софия друг път ,първо разбери къде и тогава говри!близо е до стнцията на константин вели4ков с метрото,83,78 автобус,трамваи квото иска6.

ra4ence
01-25-2008, 18:18
И тролеи ..

love_u
05-25-2013, 11:09
Много смешни въпроси се задават тук!Ако искаш да знаеш два езика отиди във френската!Ако иксаш да знаеш само един-в 2АЕГ!Казвам така,защото английския може да се научи по 1000 различни начина,а за немски и френски трябва да си минеш през подготве,както си му е редът!Да не говорим,че 9ФЕГ е най-централното училище и всичко ти е на 2 крачки,докато тази 2АЕГ,доколкото знам е почти извън София!Както си решиш де... :D
samo da kaja, che frenskiq e ezik, koyto e na put da izchezne, a angliiskiq e mejdunaroden ezik i ako iskash da go govorish svobodno trqbva da minesh prez angliiska gimnaziq! az sum za 2AEG!!!!!!!!!!

wish.it
05-25-2013, 11:13
Естествено, че 2 АЕГ е много по-добра! Защо изобщо питаш?

Arrondissment
05-25-2013, 12:54
Зависи какво искаш да учиш. Аз лично като завършил франкофон, горещо препоръчвам 9ФЕГ , наистина нивото там е много високо. А и имайки предвид текущите настроения спрямо чужденците на Острова, мисля че ученето в 2АЕГ с крайна цел Великобритания не е много удачно.


samo da kaja, che frenskiq e ezik, koyto e na put da izchezne, a angliiskiq e mejdunaroden ezik i ako iskash da go govorish svobodno trqbva da minesh prez angliiska gimnaziq! az sum za 2AEG!!!!!!!!!!

По-голяма глупост не бях чувал, всички европейски институции ползват като първи език френски. Да не говорим вратите, които отваря знанието на този език, помисли си за Балзак, Волтер, Юго ... Но, извинявай, мисленето може да не фигурира в твоята палитра от умения, имайки предвид начина, по който пишеш.

Auriss
05-25-2013, 13:02
Да не говорим вратите, които отваря знанието на този език, помисли си за Балзак, Волтер, Юго ... Но, извинявай, мисленето може да не фигурира в твоята палитра от умения, имайки предвид начина по който пишеш.
Мда, много врати, много нещо :lol: Към държава на расисти и ксенофоби бъкана с чернилки и мангали :lol:

Arrondissment
05-25-2013, 13:09
Ти имаш мисленето на американец. За вас, ниско интелигентните люде, Франция е Париж, а то далеч не е така. :)

Hayashi
05-25-2013, 14:12
Мда, много врати, много нещо :lol: Към държава на расисти и ксенофоби бъкана с чернилки и мангали :lol:

О, а американците и англичаните изобщо не са расисти и ксенофоби? Какво пишете само да си проветрявате устите.

Graffa
05-25-2013, 14:26
По-добрата възможност е 9 ФЕГ според мен! +Тази година мисля,че за там има доста желаещи

hristo99
05-25-2013, 14:30
Абе вие какво възстановявате тема от 2007?

П.П Поправка, 2006 година?

Момичето отдавна е получило диплома за завършен 12 клас в някое училище.