PDA

View Full Version : Най доброто училище???! -Има ли го



Ученика
07-05-2006, 22:20
Има ли най-добро училище въобще?
Започвам от лошото...

-СМГ - гъзарско,елитно, но само да имаш пари, в противен случай отпадаш...

-НЕГ - готино, супер език е немския, най-богатите страни говорят на немски, но са само 3...Преподавателите като цяло стават, но има и изключения... Корупция има, но тя е малка и е свързана с Паралелките Шпрахдиплом и Лайщунгскласе...

- 1ва АЕГ - Език-елитен, Преподаватели (не ги знам но що годе стават, поне така казват мойте приятели, които учат там) стават... пари ако имаш добре, в противен случай става като в СМГ

Абе общо взето навсякъде преподавателите са взети от "елита", по скоро от село...Естествено тези тре гимназии са на много по-високо ниво от останалите, защото там учат по-богатите деца и плюс това се намират на центъра, т.е. има все пак някакъв контрол...(Към елитните вклячвам 1ва Испанска и 1ва Френска)...Абе навсякъде има тъпи учители и въпреки написаното по-горе знайте, че ако попаднете на качествени даскали ще бъдете добре навсякъде.Критиките към тези 3 училища са свързани главно с забогатяването, но на този глад и мизерия някак си разбирам тези забравени от държавата служители...

Иначе не се съмнявайте, че тези у-ща са лоши и там има наркомани, пушачи и пияници...То къде ги няма?

1 НЕГ, 1АЕГ,СМГ си остават най-елитните училища не само в София, но и в България...

Communist
07-05-2006, 22:24
Е к`во им е хубавото на тия училища? Ти сам казваш че има корупция и т.н. Аз не съм от София, но не смятам че те са най-хубавите в страната, това е обида срещу провинцията. :smt017

RedChil
07-05-2006, 22:27
Епа да бе,кво му има примерно на ГЧЕ-то в Ловеч.Тва е най-старата езикова гимназия в България и е училище с големи традиции.

WILD__BOY
07-05-2006, 22:36
-СМГ - гъзарско,елитно, но само да имаш пари, в противен случай отпадаш...


Не си много в час явно. Ако имаш акъл си учиш без проблеми. Пари за нищо не ти трябват. А освен 1лв по английски на срок за ксерокс за тестовете.

А за НЕГ91 съм чувал едни неща от един бивш съученик и от една рпяителка на гаджето ми(която учи там благодарение на бащай - след заплащане във формата на подарък). Разни истории за пияни учители и лошо отношение към учениците.

За наркоманите и утрепките - има ги навсякъде разбира се. А за СМГ наркомани изявени за сега няма. Ако някой се друса то поне не му личи яко да е на шприц. Има мноо скейтъри за същаление.

ycMuBkaTa
07-05-2006, 22:52
Епа да бе,кво му има примерно на ГЧЕ-то в Ловеч.Тва е най-старата езикова гимназия в България и е училище с големи традиции.
Абсолютно точно. И аз уча в Ловешката езикова и не мога да се оплача нито откъм подготовка, нито откъм атмосфера и дух. Така че далеч не си мислете, че това, че са в София прави гореспоменатите училища най-добрите.

Loshotia
07-06-2006, 07:54
Аз съм от 1АЕГ, ама още стотинка не съм дала, странно :-s

crazy_mouse
07-06-2006, 09:07
-СМГ - гъзарско,елитно, но само да имаш пари, в противен случай отпадаш...



Ти чуваш ли се.Само да имаш пари.И за какво са тия пари,а?!Щото досега не съм видяла да ни искат пари които задължително трябва да дадем.Освен едни 2 лева по ае и друго нищо.Ако искаш да ходиш на състезания или да си купиш някоя книга или нещо такова оттам естествено че плащаш но иначе не ни искат пари.

s0c00l
07-06-2006, 09:48
Хубаво училище ? - няма..
Любимият ми час ? - Свободният...

Axel_f
07-07-2006, 09:21
-НЕГ - готино, супер език е немския, най-богатите страни говорят на немски, но са само 3...Преподавателите като цяло стават, но има и изключения... Корупция има, но тя е малка и е свързана с Паралелките Шпрахдиплом и Лайщунгскласе...

Ми всъщност мой човек не си много прав за корупцията,а иненно,че била свързана със специалните паралелки!Не е така,защото изпитите за Шрах и Лайстунгс се провеждат изцяло от Немския оттдел,където директорката няма право да се бърка :arrow: за да влезнеш там трябва да подкупиш немците,а това хич не е като с българските преподаватели!Манатитет ли,високите им заплати ли,незнам,ама до сега няма НИТО един случай за корупция в тия паралелки...А може би се дължи на факта,че обикновените класове са само 2 :roll: (демек без диплома,въжаща в немскоговорящите държави)

WILD__BOY
07-07-2006, 09:23
-НЕГ - готино, супер език е немския, най-богатите страни говорят на немски, но са само 3...Преподавателите като цяло стават, но има и изключения... Корупция има, но тя е малка и е свързана с Паралелките Шпрахдиплом и Лайщунгскласе...

Ми всъщност мой човек не си много прав за корупцията,а иненно,че била свързана със специалните паралелки!Не е така,защото изпитите за Шрах и Лайстунгс се провеждат изцяло от Немския оттдел,където директорката няма право да се бърка :arrow: за да влезнеш там трябва да подкупиш немците,а това хич не е като с българските преподаватели!Манатитет ли,високите им заплати ли,незнам,ама до сега няма НИТО един случай за корупция в тия паралелки...А може би се дължи на факта,че обикновените класове са само 2 :roll: (демек без диплома,важаща в немскоговорящите държави)

Но пък за влизането в училището корупцуия има!

Axel_f
07-07-2006, 11:43
WILD__BOY ,не е възможно просто да няма :(

ПП Спомняте ли си,преди няколко дни даваха по БТВ репортаж за СМГ-то,дето директорът принуждавал родителите на кандидатстващите там след 4 клас да даряват 2000лв или нещо такова :?

Loshotia
07-07-2006, 11:51
Абе навсякъде има хора, които са влезли над приема. Друг е въпросът, че в някои случаи тези хора показват, че заслужават да учат в това училище, повече от други.

MiRaCuLiXbb
07-07-2006, 14:21
Има ли най-добро училище въобще?

СМГ не ме кефи, НПМГ е по-добро.

crazy_mouse
07-07-2006, 17:23
ПП Спомняте ли си,преди няколко дни даваха по БТВ репортаж за СМГ-то,дето директорът принуждавал родителите на кандидатстващите там след 4 клас да даряват 2000лв или нещо такова :?


Бтв това е за платената паралелка след 4 клас.Има 1 такава паралелка

BeBencEto
07-07-2006, 21:12
abe...tova dale4 ne sa nai elitnite u4ili6ta v sofi..shtot ne e vajna slavata a e vajno obrazovanieto..

bastiFan
09-30-2010, 14:18
Епа да бе,кво му има примерно на ГЧЕ-то в Ловеч.Тва е най-старата езикова гимназия в България и е училище с големи традиции.

Всъщност НЕГ, Бургас е открита преди ГПЧЕ, Ловеч.
8)
По темата - ъъ..най-добри в цялата страна ли? Не съм съгласна, има и училища от другите градове, които също са на едно много добро ниво. Това, че тези са в София, не ги прави по-добри от останалите, все пак :wink: . Според "Гьоте-институт" Немската в Бургас е най-добрата такава в България :-P =D> .

Smile.
06-27-2013, 11:09
Абсолютно точно. И аз уча в Ловешката езикова и не мога да се оплача нито откъм подготовка, нито откъм атмосфера и дух. Така че далеч не си мислете, че това, че са в София прави гореспоменатите училища най-добрите.
+1 ЕЗИКОВА <3 <3 <3